Dodaj do ulubionych

Litwa, Łotwa, Estonia

IP: *.oskbraniewo.pl 26.02.06, 11:28
Wybieramy się tam latem. Podróż musi być niskobudżetowa. Znacie jakieś tanie noclegi? Czy jazda pociągiem po tamtych rejonach może kosztować tanio?
Obserwuj wątek
    • lacietis Re: Litwa, Łotwa, Estonia 27.02.06, 11:44
      Gość portalu: Mo napisał(a):

> Wybieramy się tam latem. Podróż musi być niskobudżetowa. Znacie jakieś tanie
      no
      > clegi? Czy jazda pociągiem po tamtych rejonach może kosztować tanio?
      ++O ile takowe znajdziesz... Nie jestem o courvant - ale 2 lata temu to już
      nie było pociągu Wilno [ani Kowno]-Ryga. A Ryga -Rewell [Tallinn] to nie ma od
      lat!
      Można elektryczkami i dieselami: Wilno-Turmont [nie wiem czy za jednym
      zamachem, czy trza sie przesiadać], Turmont-Dyneburg [o ile istnieje takie
      połaczenie...] i Dyneburg-Ryga.
      Do Wilna polecam kombinację: Suwałki [Warszawa, Białystok]- Szostaków, a dalej
      Szostaków-Wilno. W Szostakowie nie było 2 lata temu kantoru - warto mieć więc
      juz kilka litów ze sobą, lub nieco przepłacić płacac konduktorkom za bilet w
      dolcach lub złotówkach.

W Wilnie były [podaję nazwę z pamieci] Sveciu Namai - gdzie było w miarę tanio,
      a w Rydze znam wzglednie tanią burse - latem [i chyba nie tylko] dostepną dla
      turystów. Jak Cie to interesuje - to poszukam, ale najpierw potwierdź, że
      czekasz na wiadomość.

• Gość: Turysta Re: Litwa, Łotwa, Estonia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.06, 18:22
        W Wilnie były [podaję nazwę z pamieci] Sveciu Namai - gdzie było w miarę tanio,

Tak sie składa że w ubiegłym roku w lipcu, w czasie pobytu w Wilnie nocowałem
        właśnie w "Sveciu Namai". To coś w rodzaju hotelu z własna recepcją, czynną całą
        dobę, stołówka i kilku innymi udogodnieniami, nie wiem dlaczego nie nazywa się
        to hotelem.
        Lokalizacja - wspaniała, tuz obok kościoła Swiętej Teresy, niedaleko Ostrej
        Bramy. W niedziele rano przez otwarte okno mogliśmy słuchć mszy odprawianej po
        polsku.
        A okna jak w klasztorze, albowiem są to pomieszczenia klasztorne przerobione na
        pokoje gościnne, ze wszystkimi tego skutkami. Atmosfera też odpowiednia do miejsca.
        Ogólnie muszę napisać, że miejsce to i noclegi w nim były czyms wspaniałym,
        biorąc pod uwagę właśnie lokalizację i stworzone warunki.
        Za 3 noce zapłaciliśmy coś około 900 złotych polskich.
        Acha, w recepcji wszyscy mówia po polsku, bardzo sympatyczna obsługa i parking
        samochodowy na zamykanym dziedzińcu.
        • lacietis Re: Litwa, Łotwa, Estonia 28.02.06, 10:02
          Gość portalu: Turysta napisał(a):
          Tak sie składa że w ubiegłym roku w lipcu, w czasie pobytu w Wilnie nocowałem
          > właśnie w "Sveciu Namai". To coś w rodzaju hotelu z własna recepcją, czynną
          cał
          > ą
          > dobę, stołówka i kilku innymi udogodnieniami, nie wiem dlaczego nie nazywa się
          > to hotelem.
          > Lokalizacja - wspaniała, tuz obok kościoła Swiętej Teresy, niedaleko Ostrej
          > Bramy.(...)Za 3 noce zapłaciliśmy coś około 900 złotych polskich.
          ++To myślimy o innych Sveciu namai - bo ja [ale to było 5 lat temu] byłem w
          komplekcie mieszczącym sie między Szopena, a Zawalną. Tam wówczas były kuchnie,
          gdzie samemu mozna było coś upichcić. No i było w miare tanio - bo te 900zł
          [800lt?] za 3 doby nie brzmi zachęcająco... No ale nie mogłem wywnioskować za
          ile osób - bo jeśli za 10 - to już inna sprawa. Ale wierzę, ze jeśli istnieją
          jeszcze Sveici Namai w okolicach Szopena - to ze względu na "gorszy" punkt może
          są nadal tańsze... (((-:
          • Gość: Turysta Re: Litwa, Łotwa, Estonia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.06, 21:14
            > ++To myślimy o innych Sveciu namai - bo ja [ale to było 5 lat temu] byłem w
            > komplekcie mieszczącym sie między Szopena, a Zawalną

Tak, ja też teraz dopiero na to wpadłem. Przecież "sveciu namai" to po litewsku
            coś w rodzaju "pokoje gościnne", tak więc nie jest to nazwa własna. Pokoje
            gościnne mogą być wszędzie...

Tam wówczas były kuchnie,
            >
            > gdzie samemu mozna było coś upichcić. No i było w miare tanio - bo te 900zł
            > [800lt?] za 3 doby nie brzmi zachęcająco... No ale nie mogłem wywnioskować za
            > ile osób - bo jeśli za 10 - to już inna sprawa.

Te ok. 900 PLN (nie pamiętam już ile dokładnie) to było za dwie osoby na 3 doby.
            No ale luksus jednak jakiś był...

Ale wierzę, ze jeśli istnieją
            > jeszcze Sveici Namai w okolicach Szopena - to ze względu na "gorszy" punkt może
            >
            > są nadal tańsze... (((-:

Być może, bo tam w okolicach Zawalnej (Pylimo gatve?) jakieś takie nieco inne
            klimaty panują i ciągle jeszcze jest to Wilno kategorii B lub nawet C.
    • lacietis Re: Litwa, Łotwa, Estonia 28.02.06, 10:05
      Aaa, jeszcze... Ta bursa w Rydze jest na ul.Deglavas w rejonie Purvciems ok.20
      min transportem miejskim od centrum; można dojechać do dworca {stacijas
      laukums], albo w okolice pomnika wolności [brivibas pimeklis].
      • Gość: wojnaipokoj Re: Litwa, Łotwa, Estonia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.06, 17:56
        Troki są znacznie tańsze niz Wilno,za pokój w maju bedę płąciła 50lt.Ponieważ
        Ryga jest droga/nawet schroniska/,3 dni spędzimy w Jurmali/dojazd kolejka z
        Rygi/w hotelu** za 20lvl.W Talinie znalazłam schronisko Mahtra,pokój 2-osobowy
        za 300eek.Najdrożej wypadnie nam Łotwa/tak mi się zdaje/,ale np. w Liepaja,nad
        morzem znalazłam hotelik za 10lvl za pokój,podobnie w Palandze-pokój za 60lt.
        Tak napradę,to na pociąg lepiej nie liczyć,z Wilna jedzie do Rygi,a z Rygi do
        Valgi/granica łotewsko-estońska/.My nastawiamy się głownie na autobusy.
        Pod koniec kwietnia ruszamy,ok.17 maja powinnam juz wrócić-to opiszę podróż.
    • tomyg Re: Litwa, Łotwa, Estonia 10.03.06, 20:56
      w wilnie przy ulicy latako znajdziesz hostel (nie pamiętam nazwy)...w kazdym
      bądz razie noclegi juz od 18 litów, a położony jest na starówce.....generalnie w
      hostelach i akademikach(np.uniwersytetu pedagogicznego) znajduja sie miejsca od
      24 do 30 paru litów..trza sie dobrze rozejrzeć..szuaj też w sieci...mnie tez
      bedzie można znalezc latem w tym rejonie..pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka