Dodaj do ulubionych

alergia na kurz

30.05.06, 13:32
czy są jakieś płyny antyalergiczne w których mozna prać np. koce?
bo samo wytrzepanie i wypranie nie pomoga. :(
Obserwuj wątek
    • duszkan Re: alergia na kurz 30.05.06, 13:57
      Prania roztacza nie przeżywają (bo rozumiem ,że o nadwrażliwość na roztocza Ci
      chodzi, a nie o kurz domowy). Jeśli bardzo chesz się uchronić przed roztoczami
      w pościeli, kocach itp. załóż odpowiednie pokrowce na nie , które nie
      przepuszczają alergenu roztoczy na zewnątrz. są do kupienia w Łodzi Instytucie
      Włókiennictwa. Inną metodą ograniczenia ilości roztoczy w kocu jest jego
      zamrożenie w zamrażarce przez kilka godzin.
      • duszkan Re: alergia na kurz 30.05.06, 14:03
        Jeszcze jedno- nie ma alergii na kurz (bo to mieszanina b. wielu różnych
        substancji). Można mieć nadwrażliwość na alergen roztoczy kurzu domowego, który
        znajduje się w odchodach tych pajęczaków.
      • wciornastek Re: alergia na kurz 30.05.06, 14:04
        a nie jest tak, ze alergia jest powodowana odchodami roztoczy?
        jesli tak, to co mogą dać metody termiczne? Neutralizują te odchody?

a co do tych pokrowców: jak to sie ma do pościeli antyalergicznych, które są dostepne na rynku?
        czy te pokrowce mozna kupic tylko w tym Instytucie?
        • eko_dan Re: alergia na kurz 30.05.06, 15:27
          Witam Wciornastek! Alergia ma swoje objawy i swoje przyczyny. Jeśli próbujemy
          powstrzymać objawy to i tak pozostaje przyczyna że organizm wariuje na
          styczność z alergenem. Mając córkę alergika, która 7 lat miała powstrzymywane
          objawy antyhistaminowymi chemicznymi lekami, postanowiłam nabyć wiedzę o
          przyczynach, ponieważ miałam wrażenie że te przyczyny nikogo nie
          obchodzą.Dotarłam do wspaniałych źródeł i w ciągu paru miesięcy wyprowadziłam
          córkę na prostą. Nie chemią tylko naturalnymi wg zasady ZANIM ZASTOSUJESZ LEKI
          CHEMICZNIE ZŁOŻONE WYPRÓBUJ TE PROSTE. Od tamtego momentu jestem entuzjastką
          takiego sposobu na alergię i wielu ludziom naprawdę pomogłam. Aż dziw bierze
          jakie to proste. Opiszę Ci tą metodę jak się odezwiesz na mój e-mail.
          eko_dan@onet.eu
          Pozdrawiam -mająca znów kota i miłe pierzaste poduszki. Cieszę się że nie
          dałam sobie wmówić iż alergia to wyrok na całe życie.
            • snajper55 To kolejny handlarz. :( __nt 30.05.06, 16:57
              mmagda12 napisała:

> i tyle.

--
              J.Kaczyński: Samoobrona jest tworem byłych oficerów SB. Mój brat dostał raport,
              z którego wynikało, że grupa byłych oficerów SB założyła związek zawodowy
              Samoobrona.
            • eko_dan Re: Eko_dan bajerujeszzzzzzzzz 31.05.06, 16:39
              Magda! Niestety jestem w kwestii zdrowia zbyt poważna i martwi mnie że tyle
              ludzi niepotrzebnie się męczy. Pozdrawiam Dana
              O swoich wątpliwościach możesz ze mną pomówić na moim e-mail eko_dan@onet.eu
              • snajper55 Re: Eko_dan bajerujeszzzzzzzzz 01.06.06, 00:06
                eko_dan napisała:

> Magda! Niestety jestem w kwestii zdrowia zbyt poważna i martwi mnie że tyle
                > ludzi niepotrzebnie się męczy.

Męczy na przykład ze swoją cerą:

"Michał ! Fajnie że chcesz dbać o cerę . Mężczyzna powinien mieć ją w formie i
                zadbaną. Niestety często poleca się w takich wypadkach kosmetyki(...) Znam
                naturalne preparaty które to doskonale robią i jeśli Cię to interesuje napisz
                na mojego m-eila: eko_dan@onet.eu "
                www.zdrowie.med.pl/forum/read.php?f=1&i=7447&t=7447

...albo z gronkowcem:

"Karolinko Gronkowiec zadamawia się wtedy w organiźmie jeśli mu na to pozwolimy
                (...) Jeśli odpiszesz na mój e-mail eko_dan@onet.eu to powiem Ci o szczegółach."

...albo z alergią dziecka:

"Wystarczy jeden antybiotyk aby dziecku zaschło wszystko w nosku na twardy
                plaster (...) Mam wiedzę która wyciągneła na prostą niejedno dziecko w krótkim
                czasie."
                www.forumpediatryczne.pl/forum/vt,41,235,16117

Jakaś Ty współczująca, Danusiu. I na wszystko masz receptę. Na wszystko tą
                samą ? ;))

S.
                --
                J.Kaczyński: Samoobrona jest tworem byłych oficerów SB. Mój brat dostał raport,
                z którego wynikało, że grupa byłych oficerów SB założyła związek zawodowy
                Samoobrona.
        • duszkan Re: alergia na kurz 30.05.06, 22:57
          Metody termiczne zminiejszają ilośc roztoczy, a nie odchodów, ale ostatecznie
          to one są jego "producentem".
          Jeśli chodzi o pościel- teraz niemal każda pościel ma notkę że jest
          antyalergiczna, bo inaczej by się nie sprzedała. A pokrowce można założyć nawet
          na pierzynę.
          Jutro przyślę Ci na priva gdzie takie pokrowce mozna kupić ( ale chyba jesteś
          Łodzianinem sądząc, z tego że podobny wątek założyłeś na Łódzkim forum GW).
        • jolecka-22 Re: alergia na kurz 30.05.06, 22:59
          Mrożąc coś, zabijasz roztocza, ale by pozbyć się ich odchodów które są głównym
          alergrnem musisz wszystko jeszcze wyprać. Bez mrożenia w 60 st., z mrożeniem
          poprostu wyprać w dowolnej temp.
          Pokrowce nałożone np. na materac nie pozwalają wydostać się roztoczom i ich
          odchodom, Co do pościeli to wydaje mi się że wystarczy taka zwykła kołdra
          bawełniana z wypełnieniem silikonowym, którą można uprać w 60st. Ja piorę
          dziecku co 2 tygodnie i jest ok.
    • joasija Re: alergia na kurz 01.06.06, 10:06
      Witam!
      Trudno mi powiedzieć czy są jakies płyny czy nie..Wiem jedno...Nie jest łatwo z
      alergią na roztocza żyć (a ja z nią już żyje 27 lat). Moje doświadczenie jest
      następujące: Przez 25 lat borykałam się bardzo często z uciążliwymi katarami,
      które oczywiście przeszkadzały mi i w nauce i codziennym zyciu...2 lata temu
      przeprowadzioąłm sie do nowego mieszkania i moje doświadczenie jest następujące-
      mieszkanie bez dywanów, bez zbednych materiałów- totalny minimalizm w tej
      kwestii, zmieniłam kołdre (kupiłam kołdre firmy hollofil allerbahn- dostępne na
      stronie www.poldaun.pl są znacznie tańsze niz w sklepie) no i jest mi znacznie
      lżej...Poza tym staram sie jesli to jest możliwe nie sprzatać, nieścierać kurzy
      (w czym wyręcza mnie mąż :) )Zyrtec stosuje tylko okazjonalnie, a wcześniej
      połykałam go codziennie po 1 tabletce- teraz zażywam tylko jak łapie mnie karat
      po 1/2 tabletki... No i chyba to jest jedyny sposób na walke...
      Życze powodzenia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka