22.02.06, 15:17
Mam pytanie do pana dietetyka dotyczące avokado: jakie ma ono wartości
odźywcze i czy każdy może je jeść i jak często? Dziękuję i Pozdrawiam
Alicja
Obserwuj wątek
    • artur.kalinski Re: Avocado 23.02.06, 10:02
      Awokado jest bardzo dobrym źródłem witaminy E (świetny antyoksydant), potasu i
      jednonienasyconych kwasów tłuszczowych. Owoce te mogą być jadane na surowo, w
      postaci przecieru i sałatek, można także położyć awokado na kanapkę
      (konsystencja kremowa- przypominająca nieco ser żółty).Wadą tego owocu jest
      fakt, iż jest wysokokaloryczny. Średni owoc dostarcza około 400kcal, dlatego
      należy spożywać go w umiarkowanych ilościach. Awokado powinny unikać osoby
      mające problemy z trawieniem tłuszczy (występują często przy schorzeniach
      wątroby i trzustki).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka