Dodaj do ulubionych

Od czego puls

31.05.11, 22:27
jest wysoki?
Ciśnienie niskie, jak u niemowlaka 90/60, a puls 98. Gorąco, jak.. oj, jak gorąco! Roztelepanie okrutne, poty okrutne i ten puls wysoki tylko.
Macie jakąś teorię?
Obserwuj wątek
    • slonko1335 Re: Od czego puls 31.05.11, 22:30
      a ten puls to zawsze był niższy? ja mam zawsze w okolicach setki i powyżej i nikogo nigdy to nie niepokoiło, no może ze dwa razy lekarz pytał czy zawsze tak mam...
      • rosapulchra-0 Re: Od czego puls 31.05.11, 22:39
        No niższy był, tak koło 80 -85. A ostatnio to i powyżej setki dochodzi, co powoduje, że czuję się, delikatnie mówiąc, niekomfortowo. Nerwa żadnego nie mam. Ogólnie spokój, wysiłku zero i nagle taka fala. Strasznie mnie to denerwuje, bo zerowy wpływ mam na takie akcje.
    • shellerka Re: Od czego puls 31.05.11, 22:39
      miałam dzisiaj tak samo!!! myślę, że od upału. do tego łeb mnie boli masakrycznie migrenowo.

--
      i like to cook with wine. sometimes i even put it in the food
    • kub-ma Puls też jest ważny 31.05.11, 22:59
      Jeżeli puls stale jest powyżej 80 (mowa o stanie spoczynku) to nie jest fajnie. Nawet jeżeli ciśnienie jest OK. Trzeba podziałać żeby był niższy (np. sportowcy mają bardzo niski).
      • rosapulchra-0 Re: Puls też jest ważny 31.05.11, 23:03
        kub-ma napisała:

Trzeba podziałać żeby był niższy (np. sportowc
        > y mają bardzo niski).
        >
        Ale jak, Pani? No jak? Tylko doktor wchodzi w grę? Czy może są jakieś domowe, bezpieczne i skuteczne sposoby?
        • kub-ma Re: Puls też jest ważny 31.05.11, 23:15
          Z wypowiedzi lekarza-internisty pamiętam tylko, że kawy niet. Rzuciłam mu, że ja tylko cappuccino, ale stwierdził, że też niet. Machnęłam na to ręką, bo widzę że na mnie i na mojego męża najlepiej działa sport. Mąż tętno miał dobre, ale przy regularnym sporcie mu spadło. U siebie też zauważyłam taką tendencję.
          Pewnie dieta też ma znaczenie, ale nie wiem jaka.
          Czytałam, że koliberkowi serducho zapiernicza bardzo szybko i krótko żyje, a u takiego żłówia to chyba pięć na minutę i patrz jak długo żyje. smile
          • rosapulchra-0 Re: Puls też jest ważny 31.05.11, 23:42
            Kawy nie piję, alko nie piję, papierosów nie palę, herbatę tylko zieloną ostatnio. Staram się zdrowo odżywiać, no przeca przez zgagę puls mi nie rośnie, prawda? big_grin
            Leki na migrenę biorę, takie co to mi ciśnienie zmniejszają, a pulsu niet. Tylko z tym sportem u mnie zupełnie nie po drodze, ale postęp już mały jest - rehabilitację dziś zaczęłam big_grin
            • spicy_orange Re: Puls też jest ważny 01.06.11, 13:35
              coś w tym ruchu jest wink Ja miałam zwykle puls 72, ostatnio mi się utyło i niestety zauważyłam, że przyspieszył do 100 w spoczynku. Od jakiegoś miesiąca chodzę regularnie na siłownię - żadne tam jakieś wyczyny (głównie sprzęt kardio - rowerek, bieżnia szybkim marszem, orbitrek) i widzę poprawę, tzn tętno spoczynkowe mam koło 88. Jeszcze za wysoki, no ale zobaczymy.
    • szyszunia11 Re: Od czego puls 31.05.11, 23:07
      u mnie takie mocne i szybkie bicie serca, takie kołatanie które mi przeszkadzało np. w spaniu to był dość typowy objaw nadczynności tarczycy. Ciśnienie w normie było. Zawsze warto zbadać hormony tarczycy, bo wiele kobiet ma z nią problemy.
    • kiddy Re: Od czego puls 01.06.11, 15:13
      To, że masz wysoki puls przy niskim ciśnieniu, jest normalne. Organizm musi działać i rekmpensuje sobie gorszy przepływ krwi. Ale jeśli obserwujesz nagły skok pulsu, a do tego źle się czujesz i trwa to już dłuższy czas, to lepiej to sprawdzić. Miałam podobną sytuację. Ciśnienie od zawsze niskie, 90/60, a nawet niższe, puls spoczynkowo 80-85. Po jakimś czasie zaczęłam miewać "ataczki" kołotania serca (niepokojące i nie do opanowania). Wydawało mi się, że puls jest na jakimś absolutnie szalonym poziomie, a po zmierzeniu ciśnienia wychodziło, że ciśnienie niskie lub bardzo niskie, a puls wysoki, ale raczej poniżej 100. Ostatecznie okazało się, że tachykardia jest u mnie spowodowana długotrwałym przyjmowaniem leków na astmę.
      Warto zrobić badania: sód, potas, magnez (upomnieć się, bo lekarze zdumiewająco rzadko go badają), poziom hormonów tarczycy, EKG, echo serca, w razie potrzeby holter EKG.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka