Dodaj do ulubionych

Biograd -czy warto?

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.04.06, 21:54
Czy to dobry wybór na wakacje z trzylatkiem?Jakis deptak do spacerów,bezpieczna plaża,nastrojowe lokale?
Obserwuj wątek
    • Gość: Tadek Re: Biograd -czy warto? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.06, 22:56
      Biograd to najpiękniejsze miejsce w Chorwacji jest promenada,alejki
      spacerowe,basen olimpijski,i bardzo duże kąpieliska o różnych zejściach do
      wody.Ja byłem w hotelu Ilirja obok byli z dziećmi dwuletnimi bliżniakami.Pełno
      uroczych knajpek przy promenadzie w pełni światła,lub przy alrjkach nadmorskich
      w lasku z nastroową muzyką.Pozatym w lirji są stoły na polu i gra orkiestra są
      tańce,przy tym nie musisz być gościem hotelu.Zwiedziłem całą Chorwację od
      Zadaru Do Dubrownika.Biograd oceniam w skali 1 do 10 na 9 a na przykład Murter
      7 Vodice6 Baska Woda7 Trogir 6 Podgora i Gradacna 4 Neum i Klek na 2.Nie pisze
      na forum za często bo się tam wybieram od 2,09 a Biograd nie potrzebuje
      naganiaczy,po co mam nie znależć miejsca.Pytaj najdalej jutro wieczór
      odpowiem.Ja byłem autem z Krakowa przez Węgry,Pitvice Biograd i Wycieczki Zadar
      Park KRK piknik rybny Kornati,Trogir Split wszystko po drodze kilka dni w
      Gradac i Dubrownik.Serce zostało w Biogradzie,
        • Gość: sornat Re: Biograd -czy warto? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.06, 21:43
          A jak wrazenia
          > z hotelu Ilirija?Pokoje czyste i przestronne?Jedzonko mniam mniam?A moze sasie
          > dni hotel Kornati?

bylismy w zeszlym roku we wrzesniu, pokoje fajne ale do drugiego pietra, wyzej
          bylo jak w starym internacie, serio, moze teraz caly juz tak wyglada, my
          zaplacilismy tylko 50zł wiecej od osoby w Polsce i mielismy 100% lepszy komfort,
          jak chcesz to wejdz na stronke www.monia.ao.pl, www.monia1.ao.pl tam jest troche
          naszych fotek z pobytu, jak chcesz fotki z hotelu to daj znac przesle mailem.
          My bylismy bardzo zadowoleni z obslugi i z samego pobytu wiec polecam, miejsce
          fajne do wycieczek, ale do Dubrovnika troche daleko....
    • emes-nju Re: Biograd -czy warto? 06.04.06, 13:08
      Na mnie Biograd nie wywarl dobrego wrazenia. Prawie brak starowki i straszny
      tlok. Zeby znalesc jakas plaze bez "zupy ludziowej" trzeba dosc daleko chodzic
      (chyba, ze hotel ma wlasna plaze). Woda umiarkowanie czysta.

Wole rejony bardziej na poludnie i raczej nie w poblizu wiekszych miast (spory
      Zadar nieomal widac z Biogradu)
      • Gość: wojnaipokoj Re: Biograd -czy warto? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.06, 15:15
        Kilka lat temu byłam w Biogradzie,mieszkałam w H.Ilirija.Biograd jest
        mały,można go szybko obejść,ale dla mnie urokliwy.Dobry punkt wypadowy na
        Kornati czy Pasman,Tkon/promy z Biogradu właśnie/,dalej do Solin/starożytna
        Salona/,Szibenika i Trogiru.Z Szibenika,na własna rekę do Parku Narodowego KRKA.
        Co do plaż,to można było znaleźć publiczne,ale nic wielkiego-trochę żwirowatego
        piasku i skałek.
        Zajrzyj na strony miasta:
        www.biograd-hr.com
        www.tzg-biograd.hr
        www.biograd.com
        www.biograd.info
        • emes-nju Re: Biograd -czy warto? 10.04.06, 13:15
          Gość portalu: Miroslaw napisał(a):

> emes-nju napisał:
          >
          > >Zeby znalesc jakas plaze bez "zupy ludziowej" trzeba dosc daleko chodzic
          >
          >
          > Zależy w jakim terminie się jedzie :)))
          > Ja z żoną preferujemy wrzesień :)))

Bylem tam w pierwszej polowie wrzesnia...
    • Gość: Miroslaw Re: Biograd -czy warto? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.06, 19:55
      Gość portalu: Jarek napisał(a):

> Czy to dobry wybór na wakacje z trzylatkiem?Jakis deptak do
      spacerów,bezpieczna
      > plaża,nastrojowe lokale?

:)))))

Tu masz prawie wszystko - jak wyglada Biograd i miejsca do spacerów, zwiedzania
      i może coś więcej :)))

Jak bedziesz chciał zapytac to pisz na maila.
      Maila znajdziesz na fotkach :):):)

olczyk.com/mirek/cro_2005/
      olczyk.com/mirek/

Powodzenia :)))

• Gość: tom Re: Biograd -czy warto? IP: *.NET / *.stella.net.pl 24.05.06, 16:28
        A czy musi być Biograd? Miasteczko jest fajne, owszem, do zwiedzania (wbrew
        temu, co niektórzy piszą - warto, to takie chorwackie Gniezno, pierwsza ich
        stolica i miasto koronacyjne chorwackich królów), ma parę fajnych ale dość
        drogich lokali, targ rybny i fajny bazarek ze świeżyzną (obok mariny). ale do
        plażowania i mieszkania - nie za bardzo. Warto zainteresować się kilkoma
        pobliskimi mniejszymi miejscowościami, odległymi o kilka km (czyli w odległości
        spacerowej). Mam na myśli np. sv. Filip i Jakov, Turanj, sv. Petar. Tam kwatery
        znacznie tańsze, plaże, choć podobne do biogradzkich, znacznie przestronniejsze,
        restauracje tańsze, a paly, woda i powietrze oraz widoki na wyspy - prawie
        identyczne... Ponadto z nich bliżej np do Zadaru, którego nijak odpuścić nie
        wolno Co roku wypoczywamy właśnie tak: tydzień intensywnego zwiedzania wybrzeża,
        tydzień relaksu właśnie pod Biogradem, a nie w Biogradzie...
    • Gość: DaMi Re: Biograd -czy warto? IP: 193.59.95.* 25.05.06, 11:50
      W Chorwacji byłem już 5 razy, w Biogradzie 2 razy i uważam, że jest to jedno z
      najmniej ciekawych miejsc, na jakie trafiłem. Szczególnie w sezonie.
      1. tłumy na ulicach i na plażach (uciekliśmy), czegoś takiego nie widziałem
      nawet na zatłoczonej Istrii
      2. praktycznie brak tak charakterystycznej dla Chorwacji starówki, a więc nie
      ma tego uroczego klimatu
      3. wysokie ceny
      4. kwatery trudne do zdobycia bez wcześniejszej rezerwacji

Sami Chorwaci, w rozmowie twierdzili, że w sezonie, to taki turystyczny
      kombinat, gdzie obok turystów, na soboty i niedziele tłumnie przyjeżdżają
      jeszcze mieszkańcy Zagrzebia i lepiej nie trafić tam w piątek lub sobotę.
      Inna kwestia, że to świetna baza wypadowa na Kornati i życie wieczorno-barowe
      kwitnie.

Mnie jednak podobają się bardziej spokojne i urokliwe miejsca niż Biorgad.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka