Dodaj do ulubionych

Czkawka i zgaga

IP: *.NETP0WER.NET 02.01.04, 15:08
Moi kochani czy macie jakiś sposób na pozbycie się czkawki ? Jest to bardzo
męcząca czkawka ,aż szarpie żołądkiem i trwa już dwa dni.
Bardzo proszę o radę i czekam :-)
Pozdrawiam
Dona
Obserwuj wątek
    • Gość: hydrogen Re: Czkawka i zgaga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.04, 18:12
      Wczoraj była w radiu dyskusja kliku znanych osób (Konwicki, Holoubek i
      Łapicki). W jej trakcie ktoś opowiedział anegdotę takiej treści: otóż pewnego
      pacjenta przebywającego w szpitalu straszliwie męczyła czkawka. Lekarze z
      tytułami naukowymi nie potrafili przez dłuższy czas nic poradzić. Pewnego dnia
      w odwiedziny do chorego przyszła baba ze wsi i gdy zobaczyła co się dzieje
      zarządała aby wszyscy opuścili salę na kilka minut a ona sobie w tym czasie z
      czkawką poradzi. Tak też się stało. Co wy na to?
      • Gość: hydrogen Re: Czkawka i zgaga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.04, 22:46
        Dona, nie chciałem ci zrobić przykrości. Akurat twój post przypomniał mi
        ciekawą anegdotę i myślałem, że fajnie może być przekazać ją dalej, tym
        bardziej, że jest dość pouczająca.

Co do samej czkawki to niestety nie mogę ci wiele zaoferować. Kiedyś też mi się
        to zdarzało ale raczej b dawno temu i na krótko. Oczywiście zdaję sobie spraę,
        że permanentna czkawka może uprzykrzyć życie każdemu.

Może spróbuj zastanowic się nad ewentualną przyczyną. Czy w twoim życiu/diecie
        coś ostatnio się nie zmieniło? U mojej koleżanki przewlekłą czkawkę wywołało
        przejście na dietę optymalną. Z tego co mi mówiła wynikało jadła mało ciepłych
        potraw. Wydaje mi się, że to u niej mogło być jednym z czynników wywołujących
        czkawkę. Ale nie mam na to żadnego potwierdzenia (koleżanka dała sobie spokój z
        moimi radami i rzuciła dietę :(.

Swoją drogą to utrzymanie tzw "ciepłego żołądka" jest b ważne. Zalecają to
        niektórzy lekarze a nawet tradycyjna medycyna Chińska.

Pozdrowienia

• jadwiga_r Re: Czkawka i zgaga 02.01.04, 23:35
      Przy tak długo utrzymującej czkawce należy zgłosić się do lekarza i nie
      lekceważyć swojego stanu zdrowia. Czkawka może być objawem choroby
      jelit,płuc,serca albo układu nerwowego.Jeżeli domowe sposoby jej likwidacji nie
      pomogły na przykład takie jak wziąć w usta dwie łyżeczki cukru i skupić się na
      ich powolnym rozpuszczeniu,wypicie szklanki zimnej wody,wypchnięcie powietrza z
      organizmu,nagłe przstraszenie to niezwłocznie należy udać się do lekarza.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka