drabbu
29.12.11, 23:55
Radni obniżyli pensję burmistrzowi Suraża:
www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110810/AGLOMERACJABIALOSTOCKA/829634450
Rada gminy Malczyce traci zaufanie do wójta i obniża mu pensję do minimum:
sroda.express-miejski.pl/wiadomosc/6868,radni-obnizyli-wynagrodzenie-wojta-zobacz-relacje-wideo.html
Radni Sosnowca obniżyli pensję prezydentowi:
sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnowiec/1,93867,8851079,O_3_tys__zl_radni_obnizyli_pensje_prezydentowi_Sosnowca.html – „nie widzę powodu, żeby stosować zasadę, że wysoka pensja się po prostu prezydentowi należy” - powiada jeden z radnych
Radni Ścinawy znacznie obniżyli pensję burmistrzowi:
lubin.naszemiasto.pl/artykul/1213519,radni-scinawy-obnizyli-burmistrzowi-pensje,id,t.html
Radni Wolina też:
www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090215/REGION/853127313
Radni Działoszyna:
gazetylokalne.pl/a/dzialoszyn-obnizyli-pensje-burmistrza
W Głogowie Małopolskim burmistrz sam poprosił o obniżkę: www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110111/RZESZOW/816952626 - powiedział, że „zarobki burmistrzów i wójtów sięgające ok. 11 tys. zł są niemoralnie wysokie w stosunku do zwykłych pracowników”
W Lęborku radni obniżyli swoje diety i burmistrz idzie ich śladem:
old.lebork24.info/leborscy-radni-obnizyli-sobie-diety%E2%80%A6-burmistrz-idzie-ich-sladem
Podobnie w Branicach – mniej biorą i radni i burmistrz (burmistrz na własne życzenie):
www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110526/POWIAT07/709234362
Maria Krompiec, wójt Branic mówi: - Mamy ciężkie czasy i wszyscy powinniśmy zacisnąć pasa. A przykład powinien pójść z góry. Właśnie od wójta i radnych.
Pani wójt wie co mówi. Na początku roku to z jej inicjatywy radni obniżyli jejpensję o 1700 złotych brutto.
- Jestem nowym wójtem, nie mam jeszcze doświadczenia, dlatego nie mogę zarabiać tyle co mój poprzednik – tłumaczy powody swojej decyzji Maria Krompiec. - Poza tym mamy bardzo trudny budżet, na granicy przetrwania.
Tak samo i z tych samych powodów w gminie Lubrza:
www.tygodnikprudnicki.pl/1,6764,0,5.html
To oczywiście nie wszystkie takie przypadki, jest ich znacznie więcej. Są również przykłady
obniżania przez radnych pensji starostów powiatów.
Kiedy dołączymy w Łomiankach?