Dodaj do ulubionych

Jaki transporter?

19.06.13, 13:45
To mój pierwszy post u kocistek, do tej pory podczytywałamwink
Planuję w najbliższej przyszłości kota i będę potrzebować transportera. Bardzo proszę o podpowiedzi, na co zwrócić uwagę przy wyborze. Kotka będzie młoda, mała, ale zapewne urośnie wink
Podobają mi się takie składane, bo nie będą w mieszkaniu dużo miejsca zajmować:
www.bigcats.pl/pl/p/TRANSPORTER-lekki%2C-skladany-ecrukropki/232
www.bigcats.pl/pl/p/TRANSPORTER-TORBA-na-ramie%2C-lekki%2C-skladany-ecrukropki/231
Ktoś ma? Jak się sprawują?
Obserwuj wątek
    • besame.mucho Re: Jaki transporter? 19.06.13, 16:58
      Ten drugi transporter jest moim zdaniem średni, bo ma dziurki tylko na górze i z przodu, biedna kita siedzi w środku i nic nie widzi co się dzieje, mój lubi wtryniać nos w każdą dziurę w transporterze i rozglądać się na wszystkie strony i jest wielce nieszczęśliwy jak coś mu zasłania widok smile. No i w upały im więcej przewiewu tym lepiej, kotu wystarczająco gorąco w futrze.
      Czy ten transporter jest miękki skoro jest składany? Jeśli tak, to moim zdaniem do noszenia kota albo wożenia samochodem kilka przecznic dalej do weterynarza się sprawdzi, ale jeśli planujesz dłuższe wyprawy samochodowe, to kupiłabym jednak tradycyjny plastik z racji bezpieczeństwa - mniejsze ryzyko, że w razie wypadku transporter złoży się z kotem w środku. Aha, no i jeśli jest miękki, to pewnie gorzej z czyszczeniem - zestresowanemu kotu może się zdarzyć zsiusiać w transporterze, plastik można po prostu umyć i jest ok, różne miękkie materiały trudniej doprać i wywabić zapach. I bardzo ważne jest, żeby dno było sztywne, kot musi mieć stabilnie pod łapkami, a nie się bujać przy każdym ruchu.
      Ta możliwość włożenia zwierzaka górą to dobra rzecz. Oczywiście są koty, które lubią włazić do transportera i same do niego chętnie biegną, ale są też takie, które nie znoszą (a u weterynarza nie chcą z niego wyjść wink ) - w takim przypadku zwierza dużo łatwiej włożyć i wyjąć górą niż upychać go przez drzwiczki i próbować przez nie wyciągnąć kiedy zapiera się z całych sił jak najdalej od nich.
      Wielkość transportera też uzależniłabym od tego jak długie będą podróże z kotem. Idąc na piechotę do weterynarza, który jest blisko, zdarza mi się wziąć kota w mniejszą torbę, bo jest o wiele lżejsza. Ale już na kilkugodzinną podróż samochodem musi mieć taki transporter, w którym może się wygodnie rozwalić i kimnąć.

No i oczywiście super, że będziesz miała futrzaka, masz foto smile ?
    • filoruska Re: Jaki transporter? 20.06.13, 14:03
      Dodam tylko, że wszystko zależy od tego, jaki to będzie kot. Dorosłe koty ważą od ok 4kg do ponad 10 kg.
      Przy tych transporterach jest informacja, że są dla zwierząt do 6kg, czyli tak naprawdę dla małych kotów, bo dużemu kocurowi już będzie ciasno, a przy wadze powyżej 5kg już bym się bała, że transporter zacznie tracić kształt.
      Jeśli to ma być kot dużej rasy, to sprawdzają się jeszcze wózki transportowe, bo można mieć problem z udźwignięciem kota.
      Sama mam kilka transporterów różnego typu i stosuję według potrzeb. Na koty obce i podczas zabiegów zawsze duże plastikowe. Na kocięta do szczepienia mniejszą torbę materiałową na ramię, bo mi tak wygodniej, a kurduple i tak się mieszczą. Na mocno spanikowanego kota koniecznie transporter otwierany od góry.
      Do tego latem przydają się transportery z dużą ilością dziur dla wentylacji, a zimą wręcz przeciwnie, najlepiej mieć ocieplacz, żeby ochronić domowego kota przed zimnym wiatrem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka