Dodaj do ulubionych

Mapowanie ludzkiej krwi

25.01.07, 21:16
Project, ktorego celem jest zbadanie i zidentyfikowanie wszystkich skladnikow chemicznych ludzkiej krwi nabiera rozpedu.
Zwykle badanie podstawowe krwi zlecane przez lekarza oznacza zaledwie okolo 20 zwiazkow chmicznych. Na podstawie tych badan lekarz robi madra mine i decyduje co wam jest. Podczas gdy krew zawiera tych substancji tysiace. Okolo 6 % populacji ma nieszczescie chorowac na rzadkie choroby, ktore albo nigdy nie sa zdiagnozowane albo zdiagnozowane dopiero po kilkunastu latach choroby bo badania podstawowe owych 20 zwiazkow chemicznych nic nie wykazuja.
Laboratorium w Kanadzie uzywa metody Nuclear Magnetic Resonance Spectrometers czyli spektrofotometr uzywajacy rezonansu magnetycznego.
Dotychas zidentifkowano ta metoda 1200 lekow, 3500 skladnikow pokarmowych oraz 2500 innych zwiazkow chemicznych. Waznosc tych badan mozna porownac tylko z badaniami ludzkiego genomu.
Ludzka krew zostanie wymapowana w ciagu kilku najblizszych lat co pozwoli na stworzenie setek nowych testow diagnostycznych umozliwiajacych rozpoznawanie nawet rzadkich chorob.

Pelen artykul tylko dla znajacych jezyk angielski jest tutaj dopóki go nie zdejma
www.canada.com/edmontonjournal/news/story.html?id=a9220bfa-3a1f-47ee-8ad6-4afef195a7f1&p=1
Obserwuj wątek
    • wcyrku1 Re: Mapowanie ludzkiej krwi 26.01.07, 20:28
      artur737 napisał:

      > ...

      > 3500 skladnikow pokarmowych oraz
      > 2500 innych zwiazkow chemicznych. Waznosc tych badan mozna porownac tylko z bad
      > aniami ludzkiego genomu.

      No jeszcze mozna porównac z marchewka z mojego ogródka - nareszcie okaze sie
      ile jest wiecej "innych zw. chem " w marchewce kupionej wiosną w hipermarkecie
      lub w ziemniakach przerobionych na chipsy i systematycznie wprowadzanych do
      krwioobiegu w czasie ogladania serialu zlożonego z ciagu seriali w TiVi
      Piszę to całkiem poważnie


      > Ludzka krew zostanie wymapowana w ciagu kilku najblizszych lat co pozwoli na st
      > worzenie setek nowych testow diagnostycznych umozliwiajacych rozpoznawanie nawe
      > t rzadkich chorob.
      >
      >

      Już kilka lat temu na tym forum pisalem o znacznie szerszym "mapowaniu" bez
      pobierania krwi.
      Określanie ilosci parametrów to kwestia wprawy: m.in.cholesterol, glukoza
      cisnieniet. markery bakterie np gronkowce, wirusy np żółtaczki, przeplywy krwi
      stany zapalne -miejscowe, -limfy, "mapując" rozwój poszczegolnych mikro
      obszarow mózgu i ich aktywność mozna określać np predyspozycje intelektualne a
      nawet cechy charakterologiczne, emocjonalne, śpisz, co robisz -np czy w danym
      momencie prowadzisz samochod / wyraznie wzmozona aktywnośc mózgu
      w miejscach ktore uczestniczą w czasie takiej czynności/ - to kwestia wprawy.
      Większośc wymienionych Twoich osobistych parametrow moge ci zaprezentować na
      odległość. Nie musisz przyjeżdzać!
      • artur737 Re: Mapowanie ludzkiej krwi 26.01.07, 21:53
        Wcyrku, tutaj chodzi o metody naukowe a nie parapsychologie.
        • wcyrku1 Re: Mapowanie ludzkiej krwi 28.01.07, 21:10
          artur737 napisał:

          > Wcyrku, tutaj chodzi o metody naukowe a nie parapsychologie.


          To co Ty nazywasz parapsychologią to w częsci nic innego jak pewne zasady
          funkcjonowania komórki białkowej jeszcze nie opisane/zbadane/zmierzone przez
          naukowców i tylko dlatego nie są metodami naukowymi co nie znazcy ze zaprzeczają
          prawom fizyki

          Wpływ jogi na organizm to połaczenie neuromobilizacji zbliżonej z metodą
          Butlera z mapowaniem określonych obszarów /chyba nazywaja to asanami bądz
          czakrami/ metodą nazywaną w psychologi - wizualizacją.
          Jak się to rozdzieli to okazuje się ze funkcjonują jako prawie naukowe metody
          leczenia, - jak stosuje się razem to okresla jako parapsychologiczne.

          Mentalnych metod blokowania bólu jest wiele, w wiekszosci oparte są na
          wizualizacji ale są na jeszcze innym prostym zjawisku fizycznym - i ból
          likwidujesz w czasie jednej sekundy, co z tego ze cyrkowa metoda jest "nie
          naukowa" skoro skuteczna,prosta i bez skutków ubocznych
          Rozwijając tą metodę mozna mapować miejsca zapalne patologiczne zaburzonych
          przeplywow + to co napisalem poprzednio
          • are.1 Re: Mapowanie ludzkiej krwi 04.02.07, 12:28
            Proponuje, zebys zalozyl o tym "mapowaniu obszarow" watek na forum medycyna
            naturalna, bo bedziemy ciekawi kilku rzeczy. Pprzede wszystkim czy to mapowanie
            to cos pomiedzy "widziec" a "wiedziec", co tak mozna "pooglądac", czy mozna
            tez oglądac swoją psychikę i do jakiego stopnia itd. Napisz tez dokladnie od
            jak dawna siedzisz w tym biznesie.
            "Mapowanie" nazwij wglądem albo medytacja oczyszczajacą, bo tak to sie zwykle
            okresla i wszysy beda wiedziec o co chodzi.

            Zachcam jeszcze raz.
            • are.1 Re: Mapowanie ludzkiej krwi 04.02.07, 13:09
              Mozesz napisac, ze to na moja prosbe i zaproszenie.
              • wcyrku1 Re: Mapowanie ludzkiej krwi 05.02.07, 15:24
                are.1 napisał:

                > Mozesz napisac, ze to na moja prosbe i zaproszenie.
                >
                >
                >
                >

                forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=15954&w=38638255&a=39403518
                Gazeta.pl : Forum : Medycyna naturalna

                Wpisałem sie i od tamtej pory żaden z tut.bioenergoteraupetów się nie
                wypowiedział że to ja się mylę, co więcej już nie zabierają głosu też w innych
                wątkach
            • wcyrku1 Re: Mapowanie ludzkiej krwi 05.02.07, 16:09
              are.1 napisał:

              > ...


              > "Mapowanie" nazwij wglądem albo medytacja oczyszczajacą, bo tak to sie zwykle
              > okresla i wszysy beda wiedziec o co chodzi.
              >
              >
              >

              "Chińszczyzna" doszła w swoim rozwoju do ściany dlatego przejście na takie
              archaiczne opisywanie techniki autostymulacji nic nowego nie wnosi.
              Sam się z tym miotasz, uciekaja Ci jakieś "jedi powers" , zasypiasz w trakcie
              medytacji itd.
              Jeżeli uważasz ze jest inaczej opisz wg swojej wiedzy np przypadek
              niedotlenienia mózgu u noworodka /po porodzie/ i jego rehabilitację
              albo jak byś podszedł do takiego tematu

              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=22&w=56338760&a=56457618
              Gazeta.pl : Forum : Zdrowie
    • scept89 NMR 26.01.07, 22:15
      To nie jest mapowanie. Mapowanie oznacza okreslanie _polozenia_ czy to w genomie
      czy tez potencjalow/wzrostu metabolizmu w mozgu. To jest oznaczanie/wykrywanie
      obecnosci metabolitow czy to w osoczu czy w moczu. Poniewaz jest tego mnostwo
      wychodzi z tego obraz zupy i identyfikacja poszczegolnych skladnikow nie jest
      trywialna, jednak calosciowe spektrum _ponoc_ pozwala na klasyfikowanie
      pacjentow/ludzi w okreslone grupy (np tych z wiekszym prawdopodobienstwem
      powtornego zawalu).

      en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_magnetic_resonance
      NMR-BASED METABOLOMICS
      Nicholas V. Reo
      Drug and Chemical Toxicology
      Volume 25, Number 4 / 2002

      Pozdr.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka