Dodaj do ulubionych

ciągle sika - posiew bez bakterii

18.04.06, 22:35
drogie mamy!
co to może być? Moja córka (6,5 roku) bardzo często sika. W ciągu godziny
może to być 3 - 4 razy. Czasem skarży się, że kropelki moczu same
jej 'wylatują'. Pediatra ignoruje sprawę, twierdząc, że to nerwowe (więc już
pani psycholog z pradni ma oglądnąć dziecko, niech sprawdzą wszystko), sama
odpłatnie zrobiłam posiew, ale jest dobry, nie ma bakterii. Nie wiem co dalej
robić, ale nie chciałabym zaniechać sprawy za wcześnie i nie rozpoznać
choroby, jeśli jakaś jest. CO możecie poradzić?
Obserwuj wątek
    • madziulaw Re: ciągle sika - posiew bez bakterii 19.04.06, 10:48
      cześć, widziałam twojego posta na 2zdrowie, ale że odpowiadała ci nasza
      fachmanka Mami, nie zabieralam głosu wówczas. Po przemyśleniu jednak wydaje mi
      się, ze należałby pójść do nefrologa/ urologa jednak.

Wydaje mi się, ze należałoby zrobić urografię (!!!!), aby sprawdzić działanie
      pęcherza. To badanie wiele powie + zaczęłabym w ogóle wszystko od-------- usg
      nerek + badanie moczu i posiew po raz kolejny, ale w innym laboratorium.

Odezwij sie co i jak
      • edie28 Re: ciągle sika - posiew bez bakterii 19.04.06, 12:39
        Na początek koniecznie zrób badanie ogólne moczu i posiew. Tak jak pisała
        Madziulaw w innym labie zrób.
        Córka takie ma objawy jak rozumiem od niedawna, tak ?? Takie posikiwanie częste
        jest typowym objawem zapalenia pęcherza czy ZUMu (zakażenia dróg moczowych).

Jak będziesz miała wyniki wtedy idź do lekarza, najlepiej nefrologa.
    • mami7 Re: ciągle sika - posiew bez bakterii 19.04.06, 15:46
      Faktycznie pisalam juz na zdrowiu, że tak może być, ale nie od września, jak się okazało.

Rzeczywiście może to być sprawa psychiki, i miejmy taką nadzieję, ale najpierw jak pisłam trzeba sprawdzic anatomię.
      Napisz skąd jesteś to poradzimy Ci do kogo się udać. A dalej specjalista powie, jakie ewentualnie badania są potrzebne.

Ja sugerowałabym jednak urologa.

Pozdrawiam
        • mami7 Re: ciągle sika - posiew bez bakterii 19.04.06, 20:39
          No ogólne to z całą pewnością. Jesli specjalista w ramach NFZ to od razu ustawiaj się w kolejce. Jesli prywatnie to spokojnie. Dziewczyny na forum polecają dr Jeleń w Krakowie, z Żeromskiego. Ja kiedys z dzieckiem biegałam do nefrologa dr Dubiel na al. Pokoju, ale ona tylko państwowo.
          Z nefrologów dobra jest też słynna prof. Pach.

Ale zerknij w wyszukiwarce na dr Jeleń i jakby co to pytaj dziewczyny o szczegóły.
    • madziulaw Re: ciągle sika - posiew bez bakterii 20.04.06, 09:55
      co to moze być? 1. zakażenie, 2. nerwy, 3. coś z pęcherzem (na to też są leki).

Co do p-ktu 2, to raczej nie wydaje mi się,ale nigdy nie wiadomo jaki
      wrażliwiec w Małej siedzi i co moze rozregulować w organizmie.

Będzie dobrze. Takie kłopoty to nie kłopoty..

Zdrówka
            • edie28 Re: ciągle sika - posiew bez bakterii 20.04.06, 21:33
              No to jakieś bzdury mu powiedzieli.
              Zadzwońcie do rejestracji bezpośrednio. Z tego co wiem to teraz dr Jeleń
              przyjmuje 2 razy w tygodniu.
              To jest tel do rejestracji: 644-88-38 czynna 8-14 lub na centralę szpitala i
              prosić 263, to jest wewnętrzny do dyżurki lekarskiej chirurgii dzieci gdzie
              pracuje. Na pewno też poinformują Was tam kiedy będzie na oddziale itd. Dr
              Jeleń jest pracuje też na oddziale pediatrycznym wiec jak na chirurgii jej nie
              bedzie to na pediatrii też możecie pytać kiedy jest dostępna. Można się z nią
              umówić nie tylko w poradni, ale właśnie na oddziale jak tylko będzie mogła to
              przyjmie bez problemu.

Powodzenia !
                • edie28 Re: ciągle sika - posiew bez bakterii 20.04.06, 21:56
                  Zgadza się nefrologii w Żeromskim nie ma -smile
                  Zadzwońcie jutro na oddział i spytajcie jak pracuje. Jutro w rejestracji Wam
                  powiedzą, że jej nie ma. Kiedys w piątek przyjmowała po południu w poradni, ale
                  teraz juz nie. Chyba w poniedziałek i środę teraz, ale tego nie pamiętam
                  dokładnie.
                  Spróbujcie jutro zadzwonić na oddział.

Powodzenia -smile
          • kaha1 Re: ciągle sika - posiew bez bakterii 20.04.06, 21:43
            edie28 napisała:

Teraz chodzi pewnie do zerówki, są z tego powodu jakieś problemy ?? - tak
            panie się skarżą że co chwilę musi sikać - nie może robić spokojnie ćwiczeń w
            książeczkach sad(

> Jak długo tak się u niej dzieje ?? jak sobie przypominam to te objawy
            narastają już od 2 lat. Nigdy jednak nie były aż tak nasilone..

W nocy też tak często siusia ?? - w nocy sika raz lub dwa razy, ale mówi, że są
            też noce że wogóle nie wstaje (ja nie wiem, nie budzę się wtedy, ona sama robi
            siku)
            • mami7 Re: ciągle sika - posiew bez bakterii 21.04.06, 10:09
              Jak dla mnie normalne toto nie jest. Może faktycznie to kwestia psychiki, może ma związek z przedszkolem, ale jak pediatra może machnąć ręką na takie objawy.
              Najpierw wyklucza się przecież przyczyny głębsze czegokolwiek, a potem wysyła do psychologa. Nie ładnie!
                    • kaha1 Re: ciągle sika - posiew bez bakterii 25.04.06, 21:35
                      zaleceń mamy kilka i do tego przygotowywać się do usg.
                      1. jeszcze raz robimy badania moczu - koniecznie w laboratorium szpitalnym
                      2. nasiadówki
                      3. Furaginum - w zależności od wyniku badań, ale raczej napewno, bo czasem
                      wyniki nie są miarodajne
                      4.mam obserwować ile wysikuje w ciągu dnia (jakoś to 'zmierzyć' - i zrobić
                      bilans płynów - jeśli macie jakieś fajne sposoby to napiszcie proszę)

czy to usg jest takie jak u kobiet w ciązy? czy to nie jest inwazyjne?
                      • mami7 Re: ciągle sika - posiew bez bakterii 25.04.06, 22:57
                        Pęcherz, nerki i drogi moczowe obserwuje się na usg przez brzuszek. Ale przeciez chyba robiłyście już usg?

Bilans płynów...Musisz notować ile dziecko wypija w ciągu dnia.
                        Gdzieś na stronie jest chyba jakas dokladna instrukcja, szukaj "dobowa zbiórka moczu", a w skrócie: zaczyna się chyba wieczorem notować ile dziecko wypija na noc, po to, żeby rano zmierzyć ile z tego wysiusia i kończy się nastepnego dnia wieczorem. Bierzesz jakiś spory słoik i tam dziecko siusia albo przelewasz z czegoś mniejszego to co dziecko wysiusia. Nie wiem czy potrzebujesz zrobic z tego badanie? czy tylko sprawdzić stosunek ilości wypijanej płynu do ilości oddawanej z moczem? Na słoju zrób sobie jakąs podziałkę, co by potem łatwiej odczytać ilość tego co powstanie. No i notujesz ile dokładnie dziecko wypija w tym czasie. Dacie radę wink))
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka