Dodaj do ulubionych

diagnoza- endometrioza

11.02.12, 12:59
Witam serdecznie, od ponad roku mam miesiączki po dwa razy w miesiącu kiedy w tamtym roku poszłam do ginekologa właśnie z tym problemem stwierdził torbiel na jajniku i mięśniak na macicy dołączył skierowanie do szpitala na pilne. Oczywiście zanim trafiłam do szpitala poszłam jeszcze skonsultować się z innym ginekologiem,który po badaniu stwierdził że wszystko jest obrzęknięte bo organizm jest tuż przed miesiączką i że nie będzie teraz wyrokował, kazał pojechać do szpitala tuż po miesiączce tak też zrobiłam, usg wykonane przez ginekologa na szpitalnej izbie przyjęć nie pokazało nic wszystko było pięknie złuszczone i oczyszczone, ale miesiączkowałam nadal co dwa tygodnie, jestem słaba mam zawroty głowy, ciemno robi mi się przed oczami, ciągle jestem zmęczona, zwalałam to złe samopoczucie na to że przecież organizm traci dużo krwi bo muszę przyznać że miesiączki mam obfite. Wczorajsza wizyta pokazała zupełnie inne schorzenie diagnoza -endometrioza. Pan doktor zalecił duphaston po 1 tabletce rano i wieczorem i operacyjne usunięcie tej endometriozy, nigdy wcześniej nie słyszałam o tej chorobie, trochę dzisiaj poczytałam w internecie,bardzo się martwię mam mam małego synka i chciałabym jeszcze trochę pożyć, proszę napiszcie o swoich doświadczeniach z tą chorobą jak to leczyć, gdzie szukać dobrego specjalisty w tej dziedzinie.
Przerażona Jesmina
Obserwuj wątek
    • mewa000 Re: diagnoza- endometrioza 11.02.12, 13:54
      A dlaczego miałabyś umierać? tongue_out
      Po pierwsze-Twoje objawy wskazują na anemię-ja tez się jej dorobiłam przy częstych, długich i obfitych @. Koniecznie musisz zrobić morfologię i brać żelazo.

Po drugie-są dwie metody leczenia endometriozy-albo wypalanie jej ognisk laparoskopowo, albo hormonalnie. Ważne jest że jak już wiesz że ją masz to nie zwlekaj z leczeniem
      --
      http://s10.rimg.info/fbac746481bd60c86b72750f6ff423e7.gif
    • garibaldia Re: diagnoza- endometrioza 11.02.12, 14:39
      Jeśli masz cysty mieśniaki to albo je zaleczyć, albo usuąc laparoskopowo. Zalezy jak duże.
      Nie wiem jakim sposobem lekarz tak na oko stwierdził że to endometrioza, to chyba po usunięciu cysty bada się ją czy jest torbielą endometrialną.
      Możliwe jest, że przy endometriozie ma się obfitsze krwawienia.
      Masz już dziecko więc punkt dla Ciebie- przy endometriozie bywają problemy z zajściem w ciążę.
      Miesiączkowanie co 2 tygodnie to paranoja, współczuję - masz na pewno anemię z tego wykrwawienia i stąd osłabienie.
      Na pewno czeka Cię usunięcie cyst i mięśniaków, potem przeleczenie hormonalne - może się okres unormuje. Nie martw na zapas, to nie jest trudny zabieg. Nie będziesz od razu umierać smile
    • Gość: osmanthus Re: diagnoza- endometrioza IP: *.grapevine.transact.net.au 12.02.12, 03:32
      Wczorajsza wizyta pokazała zupełnie inne schorzenie diagnoza -en
      > dometrioza. Pan doktor zalecił duphaston po 1 tabletce rano i wieczorem i opera
      > cyjne usunięcie tej endometriozy, nigdy wcześniej nie słyszałam o tej chorobie,
      > trochę dzisiaj poczytałam w internecie,bardzo się martwię mam mam małego synka
      > i chciałabym jeszcze trochę pożyć, proszę napiszcie o swoich doświadczeniach z
      > tą chorobą jak to leczyć, gdzie szukać dobrego specjalisty w tej dziedzinie.

Pan doktor mial laparoskop w oczach?

Pan doktor na podstawie objawow moze PODEJRZEWAC endometrioze ale nie moze postwic 100% diagnozy.
      USG moze byc pomocne w tym sensie, ze moze pomoc wykluczyc inne choroby i ewentualnie zasugerowac obecnosc endometriozy w okolicach macicy lub pecherza moczowego ale i ono nie pozwoli postwic 100% diagnozy.
      Jedyna metoda diagnoztyczna jezeli chodzi o endomerioze jest bezposrednia INSPEKCJA jamy brzusznej oraz biopsja implatow endometrialnych.

Najczesciej wykonuje sie laparoskopie poprzez niewielkie naciecie w pepku. Do jamy brzusznej pompuje sie dwutlenek wegla a potem oglada wnetrze i pobiera wycinki. Zdarza sie, ze mimo braku widocznych dla oka wszczepow endomerialnych preparaty z biopsja je wykazuja.
      USG oraz laparoskopia pomagaja rowniez wykluczyc zmiany zlosliwe (np rak jajnika), ktore moga dawac objawy podobne do objawow endometriozy.

Nie wiem jak jest to w PL zorganizowane ( u mnie sa zespoly specjalistow zajmujacych sie endometrioza) ale na poczatek musisz doprowadzic do wykonania laparoskopii zwiadowczej.

No i ta Twoja anemia - bo masz ja na pewno - czy robilas rozszerzone badania poziomu zelaza ?
    • vandikia Re: diagnoza- endometrioza 13.02.12, 11:47
      a jak Ci zdiagnozował endometriozę? bo endo można podejrzewać z wywiadu ale diagnozuje się za pomocą laparoskopii
      i tego się nie usuwa operacyjnie - można wypalić ogniska endometrialne ale one i tak wrócą i tak aż do menopauzy
      a generalnie słaba jesteś, bo w kółko miesiączkujesz i pewnie masz niedokrwistość, na Twoim miejscu poszłabym na jeszcze jedną konsultację do innego lekarza
      --
      www.youtube.com/watch?v=t5Hn5BYbr9k
      • jesmina Re: diagnoza- endometrioza 14.02.12, 00:46
        Gromadzę wszelkie informacje na temat tej endometriozy, i na pewno pójdę jeszcze na co najmniej jedną konsultację do innego ginekologa.Ten u którego byłam wydawał się być przekonany co do postawionej diagnozy, przeprowadził wywiad, zrobił USG a podczas pobierania próbki do badania cytologicznego powiedział, że to na pewno endometrioza bo wyłazi mi już z macicy i są gołym okiem widoczne ogniska chorobowe na ściankach pochwy.
        A samopoczucie fatalne. Też faktem jest że się nie wysypiam więc i organizm nie ma szansy się zregenerować, no ale praca,praca i jeszcze raz praca. Litry kawy też na pewno nie wychodzą na zdrowie,oj mam ja mocne postanowienie wzięcia się wreszcie za siebie,bo jak nie to widzę, że choróbska mają ochotę się za mnie wziąćsmile dziękuję za posty pozdrawiam Jesmina
        • jesmina Re: diagnoza- endometrioza 01.03.12, 11:44
          Wytrwale leczę endometriozę duphastonem, ale organizm wariuje ciągle jestem głodna, brzuch mam jak napompowany i ciągle mnie nosi ciężko mi zaponować nad emocjami. Czy to normalne, proszę o opinie i podzielenie się swoimi doświadczeniami. Z góry dziękuję pozdrawiam Jesmina
          • marianne11 Re: diagnoza- endometrioza 04.03.12, 11:09
            Diagnozy endometrioza można być na 100% pewnym tylko po laparoskopii i badaniu histopatologicznym.
            Też się podobnie czułam po Duphastonie. Ponoć objawy stają się łagodniejsze po dłuższym czasie brania, ale nie wypróbowałam tego na sobie, bo brałam krótko.
            --
            klikaj i pomagaj zwierzętom: pusta miska, karmimy psiaki i akcja zwierzak
            https://ggmania.eu/Emo/emoty_duze/zwierzaki/piesek2.gif
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka