Dodaj do ulubionych

Ból kostki u seniora

24.04.21, 10:35
Senior (80+) od dawna uskarża się na bardzo silne bóle kostki, które występują wyłącznie w nocy. Noga nie boli w trakcie chodzenia. Gdy w końcu (Covid) senior dotarł do chirurga, ten włożył mu nogę w gips diagnozując złamanie dwóch kości. Ortopeda złamań się nie dopatrzył i po powtórnym zdjęciu kazał unieruchomienie zdjąć. Kostka boli teraz częściej, podejrzewano dnę moczanową, ale wynik kwasu moczowego to 5,4 i lekarz stwierdził, że jest dobry (chociaż znalazłam info, że w przypadku nadciśnienia i ryzyka chorób serca wynik powyżej 5,0 sugeruje potrzebę leczenia).
Czy macie pomysł co to może być?
Obserwuj wątek
    • x49xx Re: Ból kostki u seniora 24.04.21, 14:28
      Mój tatuś(85) miał dnę moczanową, miał napuchnięte stawy skokowe, ale go nie bolały i spał dobrze. Może się odzywa jakaś wcześniejsza, niedoleczona kontuzja. Miałam kontuzję stawu skokowego i ramienia, bóle czasem powracają. Może nieodpowiednio układa nogę do snu i następuje jakiś ucisk. Skupiłabym się nad tym, skoro podczas chodzenia nie boli, tylko w nocy. Może trzeba zmienić pozycję do spania? W tym wieku może być już osteoporoza, wtedy są bóle kostne. Może jakieś zmiany zwyrodnieniowe, przyczyn może być wiele. Ja bym zrobiła na tę nogę okłady z liści świeżej kapusty lub cebuli. Rozklepać kapustę lub plastry cebuli, ewentualnie liście chrzanu, tak by puściły sok, obłożyć nogę, zawinąć gazą, potrzymać kilka godzin. Stosowałam na ból kolana, pomaga.
    • horpyna4 Re: Ból kostki u seniora 28.04.21, 09:54
      Może być coś nie tak ze ścięgnami. Kiedyś dorobiłam się jakiegoś zapalenia ścięgien kolana i bolało właśnie w nocy. Nie dawało się się zasnąć bez środka przeciwbólowego i wysmarowania maścią voltarenową albo olejkiem Olbas.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka