07.02.06, 20:47
mam skoliozę od dziecka. w wieku szkolnym chodziłam na rehabilitację i w
domu ćwiczyłam, ale skrzywienie kręgosłupa mam widoczne, czy w moim wieku da
się jeszcze coś zrobic.
Obserwuj wątek
        • abek2 Re: skolioza 08.02.06, 13:35
          czy Ty się wściekłaś z tymi Łomiankami.Poczytaj coś na ten temat i nie wysyłaj
          ludzi z problemami w takie miejsca
          • ida69 Re: skolioza 08.02.06, 15:43
            Ojej Abek to chyba Ty się wściekasz!?
            Wysyłam ją tam gdzie mi pomogli-Ona ma 25lat więc ortopeda jej nie pomoże!
            Chyba że operacja???
            I nie denerwuj się tak Abek, jak jesteś taki mądry to doradz coś 25 letniej
            dziewczynie ze skoliozą.
                  • jola_ep Re: skolioza 21.03.06, 15:20
                    > tylko w tych,w których są.Niestety nie we wszystkich są...

A czy w Bydgoszczy są jacyś dobrzy specjaliści od skoliozy? Właśnie się dowiedziałam, że mój sześciolatek ma skoliozę dwułukową i jestem nieco podłamana. Szczególnie, że jak na razie zapropnowano mi ćwiczenia - na moje oko zupełnie podobne do tych, co mi serwowano dwadzieścia lat temu... Chyba coś się w terapii skolioz zmieniło od tego czasu? A ortopeda twierdzi, że skolioza malutka, mam się nie przejmować i zmuszać choćby batem do ćwiczeń... Zmuszać mogę, ale tylko z wiarą w skuces...

Ewentualnie proszę o odrobinkę optymizmu ...

Pozdrawiam
                    Jola
                    • abek2 Re: skolioza 21.03.06, 21:46
                      nie znam nikogo w tych stronach.Jeśli dziecko 6 cio letnie ma skolioze
                      dwułukową tzn,że może się pogłębiać.Ma przed sobą 2 okresy wzrostu i są one
                      niebezpieczne.Jeśli są to ćwiczenia,które stosowało się do tej pory w różnych
                      publikacjach i mają na celu wzmacnianie siły mm.grzbietu to nie wolno Ci ich
                      stosować,ponieważ pozycja lordotyczna czyli wygięcie kręgosłupa do tyłu będzie
                      pogłębiało skoliozę.Można tak gdybać jeszcze długo.Jeśli chcesz pogadać to GG
                      2303167
                      • jola_ep Re: skolioza 22.03.06, 09:14
                        > nie znam nikogo w tych stronach.

A może w Gdańsku?

> Jeśli chcesz pogadać to GG

Jeśli nie będę za bardzo przeszkadzać :) to może wieczorem :)))
                        Dziękuję za informacje. Na razie jeszcze błądzę w ciemnościach, ale
                        przynajmniej wiem, czego unikać.

pozdrawiam
                        Jola
    • marilou5 Re: skolioza 22.03.06, 08:36
      Moje dziecko ma taką skoliozę . Ma 10 lat. To codzienna walka . STosujemy
      ćwiczenia wg. orof. Dobosiewicz. Pomagają. Polecam. Naprawdę są efekty katy
      Coba sie zmniejszyły o 7 st.
        • jola_ep Re: skolioza 23.03.06, 10:25
          Mam jeszcze takie ogólne pytanie.

Po czym poznać, że nasze dziecko ze skoliozą trafiło w dobre ręce? Ograniczam
          sytuację do małej skoliozy i małego dziecka.
          Jakie metody/możliwości leczenia zachowawczego ma do dyspozycji lekarz? Czy to
          prawda, że tak naprawdę najbardziej pomogą fizjoterapeuci?
          Wiem już, że dobra jest metoda prof Dobosiewicz. A co z innymi? Na przykład
          terapia manualna (np. Yumeiho - bardzo zachwalają efekty - ale cóż, każda
          sroczka swój ogon chwali...). Warto, czy nie? Albo PNF?

pozdrawiam
          Jola (nadal poszukuję fachowca - może w Poznaniu?)
      • alex745 Re: skolioza 23.03.06, 12:53
        a gdzie przyjmuje dr.dobosiewicz?

Mam jeszcze drugie ptanie..jezeli staram się siedzieć prosto i nie garbić się
        to tez mogę sobie przez siedzenie prosto pogłębić skoliozę?
    • marilou5 Re: skolioza 23.03.06, 14:32
      Ja jestem z Poznania, niestety nie udało mi sie tu spotkać dobrego ortopedy.
      Byłam u pof ze szpitala Degi ul. 28 Czerwca. Niestety zawiodłam się, kazał
      czekać, i na kolejnych 2 wizytach nadal czekać. Więc się w.... się. Nie napiszę
      nazwiska. Natomiast córka moja była masowana metodą Ypumeiho. Zyskała 3 stopnie
      poprawy. Niestety metoda jest droga - 50zł za wizytę.Właśnie terapeuta ood Y.
      polecił mi metodę Dobosiewicz. Prof. Dobosieiwcz przyjmuje tylko w szpitalu w
      Katowicach Ochojcu. Daleko i długie okresy oczekiwania, ale zaparłam się i są
      efekty.
        • marilou5 Re: skolioza 24.03.06, 07:33
          na podstawie zdjęcia RTG i pomiarów kata Coba, ale wiem, ze to jest w granicach
          błędu. Mimo wszystko po masażach a potem po prawie 3 latach ćwiczeń (może nie
          bardzo systematycznie - średnio 2 razy w tygodniu) wynik przed leczeniem
          górny łuk 23 , dolny 19 st. Coba, dzisiaj góra 14 dół 11.
          Wiem, ze jest jeszcze dużo do zrobienia, zwłaszcza że córka jest przed pierwsza
          miesiączką, a właśnie wtedy mogą nastepować największe zmiany. Trzeba więc
          jeszcze pracować.
          • abek2 Re: skolioza 24.03.06, 09:45
            nie wierz w to i nie bądż naiwny będziesz potem żałował.Ktoś Ci kit
            wciska.Yumeyho nie jest metodą do leczenia skoliozy!!!!!!!!!!!!.Skolioza to nie
            żarty szczególnie w takim wieku i z takimi kątami.Zajmij się dzieckiem na
            poważnie!
            • marilou5 Re: skolioza 24.03.06, 10:16
              nie leczę teraz Youmeiho ale matoda prof. Dobosiewicz to w łasnie ta metoda
              wpłynęła na znaczna poprawę .
              Nie rozumiem w co mam nie wierzyć??? w wyniki na zdjeciach ??
              • abek2 Re: skolioza 24.03.06, 10:45
                sorki myślałem,że poprawa była po terapii yumeyho.Jeśli jest pod opieką
                prof.Dobosiewicz to nic się nie martw,jest w dobrych rękach
                • marilou5 Re: skolioza 24.03.06, 10:53
                  w Poznaniu na dniach prof. ma prezentować swoją metodę na światowej konferencji
                  Ma być pokazywany film z prezentacją ćwiczeń (akurat mają ćwiczyć koleżanki
                  mojej córki)

www.sosort2006.poznan.pl
                  • kubagr Re: skolioza 24.03.06, 15:35
                    czytam i oczom nie wierze: kto wam nawciskal tyle ciemnoty ze JAKIEKOLWIEK
                    cwiczenia moga zmienic postep skoliozy??
                    te wszystkie "cwiczenia" zdecydowanie maja pozytywny efekt tylko na jedna
                    zmienna: zasobnosc kieszeni wykonujacego te cwiczenia.............
                    • marilou5 Re: skolioza 25.03.06, 13:20
                      myślę, że masz w takim razie coś ze wzrokiem i okulista się kłania.
                      Nie piszę o przypadku 25 kobiety , ale o dziecku - 10 lat. Nie wiem jak
                      ćwiczenia pomogą i czy w ogóle u dorosłego człowieka. Dziecku pomadają i nic
                      fonansowo na tym nie tracę poza codziennym zaganianiem dziecka do ćwiczeń .
                      Pomagają !!. Mam zdjęcia, pomiary skrzywień i wyniki. A ja ślepa nie jestem i
                      całkowitym ignoratem w sprawach anatommi też nie. Anatomię miałam na studiach i
                      wiem kiedy ktoś mi chce wcisnąć ciemnotę.
                      • abek2 Re: skolioza 25.03.06, 16:08
                        nie przejmuj się,ten gość jest pewnie lekarzem konowałem w temacie skolioz lub
                        innym znawcą tematu jakich wielu.Umiejętna praca ze skoliozą daje efekty ale
                        jest to ciężka praca,która musi być sterowana przez fachowca.Powodzenia
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka