Dodaj do ulubionych

Rzęsistek?!

27.10.03, 15:58
W czasie ostatniego badania ginekologicznego dowiedziałam się, że mam stan
zapalny wywołany rzęsistkiem lub grzybicą (mniej prawdopodobne). Jestem
leczona metronidazolem.Chciałam się dowiedzieć, w jaki sposób można się
zarazić rzęsistkiem. Czy jest możliwe zarażenie przez np. ręczniki, na
basenie, czy też raczej powinnam obwiniać za to męża? Czy mąż także musi się
leczyć? Lekarz przepisał mu tylko maść, ale nie jestem pewna, czy to
wystarczy. Czy powinien stosować też tabletki doustnie? Czy dziecko (3 letni
syn) też mógł się zarazić?
Proszę uprzejmie o odpowiedż, ponieważ jestem tą sprawą mocno zaniepokojona.
Justyna
Obserwuj wątek
    • kohol Re: Rzęsistek?! 28.10.03, 09:31
      justyna1313 napisała:

      > Chciałam się dowiedzieć, w jaki sposób można się
      > zarazić rzęsistkiem. Czy jest możliwe zarażenie przez np. ręczniki, na
      > basenie, czy też raczej powinnam obwiniać za to męża? Czy mąż także musi się
      > leczyć? Lekarz przepisał mu tylko maść, ale nie jestem pewna, czy to
      > wystarczy. Czy powinien stosować też tabletki doustnie? Czy dziecko (3 letni
      > syn) też mógł się zarazić?

      Nie musisz obwiniac męża smile
      Ja rzęsistka "przechodziłam" w wieku ok.13 lat - prawdopodobnie przez basen. W
      tym czasie jedna moja młodsza siostra miała to samo, drugiej lekarka też
      zaleciła leczenie na wszelki wypadek (nie pamiętam dokładnie, czym, to były
      jakieś czopki dopochwowe). Lekarka powiedziała, że w takiej sytuacji łapać to
      może cała rodzina, nawet z sedesu, bo "to draństwo skacze". Nie wiem, na ile to
      jest prawda.
    • monika.antepowicz Re: Rzęsistek?! 28.10.03, 14:25
      Do zarazeni rzesistkiem najcześciej dochodzi drogą płcoiowa, rzadziej żródłem
      są wspólne recznki czy toaleta-zawsze należy leczyć obojga partnerów. Podobne
      objawy jak rzęsistek może dawać tez zakżenie bakteryjne pochwy-ale obie
      przypadłosci leczy się tak samo
    • justyna1313 Re: Rzęsistek?! 28.10.03, 16:16
      Serdecznie dziękuję za odpowiedż. Jednak nadal nie wiem, czy 3 letnie dziecko
      też może być zarażone rzęsistkiem?
      • kohol Re: Rzęsistek?! 28.10.03, 17:14
        justyna1313 napisała:

        > Serdecznie dziękuję za odpowiedż. Jednak nadal nie wiem, czy 3 letnie dziecko
        > też może być zarażone rzęsistkiem?

        Wiesz, moje siostry były wtedy w wieku 4-6 lat. I mogły.
        • justyna1313 Re: Rzęsistek?! 29.10.03, 14:55
          Tak, tylko ja czytałam, że mężczyżni, więc i chłopcy, zarażają się wyłącznie
          przez kontakty seksualne, natomiast dziewczynki dodatkowo przez urządzenia
          sanitarne, baseny, ręczniki itp. Więc chyba syn niekoniecznie musi być zarażony.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka