Dodaj do ulubionych

2 Tesco w Grudziądzu?

26.10.05, 09:35
To chyba jednak tylko plotka. Znajoma powiedziała mi, że oprócz tego Tesco na
Strzemięcinie ma być jeszcze drugie na Lotnisku! Czy ktoś coś wie?
Obserwuj wątek
    • dodo66 Re: 2 Tesco w Grudziądzu? 26.10.05, 09:42
      Pisali o tym nawet w Poznaniu:-))
      "TESCO na Lotnisku
      2005-09-28
      Mieszkańcy osiedla Lotnisko powinni być zadowoleni. W ustnym nieograniczonym przetargu na teren u zbiegu ulic Kustronia i Nauczycielskiej zwyciężyła firma TESCO. Przeniesienie prawa własności powinno nastąpić w ciągu miesiąca.
      Działka o powierzchni 1,09 hektara u zbiegu ulic Kustronia i Nauczycielskiej od kilku lat miała ogólny plan zagospodarowania przestrzennego, który dopuszczał co prawda funkcję handlowo-usługową, jednak ograniczał powierzchnię jednego obiektu na tym terenie na maksymalnie 500 metrów kwadratowych.
      W odpowiedzi na liczne sugestie mieszkańców Lotniska, którzy domagali się powstania na ich osiedlu dużego obiektu handlowego, plan zagospodarowania dla tego terenu zmieniono, znosząc ograniczenie powierzchni obiektów. Dzięki temu długo niezagospodarowany teren komunalny zyskał na atrakcyjności. Nowy plan uchwalono na sesji 12 kwietnia br., a dwa tygodnie później dokument wszedł w życie.
      Następstwem powstania planu były przygotowania do zbycia terenu. Ich wynikiem był wczorajszy przetarg ustny nieograniczony. Jego zwycięzcą została firma TESCO, która planuje powstanie na Lotnisku obiektu handlowego o powierzchni sprzedażowej nie przekraczającej 1000 metrów kw."
      • trawolta Re: 2 Tesco w Grudziądzu? 26.10.05, 12:33
        "Jego zwycięzcą została firma TESCO, która planuje powstanie na Lotnisku
        obiektu handlowego o powierzchni sprzedażowej nie przekraczającej 1000 metrów
        kw."
        Może to oznaczać, że postawią tam Alberta - mniejszy market należący do Tesco.
        • dodo66 Re: 2 Tesco w Grudziądzu? 26.10.05, 13:36
          Albert nalezy do Tesco? Od kiedy?
          • trawolta Re: 2 Tesco w Grudziądzu? 26.10.05, 13:46
            Rzeczywiście nie należą, sprawdziłem. Ktoś mnie wprowadził w błąd ;)
    • chetor Re: 2 Tesco w Grudziądzu? 26.10.05, 09:58
      To mają być małe markety spożywcze, ale fakt, że G-dz marketami stoi.
      • toja50 Re: 2 Tesco w Grudziądzu? 26.10.05, 10:35
        Nareszcie Chetor;-)przejrzal.
        • chetor Re: 2 Tesco w Grudziądzu? 26.10.05, 11:31
          Nie dam się podpuszczać ;-)
          • toja50 Re: 2 Tesco w Grudziądzu? 26.10.05, 15:19
            Szkoda:-)
    • karolp13 Re: 2 Tesco w Grudziądzu? 27.10.05, 00:09
      Na terenie przyległym do strzelnicy (ul. Solidarności) powstaną 2 nowe
      hipermarkety Carrefour i Leroy Merlin. Ciekawe na czyją prośbę?
      • chetor Re: 2 Tesco w Grudziądzu? 27.10.05, 10:18
        Eeeeetam, to jakieś stare informacje, czarna propaganda?
        • toja50 Re: 2 Tesco w Grudziądzu? 27.10.05, 10:31
          A gdzie jest ulica Solidarnosci?
          • chetor Re: 2 Tesco w Grudziądzu? 27.10.05, 11:25
            Teraz mnie rozłożyłaś na łopatki, nie wie o takiej ulicy, a właściwie się zwie
            Aleja "S". Jakby to opisać, od CPN na wys. Jackowskiego w stronę Warszawskiej
            przez przejazd kolejowy.
      • dodo66 O tym co piszesz nie wie nawet UM ... 27.10.05, 20:10
        Nie wiem czemu tak trudno Ci uwierzyc w to, co ja pisalam?
        • karolp13 Re: O tym co piszesz nie wie nawet UM ... 28.10.05, 01:00
          I na tym rzecz polega . Działkę sprzedało wojsko pod inwestycję o , której
          piszę. Sprawa jest pewna , przekoncie się niebawem!
          • karolp13 Re: O tym co piszesz nie wie nawet UM ... 28.10.05, 01:05
            Niebawen do UM wpłynie wniosek o pozwolenie na budowę 2 hipermarketów.
            • chetor Re: O tym co piszesz nie wie nawet UM ... 28.10.05, 10:37
              To będzie heca, może znowu jakieś protesty uliczne się zaczną?!
              • toja50 Re: O tym co piszesz nie wie nawet UM ... 28.10.05, 11:38
                Heca jest dla tych mieszkajacych gdzie indziej:-(
                • chetor Re: O tym co piszesz nie wie nawet UM ... 29.10.05, 13:01
                  www.nowosci.com.pl/look/nowosci/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=6&NrArticle=10633&NrIssue=33&NrSection=210
                  PS. Miałem co innego na myśli, a nie hecę dla innych.
                  • toja50 Re: O tym co piszesz nie wie nawet UM ... 29.10.05, 13:44
                    Wiem, wiem, ale sie wkurzam. Ostatnio bardzo czesto, chyba bede musiala
                    zamilknac do stycznia:-)
                    • chetor Re: O tym co piszesz nie wie nawet UM ... 02.11.05, 14:28
                      A słowo stało się ciałem :( Za Nowościami:

                      Grudziądz
                      Markety i multikino

                      gw, Środa, 2 Listopada 2005

                      Centrum handlowo-usługowe w obrębie ul. Hallera, Konarskiego, Solidarności i
                      Zacisznej jednak powstanie i to niebawem - zapowiada prezydent Grudziądza
                      Andrzej Wiśniewski.

                      Nazwa inwestora pozostaje wciąż tajemnicą. Choć na razie oficjalnie nikt nie
                      wystąpił o pozwolenie na budowę, grudziądzki ratusz nie kryje, że spodziewa się
                      takiego wniosku w ciągu kilku najbliższych dniach.

                      - W tej chwili trwa ostatnia faza uzgodnień. Mam nadzieję, że pozwolenie wydamy
                      jeszcze w listopadzie.

                      Co znajdzie się w centrum? Na pewno będzie to market spożywczy o powierzchni 16
                      tys. mkw., budowlany - 10 tys. mkw., galeria handlowa i multikino.
                      • ac3 same zalety 02.11.05, 14:38
                        takie obiekty mają same zalety, no może poza tym że zyski wypływają z miasta
      • karolp13 CARREFOUR i LEROY MERLIN 02.11.05, 20:38
        Jezeli prezydent nie , więc ponownie podpowiadam.
    • toja50 Re: 2 Tesco w Grudziądzu? 22.11.05, 17:34
      Dzisiaj wielkie otwracie, moze cos napisza Ci co byli.
      • chetor Re: 2 Tesco w Grudziądzu? 23.11.05, 09:45
        UWAAAAGAAA:
        Ulica Chełmińska, rejon Biedronki i stacji Esso. Po drugiej stronie ulicy
        powstaje nowy market Netto !!! Polacy gratulują Grudziądzowi.
        • naata Re: 2 Tesco w Grudziądzu? 23.11.05, 09:53
          Netto? Czyje to jest? Nasze może? :)
          • chetor Re: 2 Tesco w Grudziądzu? 23.11.05, 09:56
            Nie mam pojęcia, ale występuje w rejonach Parkosiowych.
            • naata Re: 2 Tesco w Grudziądzu? 23.11.05, 10:03
              No to Parkoś się ucieszy :P
              • chetor Re: 2 Tesco w Grudziądzu? 23.11.05, 10:07
                Taaaa, w końcu będzie się czuł jak u siebie, tu i tam ;-))
                • radzisz4 Re: 2 Tesco w Grudziądzu? 23.11.05, 18:16
                  Netto to duński koncern
                  • parkowy Re: 2 Tesco w Grudziądzu? 23.11.05, 19:43
                    Ostatnio zauważa się ciekawą formę obejścia prawa.Na fali znięchęcenia hipermarketami,buduje się częściej tzw dyskonty.Do takich typowych należą miedzy innymi Netto,Lidl,Biedronka,Plus.Są to sklepy średnio metrażowe (do 1000m2),na budowę których wystarczy zwykłe zezwolenie.W małych Policach funkconuje 5 takich obiektów,dwa następne są w budowie.No comment.
                    • toja50 Re: 2 Tesco w Grudziądzu? 25.11.05, 18:23
                      Nikt jeszcze nie byl? ciekawe jak toto wyglada, Radzisz Ty blisko mieszkasz
                      opisz troszke, prosze.
                      • naata Re: 2 Tesco w Grudziądzu? 26.11.05, 12:11
                        Trochę tego za dużo, to prawda. A i towary w niektórych, choć tanie, są
                        naprawdę niskiej jakości.
    • dodo66 Pewnie niedlugo przybedzie kolejny dyskont- ALDI 10.12.05, 16:00
      rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_051210/ekonomia/ekonomia_a_2.html

      "Niemiecki Aldi rusza na podbój polskiego rynku
      Niskie ceny, którymi walczą o klientów tanie sklepy dyskontowe, niedługo jeszcze bardziej spadną. Obniżki wymusi wejście Aldiego - niemieckiego giganta, który od stycznia zacznie kupować grunty pod budowę swoich sklepów w Polsce
      - Nie kupujemy żadnej sieci. Będziemy otwierać własne sklepy - zapowiada w rozmowie z "Rz" menedżer firmy Aldi Nord, odpowiedzialny za ekspansję w naszym kraju. Chce pozostać anonimowy - taka jest polityka sieci. We wszystkich miastach w Polsce, mających ponad 20 tys. mieszkańców, firma szuka właśnie terenów o powierzchni 5 tys. mkw. Według naszego rozmówcy pierwsze polskie sklepy Aldi powinny rozpocząć działalność na początku 2007 r...."
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka