jimmi11 22.01.09, 09:07 Jak w temacie. W 2008 został zawieszony w/w zakaz. Czy ktoś ma jakieś świeże informacje na ten temat. Przecież 99% samochodów wjeżdżajacych do HR z PL i nie tylko z PL ma w bagażnikach i na dachach żywnosć. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
goldenka100 Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 22.01.09, 09:51 www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19276&postdays=0&postorder=asc&start=330 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maciek Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.09, 09:51 Zgodnie z innym martwym przepisem weź 100 euro na dzień pobytu. Znaleźć się wśród wybrańców ( 1%) to jest to. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rena Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 IP: 212.244.164.* 22.01.09, 16:09 Teraz to już sam nie wiem czy zabrać z sobą zupki (w kubeczkach do zalania wrzątkiem)i inne rzeczy zamknięte hermetycznie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mirek Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.09, 09:06 Tak tylko jak tu planować gdy człowiek nie wie co będzie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sylwiątko Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.09, 14:28 Niestety nie zanosi się że w tym roku popuszczą. Tyle tylko że kontrole mają byc wyrywkowe, co w praktyce i tak oznacza 100% strzał Odpowiedz Link Zgłoś
drzejms-buond Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 30.01.09, 15:00 ale skad ten pomył w ogóle? chodzi o zakaz dokarmiania Chorwatów czy jakieś tajemne względy sanitarne? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Patrys Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.09, 21:26 Prawdopodobnie chodzi o ratunek miesjcowego handlu. Wszyscy przyjeżdżają ze swoim żarciem i mało kupują w sklepach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vvv E. Piaff spiewała kiedyś IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.01.09, 22:45 Gdybam, gdybam, gdybam Odpowiedz Link Zgłoś
artur251 Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 02.02.09, 12:45 Czy ktoś rzeczywiście miał w związku z tym kłopoty na granicy ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Patrys Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.09, 13:05 Teraz nie, ale co będzie od czerwca kiedy wszyscy ruszą na wakacje? W zeszłym roku zawiesili ale w tym roku na razie nie Odpowiedz Link Zgłoś
artur251 Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 02.02.09, 13:16 W zasadzie jaka oficjalna jest wykładnia (może jakiś oficjalny dokument/ustawa/rozporządzenie/...)? W 2008 nie było problemów, bo zakaz był tylko nie wszedł w życie ? Odpowiedz Link Zgłoś
hepik1 Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 02.02.09, 17:30 Jeśli cie to ma uszczęśliwić ;) : Informacja dla podróżujących do Chorwacji Od 1 czerwca 2008 r., na podstawie rozporządzenia Ministerstwa Rolnictwa, Rybołówstwa i Rozwoju Wsi Republiki Chorwacji (N.N.35/0, zabronione jest wwożenie przez podróżnych oraz przesyłanie do Chorwacji niektórych produktów spożywczych. Rozporządzenie dotyczy mięsa, mleka oraz ich przetworów, jak również wszystkich produktów zawierających mięso, mleko oraz ich przetwory. Poniżej podajemy szczegółową listę produktów. Wymienione towary, niezależnie od ich ilości, nie mogą być wwiezione na teren Chorwacji, o ile osoba je przewożąca lub przesyłająca nie przedstawi odpowiedniego świadectwa weterynaryjnego (fitosanitarnego), wystawionego w kraju ich pochodzenia. Oznacza to, że wwóz określonych produktów spożywczych powinien być zgłaszany każdorazowo granicznej służbie weterynaryjnej Republiki Chorwacji. Produkty bez świadectwa sanitarnego będą podlegać zniszczeniu, z możliwością obciążenia ich właściciela kosztami zniszczenia. Konsekwencją niezgłoszenia wwozu może być nałożenie kary finansowej. Jedynymi produktami zawierającymi mięso i mleko, nie podlegającymi zgłoszeniu są: mleko w proszku dla niemowląt, pokarm dla niemowląt i specyficzne pokarmy zgodnie z zaleceniami medycznymi, pod warunkiem, że wymienione produkty nie wymagają przechowywania w lodowce przed otwarciem, że opakowanie posiada znak zastrzeżony producenta i towar przeznaczony był do bezpośredniej sprzedaży oraz że opakowanie jest nieuszkodzone, chyba, że jest właśnie używane. Obowiązkowi zgłoszenia nie podlegają produkty nie zawierające mięsa i mleka, w tym np. ryby i jaja. Przewoźnicy międzynarodowi powinni rozpowszechniać wśród podróżnych informację o zakazie wwozu i konieczności zgłaszania produktów. Poniżej dostępne są przykłady informacji, przetłumaczone na język polski. Ponadto informujemy, że produkty żywnościowe, które nie są wymienione na liście poniżej, można wwozić na terytorium Republiki Chorwackiej w ilości nieprzekraczającej 1 kilograma, o ile nie zabraniają tego inne przepisy. Lista towarów podlegających kontroli granicznej - Załącznik nr V Rozporządzenia: Nazwa produktu kod Taryfy Celnej Mięso i jadalne produkty wewnętrzne (podroby) – włącznie z żabimi udkami ex Dział 2 (0201-210) - (0208 90 70) Wszystkie produkty mleczne 0401- 0406 wszystkie Jelita, pęcherze, żołądki zwierząt (z wyjątkiem ryb), całe lub w kawałkach, świeże, chłodzone, mrożone, solone, w solance, suszone lub wędzone 0504 00 00 wszystkie Tłuszcz wieprzowy (łącznie ze smalcem) i tłuszcz drobiowy 1501 00 (oprócz poz. 0209 oraz 1503) Tłuszcze wołowe, owcze, kozie, 1502 00 (oprócz 1503 ) Stearyna smalcowa, olej smalcowy, oleostearyna, oleina, olej łojowy, nieemulgowane niezmieszane lub nieprzygotowane inaczej 1503 00 wszystkie Pozostałe tłuszcze i oleje zwierzęce oraz ich frakcje, rafinowane lub nie, ale modyfikowane chemicznie 1506 00 00 wszystkie Kiełbasy i podobne produkty z mięsa, podrobów lub krwi; przetwory żywnościowe oparte o te produkty: 1601 00 wszystkie Pozostałe przetworzone lub konserwowane mięso, podroby lub krew 1602 wszystkie Laktoza i syrop laktozowy 1702 11 00 wszystkie 1702 19 00 wszystkie Ekstrakt słodowy; przetwory spożywcze z mąki, grysiku, skrobi lub z ekstraktu słodowego, niezawierające kakao lub zawierające mniej niż 40% wagowych kakao obliczonych według całkowicie odtłuszczonej bazy, gdzie indziej niewymienione, ani niewyłączone; przetwory spożywcze z towarów objętych pozycjami od 0401 do 0404, niezawierające kakao lub zawierające mniej niż 5% wagowych kakao obliczonych według całkowicie odtłuszczonej bazy, gdzie indziej niewymienione, ani niewyłączone – tylko te produkty, które zawierają mleko ex 1901 Makarony, również gotowane lub nadziewane (mięsem lub innymi substancjami) lub przygotowane inaczej, takie jak: spaghetti, rurki, nitki, lasagne, gnocchi, ravioli, cannelloni; kuskus, przygotowany lub nie – tylko te produkty, które zawierają mięso. ex 1902 Pozostałe warzywa przetworzone lub zakonserwowane inaczej niż za pomocą octu lub kwasu octowego, mrożone, inne niż produkty objęte pozycją 2006 – tylko te produkty, które zawierają mięso ex 2004 Pozostałe warzywa przetworzone lub zakonserwowane inaczej niż za pomocą octu lub kwasu octowego, niemrożone, inne niż produkty objęte pozycją 2006 – tylko te produkty, które zawierają mięso ex 2005 Sosy i przetwory z nich; zmieszane przyprawy i zmieszane przyprawy korzenne; mąka i grysik z gorczycy i gotowa musztarda - tylko te produkty, które zawierają mięso lub mleko ex 2103 Zupy i buliony i przetwory z nich; złożone przetwory spożywcze homogenizowane – tylko te, które zawierają mięso lub mleko ex 2104 Lody i inne lody jadalne, zawierające lub niezawierające kakao - tylko te produkty, które zawierają mleko ex 2105 00 Przetwory spożywcze nie wymienione gdzie indziej ani nie wyłączone – tylko te produkty, które zawierają mięso lub mleko ex 2106 Produkty używane do karmienia zwierząt – tylko pokarm dla psów i kotów, gryzaki dla psów i mieszanki pokarmu zawierające mięso lub mleko ex 2309 Zapobiegamy przenoszeniu zakaźnych chorób zwierzęcych do Republiki Chorwacji Wyroby pochodzenia zwierzęcego mogą zawierać źródła zakaźnych chorób zwierząt Wwożenie wyrobów pochodzenia zwierzęcego do Republiki Chorwacji podlega surowym przepisom i przeglądom weterynaryjnym Podróżni, którzy wwożą wyroby pochodzenia zwierzęcego zobowiązani są do zgłoszenia ich do oficjalnej kontroli Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tom Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 IP: 212.244.164.* 02.02.09, 22:25 dobre hepik, gratulacje, dobry jesteś :) Odpowiedz Link Zgłoś
stola1 Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 02.02.09, 22:46 Pytasz czy ktoś miał kłopoty? Nie miałam z tego powodu chociaż czasami sprawdzenia były. Często jeżdżę w terminach mniej sezonowych, więc na granicy raczej z nudów czasami ktoś prosił o otwarcie bagażnika. O dziwo raz, ale wcale nie rok temu, ani nie dwa miałam pogadankę na temat przewożenia żywności pod tym kątem, że w Chorwacji można wszystko kupić, jest smaczne itp. Ale powiedziałam, że my na camping - i po sprawie. W ubiegłym roku nikt na ten temat słowa nie powiedział. Odpowiedz Link Zgłoś
hakim2 Bo w 2008 przepis został zawieszony 03.02.09, 07:19 Ale w 2009 przepis odwieszono i obowiązuje, więc ci co mówią że nie mieli kłopotów na granicy nie mogli mieć bo przepis nie był respektowany, natomiast nie wiadomo co będzie w sezonie 2009 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: Bo w 2008 przepis został zawieszony IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.02.09, 08:00 Już to widzę, jak chorwaccy celnicy sprawdzają każde auto i to jeszcze w sezonie wakacyjnym, gdy dziennie przez granicę turla się po kilkadziesiąt tysięcy aut. Koń by się uśmiał. Nikt mi nie zabroni mieć ze sobą kilku konserw i paru kabanosów. Bez przesadyzmu. Odpowiedz Link Zgłoś
stola1 Re: Bo w 2008 przepis został zawieszony 03.02.09, 08:40 I o to chodzi, po co robić problem z martwego przepisu i pisać o tym kolejny wątek na forum. Każdy bierze co uważa i jedzie na wakacje. A problem robić wtedy jak będzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: Bo w 2008 przepis został zawieszony IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.02.09, 09:44 Właśnie, najwyżej wszystko pożrę na granicy na oczach głodnych celników. Odpowiedz Link Zgłoś
hepik1 Re: Bo w 2008 przepis został zawieszony 03.02.09, 12:18 >stola1 napisał: > I o to chodzi, po co robić problem z martwego przepisu(...) Jeśli już koniecznie czyms trzeba to podsuwam powód ;): Nasza waluta przebiła przed południem psychologiczne granice. W południe za franka trzeba było płacić 3,05 zł, euro 4,54 zł, funta 5,03 zł, a dolara 3,54 zł. Eksperci spodziewali się raczej zahamowania osłabienia naszej waluty. "Złoty może lekko zyskać dzięki osłabieniu się obaw przed ryzykiem. Ewentualne umocnienie będzie jednak zapewne mocno ograniczone" - napisali analitycy Raiffeisen Bank we wtorkowej nocie. Natomiast analitycy Invest Banku nie wróżą naszej walucie powrotu do wysokiej wartości względem innych walut. Czyli na teraz koszty w porównaniu ze zeszłym rokiem rosna circa o 30-40 % Tania benzyna coraz mniej tania a latem będzie jeszcze droższa nawet jeśli ropa i euro utrzyma swoja cenę. Zresztą poza Polska kosztuje blisko 1 euro(bez paru centów) czyli juz teraz ponad 4 pln... Odpowiedz Link Zgłoś
hakim2 Re: Bo w 2008 przepis został zawieszony 10.02.09, 12:52 Racja jak nie zakaz to euro załatwi polskich turystów. Do niekórych jeszcze nie dotarło że wakacje 2009 w stosunku do 2008 trzeba przeliczyć przez współczynnik 1.2 albo i lepiej Odpowiedz Link Zgłoś
artur251 Re: Bo w 2008 przepis został zawieszony 10.02.09, 20:54 A może wracając do tematu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaro Wracając do tematu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.09, 12:21 Znajomy Chorwat mówił, że u nich w prasie są artykuły co będzie lepsze znieść ten zakaz czy zaryzykować mniejszą liczbę turystów. Sondaż dla czytelników pokazał że Chorwaci są podzieleni. Odpowiedz Link Zgłoś
artur251 Re: Wracając do tematu 11.02.09, 16:07 Czy ten zakaz rzeczywiście jest i będzie egzekwowany w okresie wakacyjnym? Czy ktoś w bieżącym roku widział/miał jakieś doświadczenia na ten temat ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaro Re: Wracając do tematu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.09, 08:19 Przecież jeszcze nikt nie był styczniu lub w lutym w Chorwacji. Chhyba że służbowo a taka podróz to chyba bez jedzenia w bagażniku. Zapytaj w czerwcu jak ludzie będą jeździć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oscar Będą jaja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.09, 17:47 Już widzę tę panikę na granicy jak będą trzepać i tatusiów pałaszujacych co lepsze żeby nie wyrzucać Odpowiedz Link Zgłoś
stola1 Re: Wracając do tematu 12.02.09, 20:03 Wracając do tematu można jechać spokojnie.... To pismo z ambasady RP Zagrzeb, z tego miesiąca: "Odpowiadając na Państwa pocztę informuję uprzejmie, że do chwili obecnej restrykcyjne zarządzenie w sprawie wwozu żywności pozostaje zawieszone. Na podstawie innych przepisów można wwozić do Chorwacji żywność przeznaczoną na podróż w ilości do 1 kg na osobę. Jednocześnie informuję, że Ambasada nie będzie żądała szczególnego traktowania obywateli polskich przez władze chorwackie." Odpowiedz Link Zgłoś
artur251 Re: Wracając do tematu 13.02.09, 13:20 Czy to zawieszenie było (i jest) bezterminowe ? (zrozumiałem, że było do końca 2008) Odpowiedz Link Zgłoś
hepik1 Re: Wracając do tematu 14.02.09, 18:40 W Chorwacji oczekuje się spadku liczby turystów do około 20%. Wg mnie to i tak optymistyczny wariant...nikt jeszcze bardziej nie będzie podcinał gałęzi ,z której żyje ;) bi.gazeta.pl/im/8/6276/m6276488.jpg Przegląd prasy: "Według Eurostatu spadek PKB w IV kw. w skali roku we Francji sięgnął 1 proc., w Wielkiej Brytanii 1,8 proc., a we Włoszech aż 2,6 proc.! Tymczasem w piątek na ulicach Rzymu setki tysięcy osób wyszły na ulice, domagając się prawa do pracy. W 2008 r. w Unii bezrobocie wzrosło o ponad 1,6 mln osób, a ekonomiści nie mają złudzeń, że najgorsze dopiero przed nami. W Niemczech szok Od zjednoczenia Niemiec nie odnotowano jeszcze tak potężnego spadku PKB. Niemcy szykują się na najgorsze już od wielu miesięcy. Gdy kryzys zaczął się rozkręcać, mówiono o spowolnieniu, a nie o ponad 2-proc. recesji. Jednak czarne scenariusze zakładają nawet dwukrotnie szybsze kurczenie się gospodarki. Winne jest głównie załamanie się niemieckiego eksportu. Co gorsze, nic nie wskazuje na to, by niemiecka gospodarka miała się niebawem odbić. . Hans-Werner Sinn, szef hamburskiego Instytutu Ifo, prognozuje bardzo długi kryzys. - Ci, którzy mówią, że w lecie zacznie nam rosnąć, opowiadają bzdury. Jego zdaniem do września rzesza bezrobotnych zwiększy się nawet o 700 tys. osób." Odpowiedz Link Zgłoś
hakim2 Re: Wracając do tematu 16.02.09, 06:36 Takim to sposobem problem się rozwiąże bo połowa zostanie w domach rezgnując z wakacji Odpowiedz Link Zgłoś
pantalon Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 11.02.09, 16:36 a ci co samolotem? tacy to pewnie zadnych szans nie beda mieli zeby cos przemycic PanTalon Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jacek Brak News IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.09, 12:45 I co sa jakieś nowe informacje w tej sprawie czy czekamy na początek sezonu i pierwsze rozczarowania? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaro Re: Brak News IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.09, 12:48 Z tego wygląda że na razie wszyscy olewają na zasadzie jakoś to będzie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: iwa Re: Brak News IP: *.chello.pl 20.03.09, 13:32 a co w sytuacji jak bede najpierw kilka dni koło triestu we włoszech gdzie zamirzam kupic mnóstwo kawy, oliwy, passaty pomidorowej itd(żeby sobie przywiezc do kraju a nie zjesc w chorwacji) a potem będę kilka dni w dalmacji? Nie mogę tego przewozić> to byłoby chore.Ma ktoś wiarygodne informacje jak to bedzie z tym zakazem? Odpowiedz Link Zgłoś
hepik1 Re: Brak News 20.03.09, 14:36 W tym wątku,post z 2.02. zawiera tekst całego rozporządzenia. Podejrzewam,że przecztanie tekstu ,który zawiera więcej niż kilkanaście zdań przekracza możliwości nie tylko iwy ale i wielu innych użytkowników netu ...w tym celu dokonałem skrótu ,który byc może umożliwi zrozumienie istoty rozporządzenia ;) Rozporządzenie dotyczy mięsa, mleka oraz ich przetworów, jak również wszystkich produktów zawierających mięso, mleko oraz ich przetwory. Jedynymi produktami zawierającymi mięso i mleko, nie podlegającymi zgłoszeniu są: mleko w proszku dla niemowląt, pokarm dla niemowląt i specyficzne pokarmy zgodnie z zaleceniami medycznymi(...) Biorąc pod uwagę,że kawa,oliwa,pasty pomodorowe nie są pochodzenia zwierżecego możesz je wwozić i wywozić dowoli,bez względu czy rozporządzenie będzie obowiązywać czy też zostanie zawieszone ,podobnie jak w roku ubiegłym. Proszę nie dziękować wylewnie za powyższą wypowiedź. Wystarczy skromne -dziękuję ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: andrzej Re: Brak News IP: 62.87.215.* 20.03.09, 19:32 Znajomy jadąc co roku na wczasy nad nasze morze zabiera 2 zgrzewki po 24 puszki piwa.Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie można było tego piwa już tam na miejscu kupić i wypić w umiarze.Zawiezione tańsze o 50 może groszy piwo w rzeczywistosci wychodzi drozej bo zapas pobudza apetyt.Podobnie jest z wyworzoną żywnością w ilościach przekraczajacych własną konsumpcję>>>nap. na wczasy pod namiot jadą z kurczakiem > schabem bez kości >Lopatką czy karczkiem na grila >Nawet ziemniaki i jaja zabierają nie mówiąc juz o wekach przygotowanych przez babcie i teściowe > a potem >potem polowa tej żywności ląduje w śmietniku bo się zepsuła > a czemu sie zepsuła? bo jeden z drugim był pazerny, myślał ze zaoszczędzi na żywności kupionej w kraju a tu niespodzianka > trzeba wydać dodatkowo na jedzenie >bo rzadko kto w Chorwacji na campingach dysponuje swoją lodówka z agregatem > a takie mięsko po dwóch dniach przejażdżki w bagażniku naszego auta też jest zmęczone. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: iwa Re: Brak News IP: *.chello.pl 21.03.09, 15:27 hepikowi mówię dziękuję(bardzo) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jacek Re: Brak News IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.09, 20:08 Hepik Dziękuję Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Konkretny Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.09, 08:25 Ustalmy to jasno wolno wszystko oprócz mięsa i wędlin? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Adam Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.09, 14:43 Tak na to wygląda ze dokładnie tak Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zatroskany I co ???? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.09, 10:08 Czy był juz ktoś w kwietniu w Chorwacji, jakies spostrzeżenia? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aniołek Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.04.09, 13:12 Właśnie otrzymałam maila z ministerstwa w interesującej nas wszystkich sprawie. Oto jego treść: w odpowiedzi na Pani wiadomość z dnia 24 kwietnia b.r., uprzejmie informuję, że obecnie jedna osoba może wwieźć na terytorium Chorwacji do 1 kg żywności przeznaczonej na czas podróży. Jednak, ponieważ możliwe jest wprowadzenie przez kraje Unii Europejskiej postanowień dyrektywy Rady UE 2002/99 zakazującej wwozu na terytorium UE jakichkolwiek ilości żywności zawierającej produkty mięsne i mleczne, można się spodziewać reakcji władz chorwackich w postaci uchylenia zarządzenia zawieszającego stosowanie identycznych warunków wwozu żywności do Chorwacji. Jednocześnie trwają prace nad nowym rozporządzeniem, wprowadzającym nieco łagodniejsze zasady wwozu żywności. Jak wynika z powyższego, nie jest możliwe przewidzieć w chwili obecnej, jakie przepisy będą obowiązywać w sezonie turystycznym. Nasz urząd będzie monitorować sytuację i informować na stronie internetowej o aktualnym stanie prawnym. A więc.... Odpowiedz Link Zgłoś
hepik1 Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 27.04.09, 14:44 Rezerwacja miejsc jest na poziomie 50% do tej z przed roku o tej porze. Nikt nie będzie wbijaj noża w plecy turystyce chorwackiej. Odpowiedz Link Zgłoś
hakim2 Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 28.04.09, 07:53 Zgadzam się. Będzie chyba jak w zeszłym roku. Przestraszą się. Poprzeliczają i znów zawieszą. No chyba ze ........... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zatroskany Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.09, 10:57 Najlepsza jest nieświadomosc wielu rodaków którzy nie znają problemu a potem będzie larum na granicy że im słoiki kazali wyrzucić Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pouczony Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.04.09, 12:57 Na całe szczęście ty wiesz. A tak na poważnie nie wierzę w jakiekolwiek kłopoty. Za dużo mają do stracenia i to nie tylko ze strony Polaków odwiedzajacych ich piękny kraj. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marta Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.09, 08:26 O co tu chodzi? Czy ci ludzie mówią poważnie. Pierwszy raz wybieram się do Chorwacji, ale nie słyszałam o jakis ograniczenich. Czy one sa naprawdę, czy tylko fikcja? Odpowiedz Link Zgłoś
hakim2 Czy w maju ktoś jechał? 12.05.09, 12:43 Jak w temacie. Czy przepis był respektowany na granicy? Odpowiedz Link Zgłoś
bozena644 Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 12.05.09, 18:56 www.zagrzeb.polemb.net/index.php?document=41 w powyzszym linku sa wszytkie wazne informacje. Pozdrav:)) Bozena Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jacek Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.09, 08:21 ....Można wwieźć do 1 kg żywności na osobę, jako prowiant na dojazd do miejsca przeznaczenia; bardziej restrykcyjne zarządzenie dotyczące wwozu żywności jest obecnie zawieszone... czyli wszystko jasne kilogram na osobę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Karolina Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 IP: *.tktelekom.pl 13.05.09, 12:36 I co, myślicie, że będą Nam ważyli jedzenie na granicy, albo grzebali w ciuchach i szukali puszek? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Zakaz wwozu żywności do HR 2009 IP: *.ticom.pl 22.05.09, 09:06 pl.croatia.hr/News/Document.aspx?idNews=1901 sezon się zbliża - poszli na ustępstwa :) Odpowiedz Link Zgłoś