Dodaj do ulubionych

potliwość.......;-(

15.04.07, 13:56
witam, cierpię na nadmierną potliwość dłoni, stóp zreszta też. Wszystkie znaki wskazuja na potliwość tzn emocjonalną, czyli taką,
która pojawia się głównie w sytuacjach stresowych. Nie mogę sobie z tym za nic w świecie poradzić. byłam u dermatologa, przepisał
mi krem niby na tą dolegliwość, jednak nic nie pomagają żadne kremy, talki czy inne;-( Bardzo nasila mi się to od niedawna, w
szkole, w pracy, nawet ucząc się mam z tym problem, nie wspominając, ze nigdy w lecie nie mogę chodzić z gołymi stopami ze względu
na "lawinę" na dloniach i stopach. Pomóżcie!!!Jak mam sobie z tym radzić???
Obserwuj wątek
    • honeybeam Re: potliwość.......;-( 15.04.07, 18:49
      niestety nie mam dla Ciebie dobrych wieści :( Leczenie objawowe możesz
      właściwie wyrzucic od razu do kosza, bo zniszczysz sobie tylko naskórek.
      Preparaty działają mocno wysuszająco. Ponoć zastrzyki z botoxu są najbardziej
      skuteczne ale to dość droga impreza. Póki co musisz nauczyć się radzić sobie ze
      stresem i lękiem, który go wywołuje. Nie ma lepszego sposobu.
    • helena40 Re: potliwość.......;-( 15.04.07, 23:02
      Moja córka również cierpi na nadmierną potliwość zwłaszcza rąk. Również
      chciałabym wiedzieć jak to zwalczyć. Moja dermatolog sugerowała masarze wodne
      ale jeszcze nie próbowałyśmy czy działa. Jak ktoś ma jakieś sugestie to będę
      bardzo wdzięczna bo lekarze tak naprawdę rozkładają ręce (córka brała i duże
      ilości wapnia i tranu bo tak mówili lekarze i nic nie pomogło). Cały czas
      chodzi z chusteczką higieniczną w ręku a nawet nauczyciele już się
      przyzwyczaili że kartki ze sprawdzianem oddaje mokre.
      • honeybeam Re: potliwość.......;-( 15.04.07, 23:26
        niestety to dość kłopotliwe :( ale nie ma innego sposobu niż umiejętność
        radzenia sobie ze stresem. No chyba że zdecydujesz się na leki uspokajające ale
        ze wzgledu na wiek jak i to, że po odstawieniu problem wróci - odradzam.
        Polecam udać się do psychologa.
      • pszczolka1011 Re: potliwość.......;-( 16.04.07, 08:23
        ja mam to samo: mokre kartki na sprawdzianach, na spacerze z chłopakiem;((( w kościele (bo tam "podaje" sie dłoń też;/) Niestety przy lepszej pogodzie, w lecie gdzie jest ciepło to az mi puchną ręce od słońca itp TRagedia!!!!!Zaczęłam stosować krem spirial (na nadmierną potliwość, drogi produkt chyba francuski) i nic!!!
        A jak psycholog mi pomoże ??Ja czasem myślę, że nawet jak sie nie stresuję to mam mokre ręcę (stopy też w lecie- jesli musze chodzić bez skarpet;(((
        • honeybeam Re: potliwość.......;-( 16.04.07, 13:22
          Właśnie na tym polega problem ze stresem, gdy istnieje nawet bez wyraźniej
          przyczyny. Generalnie stres jest potrzebny w życiu człowieka, gdyż stanowi
          napęd do działania. I psycholog na pewno nie spowoduje, że nie będziesz
          odczuwać lęku, bo to jest naturalne w życiu człowieka, że odczuwa lęk w skutek
          działania stresu. Natomiast nauczy Cię jak radzić sobie z lękiem, aby móc
          normalnie fukcjonować.
          Nie gwarantuje się nigdy 100% skuteczności ale spróbować warto. Założę się, że
          za tym idą również inne objawy np. drżenie głosu, rozwolnienia czasem mdłości.
          To naprawdę utrudnia życie :(
    • niebiosa5 Re: potliwość.......;-( 25.04.07, 15:11
      Eh zgłaszam się z tym samym problemem, coś strasznego i upakarzającego ale cóż
      trzeba życ dalej, szkoda że jak narazie nie wymyślono czegoś co by pomogło,
      najgorsze jest podawanie dłoni,albo kierownica w samochodzie cała mokra,
      ehhhh......:-(

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka