Dodaj do ulubionych

Wynik rezonansu Stawu kolanowego

26.03.13, 20:13
Witam serdecznie. Odebrałem dzisiaj wyniki rezonansu i wyszło:

"Podwyższenie sygnału ACL"

"Podchrzęstne linijne wgnieceniowe złamanie przedniej części kłykcia przyśrodkowego kości udowej z obrzękiem szpiku wokół"

"Ślad płynu w zachyłku nadrzepkowym"

"zmiany włókniste w ciele tłuszczowym Hoffy"

"Podwyższenie sygnału rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej"

Lekarza mam dopiero po świętach a chciałbym już wiedzieć czy to coś poważnego i czy zalicza się to pod artroskopię czy inny zabieg operacyjny. Stresuje się tym wynikiem jak nigdy. Chcę zaznaczyć, że we wrześniu miałem artroskopię kolana lewego ale to była bardziej artroskopia zwiadowcza i przecieli mi PMP. Od tamtej pory kolano nie zdrowieje i dostałem skierowanie na rezonans Magnetyczny i oto wynik. Widoczny na górze.

Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • fizjo4life Re: Wynik rezonansu Stawu kolanowego 27.03.13, 10:04
      witam ,

najważniesze jest twój stan funkcjonalny, coś nie tak jest ACL czy jest naciągnięty lub naderwany.

"Podchrzęstne linijne wgnieceniowe złamanie przedniej części kłykcia przyśrodko
      > wego kości udowej z obrzękiem szpiku wokół" --> do oceny lekarza ale ja bym nie stawał na tej nodze.

masz uszkodzoną łękotkę. może do szycia może nie zależy jak wyglądasz funkcjolalnie.
      mri to jedno a stan ogólny i ból to drugie łatwiej jest ocenic jak napiszesz co i kiedy cię boli,

pozdrawiam i życzę zdrowia
      mgr Michał
      www.mój nick.pl
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka