Dodaj do ulubionych

droga obok autostrady

IP: *.attu.pl 31.07.07, 15:35
czy ktos jechał wzdłuz autostrady drogą nr N83 od Miluzy do granicy z
hiszpanią . ciekawi mnie jaki jest ruch, jaka nawierzchnia, czy lepiej jechac
płatna autostradą . jakie sa wasze opinie.
Obserwuj wątek
    • mair Re: droga obok autostrady 31.07.07, 16:27
      powiedzmy sobie tak: nawierzchnia jesli nie lepsza to przynajmniej taka sama
      jak na polskich autostradach ale mimo to musisz miec sporo czasu, zeby wybierac
      sie ta droga az do granicy z Hiszpania, serdecznie odradzam jesli ci sie
      spieszy
      • Gość: Fredzio Re: droga obok autostrady IP: *.zwm.osi.pl 31.07.07, 22:09
        Rzeczywiście, jeżeli potraktować Francję jako kraj tranzytowy, trzeba jechać
        autostradami, ale ... podróżowałem przez ten kraj wielokrotnie i NIGDY z nich
        nie korzystałem - do Hiszpanii drogami RN i D można dojechac w 2 dni (licząc od
        Miluzy), ale zawsze wolałem po drodze coś zwiedzić (a jest co). A w krajach
        cywilizowanych, jak np. Francja nigdy nie ma na drogach złej nawierzchni,
        jeżeli napotyka się na ostrzeżenia o jej uszkodzeniach, to znaczy, że droga
        jest naprawiona idealnie równymi łatami.
    • aseretka Re: droga obok autostrady 01.08.07, 08:47
      N 83 nie da się dojechać do granicy z Hiszpanią. Jechałam tą drogą z Miluzy na
      Besancon - Bourg-en-Bresse - Lion. Droga bardzo dobra. i nawet w miarę szybko
      się nią jedzie. Dalej N 7 na Valence i Montelimar. Droga też dobra, chociaż
      czasowo dość długa. Następnie N 86 na Pont-du-Gard i Nimes, a potem N 113 na
      Motpellier. Końcowy odcinek to N 9 na Beziers - Narbone - Per[pignan aż do
      granicy z Hiszpanią.
      W ciągu jednego dnia trudno jest przejechac ten ok. 830 km odcinek. Lepiej
      rozłozyć jazdę na dwa dni i przy okazji coś zobaczyć po drodze. Chociażby cud
      architektury jakim jest akwedukt rzymski w Pont-du-Gard.
        • aseretka Re: droga obok autostrady 01.08.07, 17:13
          Sympatyczne miasto Valence z pięknym parkiem Jouvet i średniowiecznymi
          zabytkowymi domami.
          Nimes z dobrze zachowanym rzymskim amfiteartem (podobnym do koloseum w Rzymie)
          oraz Maison Carrée (Kwadratowym Domem),który jest niewielka świątynia
          wzniesioną ok.15 w. p.n.e przez Oktawiana Augusta na cześć młodo zmarłych
          wnuków Lucjusza i Gajusza.
          Beziers z piękną katedrą Saint Nazaire i Pałacem Biskupim pochodzacym z XVII w.
          Narbonne z białym Pałacem Arcybiskupim i katedrą, w której skarbcu znajdują
          się flamandzkie arrasy .
          Abbays de Fontfroide, klasztor cystersów pochodzący z 1093 r. położony ok. 13
          km od Narbonne. Ta świetnie zachowana budowla stanowi jedną z największych
          atrakcji regionu.
          Collioure, malownicze małe miasteczko na wybrzeżu Cote Vermeille z położonym na
          wzgórzu Cateau Royal i interesujący kościół, położonym tak blisko morza, że ma
          się wrażenie, jakby stał na wodzie.
          I wiele jeszcze innych miejsc, chociaż do niektórych trzeba by odbić trochę z
          trasy, jak chociażby do Vercors, czy Carcassonne.
    • Gość: Dadiw Re: droga obok autostrady IP: *.slowianin.pl 01.08.07, 17:03
      Drogi narodowe we Francji sa bardzo dobrej jakości, jednak sęk w tym w tym, że
      kazde skrzyżownie to rondo, a to bardzo spowalnia ruch. Plusy sa takie, że
      bardzo dużo zwiedzisz ciekawych miejsc, minusu to czas pokonania trasy.
      Jechałem w lipcu z Marsylii do Miluzy drogami RN i zajęło to prawie 10- 11
      godzin.
      Autostradą będzie o wiele szybciej, ale mi drożej o ok. 50 euro
      Wybór należy do Ciebie
      • aseretka Re: droga obok autostrady 01.08.07, 17:16
        To prawda. Dlatego też jeżeli się nie spieszymy i chcemy zobaczyć coś po drodze
        to należy rozłożyć jazdę na dwa a nawet i trzy dni. Tym bardziej, że we Francji
        nie ma kłopotów z tanimi noclegami przy ich wczesniejszej rezerwacji, jesli
        jedzie się w sezonie urlopowym.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka