midziam 22.09.06, 17:21 Mgr inż. Chemii, od 2 lat pracuję na stanowisku Specjalista ds. Zakupów. Jakie kursy, studia podyplomowe, itp. ułatwią mi znalezienie lepszej pracy na ww. stanowisku, dodam, że rozważam możliwość wyjazdu do Skandynawii. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
knap.radoslaw Re: Chemik 25.09.06, 10:29 Na stanowisku zakupowym najważniejsze, poza znajomoscią zagadnień związanych z kupowanym produktami i surowcami i ich rynkiem, są kompetencje z zakresu komunikacji, a zwłaszcza umiejętność negocjacji. Wiele firm szkoleniowych oferuje tego typu szkolenia, zapewne istnieją też studia podyplomowe w tym zakresie na wydziałach zarzadzania, wiec warto się rozejrzeć. Warto też dobrze znać ramy prawne w jakich musi Pan się obracać (np. prawo o zamówieniach publicznych w przypadku organizacji i agend rządowych). Do Skandynawii napewno potrzebny będzie język obcy (angielski lub wybranego kraju). Odpowiedz Link Zgłoś