Dodaj do ulubionych

chce wrócić do Polski

23.04.08, 15:44
Planujemy razem z mężem wrócić do Polski pod koniec tego roku, czy
ktos już wrócił i czy jest rozczarowany czy wręcz odwrotnie?
Interesuje mnie również jaki jest teraz rynek pracy w warszawie i
ile można zarobić. W Anglii pracuje jako customer service w czyms w
stylu banku (jak np Lukas czy SKOK). Bardzo prosze o opinie, gdyz na
pewno są bardziej wiarygodne niż te strony internetowe które z
daleka wieją propagandą. dziękuje
Obserwuj wątek
    • mag_0112 Re: chce wrócić do Polski 23.04.08, 16:34
      czy nikt jeszcze nie wrócił? :-)
    • dagis.1 Re: chce wrócić do Polski 23.04.08, 16:35
      w warszawie nie jest najgorzej choc nie jest kolorowo. nie wiem ile zarobisz w
      banku. mam pare znajomych osob w wawie, choc w polsce nie mieszkam - pracuja one
      glownie w biurach i srednio zarabiaja okolo 3 tys zl. (firmy takie np zajmujce
      sie dystrybucja kosmetykow, frmaceutyczna, pomoc biurowa w firmie prawniczej)
      nie wiem czy bardzo trudno jest o prace. zwlaszcza w bankach.
      • mag_0112 Re: chce wrócić do Polski 23.04.08, 16:37
        dziekuję
        • dagis.1 Re: chce wrócić do Polski 23.04.08, 16:47
          prosze bardzo... dodam jeszcze ze ostatnio kolezanka ktorej firma sie rozpada
          znalazla prace w nowej w ciagu 2 tygodni. nie wiem czy jest to kwestia szczescia
          czy rotacja na rynku duza ale nie jest to nawet praca w jej zawodzie (jest
          pedagogiem - a pracuje w biurze) mimo to zarabia mniej wiecej tyle co podalam w
          swoim poscie wyzej...

          oczywiscie nie jest to regula i niektorzy pracy szukaja znacznie dluzej o innych
          firmy same sie upominaja - ale tych zdecydowanie mniej ;)
          • mag_0112 Re: chce wrócić do Polski 23.04.08, 16:53
            wiesz ze chyba z tym szczęsciem to jest prawda, jak bedzie ze mną to
            sie przekonam niedługo. Planuje wysyłac oferty już miesiąc przed
            moim wyjazdem do Polski. I szczerze mówiąc nie mogę sie juz doczekać
            jak wróce, wiem że może być na początku trudno ale chyba ta tęsknota
            za krajem, rodziną i przyjaciółmi przeważa. Pozdrawiam serdecznie
            • dagis.1 Re: chce wrócić do Polski 23.04.08, 16:58
              serdecznie zycze powodzenia. mysle ze z dobra znajomoscia angielskiego i
              doswiadczeniem zawodowym nie bedziesz miala super problemow - w kazdym razie
              tego zycze :)
      • Gość: drekl Re: chce wrócić do Polski IP: *.crowley.pl 24.04.08, 21:30
        Nigdy nie wracajcie do Polski!!! To zły pomysł!!!
        • Gość: alek Re: chce wrócić do Polski IP: *.xdsl.centertel.pl 29.04.08, 14:08
          Pewnie ze zly.
          Zamiast zatruwac nam zycie ciaglym narzekaniem przez neta
          beda robic to na zywo .
          Nie chcemy tu niedoleg i narzekaczy .
    • mag_0112 Re: chce wrócić do Polski 23.04.08, 20:37
      Czy są może jakieś inne opinie?
      • atrust Re: chce wrócić do Polski 23.04.08, 21:42
        Wrocilismy z rodzina kilka miesiecy temu.Decyzje o powrocie
        podjelismy ze wzgledu na dziecko,bardzo tesknilo za krajem.Myslalam,
        ze nigdy nie bede tego zalowala.Jednak prawda jest inna,tesknie
        bardzo.Tu gdzie mieszkam z praca jest bardzo ciezko, do tej pory jej
        nie mam.Naprawde licza sie tylko znajomosci.Maz znalazl prace,ale
        nie jest z niej zadowolony.Jedyna szczesliwa osoba z powrotu jest
        nasze dziecko.I to jest w tej chwili najwazniejsze.Pewnie za kilka
        lat wrocimy tam z powrotem.
        • wacek_z_portu Re: chce wrócić do Polski 25.04.08, 03:12
          >Decyzje o powrocie podjelismy ze wzgledu na dziecko,bardzo tesknilo
          za krajem.

          Prosze pania, to u was w rodzinie rzadzi dziecko?
          • basia_kasia Re: chce wrócić do Polski 25.04.08, 03:41
            Rzeczywiscie, bardzo niepowazne podejscie do zycia.
            Wraca sie do kraju, bo dziecko tak chce...

            A jak dziecko bedzie chcialo obciac glowe jednemu z rodzicow, to
            drugie bedzie musialo sie przystosowac i pomoc, bo moga byc klopoty
            w obcinaniu glowy.

            Do jakiego stanu umyslowej inercji trzeba dojsc aby pozwolic dziecku
            decydowac o przyszlosci rodziny.


        • atrust Re: chce wrócić do Polski 26.04.08, 22:18
          Dziecko nami nie rzadzi, ale w waznych sprawach tez ma prawo
          glosu.Tym bardziej, ze przed wyjazdem z kraju nasza sytuacja
          materialna nie byla zla.Nasze dziecko z tego powodu nie odczulo
          roznicy.Standard zycia byl taki sam, no z wyjatkiem mieszkania.Tam
          wynajmowalismy wieksze, w Polsce mamy mniejsze wlasnosciowe.Jednego
          czego jej brakowalo to rodziny, z ktora byla bardzo zzyta, a tego
          jej tam zapewnic nie moglismy.Faktem jest, ze jej szczescie jest dla
          nas najwazniejsze.Nie widze w tym nic dziwnego.
          • maryszka Re: chce wrócić do Polski 28.04.08, 21:57
            Rozumiem wasza decyzje. Kto moze zniesc widok dziecka, ktore cierpi?
            W jakim jest teraz wieku i ile lat mialo, gdy wyjechaliscie? Chyba
            najtrudniejszy wiek to powyzej 7-8 lat.
            • atrust Re: chce wrócić do Polski 29.04.08, 13:29
              Wyjechalismy jak mala miala 8 lat, wrocilismy z 13 letnia panna.
              Z moich obserwacji wynika, ze latwiej jest tym dzieciom, ktorych
              rodzicom nienajlepiej powodzilo sie w kraju pod wzgledem finansowym
              i mieszkaniowym.Oni wtedy ciesza sie, ze maja swoj pokoj, rodzice
              kupuja im wiecej rzeczy.Nasza corka pod tym wzgledem nie odczula
              roznicy, bo wszystko to staralismy sie jej zapewnic, jak nie my sami
              to dalsza rodzina, ktora ja bardzo kocha.Naszym obowiazkiem jest
              zapewnic dziecku szczesliwe dorastanie pod kazdym wzgledem.Teraz ona
              jest szczesliwa, radosna, a my pewnie za kilka lat tam wrocimy.
    • pan_z_wasami no nie wim czy to dobry pomysl 24.04.08, 09:33
      wrocilem do Polski 3 lata temu, z Austrii.
      Mimo wysokich kwalifikacji, znajomosci 3 jezykow itd. Mialem duze problemy ze
      znalezieniem pracy. Ok. Po czesci tez na poczatku mialem inne wyobrazenie o
      zarobkach. Wydawalo mi sie, ze musza byc mniejsze..ale nie AZ TAK MALE.
      Zarabiajac w Austrii ok 4000€ netto, myslalem, ze 3000 beda w Polsce ok..a tu
      nagle neispodzianka.
      W koncu po 6 miesiacach znalazlem prace..na polowe. Co jest dosc beznadzieje,
      jezeli musisz wynajac mieszkanie itd.

      Poza tym, pracodwacy sa zupelnie inni --bardziej "szefowaci" bardziej aroganccy.
      Ogolnie mniej doseptni i mniej normalni. Wiekszsoic uwaza ze sa panami swiata i
      zycia.

      Poza tym..no coz. Sluzba sdrowia jest straszna, w Austrii kasa chorych placi za
      prawatnego lekarza, derntyste itd. Dzieki temu nie musisz wstawac o 5 rano do
      panstwowego dentysty. W Polsce u prywatnego placisz z wlasnej kieszeni i kasa
      chorych za to nie zaplaci.



      W kazdym badz razie...gdybym mial jeszcze raz zdecydowac..to bym nie wroci.
      Pierszy rok to byla deprecha... totalna.

      No i chmaowka.. na ulicach w sklepach itd. Myslelem, ze ok. w malych
      miasteczkach...tak, ale w stolicy? a tu nagle..okazalo sie, ze w malych
      miastecznak chamowka nie jest az taka jak w Waszawie.

      Powoli zaczanm myslec o ponownym wyjezdzie.

      To tak jakbys z domku jednorodzinnego, ze spokojnej i fajnej okolicy musiala
      sie wyprowadzic do bloku z oknami na 4 pasmowki. Koszmar.


    • hansii perspektywy sa swietne 24.04.08, 22:41
      zwlaszcza w Warszawie
      - z jednym wyjatkiem.
      opieki zdrowotnej.

      ta jest pod psem i szybko nie bedzie lepsza.
      proponuje wlaczyc te sprawe do ogolnej kalkulacji.
    • mcov Polska to jeden z najgorszych krajow do zycia 25.04.08, 22:38
      Polska to jeden z najgorszych krajow do zycia (w Europie i na
      polnocenj polkuli):

      - zimno przez 9 miesiecy,
      - podatki i oplaty jedne z najwyzszych w Europie (wyzsze niz w
      Danii),
      - opodatkowanie konsumpcji 22%,
      - bezrobocie najwysze w Europie,
      - najwiecej emerytow (1/3 rent wyludzona) i rencistow w UE (wracaj,
      bo ktos musi robic na nierobow i cwaniakow),
      - drozyzna jak diabli!
    • Gość: wolny ptak Re: chce wrócić do Polski IP: *.rc.kyushu-u.ac.jp 26.04.08, 14:55
      Gość portalu: drekl napisał(a):

      > Nigdy nie wracajcie do Polski!!! To zły pomysł!!!

      mag_0112 napisała:

      > Czy są może jakieś inne opinie?

      Moja opinia jest taka, że jeśli wracać do kraju, to tylko do
      warunków zbliżonych do tych, jakie miało się na obczyźnie. Moim
      skromnym zdaniem nie ma sensu iść w Polsce do pracy, dajmy na to, za
      3000 zł, jeżeli wcześniej dostawało się 3000 euro. Raz, że koszty
      utrzymania w Polsce wcale nie są takie niskie, a dwa, że -
      przynajmniej w moim przypadku - pracuje się po to, żeby realizować
      życiowe pasje i spełniać marzenia, a nie wegetować od pierwszego do
      pierwszego.
      Po co obniżać sobie standard? Żeby nabawić się ciężkiej frustracji?
      • Gość: Luiza Re: chce wrócić do Polski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.08, 21:07
        Do warunkow zblizonych ?

        Czyli ktos to wypracuje a wy na krzywy ryj na tym usiadziecie ,
        podobnie jak sie podwiesiliscie pod dokonania innego narodu .

        • wacek_z_portu Re: chce wrócić do Polski 26.04.08, 22:30
          Towarzyszka redaktorka nawet sie nie zalogowala tylko tak z mardzu
          pisze jak Luiza???
          Ciekawe.
          • bluff Re: chce wrócić do Polski 27.04.08, 12:45
            Co ta Luiza za glupoty wypisuje?
            Ja z zona za dwa tygodnie jedziemy do Polski na nieco dluzej(2-3 lata),nie
            bedziemy tam pracowac,a
            ona twierdzi ze na krzywy ryj bedziemy zyli w Kraju i korzystali z
            wypracowanego przez innych dobrobytu! Po pierwsze bedziemy sie utrzymywali za
            wlasne pieniadze,czyli wplyna dewizy do Polski,a dzieki tysiacom takich
            wplywow zlotowka jest obecnie taka "mocna"a dzieki temu tysiace polakow moze
            sobie
            jezdzic na urlopy po Eu duzo taniej itp,oczywiscie bedziemy sie starali zyc na
            podobnym poziomie jak obecnie,czyli wydamy jeszcze wiecej przywiezionych
            pieniedzy.A juz najbardziej ubawilem sie z tego dobrobytu!Kobieto,czy bylas
            gdzies kiedykolwiek
            poza tym polskim "dobrobytem"?
          • pest_controller Re: chce wrócić do Polski 27.04.08, 21:06
            czesc wacus,wstales juz? a pod lozko zajrzales ?heheeee
    • eljotek Re: chce wrócić do Polski 27.04.08, 20:57
      Postanowiłem i ja dorzucić swoje zdanie w tej ważnej dla Ciebie i
      twojej rodziny kwestii.Zacznę od tego, że każdy przypadek jest
      indywidualny i każdy jest inny. Mając pracę tam (nie wiem dokładnie
      gdzie jesteście)głęboko bym przemyślał decyję o powrocie. Ja też
      znam smak emigracji, wyjeżdżałem kilka razy, patrząc teraz z
      perspektywy żałuję, że wróciłem do Polski, mówię to z całą
      świadomością. Choć mieszkam w Warszawie to też nie jest mi łatwiej ,
      (mam na myśli pracę). Nie uważam się za osobę zupełnie nie
      posiadająca kwalifikacji (studia, biegle język obcy), a mimo
      wszystko nie mam pracy takiej która spełniała by oczekiwania i
      dawała zadowolenie (nie mówiąc o oczekiwaniach finansowych). Już nie
      jestem w stanie pamiętać wysłanych aplikacji, rozmów
      kwalifikacyjnych, z których niewiele wyniknęło, zawiedzionych
      nadziei.
      Może i jest więcej pracy, tak jak powszechnie się sądzi, tylko
      należy zapytać za jaką stawkę? 1300 - 1500 zł to jak na Warszawę
      chyba zdecydowanie za mało. Chyba nie każdy stworzony jest do pracy
      w budownictwie, której jest sporo (koniunktura) i podobno nieżle
      pałcą. Dobra praca (mam na myśli dobrze płatna) rozbierana jest
      pomiędzy tzw. "swoimi", czy się to komuś podoba czy nie.Koszty życia
      są bardzo duże, ceny mieszkań szalone, co się mówi o czekających nas
      podwyżkach to włos jeży się na głowie. To tyle z mojej strony,
      decyzję pozostawiam wam,, zastanówcie się jednak dobrze


      pozdrawiam
      • mikolaus Re: chce wrócić do Polski 29.04.08, 14:48
        Ja wrocilem rok temu i zaluje.
        1.Zarabiam bardzo malo, zas zycie w Warszawie nie jest tansze od
        tego na Zachodzie.
        2.Na kazdym kroku biurokracja i dziwne przepisy utrudniajace zycie
        (np za obsluge konta w banku place 2X tyle ile w UK mimo ze tam
        wliczone bylo kilka dodatkowych uslug),
        3.Niemili ludzie i pelno agresji.
        4.Brak slonca i kijowa pogoda.
        To tyle.
        P.S
        Smieszy mnie jak ktos gledzi ze trzeba cos wypracowywac.Wystarczy ze
        spojrze na swoich rodzicow ktorzy wypracowywali...
        Powroty emigrantow sa potrzebne tylko i wylacznie kolejnym rzadom bo
        za kilkanascie lat caly ZUS trafi szlag.Milion potencjalnych
        frajerow nie da sie oskubac i chwala im za to.
    • jacekszper powinien wrócić do Polski teraz. 27.01.09, 15:26
      na zachodzie obniżając Polaków i ołowian, nie uznawają dyplomy, chcą nas jako
      brudasy i dawać im skórę białą ( brakuje im białych). teraz w Polsce jest dobrze
      a na zachodzie brud jak zawsze, na swojej ziemi zdobywasz co chcesz nikt nie
      powie nie, w Polsce jest respekt zdobywasz co chcesz nikt nie powie nie, w
      Polsce jest respekt rodzinny nie jak na zachodzie, a w Anglii zabierają dzieci
      innym narodom wszystkich białych ( polakom). Kto na rzeka jest głupi życie jest
      takie jak jest, zależy od twojej mysz lenia, pracownik est pracownikiem na całym
      świecie ma pensie niską, ale na swojej ziemi mas satysfakcje życia, ( Lepiej
      jeść chleb swoi jak chleb puszysty brudny bez smaku. Na forumach jest taka
      organizacja od zachodu oni opluwają i obniżają Polaków udają polakami ale
      zawsze mówią przeciw Polski. Wracj do Polski tam jesteś krylem i panem własności.
    • whitney85 Re: chce wrócić do Polski 28.01.09, 10:03
      Nie polecam. Ja uwierzylam propagandzie, jak rzekomo dobrze sie w PL
      wiedzie, ze pensje rosna itd.
      Tymczasem juz 3 m-ce szukam pracy, w 100licy. Dlatego juz kombinuje
      jak stad uciec spowrotem.
      • krupniok_pl Re: chce wrócić do Polski 28.01.09, 10:10
        whitney85 napisała:

        Nie polecam. Ja uwierzylam propagandzie, jak rzekomo dobrze sie w PL wiedzie, ze pensje rosna itd.
        Tymczasem juz 3 m-ce szukam pracy, w 100licy. Dlatego juz kombinuje
        jak stad uciec spowrotem.

        -------------

        Pensje rosną, ale wykształconym fachowcom.
        Fizoli zastępują Chińczyki, bo od nich nie wymaga się znajomości języka.
        Ty z tą swoją polską ortografią lepiej już się więcej w kraju nie pokazuj.
        Nieudaczników ci u nas jeszcze dostatek.

        www.sjp.pl/spowrotem
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka