Dodaj do ulubionych

Rikszarz zginął, dwie osoby ranne w wypadku

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.03, 12:22

28.8.Siedlce (PAP) - 19-letni mężczyzna kierujący rowerową rikszą zginął, a
drugi rikszarz i 13-letni pasażer zostali ranni w wypadku, do którego doszło
w środę przed północą w miejscowości Białki koło Siedlec na Mazowszu -
poinformowała w czwartek policja


Trzej rikszarze z Łodzi, wraz z pasażerami, wracali ze swej podróży dookoła
Polski, którą rozpoczęli na początku sierpnia

Planowali pokonanie 2,5 tys. kilometrów, chcąc w ten sposób spędzić wakacje
i znaleźć się w Księdze Rekordów Guinnessa

"Dwaj rikszarze jadący po asfaltowym poboczu zostali potrąceni przez 26-
letniego kierowcę volkswagena golfa zmierzającego w kierunku Warszawy. Do
wypadku doszło na prostym odcinku drogi, przy dosyć dobrej widoczności" -
powiedziała PAP Magdalena Siczek z zespołu prasowego mazowieckiej policji.
Dodała, że sprawca wypadku odjechał, nie udzielając pomocy, ale po
przejechaniu 200 metrów zatrzymał się ze względu na awarię swojego auta.
Ranni zostali przewiezieni do siedleckiego szpitala.(PAP) ilo/aja pz/ we/





Obserwuj wątek
    • Gość: olo Re: Rikszarz zginął, dwie osoby ranne w wypadku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.03, 13:22
      No i gdzie te komentarze potepiające cyklistów. Nie powinni jechać poboczem?
      • Gość: sandwich Re: Rikszarz zginął, dwie osoby ranne w wypadku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.03, 13:28
        Czy ty piszesz na forum Dąbrowa. Jeśli tak to PZDRW z tego forum.
        • Gość: olo Re: Rikszarz zginął, dwie osoby ranne w wypadku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.03, 13:54
          Dzięki. Smutno tylko. Bo gdyby ten riksiarz otarł się o czyjeś wychuchane
          autko zaraz byłby tu post konieczności wprowadzenia OC, zakazie uzywania dróg
          publicznych itp. A tu cisza.
          • Gość: sandwich Re: Rikszarz zginął, dwie osoby ranne w wypadku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.03, 14:06
            Masz rację. Pewnie tym, co tak narzekają na rowerzystów, głupio się zrobiło.
      • hip-hopp Re: Rikszarz zginął, dwie osoby ranne w wypadku 28.08.03, 14:35
        Gość portalu: olo napisał(a):

        > No i gdzie te komentarze potepiające cyklistów. Nie powinni jechać poboczem?


        Nie powinni, są pełnoprawnymi i pełnoobowiązkowymi uczestnikami ruchu. Jak
        rowerzysta jedzie zgodnie z prawem to co tu narzekać? Raczej zadumać się nad
        kruchością życia...
    • Gość: oli Re: Rikszarz zginął, dwie osoby ranne w wypadku IP: *.domena.pl 28.08.03, 14:49
      Nie powienni jechać wtak późno. Koleś który prowadził Golfa, nie wział pewnie
      tegio pod uwagę, że o tej poże mogą być rowerzyści.

      Gdzieś diedyś słyszałem, że w nocy ruch jest trzy razy mniejszy niż w dzień, a
      wypadków jest tyle samo.

      PS Dość dawno to ja się podpisywałem w tym forum jako ,,olo,,
    • Gość: -) Re: Rikszarz zginął, dwie osoby ranne w wypadku IP: 217.153.34.* 28.08.03, 14:54
      Moim zdaniem problem ma miejsce w nawykach szybkiej jazdy, konkretnie w tym, ze
      kazdy porusza sie z inna predkoscia. W zwiazku z tym niektorzy wyprzedzaja nie
      sprawiajac przy tym zamieszania. Lecz niestety wiekszosc z naszych polskich
      driverow lubuje sie w podjezdzaniu pod sam zderzak, czyli wymuszaniu ustapienia
      miejsca. W dzien - ok, czemu nie choc nie jest to zgodne z przepisami. Ale w
      nocy mozna kogos zapakowac w niezly syf. Do tego dochodza zle ustawione
      swiatla, ktore raza poprzez lusterka wsteczne, rozswietlona przez pojazd jadacy
      z tylu kabina rowniez zaciemnia obraz. Najgorzej jest gdy ktos ma zle ustawione
      ksenony. Niby kazde auto z xenami ma miec regulacje na bierzaco ale pojawia sie
      juz troch strucli z jakimis burakami w srodku, ktorzy dadza wszystko by swiecic
      na niebiesko. Reflektor wiec swieci a jak to juz nie jest dla nich istotne.

      Bardzo czesta jezdze tym odcinkiem dwojki. Jest to bardzo dobra droga.
      Praktycznie nie ma zakretow, jest doslownie kilka wzniesien ograniczajacych
      widocznosc. Mysle, ze przyczyny moga lezec blizej tego, o czym pisalem wyzej

      • greenblack Re: Rikszarz zginął, dwie osoby ranne w wypadku 28.08.03, 16:33
        Gość portalu: -) napisał(a):

        Najgorzej jest gdy ktos ma zle ustawione
        >
        > ksenony. Niby kazde auto z xenami ma miec regulacje na bierzaco ale pojawia
        sie
        >
        > juz troch strucli z jakimis burakami w srodku, ktorzy dadza wszystko by
        swiecic
        >
        > na niebiesko. Reflektor wiec swieci a jak to juz nie jest dla nich istotne.

        Nie ma czegoś takiego, jak "źle ustawione ksenony". Są tylko źle ustawione
        pseudoksenony montowane przez tjuninkowy motłoch, do któtego powinno się
        strzelać bez ostrzeżenia.

        A na temat. To przykre. Rowerzyści i piesi są najbardziej bezbronnymi
        uczestnikami ruchu. Strach jeździć rowerem.


        Pozdrawiam
        • Gość: -) xenony IP: 217.153.34.* 28.08.03, 17:06
          a dlaczego nie moga byc zle ustawione?
          • greenblack Re: xenony 28.08.03, 17:14
            Gość portalu: -) napisał(a):

            > a dlaczego nie moga byc zle ustawione?

            Ksenony same się ustawiają.


            Pozdrawiam
            • Gość: -) Re: xenony IP: 217.153.34.* 28.08.03, 17:27
              GB, ale chyba pisalem wyraznie strucle. Rozwijajac temat:
              np w BMG autumamtyczne poziomowanie reflektorow masz w e38, e39, e46 i
              nowszych. Wyglada to tak, ze wahacz polaczony jest z czujnikiem, ktory z kolei
              steruje silnikiem reflektora. Jesli cos sie rozwali to teoretycznie swiatla
              powinny opasc na maksa w dol. Taki silniczek kosztuje jakies 300 - 400 pln,
              caly reflektor 2000 - 3000 pln. Nie sugerujesz chyba, ze koles posiadajacy e39
              zlozone z trzech sztuk w tym dwoch kradzionych wyda taka kase na reflektor. Na
              pewno kupi kropelke i zamontuje je na sztywno. I o tym wlasnie pisze.

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka