Dodaj do ulubionych

Wychowanie piesa

13.01.14, 17:02
Pozaczepiam Was, drogie Lobbystki, w temacie wychowywania psa. Chcemy mieć dużego psa i kota, przy czym doświadczenie z kociakiem mam i wychowanie kotka to nie będzie problem. TŻ ma doświadczenie z psami, ale chcemy wiedzieć jeszcze więcej, bo wychowanie psa to będzie większe wyzwanie smile

1. Postanowiliśmy, że pies pójdzie do przedszkola. Po czym poznać dobrą szkółkę i na co uważać? Chcemy, żeby pies nie tylko nauczył się posłuszeństwa i podstawowych komend, ale też oduczył potencjalnych złych nawyków (skakania na ludzi, agresji bez powodu). Jaki wiek najlepszy?
2. Ucieszymy się z polecenia jakiejś sensownej literatury w temacie czarnych terierów rosyjskich albo dużych psów ogólnie. Nigdy za dużo czytania.
3. Najpierw kot, potem pies? Jeśli tak, to lepiej, żeby dorastały razem czy żeby wprowadzić psa do domu z już dorosłym kotem?

Mamy mnóstwo czasu, nie bierzemy psa teraz ani pewnie nawet za pół roku, więc chcemy wykorzystać go dobrze smile
Obserwuj wątek
  • mniickhiateal Re: Wychowanie piesa 14.01.14, 09:07
   indigo-rose napisała:

   > 3. Najpierw kot, potem pies? Jeśli tak, to lepiej, żeby dorastały razem czy żeb
   > y wprowadzić psa do domu z już dorosłym kotem?

   Najpierw pies, potem kot, żeby pies był do zaakceptowania jako zastana część swojego nowego terytorium, a nie intruz na tymże. Kociakowi pewnie byłoby łatwiej się zaznajomić, ale jeśli będziecie brali dorosłego kota, dobrze jest dowiedzieć się o brak traum na tle psów czy hałasów itp.

   Na piesach się kompletnie nie znam.
   • indigo-rose Re: Wychowanie piesa 14.01.14, 21:11
    > Najpierw pies, potem kot, żeby pies był do zaakceptowania jako zastana część sw
    > ojego nowego terytorium, a nie intruz na tymże

    Boję się, żeby nie było na odwrót (w sensie, że jeśli wprowadzę kota do domu z psem, to pies go nie zaakceptuje), bo czarne teriery są nieufne wobec obcych, a koteł będzie w tym momencie obcym dla psa.
    Na pewno będę starać się o psa przyzwyczajonego do kotów i kota przyzwyczajonego do psów, żeby nie było nieufności czysto gatunkowej. Ale właśnie martwię się tą kolejnością, żeby nie wyniknęła jakaś niechęć osobnicza tongue_out
  • felisdomestica Re: Wychowanie piesa 14.02.14, 14:50
   Najpierw kot, potem pies. Psy są bardziej terytorialne niż koty. Istnieje ryzyko, ze to pies nie zaakceptuje nowego domownika. Dobrze by było, żeby pies był młodziutki. Kot, to zależy. Niektóre dorosłe koty bez problemu przyjmą psa, niektóre nie. Najlepiej weź psa z hodowli, w której psy wychowywały się raze z kotami.

   www.swiatczarnegoteriera.republika.pl/a-szkolenie_porady2.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka