Gość: nora IP: *.euro-net.pl 16.05.02, 17:28 oprócz wspaniałych zdjęc i wrażeń,co ciekawego, jakie pamiątki można przywieżć z Choracji? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: zuza_b Re: pamiątki z Chorwacji IP: *.impaq.com.pl 17.05.02, 08:54 Z tymi pamiątkami jest niestety gorzej. Moim zdaniem, w większości są delikatnie mówiąc kiczowate i żeby kupić coś naprawdę fajnego trzeba się nieźle nachodzić. Najlepiej kierować się do galerii (wcale nie są drogie). Ja kupiłam kilka rycin przedstawiających miasto. ale zdjęcia, muszelki - to chyba najlepsze pamiątki... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mac Re: pamiątki z Chorwacji IP: 213.77.125.* 17.05.02, 09:33 Rakija, Travarica, wino z winogron, Proszek (słodkie winko), oliwa z oliwek, gałązki z liściami laurowymi. Pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bartek Re: pamiątki z Chorwacji IP: 195.205.73.* 17.05.02, 10:11 Ja w ubiegłym roku kupiłem bardzo fajną ikonę (wielkość prawie A4) za 100 DM. Jest to oczywiście replika ale taka jak należy. Takie niby ikony, które są u nas w podobnych cenach to badziewie, które nie leżało nawet koło ikony. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: turysta Re: pamia˛tki z Chorwacji IP: 157.25.125.* 17.05.02, 15:51 Zartem: mozna przywiezc sporo min, ktore zostaly po wojnie... Serio: polecam rakije. Szczegolnie miodowa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bożena Re: pamiątki z Chorwacji IP: 2.3.STABLE* / 192.168.0.* 20.05.02, 16:51 Ja kupiłam sól morską , inne pamiatki nie "wpadły" mi w oko a nie jestem amatorką rakiji /?/ . B. Odpowiedz Link Zgłoś
staua Re: pamiątki z Chorwacji 23.05.02, 20:51 Lawende w woreczkach i olejek lawendowy, wino (to kupilam), srebrne filigrany (piekne... kupie jakis na pewno nastepnym razem) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wag Re: pamiątki z Chorwacji IP: *.chello.pl / 62.179.0.* 25.05.02, 05:27 Akwarele-porty,łodzie,pejzaże miejskie.Kupiłem je od (chyba?)studentów malarstwa na placu w Sibeniku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bożena Re: pamiątki z Chorwacji IP: 2.3.STABLE* / 192.168.0.* 20.06.02, 14:28 A może juz Ktos wrócił z tegorocznych wakacji i przywiózł fajną "pamiątkę". Ja jade dopiero w sierpniu . Pozdrowienia Odpowiedz Link Zgłoś
edigor1 Re: pamiątki z Chorwacji 28.06.02, 17:46 W Poreciu a także w Rowinj można kupić wspaniałe świece, z fantastycznymi wzorami tak jak by stugane - coś nie bywałego pierwszy raz takie widziałem bardzo polecam. Odpowiedz Link Zgłoś
xiontz Re: pamiątki z Chorwacji 04.07.02, 15:33 Na tagru w Splicie polecam ręcznie robione dżezvy - miedziane tygielki do parzenia kawy. Sa trzy sposoby parzenia kawy w dżezvie: 1. kawę zalewa się zimną wodą, dodaje się cukier i trzyma się na ogniu aż zacznie podjeżdżać do góry, 2. podjeżdżamy z kawą trzy razy, za każdym razem zdejmując z ognia 3. kawę i cukier sypiemy do wrzącej wody i gotujemy około trzy minuty na wolnym ogniu, żeby nam nie wyjechała. Kawa przyżądzona w ten sposób smakuje rewelacyjnie. Poza tym najfajniejsza pamiątka to wspomnienie cudownej podróży, ale to już inny temat... Xiontz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aga Re: pamiątki z Chorwacji IP: *.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl 11.07.02, 23:35 Wróciłam kilka dni temu, przywiozłam woreczki z lawendą, rakije, wino dalmatyńskie, pocztówki, płaskorzeżbę w kamieniu, obraz akwarelowy przedstawiający Plitvice, ale najlepsza pamiątką są kawałki skał (średniej wielkości)o różnych kolorach, kształtem przypominające góry HR. Trochę się namęczyłam, żeby je przytargać do domu i poukładać w akwarium. Za to teraz mam piękny widok nawet w domu, a gdyby się jeszcze ukorzeniły gałązki oleandra... będzie super. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michal berbeluche zwana szumnie travarica... IP: 212.160.114.* 11.07.02, 20:15 ...to bimber podlego gatunku, jak i domowe wino smakujace jak poplucznyny beczki; wszyscy beda sie zachywcac jakie dobre i nikt nie powie prawdy ze to shit :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Guard Re: berbeluche zwana szumnie travarica... IP: *.chello.pl 11.07.02, 22:26 Buuahahaha :-) fajne słowo "berbelucha" - musze sobie zapamiętać. A tak na marginesie dobry bimber nie jest zły... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anka domace vino IP: 212.244.106.* 12.07.02, 12:07 No-musiałeś mieć pecha. Domowe wino domowemu nierówne, jak się parę razy przekonałam. Polecam Orebić i winiarnię (nie całkiem domową, wprawdzie) przy głównej "górnej" ulicy, praktycznie w samym centrum: rewelacyjny prośek i pyszny postup. Mniam... Dla nich zostałam przemytnikiem! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: if Re: pamiątki z Chorwacji IP: *.com.pl / 10.16.25.* 12.07.02, 13:46 A ja przywiozłam rakiję, polecam wiśniową, prosek oczywiście też. Kupiłam poza tym kapelusz przeciwsłoneczny, pleciony, trochę inny niż są u nas w sklepach i najfajniejsza rzecz to obrazek przedstawiajacy fragment ściany budynków ze starówek chorwackich miast - biała kamienna ściana z zielonymi oknami i okiennicami. Ilekroć spojrze na to "dzieło" to jestem myślami na plaży ...I wcale nie jest kiczowate i tandetne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adr Re: pamiątki z Chorwacji IP: 194.114.62.* 12.07.02, 13:52 Ja dostałem kubek - porcelanowy (na pewno), ręczna robota (być może ;) ), w wyglądzie ściany domu z oknem-mnie się bardzo podoba. Poza tym wino, rakija (ze śliwek), mnóstwo zdjęć a reszta w głowie ;)) pozdr Odpowiedz Link Zgłoś