Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

wolontariat

22.04.02, 14:00
    Chcialabym przez rok lub dwa popracowac jako wolontariusz za granica.
    Oczywiscie z pobudek nie tylko altruistycznych - ma to byc i praca "dla
    ludzkosci" i moja osobista przygoda. Czy ktos z Was moze wie, do jakich
    instytucji nalezy sie zwrocic? A moze macie wlasne doswiadczenia zwiazane z
    takimi wyjazdami?
    Obserwuj wątek
      • Gość: A Re: wolontariat IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 26.04.02, 09:59
        www.ddh.org/balkansunflower
        www.volunteerworkabroad.org
        www.globalvolunteers.org
        www.vfp.org
        www.imva.org
        www.icvolunteers.org
        www.redr.org
        www.oneworld.org/action/volunteers
        www.working.abroad.com
        www.serviceleader.org/w/forvols
        www.idealist.org
        www.ecovolunteer.org
        - adresy podaje za GW z 10 grudnia 2001
        Poza tym zawsze mozesz pojsc np. do Amnesty internationa, SOS Wioski Dzieciece,
        Czerwonego Krzyza w Polsce i zapytac o mozliwosci wolontariatu zagranica.

pozdrawiam

Adam
      • Gość: Centrum Re: wolontariat IP: *.szpitalna.ngo.pl 28.05.02, 15:07
        Sensownym rozwiazaniem byloby udanie sie do (najblizszego) Centrum
        Wolontariatu - powinni tam pomoc i doradzic.
        Nalezy szczegolnie zwrocic uwage na:
        - szczepienia - to np. w sanepidzie
        - wizy (przewaznie o prace) - to w ambasadzie
        - znajomosc jezykow (niektore programy dla wolontariuszy bezwzglednie wymagaja
        znajomosci konkretnego jezyka/kow

Adres jednego z Centrum - coprawda z Sochaczewa (ale znalezli prace dla
        wolontariuszki w Norwegii, a teraz szukaja dla dziewczyny, ktora chce pojechac
        do Indii) - www.wolontariat.prv.pl

Anka (wolontariuszka z Sochaczewa)
      • gonzales Re: wolontariat 31.05.02, 14:21
        Moi Drodzy Wolontariusze,

przepraszam za niedyskretne pytanie, ale nie daje mi ono spokoju. Rozumiem i
        wysoko cenię ludzi poświęcających swój czas dla szczytnych idei, to jest
        naprawdę piękne i pozyteczne. Nikt rozumny tego nie kwestionuje i ja także nie.
        Ale mam jedno, niestety wielce prozaiczne pytanie. Jeśli przez wolontariat
        rozumie się działania nie przynoszące dochodu, to jak wolontariusz zdobywa
        środki na swoje utrzymanie? To proza życia, ale jednak życie, które kosztuje i
        to coraz więcej. Pytałem o to kilka osób, ale niestety nie uzyskałem
        satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Sam w czasach studenckich pracowałem jako
        wolontariusz, ale wtedy jakoś udawało mi się utrzymać na skromnym poziomie,
        teraz to dramat...
        Jeszcze może druga sprawa - drugie pytanie, jeśli pozwolicie. Z całym
        szacunkiem do poważnych instytucji, np. organizacji charytatywnych i temu
        podobnych, ale czy nie uważacie, że używanie pojęcia "wolontariat" przez firmy,
        które w ten sposób starają się nieuczciwie wykorzystywać ludzi, nierzadko
        wysoce zdesperowanych brakiem pracy, mamiąc ich pomysłem pracy za darmo w imię
        jakiś bliżej nieokreślonych korzyści w bliżej nieokreślonej przyszłości - jest
        po prostu NADUŻYCIEM !!! i obrazą dla Wolontariatu (pisanego z dużej litery
        przez szacunek). To cynizm, i moim zdaniem czyn wysoce naganny moralnie.
        Niestety, spotyka się to coraz częściej, i uważam, że degraduje to wizerunek
        prawdziwego wolontariatu (tworząc paskudne skojarzenie u osób, które zostały w
        ten sposób oszukane przez nieuczciwych przedsiębiorców).
        Przepraszam za ten głos w tej dyskusji, może niezbyt na temat, ale są to dla
        mnie naprawdę istotne tematy.
        pozdrowienia
        gonzales
        • Gość: CZŁOWIEK Re: wolontariat IP: *.pcz.czest.pl 05.06.02, 00:12
          witam wszystkich serdecznie
          ja oczywiscie w kwestii wolontariatu i dochodowego aspektu dzialan takich
          organizacji a raczej niedochodowego aspektu. W calej dzialalnosci
          wolontariackiej nei chodzi o to aby nie uzyskiwac dochodow. Jednym z głównych
          zalozen jest działanie nie dla zysku. Takie organzacje dzialaja nie dla zysku i
          wszelkie dochody jakie uzyskuja sa przeznaczane na cele zawarte w statucie i
          regulaminie takiej organizacji. dlatego ta sprawa jest dosc jasna a pytnaia
          tego typu tylko ublizaja takim organizacja i swiadcza o wiedzy zainteresowanych
          osob ta tematyku. No ale ja nie bede ublizal tym osobom.

Sam dzialam w organizacji trzeciego sektora i doskonale znam sie na
          dzialalnosci takiej organizacji, jej sposobu finanosawania, co daje
          zainteresowanym osobom. Otwiera to nowe mozliwosci, daje nowe spostrzezenie na
          swiat, Im więcej dasz z siebie tym wiecej otrzymasz. Jest to dzialanie ktore
          swiadczy o twoim zaangazowaniu, odwagi, chceci rozwoju. Nie wiem czy wiesz ale
          w USA praca w wolontariacie jest czyms poszukiwanym i jest to bardzom mile
          widzine od strony pracodawcy. Nie tylko pieniadze i pogon za pieniedzmi sie
          liczy ale takze umiejetnosc wlasciwego spojrzenia na swiat- tylko jak nalezy
          patrzec na swiat, tego juz nie bede mowil. Kto podwaza dzialalnosc wolontariatu
          (choc troche) ma wypaczone spojrzenie na siwat. Ty tez bedzisz chcial aby ci
          ktos keidys pomogl(to jest oczywiste). Iwec sie zastanow kolego nad soba \, a
          nei tylko narzekasz ze trudno ci sie zyje. Wydaje sie ze jestes w jakiejs
          depresji z powodu swojej sytuacji zyciowej. Wiec nie przekladaj swoich narzekan
          na wolontariat, bo jest to nie powazne
          dziekuje za uwage

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka