Dodaj do ulubionych

chory 16-latek co robic

12.10.04, 10:40
Pisze tutaj bo ktos z was wiem, co zrobic. Mam szsnastoletniego brata,
chorowal ostatni rok na gruzlice, ostatnia klase gimnazjum ukonczyl dzieki
nauce indywidualnej w domu. Rozpoczal nauke w technikum, bo wyniki wykazuja,
ze jest zdrowy, ale od miesiaca zaczal silnie goraczkowac-39 stopni. Co moze
to powodowac?
Mieszka z moimi rodzicami na poludiowym zachodzie. W takiej malutkiej
miescinie, na wizyty z ta gruzlica musieli jezdzic do Wroclawia 3 godziny.
Moze ktos z was zna w dawnym jeleniogorskim jakiegos specjaliste, ktory
moglby pomoc.
Moze znacie jakies alternatywne metody, ktore by pomogly.
Obserwuj wątek
    • chuda_w-w Re: chory 16-latek co robic 12.10.04, 10:56
      Natychmiast jedzcie do lekarza!
      U mnie w rodzinie tez był przypadek gruzlicy, osoba ta byla pod scislą opieka
      przychodni i jest po dzien dzisiejszy mimo ze chorowala 2 lata temu a wyniki
      jak sam lekarz okreslil "są doskonale" (nadal co miesiac chodzi do przychodni)
      Dodam ze osoba ta byla leczona nie w domu czy w zwyklym szpitalu w miescie
      (lekarz prowadzący powiedział ze trzeba całkowicie zmienic klimat) ale zostala
      wysłana na pół roku do szpitala-sanatorium na granicy polsko-słowackiej!! Tam
      znajduje sie profesjonalny szpital i tam w szybkim tempie osoba ta wracała do
      zdrowia chociaz została przywieziona w tragicznym stanie, sam lekarz powiedział
      ze nie wiadomo jakby sie to skonczyło gdyby wszystko opozniło sie o kilka dni...
      Gruzlica nie jest chorobą która leczy sie w domu! Powikłania po tej chorobie sa
      bardzo niebezpieczne, zarówno dla chorego jak i otoczenia. Nie ma co sie
      zastanawiac ale natychmiast wsiadac w pociąg czy samochód i do lekarza jechac!!
      Przepraszam ale twoje słowa "na wizyty z ta gruzlica musieli jezdzic do
      Wroclawia 3 godziny" zszokowały mnie.... Nie rozumiem tego bo u mnie w rodzinie
      zawsze było tak ze jak sie dzialo cos niepokojacego jechało sie do lekarza czy
      szpitala natychmiast, nie zważajac czy to noc czy nie i to na drugi koniec
      Polski!!! Moja kuzynka po operacji musiała co miesiąc jezdzic 500 km do
      szpitala, moj kuzyn na dializy jezdził 340 km itd, ja rozumiem ze moze to komus
      sprawiac kłopot ale ZDROWIE JEST NAJWAZNIEJSZE!!! I nie nalezy bagatelizowac
      zadnych objawów choroby, zwłaszcza po gruzlicy...
      • ewellina Re: chory 16-latek co robic 12.10.04, 11:12
        nikt tego nie bagatelizuje
        pani profesor, ktora go prowadzila uznala, ze moze przebywac w domu( badania w
        klinice potwierdzily to)
        pytanie wiec, skoro wyniki wykazuja, ze wszystko jest w normie, to co dalej
    • Gość: powazny Re: chory 16-latek co robic IP: *.ip-pluggen.com 12.10.04, 12:36
      Od miesiaca ma 39 C i nikt nawet nie poslal nawet po lekarza domowego???
      Czy Ty czasem nie opowiadasz bajek? Tylko dla kogo, bajki te nie pasuja ani dla
      dzieci ani dla doroslych.
      • Gość: ewellina Re: chory 16-latek co robic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.10.04, 13:25
        Ludzie, troche powagi. Moze zle sie wyrazilam. Nie ma goraczki non stop, gdyby
        tak bylo juz lezalby w szpitalu, u lekarza rodzinnego jest z odpowiednia
        czestotliwoscia. Leki pomagaja ale po jakims czasie temperatura powraca.
        Prosze aby osoby z komentarzami jak wyzej nic nie pisaly, bo widze, ze kazdy do
        moralizowania jest pierwszy. Nie potrezbuje moralow, tylko odpowiedzi na zadane
        pytanie. Nie znasz- nie wpisuj swoich madrosci.
        • Gość: ola Re: chory 16-latek co robic IP: *.chello.pl 12.10.04, 13:35
          ewellina, a czy robiliście mu RTG płuc? tam zmiany gruźlicze są widoczne od
          razu.
        • Gość: ewellina Re: chory 16-latek co robic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.10.04, 15:18
          Dziekuje za informacje.
          Za wszelkie dodatkowe namiary bede wdzieczna bede wdzieczna
        • Gość: ewellina Re: chory 16-latek co robic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.10.04, 15:20
          dziekuje za te informacje. na pewno sprawdze. za dodatkowe namiary bede
          wdzieczna
        • chuda_w-w Re: chory 16-latek co robic 14.10.04, 10:13
          Gość portalu: ewellina napisał(a):

          > Nie ma goraczki non stop, gdyby
          > tak bylo juz lezalby w szpitalu, u lekarza rodzinnego jest z odpowiednia
          > czestotliwoscia.

          Piszesz ze jest u lekarza rodzinnego z odpowienia czestotliwoscią a powinien
          byc pod opieką _Poradni_Pulmonologicznej_ bo lekarz rodzinny nie wykryje
          gruzlicy. Mój kuzyn chodzi co miesciac tam (do poradni) i ma przeprowadzane
          odpowiednie badania. Lekarz rodzinny nie jest w stanie rozpoznac gruzlicy
          poniewaz ma ona podobny przebieg do innych chorob, m.in do zapalenia płuc.
          Rozmawiałam z kuzynem i powiedział mi ze w sanatorium powiedziano mu ze na 100
          lekarzy rodzinnych 95 nie stwierdza tej choroby....
          • Gość: ewellina do chudej IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.10.04, 10:30
            oczywiscie jest w stalym kontakcie z pulmonologiem. prosilam aby nie
            moralizowac, ale widze, ze sie uparlas. mam swiadomosc wszystkiego, o czym
            piszesz. nie mam 15 lat
    • wia Re: chory 16-latek co robic 12.10.04, 13:45
      Kiedyś w Jeleniej Górze na ul. Grottgera była poradnia chorób płuc. Myślę, że
      jeszcze tam jest. Może spróbuj zadzwonić i popytac o jakiegos dobrego lekarza .
      A może w Bukowcu k. Kowar - tam też leczą choroby płuc.
    • Gość: Do Eweliny Ada IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.10.04, 15:41
      Pracowałam w Rentgenie szmat czasu i chce i powiedziec ze takie sytuacje sie
      zdarzaja.Poprostu chorzy po zaleczonej gruzlicy jesli zagoraczkuja to właśnie
      tak wysoko i to wczle nie znaczy ze ona powrociła.Trzeba mu wzmocnic odpornoisc
      bo teraz to bedzie łapał wszystko co mozliwe poprostu tak sie dzieje.Regularnie
      robic zdjecia kl.piersiowej i kontrola u Pulmonologa.Dobrze by mu zrobiło jakies
      sanatorium.
      • Gość: Ewellina Re: Ada IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.10.04, 23:01
        A czy mozecie poleciec jakies dobre sanatorium? Wlasnie moj braciszek kochany
        jest w trakcie badan u alergologa i laryngologa. W piatek pulmonolog.

        Nie widzialam sie z nim od czasu, kiedy zachorowal. Taka sytuacja, ze moja
        coreczka miala usuwane pluco i jest podatna na wszelkie infekcje. Tak wiec
        przekazuje mamie wszelkie informacje od was. Bardzo za nie dziekuje
        • chuda_w-w Re: 12.10.04, 23:22
          Polecam Istebne - przede wszystkim bardzo fachowa pomoc i opieka, lekarze i
          pielegniarki tworzą niesamowicie rodzinną atmosfere, chorych traktują jak
          swoich bliskich a nie jak obce osoby! Dodatkowym atutem jest szkoła, a jesli to
          konieczne nauczanie indywidualne, dużo młodzieży, poza tym piękne okolice, czas
          jest urozmaicany m.in wycieczkami i nie tylko... Po prostu nie ma czasu na nude.
          Raz jeszcze polecam!!
          • chuda_w-w Re: 12.10.04, 23:24
            Ps. Znam kilka osob które tam były i które sa bardzo zadowolone, zreszta sama
            tam byłam w formie 5-dniowego gościa u pacjenta :)
    • Gość: Bronto Re: chory 16-latek co robic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.10.04, 16:03
      Zwróc uwagę na Transfer Factor , o któym pisałem na tym forum. Może on bardzo
      pomóc w walce z gruźlicą. Czynniki odpornosciowe które są zawarte w Transfer
      Factor zostały odkryte przy poszukiwaniu alternatywnch metod leczenia gruźlicy
      Oczywiście nigdy nie ma pewności, ale ten suplement już niejednokrotnie
      powstrzymał cofania się infekcji i ich wyleczenie. Oczywiście to nie transfer
      Factor leczy on "tylko" wzmacnia bardzo układ odpornościowy dzięki czemu
      komórki odpornościowe same radzą sobie z intruzem (ich aktywnośc wzrasta do 250
      %. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.zdrowie.republika.pl Możesz
      również zadzwonić 032 2804498 (najlepirj wieczorem) lub 605684418. NIe podejmuj
      decyzji patrząc na cene - nie jest niska. Przemyśł i rozważ spokojnie. To może
      być szansa na wyleczenie i pomoże zapobiegać nawrotom.
      • Gość: Iga Do Bronto IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.10.04, 13:35
        Ja bym była ostrozna z podawaniem takich specyfikow 16-letniemu chłopcu bez
        decyzji lekarza.A skoro to taki swietny preparat to powiedz nam czemu lekarze w
        swojej praktyce nie polecaja go swoim pacjentom.Zobacz ile jest kobiet ktore
        maja problemy grzybicze.Czy ktoras tu obecna na forum napisała ze otrzymała
        propozycje uzywania tego leku??.To leczenie metoda prob i błedow.Nie ma
        cudownych lekow bo skoro by tak było nie byłoby chorych.Układ odpornosciowy
        mozna podniesć doskonale tranem gdzie 100 tab.kosztuje 60 zł Ecomer i naprawde
        daje pozytywne rezultaty
        A oprocz tego zauwazyłam ze te tekst pojawia sie przy kazdym problemie
        zdrowotnym na forum czyzby to lek na wszystko czy akwizycja tak przy okazji?
        • Gość: agatbor1 Re: Do Bronto IP: *.wroclaw.mm.pl 13.10.04, 17:10
          Z całym szacunkiem do Twoich pogladów-lekarze są tylko ludźmi i mają
          ograniczone,tak jak wszyscy,możliwości poznawcze.Leczą w sposób,jakiego zostali
          nauczeni na studiach medycznych a przecież wiedza medyczna nie zawęża się
          jedynie do medycyny konwencjonalnej.Zanim rewolucja naukowa się
          dokonała,leczono,przede wszystkim imając sie podszeptów natury; znakomicie, na
          przykład uzupełnia(jeśli nie wyprzedza)medycynę konwencjonalną medycyna
          chińska,gdzie duży nacisk kładzie się m.in. na leczenie właśnie przyczynowe a
          człowieka postrzega jako nierozerwalną całość psychofizyczną.
          • Gość: Zenia Re: Do Bronto IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.10.04, 19:27
            Znaczy że według Twoich teorii kazdy napotkany lek z ulotki chiński.szwedzki czy
            jak go zwał tak go zwał należy spróbowac bez zalecen specjalisty tak na własną
            odpowiedzialnosc ??.Ja rozumiem że natura czyni cuda tyle tylko że ktoś musi
            wziąć za takie leczenie odpowiedzialność mam na myśli tego młodego 16 latka.Atak
            osobiście to znam takie przypadki leczenia niekonwencjonalnego i chce powiedziec
            ze bardzo nieciekawie się zakończyły i to u młodych osób.A pozniej rodzina miała
            pretensje do lekarzy .Nikt się nie chciał przyznac że leczono te osoby sposobami
            niekonwencjonalnymi
            • natur-ziolek Re: Do Bronto 14.10.04, 17:02
              Rozumiem Twoje nieufne podejście.Wszystko co nieznane,niewypróbowane budzi
              lęk,ale jakże jest to smutne,że jesteśmy już tak wyalienowani z naturalnego
              środowiska,że np.antybiotyki nie wzbudzają w nas lęku,choć tak bardzo szkodzą
              (choćby totalnie niszczą układ odpornościowy człowieka,pozbawiając go niejako
              naturalnej obrony i jednocześnie uzależniają od ich stosowania)natomiast to,co
              zaoferował nam Bóg(a On przecież zna nas najlepiej)budzi obawy i niechęć.Mam tu
              na myśli zioła,naturalne sole mineralne,itp.,z których to surowców powstaja
              właśnie naturalne suplementy zdrowotne.A kto jest świadom np.tego,że
              tzw. "witaminy" w taletkach to substancje chemiczne przyswajalne w 10-15 %
              (reszta to substancje balastowe odkładajace sie w organizmie-przyczyna
              przyszłych chorób),podczas gdy naturalne witaminy organizm przyswaja w 80-90%?
              Ale cóz,tak jesteśmy wychowani i nauczeni,stąd przekonanie o słuszności tychże
              stereotypów.Oczywiście jestem daleka od twierdzenia,by się wypiąć na opiekę
              lekarza.I tu mam wielki ukłon dla tych lekarzy, którzy nie poprzestają na
              farmakologii,lecz są otwarci na pacjenta,traktując go jako indywidualność
              jedyna w swoim rodzaju a co za tym idzie:szukają alternatywnych sposobów
              leczenia tak, aby pomagając-nie szkodzić.
    • Gość: agatbor1 Re: chory 16-latek co robic IP: *.wroclaw.mm.pl 13.10.04, 16:39
      Popieram pogląd "Bronto"odnośnie potrzeby zadziałania odpowiednim suplementem w
      celu wspomożenia układu odpornościowego organizmu-suplementem,bo nazywane w ten
      sposób preparaty są naturalne,w 80-90% przyswajalne i uderzają w przyczynę
      choroby(która tak naprawdę jest stanem jakiejś nierównowagi biologicznej)a co
      najważniejsze nie szkodzą w odróżnieniu do leków farmakologicznych(chemia!).
    • Gość: agatbor1 Re: chory 16-latek co robic IP: *.wroclaw.mm.pl 13.10.04, 16:53
      Tak sie składa,że mam kontakt z firmą promującą naturalne preparaty powstałe w
      oparciu o sole i iły M.Martwego.Stosuję je dzieciom,mężowi i sobie i uważam,że
      warto zainwestować w tego typu naturalne "leki"(pojęcie to przyporzadkowujemy
      zwykle tabletkom z apteki)i mieć spokojną głowę,bo nie ma skutków
      ubocznych.Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej,wrzuć sobie w wyszukiwarkę Google
      hasło Dr.Nona i poczytaj.Szczególnie polecam dla Twojego brata Pulmasyn oraz
      Gonsyn,Rawsyn.
    • dzikdzikdzik Re: chory 16-latek co robic 14.10.04, 13:30
      Witaj Ewellina, wysłałem do ciebie e-mail na ewellina@gazeta.pl
      • Gość: ewellina do Dzika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.10.04, 22:45
        Odpowiedzialam, zajrzyj na poczte
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka