Dodaj do ulubionych

chłodnica

IP: *.wan.pol.pl 11.09.01, 14:30
Cześc mam problem z układem chłodzenia. Zauważyłam, że ubywa mi ciągle płynu i
znajomy powiedział mi że mam nieszczelny układ chłodzenia. Jako że jest to VW,
czy ktoś zna jakiś niedrogi sposób na zaradzenie problemowi. z góry dziękuje
Obserwuj wątek
    • Gość: Michal Re: chłodnica IP: *.telia.com 12.09.01, 20:23
      Wyszukaj najpierw miejsce z kad pochodzi wyciek.Sa nastepujace mozliwosci;1-z
      samej chlodnicy. 2-Weze wodne. 3-zbiorniczek retencyjny(nie wiem jak sie po
      polsku nazywa prosze sie nie smiac).4-wymiennik ciepla w cupe.5- zawor
      otwierajacy i zamykajacy wode.6-byc moze pompa wody(ona ma malutki otworek pod
      spodem i zobaczyc czy on nie posiada koloru glykolu).Sprawdz i dawaj
      znacPzdr.Michal
      • Gość: MIrek Re: chłodnica IP: *.makolab.pl 12.09.01, 21:11
        Zbiornik wyrównawczy (co znaczy to samo).
        Zdaje się że może też być na uszczelce pod głowicą (woda w oleju - będzie widać
        na bagnecie lub w spalinach - może się bardziej kopcić z rury).
        P.S. Michał, pamiętasz o R75? NIe ponaglam broń Boże, ale w końcu go nie będzie.
      • Gość: Asik Re: chłodnica IP: *.wan.pol.pl 13.09.01, 08:53
        Dzieki za zainteresowanie. Po dokładnych oględzinach zauważyłam, że ślady
        wycieku są prawym dolnym rogu chłodnicy, co robić, proszę o pomoc.
        • Gość: Tomasz Re: chłodnica IP: 193.59.192.* 13.09.01, 09:03
          Są płyny uszczelniające zamulające chłodnicę (ja miałem to samo w CC900) ale
          wymiana chłodnicy to tylko kwestia czasu - przygotuj się na to, jeśli to nie
          węże.
          • Gość: Michal Re: chłodnica IP: *.telia.com 13.09.01, 11:06
            Czesc Asik! Pamietaj jak nie jestes w potrzebie nie uzywaj nigdy plynow
            usczelniajacych. Potrzeba mam na mysli trase w drodze, wtedy dojezdza sie do
            najblizszego warsztatu i reperuje wyciek lub wymienaI CHLODNICE. w tWOIM
            WYPADKU NATYCHMIAST WYMIENIC CHLODNICE NIE MASZ PIENIEDZY JEDZIESZ NA
            ZLOMOWISKO I SZUKASZ W DOBRYM STANIE,albo tylko fabrycznie naowa,mozna kupic
            tanie nie orginaln,a piracka ale nowa,pirackie zyja o wiele krocej. Po kupnie
            i montazu wlac nowy glykol i wymieniac co dwa lata,dlatego chlodnice koroduja
            szybciej bo nie dbamy o ich czystosc i jezdimy na starym glykolu. Nowy glykol
            ma srodki smarujace i konserwujace ktore praktycznie maja swoje wlasciwosci
            TYLKO DWA LAta.pZDR Michal
    • Gość: jane Re: chłodnica IP: 192.168.103.* / *.sarzyna.pl 14.09.01, 08:49
      Jeśli zlokalizujesz przeciek z chłodnicy to jest kilka możliwości naprawy:
      1.chłodnica jest zrobiona z miedzi lub mosiądzu (po przetarciu papierem
      ściernym ma kolor "żółty" lub "rudy")to chłodnicę można zalutowac
      2. jeśli przeciek jest na "rurce" wewnątrz chłodnicy i nie ma dostępu aby
      zalutować (lub chłodnica jest aluminiowa-takiej nie da się zalutować) można
      "rurkę" mocno zacisnąć szczypcami powyżej i poniżej przecieku, na początku
      otwór może się lekko pocić ale później go zamuli. W tym przypadku chłodnica
      będzie miała troszkę mniejszą zdolność oddawania ciepła.
      3. jeśli chłodnica jest aluminiowa lub nie masz sprzetu do lutowania to po
      spuszczeniu płynu i dokładnym oczyszczeniu miejsca przecieku można je zakleić
      grubą warstwą silikonu(jest zawsze elastyczny, odporny na temperaturę
      od -50do+300stC, jest odporny na chemikalia)do nabycia w sklepach MOTO. Ja
      zastosowałem klejenie silikonem w...traktorze i na razie trzyma.
      Te sposoby do zastosowania jeśli nie masz kasy, a jeśli masz to kup nową lub w
      dobrym stanie ze szrotu.PZDR
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka