Dodaj do ulubionych

toskania pod wlasnym namiotem

10.08.07, 01:57
4 wrzesnia wybieram sie do Toskanii z rodzina pod wlasny namiot, bez
rezerwacji miejsca na kempingu na ok. 20 dni. Czy mozecie podzielic
sie wlasnymi doswiadczeniami - jak wyglada dostepnosc miejsc na
kempingach, czy mozna bezpiecznie zostawic rzeczy w namiocie, i jak
wygladaja kwestie cenowe - ile moze kosztowac nocleg dla 3 osob + za
jakie skladowe placi sie na kempingu?
Dzieki
Obserwuj wątek
    • Gość: e Re: toskania pod wlasnym namiotem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.07, 07:31
      Myślę, że dużo taniej jest jechać z Vacansoleilem, Eurocampem lub
      Selectcampem. Zobacz sobie ceny na ich www i na stronach
      odpowiednich kampingów. Nie musisz też targać karimat, garów,
      talerzy itp. Masz w cenie lodówke...
    • Gość: Maciej Re: toskania pod wlasnym namiotem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.07, 10:26
      Zawsze za pośrednictwo trzeba zapłacić - wcale te firmy nie są takie tanie.
      Zwłaszcza, że we wrześniu nie potrzebujesz nic rezerwować - z miejscami nie
      będzie problemu.
      Na ogół płacisz za parcelę i za osobę (ewentualnie czasem namiot + auto + za
      każdą osobę) - ale wychodzi na jedno. Czasem dopłaca się za podłączenie do prądu
      i za żetony do ciepłej wody. Tu opisywałem bardzo przyjemny i niedrogi camping
      niedaleko Florencji

      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=206&w=64362276&a=64531344
      Musisz liczyć za 3 osoby 25-35 EUR (jeśli będziesz wybierać tańsze campingi -
      tańsze wcale nie musi znaczyć gorsze), ceny i lokalizacje znajdziesz tu:

      www.camping.it
    • joeturysta Re: toskania pod wlasnym namiotem 10.08.07, 10:40
      Panowie dziekuje za sugestie. z tego co przeczytalem wynika, ze tak
      naprawde dobra jest opcja z eurocampem jak i na wlasna reke, ale
      przy wlasnym namiocie zawsze istnieje jakies ryzyko ze mozna zle
      trafic. Dziekuje za linki - bede sprawdzal.
      • Gość: Maciej Re: toskania pod wlasnym namiotem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.07, 12:32
        Jadąc na własną rękę możesz źle trafić - wtedy bierzesz namiot i przenosisz się
        w inne miejsce. Jedziesz z Eurocampem (albo inną firmą), to możesz źle trafić i
        jesteś ugotowany, bo rezerwacja opłacona.
        • metaxa5 Re: toskania pod wlasnym namiotem 10.08.07, 17:14
          Maciej-masz rację,choć nie do końca.Jasne, najlepiej być wolnym, w
          razie wad kampingu zmienić go.To się spawdza fantastycznie w innych
          krajach południa (Chorwacja,Grecja).Włoskie kampingi są jednak na
          tyle drogie,że warto rozważyć wersję zorganizowaną,jak Eurocamp lub
          Vacansoleil.W tym roku byłam w czerwcu z Vacansem,2+2 dzieci.Biorąc
          pod uwagę ich wiek(10 i 15),ma wszystkich campingach łapałyby się
          na "dorosłą" stawkę.W czerwcu nawet oznacza to za dobę 38-40
          Euro,czasem nawet więcej.Za Vacansa zapłaciłam 1550 zł za 13
          noclegów.Kilkaset złotych różnicy-a to też jeszcze nie
          sezon,tak,jak i wrzesień.Pierwszy raz w życiu
          wybrałam "zorganizowane" noclegi i jestem zadowolona.
          • Gość: spainka Re: toskania pod wlasnym namiotem IP: *.ists.pl 10.08.07, 18:03
            Własnie wrócilismy z miesiecznych wojaży po Italii. Bylismy z własnym namiotem
            , spiworami , garami i było cudnie , Zdazył nam sie raz problem z
            zakwaterowaniem na 3 dni , ale to było w sezonie i było to w miejscowosci gdzie
            głównie zjeżdzaja sie włosi , standart kempingów jest bardzo rózny ,
            mieszkalismy w uroczej Marina Di Pisa nad samym morzem , skad blisko do Pisy ,
            Luki , Voltery i innych przepieknych toskańskich miasteczek , bralismy zawsze
            parcelę na mały namiot i bez prądu , żetony na ciepła wodę 3 min (0, 50
            centów)koszt dwie osoby + namiot + samochód (27 euro w sezonie średnim) , poza
            sezonem duzo taniej , w namiocie trzymalismy cały dobytek , poniewaz duzo
            jeżdzilismy nie chcielismy tego ze soba wozic ,nic nam nie zginęło , poza dwoma
            szklankami które zostawiłam w myjni na cały dzień , gorąco polecam tą forme
            wypoczynku :) pozdrawiam zycze udanych wakacji
            • Gość: sophie Re: toskania pod wlasnym namiotem IP: *.chello.pl 03.04.08, 15:59
              Witaj, wybieramy się w tym roku do Toskanii pod namiot, mam pytanie odnośnie
              campingu w Marina Di Pisa, czy to jest Campeggio Villaggio Internazionale?
              pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź
    • Gość: plażowicz Re: toskania pod wlasnym namiotem IP: *.chello.pl 10.08.07, 18:16
      Co do cen/składowych ceny - najlepiej sprawdzić samemu i policzyć co i jak:
      www.camping.it/toscana/
      We wrześniu z dostępnością miejsc nie ma problemów, choć np camping we Florencji
      był dość mocno zatłoczony i do wyboru w zasadzie pojedyncze miejsca. Pełne
      bezpieczeństwo - nigdy nic nam nie ukradli.
      • Gość: vvv Firenza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.04.08, 22:01
        Na kamp w takim newralgicznym miejscu jak Florencja warto przyjechać
        ok. 13-14 akurat tu nie maja sjesty i recepcja jest czynna.
        • Gość: Adrian Re: Firenza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.04.08, 16:03
          Pod własnym namiotem jest najtaniej , Eurocamp wcale nie jest tani,
          czasami wychodzi tyle samo co za tanią kwatwrę zwłaszcza po sezonie.
          Ja wybieram się w lipcu na kamping Listro nad jez. trazymeńskim na
          granicy Umbrii i Toskanii, chcę zobaczyć południe Toskanii i Umbrię.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka