Dodaj do ulubionych

Radny papirus22

30.09.07, 21:52
Piotrku, pewnie moje pytanko umknęło twojej szanownej uwadze, bo jest w innym wątku. wiem, że lubisz mieć wszystko czytelne i poukładane. Zakładam więc wątek specjalnie dla ciebie. Jako radnemu zapewne łatwo będzie udzielić odpowiedzi, prawda?

Chodzi o bezpieczeństwo w Łomiankach. Powiedz piotrku, czy to prawda, że funkcjonariusze policji, którzy zostali przysłani jako posiłki do Łomianek już kończą służbę na ulicach Wesołego Miasteczka i odjadą niebawem? Pusto tu będzie bez nich. Ciekawe piotrku, co ty, reszta radnych i Burmistrz zrobiliście, żeby ich zatrzymać?
Obserwuj wątek
    • papirus22 Wesoły mieszkaniec frags 01.10.07, 09:59
      Jacku dziekuję za oddzielny wątek ze specjalną dedykacją, naprawdę
      osobiście nie śmiałbym prosić o takie wyróżnienie. Niestety nie
      dysponuje tak olbrzymia ilością czasu jak Ty aby śledzić forum na
      bieżąca, w dużej mierze zajmuję się pracą społeczna również w
      niedziele. Stąd odpwoeidz dopiero teraz.
      No ale widzę u Ciebie występującą nerwowość, wynika ona zapewne z
      niepokoju przedwyborczego. No ale już uspokajam Ciebie, ukoję
      również trochę Twoje nerwy tą odpowiedzią. Policja nie znika, nie
      wiem skąd masz takie fałszywe informacje, na pewno w ramach obecnego
      budżetu 2007 jest do końca roku. Obecnie jest przygotowywany dopiero
      budżet na przyszły rok. Chciałbym Ciebie poinfomować, że na
      najbliższej sesji gmina dofinasowuje zakup samochodu dla Policji tu
      jest link.
      bip.lomianki.pl/portal/bip/run.GetNewserMultiMedia?rowId=1752
      Wczesniej dofinsowała budowę komisariatu dla Policji, zaraz po
      otwarciu nowego komisjariatu poprawia się warunki pracy, a więc na
      pewno ilość policjantów również się zwiększy. Dodam tylko, ze
      oczywiście słabo orientujesz się w sprawach samorządowych, policja
      nie podlega pod burmistrza. Burmistrz nie praktycznie żadnego wpływu
      na obsadę, może jedynie dofinansowywać Policję. Policja nie jest
      zadaniem własnym gminy, to zadanie jest relizlowane bezpośrednio z
      budżetu Państwa.
      Na końcu chchiałbym bardzo Ci podziekować za zaintewoanie sprawami
      lokalnymi i czujność jaka się wykazałeś, świadczy to dobrze o
      postawionych sobie celach Potrzebnych-przypomnę integracja
      społeczności lokalnej wokół naszych problemów. Idealnie swoją troska
      wpisujesz się w osiagany przez Potrzebnych program, szczerę dzięki
      za pomoc w jego realizacji:)))
      Pozdrawiam

Widze ze kampania wyborcza powduje u Ciebie pogłębiająca frustrację,
      nie mart się po 21 października przejdzie...
        • papirus22 Re: Wesoły mieszkaniec frags 01.10.07, 11:34
          Dodi co ze strażą miejską? Znam co najmniej kilkudziesiętu
          mieszkańców którzy postulowali w sposób co namniej radykalny jej
          likwidację. Kosztuje budżet ok. 1,5 mln rocznie, Straż Miejska w
          swojej istocie pełni rolę adminstarcyjno-porządkową, to realizuje
          zazwyczaj w dzień. Za bezpieczeństwo odpowiada Policja i ma do tego
          pełne kompetencje, przygotowanie i przeszkolenie. Utrzymywanie
          straży w nocy to duży koszt, a skutki mizerne. osobiście moim
          zdaniem jeżeli ma być straż to wystarczą 2 zmiany dzienne. Co się z
          nią stanie, nie wiem bo podlega ona burmistrzowi. Jest nowy
          komendant, wiem że zmienia statut, niedługo się okaże. Jednak raczej
          na pewno nie będzie zlikwidowana. W sumie to wiem że wielu osobom
          nie podoba się cześć zmian, ale Łomianki na pytanie czy POtrzeba
          Zmian odpowiedziły Zdecydowanie TAK!!!
          Niektóre efekty widac już niektóre będą widoczne wkrótce na inne
          trzeba będzie poczekać jeszcze trochę. Niemniej jak widac tu na
          forum sa one widoczne.
          Fragsem nie nalezy się przejmowac w końcu jest miłosnikiem Łucjana i
          Janka. Oczywiście ma do tego prawo. Trochę komicznie to wygląda,
          dlatego jak zawsze apeleję fragsowi nalezy przytakiwać, oczywiśice w
          trosce o niego:)
          • dodan Re: Wesoły mieszkaniec frags 01.10.07, 12:55
            papirus22 napisał
            Znam co najmniej kilkudziesiętu
            > mieszkańców którzy postulowali w sposób co namniej radykalny jej
            > likwidację. Kosztuje budżet ok. 1,5 mln rocznie, Straż Miejska w
            > swojej istocie pełni rolę adminstarcyjno-porządkową

Ci twoi znajomi co postulowali za likwidacja strazy to chyba ci co
            przy bazarku parkuja gdzie popadnie i mandaty dostawali:-) Po za tym
            uwazasz Papi, ze w nocy jest porzadek niepotrzebny?? Jak sam
            zauwazyles o doborze kadry policji decyduje jej wladze, nie bardzo
            rozumiem takiego toku rozumowania, dlaczego miasto chce sie pozbawic
            realnego wplywu na jego bezpieczenstwo, dlaczego wszystko chce
            zwalic na policje, tylko dlatego ze 1.5 mln bedzie w kasie a co
            jesli kadry w komisariacie bedzie zbyt malo?? Powiem tak kiedys w
            srodku nocy bylem zmuszony skorzystac z pomocy SM i spisali sie na
            medal
            • krzysiom1 Re: Wesoły mieszkaniec frags 01.10.07, 13:11
              Od domowych awantur i zgarniania pijaczków jest policja a nie straż
              miejska. Jak wynika z dotychczasowych doświadczeń na nocnych
              dyżurach strażnicy miejscy działają głównie jako kierowcy dla
              policji.
              Z tego co wiem pomysł likwidacji nocnych służb SM wyszedł od nowego
              komendanta a on raczej wie co robi.
              • dodan Re: Wesoły mieszkaniec frags 01.10.07, 13:23
                no wlasnie, jesli i tak waskie kadry policji beda zatrudniane do
                upokajania awanturujacych sie pijaczkow oraz do godzenia klotliwych
                kochankow to raczej marnie widze nasze bezpieczenstwo.....
            • esscort Re: Wesoły mieszkaniec frags 01.10.07, 13:16
              Pamietam, że sprawa likwidacja nocnych dyżurów straży była obszernie
              i jak dla mnie przekonywająco uzasadniana (chyba w Gazecie
              Łomiankowskiej). Zrobiono analizę interwencji nocnych i okazało się,
              że w nocy niewiele osob parkuje nieleganlnie pod bazrkiem i że w
              ogóle w nocy jest niewiele zdarzeń wymagajacych interwencji straży
              (i będących w jej "kompetencji"). Natomiast bardziej uzasadniona
              jest policja (bo np. włamywacze itp.). Nie wiem, jak Dod, ale ja z
              powodu właczania się tzw. szwędacza i w ogole nocnego trybu życia
              dosyć często mam okazję oglądania łomianek nocą i moje obserwacje
              potwierdzają słuszność tych wnioskow. Pewnie, że najlepiej by było,
              gdyby po lomiankach dzień i noc krążyły rózne patrole pilnując
              naszego spokoju, ale też nie ulega wątpliwości, że trzeba dokładnie
              oglądać wydatki publiczne i szukać jakichś najbardziej racjonalnych
              rozwiązań. Decyzja płacenia za nocne patrole straży jest związana z
              koniecznością obcięcia kasy gdzie indziej. I to jest (jak mawia
              klasyk niskiego wzrostu) oczywista oczywistość.
              • dodan Re: Wesoły mieszkaniec frags 01.10.07, 13:26
                ess towje obserwacje wynikaja tylko z tego, ze cie nic zlego do tej
                pory nie spotkalo, ale tak nie musi byc zawsze, a chodzi o
                zasadnicza kwestje jesli kadry polcji beda poniekad usczuplone to
                kto bedzie generalnie pilnowal jako takiego porzadku w nocy czy w
                dzien zreszta, jesli sie SM zlikwiduje?
                • esscort Re: Wesoły mieszkaniec frags 01.10.07, 13:33
                  Masz rację. Ja tylko przedstawiam pewną zlozoność tego problemu. Po
                  prostu nie da się sfinansować wszystkiego, co ludzie by chcieli.
                  Trzeba wybierać. Są na to procedury (np. uchwalenie budżetu). Za
                  chwile będzie wątek o np. oswietleniu ulic i też napiszesz, że to
                  bardzo ważne. A sytuacja jest taka (oczywiście w mocnym
                  uproszczeniu), że może być albo patrol, albo oswietlenie.
                  Dodan, tak poważnie, powiedz, ile razy w nocy zetknąłeś się z pilną
                  koniecznościa interwencji ptarolu straży
                  • dodan Re: Wesoły mieszkaniec frags 01.10.07, 13:42
                    Raz albo dwa, i bylem bardzo zadowolony z dzialan SM ale wez pod
                    uwage fakt, ze mieszkancow jest ze 30 tys. i zawsze sie cos w nocy
                    trafi gdzie obecnosc SM bylaby potrzebna, a niekoniecznie policji.
                    Wiem ess, ze na wszystko jest potrzebna kasa ale jesli w wesolym
                    miasteczku bedzie niebezpiecznie to i latarnie pokradna:-)
                        • krzysiom1 Re: Wesoły mieszkaniec frags 01.10.07, 14:07
                          Możemy tak dyskutować do upadłego:)
                          Wystarczy trochę rozsądku żeby zrozumieć, że tak jak wysyłanie na
                          wojnę policjanta zamiast żołnierza nie ma sensu tak samo nie mają
                          sensu próby zastępowania policjantów przez straż miejską a niestety
                          tak dotychczas się działo w czasie nocnych patroli.
                          • dodan Re: Wesoły mieszkaniec frags 01.10.07, 14:18
                            krzysiom nie odpowiedziales na proste pytanie, jesli ktos zaparkuje
                            mi w nocy pod brama to gdzie mam dzwonic to jest sprawa porzadku czy
                            bezpieczenstwa?? ja mysle, ze jest tak: POtrzebnym jest te poltora
                            banki bardzo potrzebne, w kazdym badz razie dobrze bybylo zeby przed
                            przyszlymi wyborami byly w kasie, bo nimi bedzie mozna duzo
                            zwojowac, jak zawsze jakis remont przed wyborami itp a porzadek
                            zrzucimy na policje i bedzie git, a to ze w komisariacie bedzie
                            siedzial jedn policjant na krzyz to juz zupelna inna sprawa....
                            • esscort Re: Wesoły mieszkaniec frags 01.10.07, 14:28
                              Dodam, nie wiem jak Krzysioma, ale mnie rozwalileś swoją
                              przebiegłością. Nie mogłeś tego od razu rano napisać?
                              Przepraszam, że znowu przymuliłem, ale nie moglem się powstrzymać,
                              żeby nie wyrazic słów uznania
                              • dodan Re: Wesoły mieszkaniec frags 01.10.07, 14:45
                                uwazasz ess, ze taki to rozumowania rzadzacych jest niemozliwy?
                                Historia pokazuje, ze tak w roznych miejscach sie dzialo, nie
                                zdziwilo cie nigdy dlaczego najwieksze i najbardziej widoczne
                                inwestycje sa robione tuz przed wyborami, nie moglem napisac tego
                                rano bo dopiero po wypowiedziach POtrzebnych taka mysl mi do glowy
                                przyszla:-)
                                • esscort Re: Wesoły mieszkaniec frags 01.10.07, 15:13
                                  dodan napisał:

> nie
                                  > zdziwilo cie nigdy dlaczego najwieksze i najbardziej widoczne
                                  > inwestycje sa robione tuz przed wyborami,

Dziwić to mnie wyborcze inwestycje nie dziwią. Przyzwyczaiłem się.
                                  Obawiam się jednak, że nie bardzo da się "odłożyć" na to kasę 2-3
                                  lata wcześniej. Budżet na każdy rok musi się "zamykać" i raczej
                                  brakuje kasy a nie zbywa jej nadmiar (dotyczy to nie tylko
                                  Łomianek). Inwestycje wyborcze są więc z reguły z budżetu jednego
                                  roku no i oczywiście na kredyt nastepnego.
                            • krzysiom1 Re: Wesoły mieszkaniec frags 01.10.07, 17:41
                              dodan napisał:

> krzysiom nie odpowiedziales na proste pytanie, jesli ktos
                              zaparkuje
                              > mi w nocy pod brama to gdzie mam dzwonic
                              Tak jak w wielu innych miastach i wsiach w których nie ma straży
                              miejskiej -dzwonisz na policję.
                              Gwarantuję Ci, że pomoc otrzymasz.
                                • krzysiom1 Re: Wesoły mieszkaniec frags 02.10.07, 07:52
                                  Oczywiście, że bedziesz musiał czekać:)
                                  Nieodpowiedzialne wezwania policji np. "do parkującego obok mojego
                                  płotu samochodu" są własnie przyczyną takiego stanu rzeczy.
                                  Policja jeżdzi do rozhistryzownych mieszkańców, uaspokaja
                                  awanturujących się w domu pijaków zamiast zajmować się tym czym
                                  powinna. Takei są w Polsce standarty i nie należymy do wyjątków.
                                  Na SM też byś czekał....
                                  • dodan Re: Wesoły mieszkaniec frags 02.10.07, 09:34
                                    Jak zwykle krzysiom przeczysz sam sobie, raz piszesz ze "od tego
                                    jest policja" a potem piszesz, ze policja traci czas na jazdy do
                                    rozhisteryzowanych mieszkancow, nie musiala by go tracic gdyby
                                    robila to SM, ktore w czambul chcecie zlikwidowac, bo dla was zadrogo
                                    (podobno) i nie czekalbym na SM, przyjechali po niecalych 10
                                    minutach gdy ich potrzebowalem i nie mowie o parkowaniu obok plotu
                                    tylko o parkowaniu w bramie
                                    • krzysiom1 Re: Wesoły mieszkaniec frags 02.10.07, 10:40
                                      Piszę po prostu tak jak jest i nie widzę jakiejkolwiek sprzeczności
                                      w tym co piszę. Policja ma obowiązek reagować na każde nawet
                                      najgłupsze wezwanie, częste i bzdurne wezwania są jej zmorą.
                                      Nie dziw się więc, że czekasz na nią godzinę.
                                      • dodan Re: Wesoły mieszkaniec frags 02.10.07, 11:38
                                        No wlasnie, i dlatego dziwie sie ze chcecie w czambul zlikwidowac
                                        SM? Jesli swietnie wywiazuje sie ze swojej roli, nietrzeba czekac na
                                        nia godzine a miasto ma bezposredni wplyw na bezpieczenstwo swojch
                                        mieszkancow, niestety koncepcja POtrzebnych jest taka, ze chcecie
                                        nas takiej mozliwosci pozbawic
                                          • dodan Re: Wesoły mieszkaniec frags 02.10.07, 12:18
                                            Papi prosze cie nie rob "tata wariat" pare postow wyzej pisze o tym,
                                            ze masz paru znajomych, ktorzy sa za likwidacja SM, rozumiem ze jako
                                            radny piszac to na forum zapowiadasz pewne koncepcje, poza tym nikt
                                            oprocz ciebie tego nie zaprzeczyl, ponawiam tez pytanie, czy
                                            uwazasz, ze porzadek w godzinech nocnych nie jest potrzebny w naszym
                                            wesolym miasteczku, skoro zlikwidowaliscie godziny nocne dla strazy??
                                            • papirus22 Re: Wesoły mieszkaniec frags 02.10.07, 13:14
                                              Nie napisałem nigdzie ze SM ma być zlikwidowana. Napisałem że znam
                                              głosy krytyczne wobec straży, zreszta pojawiają się one tez na forum.
                                              Zmiany proponuje komendant straży i skoro uwazasz ze ta wiedza która
                                              jest tuatj Ci nie wystarcza spotkaj się z komendantem straży i
                                              zaproponuj swoją wizję. Pisanie na forum ma charakter informacyjny,
                                              chcesz coś zmienić to działaj chłopie.
                                                • papirus22 Re: Wesoły mieszkaniec frags 02.10.07, 13:47
                                                  Oczywiście że masz działać, jeżeli chcesz żeby było dokładnie jak
                                                  sobie wyobraziłeś. Nie zawsze zdanie władz jest zbiezne ze zdaniem
                                                  mieszkańca czy nawet mieszkańców. Może się różnić. Za Straż Miejską
                                                  bezpośrednio odpowiada komendant a on podlega pod burmistrza. Radni
                                                  indywidualnie mają w tej sprawie ograniaczone pole manewru bo nie
                                                  mają w tej sprawie praktycznie żadnego oddziaływania.
                                                  • dodan Re: Wesoły mieszkaniec frags 02.10.07, 14:36
                                                    No tak, ale chyba, zeby cokolwiek burmistrz mogl ze straza zrobic to
                                                    musi miec zgode rady, tak czy nie? A wtedy wy wsluchawszy sie
                                                    wczesniej w gosy mieszkancow mozecie dzialac i przedstawiac te
                                                    koncepcje burmistrzowi, po to chyba jest rada?
                                                  • papirus22 Re: Wesoły mieszkaniec frags 02.10.07, 15:26
                                                    Niezupełnie, w wielu sprawach burmistrz odpowiada przed wyborcami.
                                                    Rada uchwala jednak swoje opinie, które nie są wiążące. Np. spółka
                                                    wod-kan jest wyjęta zupełnie spoza kontroli rady, podobnie było z
                                                    pracownią planowania. Komisja rewizyjna rady nie miała nawet prawa
                                                    sprawdzić co tam sie dzieje. W przypadku SM jest możliwa kontrola
                                                    SM, ale za działalnośc straży odpowiada burmistrz. On proponuje
                                                    uchwały a rada może lub nie się zgodzić. Nie ma natomiast mocy
                                                    zatrudniania zwalniania wydawania poleceń komendantowi itd.. Rada
                                                    uchwala bądz nie uchwala budzet zaproponowany przez burmistrza. Te
                                                    kompetencje w różnym stopniu się przeplatają, statut SM tez uchwala
                                                    Rada itd itp. Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Burmistrz
                                                    konsultuje swoje decyzje, no ale jak to wszędzie bywa nie wszyscy sa
                                                    jednomyślni, są różne opinie i różne poglądy.
                                                  • esscort Re: Wesoły mieszkaniec frags 02.10.07, 15:33
                                                    papirus22 napisał:

>nie wszyscy sa
                                                    > jednomyślni, są różne opinie i różne poglądy.

Na szczęście.
                                                    Dla jednego ważna jest straz miejska w nocy, a ktoś inny za te
                                                    pieniadze wolałby np. mieć chodnik koło domu albo wiecej książek w
                                                    bibliotece
                            • mwsylwia Re: Wesoły mieszkaniec frags 01.10.07, 18:31
                              dodan napisał:

> jesli ktos zaparkuje mi w nocy pod brama to gdzie mam dzwonic

Komisariat policji 353-54-48/49, 751-10-07
                              Pogotowie policji 997

> to jest sprawa porzadku czy bezpieczenstwa??

Zależy co rozumiesz przez "pod bramą" - być może pod brama znaczy "wzdłuż płotu"
                              a to jest bardzo często jak najbardziej dozwolone :))

> ja mysle, ze jest tak: POtrzebnym jest te poltora
                              > banki bardzo potrzebne, w kazdym badz razie dobrze bybylo zeby przed
                              przyszlymi wyborami byly w kasie, bo nimi bedzie mozna duzo
                              > zwojowac, jak zawsze jakis remont przed wyborami itp a porzadek
                              > zrzucimy na policje i bedzie git, a to ze w komisariacie bedzie
                              > siedzial jedn policjant na krzyz to juz zupelna inna sprawa....

A te półtora bańki będzie potrzebnym potrzebne przed wyborami w 2008 roku? A
                              jakie wybory sie szykują?
                    • esscort Re: Wesoły mieszkaniec frags 01.10.07, 13:58
                      dodan napisał:

>jesli w wesolym miasteczku bedzie niebezpiecznie to i latarnie
                      pokradna:-)

Gdy pokradną, to wtedy mniej kasy pojdzie na energię elektryczną i
                      będzie na inne wydatki :)
                      Bez latarni można zyć. Na mojej ulicy, gdy nie świeci księżyc, nie
                      widzę w nocy swoich butów. Jest ciemno jak wiadomo gdzie. I nikomu
                      nie przyjdzie do głowy zawiesić tam jakiejkolwiek latarni, choćby na
                      kilku istniejących slupach wysokiego napiecia. A byłoby to tańsze
                      niż wysyłać patrol straży, który zresztą pewnie bałby się w taką
                      ciemność wkroczyć. Może dlatego o straży miejskiej nigdy na mojej
                      ulicy w nocy nie słyszalem (zobaczyc by było trudno) :)
      • frags Re: Wesoły mieszkaniec frags 01.10.07, 20:20
        Zręczny wywód, ale niestety nie na temat. To znaczy jest w tym coś o policji, niczym w audycji Radia Erewań ze starych anegdot. Zapytam jeszcze raz, precyzyjnie:

Piotrku, skup się i spróbuj odpowiedzieć, czy to prawda, że w naszej gminie mieliśmy dotychczas komfortową sytuację, bo zasilała nas grupa dodatkowych policjantów. Dzięki temu patrol policji nie był wydarzeniem, a stał się normalnością. Jednak dobre czasy się kończą i owi dodatkowi policjanci znikają.

Piekny to gest burmistrza, że kupuje nowy radiowóz, mam nadzieję, że będzie komu nim jeździć. Głodne kawałki o tym, że burmistrz nie może nic w sprawie policji włóż między bajdy i klechdy. Burmistrz może wiele. Może lobbować, planować, walczyć o zainteresowanie policyjnych decydentów. Może też dofinansowywać policjantów, stwarzać im godziwe warunki płacowe. Czy nasz walczył?

O to mi chodziło, a nie o twoje wywody na temat okołopolicyjny. Mój ty wesoły zawiadowco karuzeli Wesołego Miasteczka. Predyspozycje masz, umiesz mieszać i kręcić :))
        • papirus22 Re: Wesoły mieszkaniec frags 01.10.07, 21:34
          Odpowiedziałem Tobie dość precyzyjnie, czy zechciałbyś abym Ci to
          rozrysował. Twój cyrkowy wywód niemal upewnia wszystkich do roli
          jakiej się podjąłeś na forum, a jest to rola trudna bo cyrk to
          prawdziwa sztuka, niestety nie jesteś treserem, nie jesteś żąglerem,
          nie jesteś również akrobatą, ani nie prezentrem. Twoja rola jest
          trudna i złożona bo wymaga rozśmieszania ludzi, a najgorsze że
          trzeba ubierać ten kolorowy różowo-żólty strój i czerwoną kulkęna
          nosek, no i dodatkowym utrudnieniem jest fakt nie każdy ma to samo
          poczucie chumoru. Nie martw się kazdy ma rolę na jaką zasługuje.
          Pewnie długo musiałes się szkolić w Julinku i to bez efektu?

No a Ty jeszcze nie rozumiesz co się pisze, ni w żąb.
            • papirus22 Re: Wesoły mieszkaniec frags 02.10.07, 08:47
              Jacku ja naprawde doceniam Twoją rolę tutaj, nie zniechęcaj się.
              Wbrew opinii wielu role klanów czy błaznów wymagają nielada wysiłku.
              Nie każdy ma do tego predyspozycje i umięjętności. W naszym wesołym
              miasteczku kazdy ma swoją, skoro przydzielasz mi kręcienie karuzelą
              Ok, ja mam możliwośc przydzielania i Tobie roli. W wesołym
              miasteczku jest i miejsce dla karuzeli, ale jest tez miejsce dla
              cyrku. W końcu to Ty je wymyśliłeś, a my rozbudowyjemy:)
              • frags Re: Wesoły mieszkaniec frags 02.10.07, 09:40
                papirus22 napisał:
                W wesołym
                > miasteczku jest i miejsce dla karuzeli, ale jest tez miejsce dla
                > cyrku. W końcu to Ty je wymyśliłeś, a my rozbudowyjemy:)

Brawo piotrku. Wreszcie mamy wspólny cel, czyli rozbudowę Wesołego Miastaczka. Cieszę się, że ty, jako radny właczasz sie do tego szczytnego zadania. Do tej pory bawiłeś jedynie pustosłowiem, teraz masz okazję się wykazać. może jednak cos po POtrzebnych zostanie? Choćby i karuzela. Brycek na przykład pogniewał się i sobie poszedł zabierając zabawki. Nie wiem, czy uda mu się otworzyć strzelnicę.
                • papirus22 Re: Wesoły mieszkaniec frags 02.10.07, 10:24
                  Jacku dobrze wiesz, że mam dystans do Ciebie do siebie i potrafię
                  się smiać również z siebie. Trudno z Tobą rozmawiac merytorycznie,
                  więc aby nie zniechęcić Ciebie zupełnie do aktywnego udziału w życiu
                  polityczno-społecznym naszego maisteczka zachęcam w ten oto
                  orginalny sposób, przyjmując Twoją retorykę. Czy jest to skuteczne?
                  Oczywiście że jest, bo zgłosiłes ze denerwują Ciebie korki i remont
                  ul. Koleowej, bo zgłaszasz swoje zastrzeżenia do ewentualnego braku
                  policjantów na ulicach. Może to mało bo jest to tylko biadolenie a
                  nie działanie. No ale jest to więcej niż inni którzy nawet nie
                  biadolą:)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka