damawe 22.02.06, 15:17 Mam pytanie do pana dietetyka dotyczące avokado: jakie ma ono wartości odźywcze i czy każdy może je jeść i jak często? Dziękuję i Pozdrawiam Alicja Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
artur.kalinski Re: Avocado 23.02.06, 10:02 Awokado jest bardzo dobrym źródłem witaminy E (świetny antyoksydant), potasu i jednonienasyconych kwasów tłuszczowych. Owoce te mogą być jadane na surowo, w postaci przecieru i sałatek, można także położyć awokado na kanapkę (konsystencja kremowa- przypominająca nieco ser żółty).Wadą tego owocu jest fakt, iż jest wysokokaloryczny. Średni owoc dostarcza około 400kcal, dlatego należy spożywać go w umiarkowanych ilościach. Awokado powinny unikać osoby mające problemy z trawieniem tłuszczy (występują często przy schorzeniach wątroby i trzustki). Odpowiedz Link Zgłoś