Dodaj do ulubionych

Sołtys poleca

13.06.11, 11:23
artykuł w piątkowym wydaniu Twoich Łomianek.
Pan wiceburmistrz Rusiecki otrzymał przepis pozwalający na dowóz dzieci, czekamy na reakcję.
To test na Jego dobrą wolę i chęć rozwiazania problemu. A może usłyszymy wkrótce inną wymówkę?
Panie burmistrzu Dąbrowski apelujemy o nadzór nad działalnością swoich podwładnych. Same upoważnienia nie rozwiązują problemów.

Mieszkańcy.
Obserwuj wątek
    • neptun666 Re: Sołtys poleca 13.06.11, 11:29
      soltys_z_lomianek_dolnych napisał:

> artykuł w piątkowym wydaniu Twoich Łomianek.
      > Pan wiceburmistrz Rusiecki otrzymał przepis pozwalający na dowóz dzieci, czekam
      > y na reakcję.
      > To test na Jego dobrą wolę i chęć rozwiazania problemu. A może usłyszymy wkrótc
      > e inną wymówkę?
      > Panie burmistrzu Dąbrowski apelujemy o nadzór nad działalnością swoich podwładn
      > ych. Same upoważnienia nie rozwiązują problemów.

Sołtysie nie miej złudzeń,Dąbrowski o niczym nie decyduje, rządzą inni
      On nawet nie wie że macie taki problem.
      >
      > Mieszkańcy.
      • soltys_z_lomianek_dolnych Re: Sołtys poleca 13.06.11, 11:31
        neptun666 napisał:

> soltys_z_lomianek_dolnych napisał:
        >
        > > artykuł w piątkowym wydaniu Twoich Łomianek.
        > > Pan wiceburmistrz Rusiecki otrzymał przepis pozwalający na dowóz dzieci,
        > czekam
        > > y na reakcję.
        > > To test na Jego dobrą wolę i chęć rozwiazania problemu. A może usłyszymy
        > wkrótc
        > > e inną wymówkę?
        > > Panie burmistrzu Dąbrowski apelujemy o nadzór nad działalnością swoich po
        > dwładn
        > > ych. Same upoważnienia nie rozwiązują problemów.
        >
        > Sołtysie nie miej złudzeń,Dąbrowski o niczym nie decyduje, rządzą inni
        > On nawet nie wie że macie taki problem.
        > >

Wie, wie, tylko umywa ręce od problemu.
        • hornet-lom Re: Sołtys poleca 13.06.11, 16:51
          sołtysie-reprezentujesz władzę. Daj przykład swoją skromnością ,kup sobie za połowę sołtysiej gaży seicento/700,00/ i sam dowoź dzieciaki, jak większość ludzi , do szkoły.
          A zaoszczędzone w ten sposób środki wspaniałomyślnie przeznacz na dożywianie dzieci ubogich , lub dowóz dzieci upośledzonych do szkoły.
          Zapanowała jakaś dziwna mania post - socjalistyczna. Mi się należy.
          Nie!! . Każdy powinien być traktowany bez przywilejów , na równi.
          To jest moje zdanie , a twoje? Dziwie się że nie masz zahamowań by wyciągać
          ręce po publiczne pieniądze. Znajdź sobie dodatkową pracę.
          • phalena Re: Sołtys poleca 13.06.11, 18:05
            Hornet, ty przedziwnie rozumiesz tę sprawę. Albo - zupełnie nie rozumiesz, że Sołtys nie upomina się o przywileje. Upomina się i ma do tego pełne prawo, żeby były realizowane zapisy prawne, które palcem pokazuje odpowiedzialnemu za to gminnemu urzędnikowi. Dziwną manią
            wprost post-socjalityczną jest tu coś innego: to, że gminny urzędnik szuka wykrętów, że trzeba
            urzędnika zmuszać i poganiać.
    • dr_sztrosmajer1 Re: Sołtys poleca 13.06.11, 22:35
      Chciałbym zapytać pana sołtysa, czy podczas swojej kadencji poruszał tu jakikolwiek problem osiedla Łomianki Dolne? Oprócz tego, który w znacznej części dotyka pana prywatnie.
      • hornet-lom Re: Sołtys poleca 14.06.11, 16:16
        dr_sztrosmajer1 napisał:

> Chciałbym zapytać pana sołtysa, czy podczas swojej kadencji poruszał tu jakikol
        > wiek problem osiedla Łomianki Dolne? Oprócz tego, który w znacznej części dotyk
        > a pana prywatnie.

Nie wiem , nie znam dokonań mistera sołtysa . Ale ten wątek to tylko tak by pokazać że jest i że istnieje niczym drobinka, kosmiczny pył we wszechświecie lokalnej polityki.

Trzeba jaki festyn zrobić i zrzucić się na auto dla sołtysa. Proponuję piknik gryzoni/każdy z własnym/ , wystawę trutek, sztucznych siekaczy i żwaczy. Wejściówka 10 ,00 , piknik u sołtysa na polu. No i oczywista dla tych bojaźliwych wino marki wino by własne gryzonie im się ukazały, w postaci białych myszek.
      • soltys_z_lomianek_dolnych Re: Sołtys poleca 14.06.11, 19:08
        dr_sztrosmajer1 napisał:

> Chciałbym zapytać pana sołtysa, czy podczas swojej kadencji poruszał tu jakikol
        > wiek problem osiedla Łomianki Dolne? Oprócz tego, który w znacznej części dotyk
        > a pana prywatnie.

Bezpieczeństwo dzieci, ich zdrowie i życie jest najważniejsze, dlatego poruszam na forum ten temat. Dodatkowo bezczynność gminy mobilizuje rodziców do działania. Rozmowy były prowadzone wcześniej telefonicznie i osobiście, ale gdy zorientowaliśmy się, że nie ma chęci na rozwiązanie problemu odwołujemy się do opinii publicznej oraz instytucji zajmujących się sprawami dzieci.
        Osobiście zastanawiałem się, czy poruszać na forum sprawy ważne dla sołectwa, a bagatelizowane przez gminę , ale uważałem, że może to być odczytane jako moje złośliwe działanie w odwecie za odebranie busa dla dzieci sołectwa więc nie pisałem o nich.
        W pismach występowałem o oświetlenie ul. Łużyckiej, położenie 400 metrów asfaltu na ul. Brzegowej, wyrównanie ul. Brzegowej, które nastąpiło po kilku miesiącach po ponownym piśmie z mojej strony, załatanie dziur na ul. Wiślanej, które zostało wykonane niedbale, zdjęcie „fachowej” roboty jest też w ostatnim wydaniu Twoich Łomianek. Mieszkańcy występowali również o chodnik na ul. Wiślanej. Oprócz wyrównania Brzegowej i fuszerki na ul. Wiślanej gmina nie zrobiła i nie zamierza zrobić nic więcej pod pretekstem braku pieniędzy. Za przykładem Stefana może nagram komisyjne liczenie dziur na Wiślanej  i opublikuję w sieci. Od lutego całe moje i części mieszkańców zaangażowanie w sołectwie skupione jest na bezsensownym sporze sprowokowanym przez urząd miejski.

Za cztery lata chyba będziemy bez zadłużenia, ale za to z infrastrukturą jak w Rumunii za czasów Nicolae Ceausescu..

Za kadencji Burmistrza Pszczółkowskiego na prośby mieszkańców w dwóch etapach na ul. Łużyckiej położono warstwę asfaltu, zamontowano trzy spowalniacze. Chciałem ogłowić wierzby w pasie drogowym na Wiślanej, ale okazało się, że rosną tuż przy drodze, ale już na prywatnym terenie i są potrzebne zgody mieszkańców, którzy nie są z Łomianek tak twierdzą sąsiedzi, jeden Turek, więc znalezienie ich i otrzymanie zgód byłoby cudem. Wycięcie starych ledwo stojących wierzb jest również niemożliwe, ponieważ pewien profesor znalazł w ich pniach chronione robaczki . Usunięcie olbrzymiej topoli na Łużyckiej, której pień jest na wpół spalony też jest niemożliwe ponieważ rośnie tuż przy drodze, ale na terenie prywatnym. Pewien mieszkaniec jest za, ale następny już nie widzi potrzeby wycięcia więc pozostał taki stan jaki był, żeby nie konfliktować sąsiadów. Wszystko to miało poprawić estetykę sołectwa. Zorganizowałem z pieniędzy funduszu sołeckiego wspólnie z Kępą Kiełpińską dzień dziecka w 2010 roku na terenie stajni Lider. W 2009 roku zaproponowałem by każde sołectwo przeznaczyło około 1 tyś pln ze swoich środków na współfinansowanie dożynek w 2010 r. i tak się stało. No i oczywiście bus szkolny zabierał dzieci ) Gdy sołtysem był jeszcze Pan Mikołajczyk oświetlono znaczna część ul. Brzegowej, przeprowadzono kompleksową jej naprawę.
        Więcej już nie zamierzam tłumaczyć się na forum po co ,jak, dlaczego, a może mam w tym, czy tamtym osobisty interes.
        Poza tym okolica jest cicha i spokojna, zapraszam na spacery i rower.
        • dr_sztrosmajer1 Re: Sołtys poleca 15.06.11, 00:12
          Nie neguję działań mających na celu spowodowanie dowozu dzieci do szkół. Nie podoba mi się stanowisko gminy w tej sprawie, ale do licha, w tej sprawie zaangażował się Pan, bo dotyczy też Pańskich dzieci. Właścicieli - Turków i tych będących "przeciw" na forum Pan nie poruszał. To mi sie wydaje niefajowe, nie idea dowozu dzieci do szkół, którą z całego serca popieram.
          • sindaco2006 Re: Sołtys poleca 15.06.11, 23:22
            dr_sztrosmajer1 napisał:

> Nie neguję działań mających na celu spowodowanie dowozu dzieci do szkół. Nie po
            > doba mi się stanowisko gminy w tej sprawie, ale do licha, w tej sprawie zaangaż
            > ował się Pan, bo dotyczy też Pańskich dzieci. Właścicieli - Turków i tych będąc
            > ych "przeciw" na forum Pan nie poruszał. To mi sie wydaje niefajowe, nie idea d
            > owozu dzieci do szkół, którą z całego serca popieram.

Myślę, że posiadanie dzieci, które mogłyby, czy też skorzystają z ewentualnego dowozu (czego osobiście życzę sołtysowi), nie powinno z gruntu rzeczy eliminować sołtysa z angażowania się w sprawę. W tym wypadku, jeśli sołtys za sprawę tę się nie zabierze to kto miałby się za nią zabrać? Są dzieci? Świetnie! Niech skorzystają!
        • gazeta60 Re: Sołtys poleca 17.06.11, 11:48
          "W pismach występowałem o oświetlenie ul. Łużyckiej...."

Marne działanie Panie sołtysie!!!! Na Łużyckiej ludzie nie moga się doprosić o latarnie a mieszkają tam ok 30 lat. Powstają nowe ulice, nowi mieszkańcy i latarnie mają np ul Kosynierów ( nowe domy od 4 lat) i jakoś potrafili oswietlić ulicę. Brak wyników w działaniu świadczą o Pańskiej niemocy sprawowania stanowiska, bo jak to inaczej można określić.
    • piiterek Re: Sołtys poleca 14.06.11, 16:56
      soltys_z_lomianek_dolnych napisał:

> artykuł w piątkowym wydaniu Twoich Łomianek.
      > Pan wiceburmistrz Rusiecki otrzymał przepis pozwalający na dowóz dzieci, czekam
      > y na reakcję.
      > To test na Jego dobrą wolę i chęć rozwiazania problemu. A może usłyszymy wkrótc
      > e inną wymówkę?
      > Panie burmistrzu Dąbrowski apelujemy o nadzór nad działalnością swoich podwładn
      > ych. Same upoważnienia nie rozwiązują problemów.
      >
      > Mieszkańcy.

Panie Sołtysie .
      Po pierwsze. Pana artykuł jest tak samo wartościowy jak cała gazeta.
      Po drugie. Proszę mi odpowiedzieć dlaczego Pana dzieci a nie przykładowo Zbycha z Kampinoskiej mają być zawożone do szkoły? Chyba ta sprawa już niejednokrotnie wyjaśniana była podczas siódmej sesji Radnych w Centrum Integracyjnym . Nie może ktoś być traktowany lepiej niż reszta mieszkańców . Panie Sołtysie Proszę to sobie uświadomić . Jak Pan nie pamięta to proszę sobie przypomnieć. Na filmie wszystko słychać i widać .

• soltys_z_lomianek_dolnych Re: Sołtys poleca 14.06.11, 19:25
        piiterek napisał:

>
        > Panie Sołtysie .
        > Po pierwsze. Pana artykuł jest tak samo wartościowy jak cała gazeta.
        > Po drugie. Proszę mi odpowiedzieć dlaczego Pana dzieci a nie przykładowo Zbycha
        > z Kampinoskiej mają być zawożone do szkoły? Chyba ta sprawa już niejednokrotni
        > e wyjaśniana była podczas siódmej sesji Radnych w Centrum Integracyjnym . Nie m
        > oże ktoś być traktowany lepiej niż reszta mieszkańców . Panie Sołtysie Proszę t
        > o sobie uświadomić . Jak Pan nie pamięta to proszę sobie przypomnieć. Na filmie
        > wszystko słychać i widać .
        >
        Po pierwsze zapytaj Zbycha z Kampinoskiej ,może jest to mu niepotrzebne.
        Po drugie jeździ tam 701 i ŁD.
        Po trzecie jest tam chodnik

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka