Dodaj do ulubionych

buda dla psa..

03.04.06, 11:48
wiem ze wielu mieszkancom nie przeszkadza laciaty kundelek biegajacy za
ochrona, ale "komus" sie nie podoba i ten "ktos" zniszczyl bude dla naszego
pieska osiedlowego. proponuje zrzucic sie na jakis porzadniejszy, gotowy domek
dla kundelka, moze ewentualnie ktorys z szanownych mieszkancow potrafil by
wykonac ladna i estetyczna bude, ktora by temu "komus" kto zniszczyl podobala
sie i nie zawadzala... co myslicie o tym pomysle?... pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • lukaszwawa76 Re: buda dla psa.. 03.04.06, 18:38
      A mnie zastanawia kto to zrobil i co nim powodowalo. Jak mozna wogole bylo
      zniszczyc bude dla kundelka? Trzeba byc naprawde czlowiekiem bez serca bez
      serca.... Ten piesek jest taki symaptyczny. Brak mi slow na opisanie takiego
      buractwa...

pozdr
      Lukasz
    • mat_k2 Re: buda dla psa.. 03.04.06, 23:42
      popieram, popieram, dorzuce się do akcji. Piesek jest supersmile i powinien zostać
      na naszym osiedlu więc sprawmy mu nowy domek! pozdrawiam wszystkich miłośników
      zwierząt smile paulina
      • washichu Re: buda dla psa.. 04.04.06, 08:15
        Także się złożymy na bude ale najpierw trzebaby było zapytać ochroniaży co oni
        na to może się komuś nie spodoba znowu pomysł zakupu budy, na tym osiedlu to co
        jeden uważa za fajne inny uważa za głupie ech... życie, życie
    • agnieszka.jg Re: buda dla psa.. 05.04.06, 11:13
      psiula caly czas jest tyko nie ma juz miski i budy co za swinstwo, cala zime sie
      z nami przemeczyl, teraz jak moze sobie poradzic takie numery. moze ktos ma
      aparat cyfrowy i moglby zrobic mu zdjecia moze poszukajmy mu wsrpd znajomych
      nowego kochajacego domu -(
    • nimfa21 Re: buda dla psa.. 05.04.06, 17:39
      Po pierwsze to jak bym mógł to uśpił bym tą osobę, której przeszkadza tak mały
      łagodny psiak. Jak sądze to osoba ta pewnie obawia się, że może zostać
      zaatakowana przez tego psinę i chce się go na zawsze pozbyć. Także proponuję
      tej osobie nie wychodzić z mieszkania bo może go zaatakować np. lis z lasu
      chory na wściekliznę lub użądlić szerszeń co w konsekwencji może spowodować
      śmierć. Człowieku zamknij się w mieszkaniu i z niego lepiej nie wychódź jak ci
      wszystko przeszkadza lub przenieś się z tego osiedla na bezludną wyspę gdzie
      nie ma zwiarząt. Myślisz że jak usuniesz tego psiaka z osiedla to np. nie
      ugryzie cię inny pies biegający po ulicy poza ganicami osiedla. Co każesz uśpić
      wszystkie zwierzaki?. Nie masz serca człowieku. Myślę że jak dopniesz swego to
      los się na tobie zemści.
    • deroadrunner Re: buda dla psa.. 05.04.06, 20:03
      hej ziomale smile

Nie wiem jaki YNTELYGENT wdadł na pomysł pozbycia się Kacpra ale jako jedni z
      dotychczas karmiacych kundelka bardzo chętnie zainwestujemy w osiedlową budę smile
      budy kosztują do 250 PLN więc jakbyśmy się zrzucili po parę PLN to stanie
      osiedlowy domek góralski smile
      Mam nadzieje, iż ADMINISTRACJA nie wyrazi sprzeciwu aby nasze osiedle miało
      swojego pupila.
      Chętnie w razie potrzeby pojadę i zaszczepię Kacpra na wściekliznę ... jak
      będzie trzeba. Osiedla które znam mają swoje pupilki ... gdzies jest
      wiewiórka ... gdzieś kot lub pies ... wiec niech Kacper będzie HoroKacprem smile
      myślę iż zrzuta po 10 PLN od kazdego to nie duża impreza a i czym szlachetny.

co wy na to ??

Ryszard vel deROADRUNNER
      • agnieszka.jg Re: buda dla psa.. 05.04.06, 20:24
        ja jestem za! my i moja siostra mieszkająca na osiedlu dokladamy sie do budy wink
        mam nadzieje że administraqcja wyrazi zgode wink my nazywamy go kropek wink
        dajcie znać kiedy skladka i co administracja na to wink
        • agnieszka_marki Re: buda dla psa.. 05.04.06, 22:19
          Z tego co się przed chwilą dowiedzieliśmy to właśnie na polecenie administracji
          buda została zlikwidowana, a kto się do tego przyczynil to chyba jasne -
          dobroduszni lokatorzy!!Zreszta większości ludzi na tym osiedlu przeszkadza
          obecność psów czego i my doświadczyliśmy, tylko nikt nie pofatygował się
          bezpośrednio do nas ze skargą na szczekanie naszego psa tylko prosto do
          administracji ( może myslał,że nas nasepnego dnia eksmitująsmile))pomijając fakt,
          że w okresie skarg byłam non stop w domu, dodam ,że z moim sluchem wszystko gra
          i nie slyszałam szczekania psa smile
          więc moze na poczatku po sasiedzku uslalimy, komu piesek przeszkadz, zanim
          zaczniemy nachodzic administracje.
          • mat_k2 Re: buda dla psa.. 06.04.06, 19:43
            Ja też oczywiście jestem za. Tylko trzeba ustalić kto tym się zajmie( tzn
            zbiórka pieniędzy(gdzie i kiedy) , zakup budy, karmy, itp) Myślę, że im
            szybciej tym lepiej bo coś zimno się zrobiło i psina mam marznie, więc do
            dzieła smile pozdrawiam paulina
              • rrobi Re: buda dla psa.. 07.04.06, 08:13
                Witam wszystkich
                Rzadko piszę na forum, jednak to, co usłyszałam wczoraj wieczorem od pana
                ochroniarza po prostu mną wstrząsnęło. Powiedział on że pies ma zostać uśpiony
                bądź oddany do schroniska dla zwierząt, gdyż jakaś pani powiedziała, że pies
                ganiał jej dziecko - niestety nie wiem co z tego ganiania wyniknęło, bo ja
                karmiąc tego pieska nie mogłam go nawet pogłaskać, bo bał się podejść. Pani ta
                zażądała "zrobienia porządku z psem". Mamy w naszym kraju ustawę o ochronie
                zwierząt, która mówi, iż znęcanie się nad zwierzętami jest karane, cytuję:
                1. Kto zabija zwierzę z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art.
                34 ust. 1-4 albo znęca się nad nim w sposób określony w art. 6 ust. 2, podlega
                karze pozbawienia wolności do roku, ograniczenia wolności albo grzywny.
                2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1, działa ze szczególnym
                okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności do lat 2, ograniczenia
                wolności albo grzywny.
                a czy nie jest znęcaniem zniszczenie budy lub bezprawne uśpienie takiego
                zwierzaka bo zgodnie z ustawą Art. 33 ustawy
                1. Uśmiercanie zwierząt może być uzasadnione wyłącznie:
                1) potrzebą gospodarczą,
                2) względami humanitarnymi,
                3) koniecznością sanitarną,
                4) nadmierną agresywnością, powodującą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub
                życia ludzkiego,
                5) potrzebami nauki
                Podsumowując popieram jak najbardziej starania o utrzymanie naszego osiedlowego
                zwierzaka z tym że działania trzeba podjąć szybko, bo ochroniarz powiedział mi
                wczoraj, że odkąd jego buda zniknęła piesek bardzo posmutniał (z resztą każdy
                by posmutniał gdyby mu dom zabrali). Oczywiście chętnie dołożę się do budowania
                nowej budy, karmy i szczepień jednak w tej chwili należy wymóc na administracji
                zgodę na jego pozostawienie oraz porozmawiać z ochroną czy w tej sytuacji nadal
                będą chcieli się nim zajmować.
                Pozdrawiam wszystkich w razie czego jestem do dyspozycji, podaję swój e-mail:
                robertynka@wp.pl.

P.S. Dlaczego nikomu nie przeszkadzają wałęsające się po Dużej psy z osiedli, z
                których jeden pogryzł niedawno mieszkankę naszego osiedla. Może przeciwniczka
                psa się na ten temat wypowie.
                • slawekk5 Re: buda dla psa.. 07.04.06, 09:40
                  Witam,

Patrząc na to co dzieciaki wyprawiają na osiedlu to obstawiałbym raczej, że ten
                  "biedny" dzieciak, którego pogonił Kacper, musiał go sprowokować.
                  Chętnie dołożę się również do nowego domu dla Kacpra.

Pozdrawiam,
                  Sławek
                  • edyta_marcin Re: buda dla psa.. 07.04.06, 10:43
                    Witam,
                    na nas też Kacper może liczyć, chętnie dołozymy sie do budy, na karmę i
                    wszystkie inne potrzebne mu rzeczy. Nie wiem jak nasz osiedlowy pupil mógł
                    agresywnie zachować się wobec któregos z mieszkańców gdyż nigdy się do mnie nie
                    zblizył mimo częstego dokarmiania ???
                    Pozdrawiam wszystkich miłośników zwierzat smile)
                    • k77775 Re: buda dla psa.. 07.04.06, 13:18
                      Witam!
                      My z mężem też chętnie dołożymy się do budy dla psa oraz na karmę
                      czy chociażby szczepienie. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do psiaka i do tego,
                      że go dokarmiamy. Niestety, jeszcze ani razu nie udało nam się go pogłaskać.
                      Więc trudno mi sobie wyobrazić żeby psiak mógł komuś zrobić krzywdę.
                      Pozdrawiam wszystkich miłośników zwierząt,
                      KrokodyL

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka