Gość: Piotr IP: 193.178.240.* 10.11.10, 11:02 To samo robią z ubezpieczeniem nieruchomości będącej zabezpieczeniem kredytu :( Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
jimmyjazz Trzeba mieć coś z głową aby brać coś z getinu 10.11.10, 11:09 W przypadku tego banku (i całej grupy tj dombank. noble, open finance itp) praktycznie każda usługa/produkt jest na gorszych warunkach niż to co daje konkurencja bez łaski. Jak nie spready walutowe to prowizje, ubezpieczenia, usługi dodatkowe itp itd. Klient zawsze jest w plecy i czasem nawet o tym nie wie. Unikać. Odpowiedz Link Zgłoś
wikrz Re: Trzeba mieć coś z głową aby brać coś z getinu 10.11.10, 12:09 Dokladnie tak. Ten holding to zlodzeijstwo w najgorszym wydaniu. Jesli ktos juz musi korzystac z łaski bankow, niech zwroci sie do innego. Jak widac Czarnecki ma wciaz nowe pomysla na okradanie ludzi i wymysla coraz prostsze metody na zbiorke pieniedzy na budowe swoich palacow. Uczciwosci i rzetelnosci w tej jego grupie nie znajdziesz jeszcze dlugo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jolanta Re: śmierdzi tu łapówą od Link 4 dla banku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.11, 16:31 Tak potwierdzam , wyłudzają od ludzi pieniadze za dodatkowe AC w Lin 4. Mam zapłacone w PZU a bank twierdzi że nie ma mojej polisy i sam opłacił i teraz będzie jazda!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
moonoceaniczny kiedy ludzie zrozumieja, ze mafijne obce banki 10.11.10, 11:11 sa w Polsce tylko po to, zeby lupic Polakow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: podatnik Re: kiedy ludzie zrozumieja, ze mafijne obce bank IP: *.ip.netia.com.pl 10.11.10, 11:23 Widzisz, nie każdemu mamusia kupiła mieszkanko i samochód - niektórzy musieli wziąć na to kredyty. Jak dorośniesz, to zrozumiesz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lp Re: kiedy ludzie zrozumieja, ze mafijne obce bank IP: *.corp.ccbank.pl / localhost 10.11.10, 12:13 getin bank to raczej nie jest "obcy" bank - właścicielem jest leszek czarnecki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lp Re: kiedy ludzie zrozumieja, ze mafijne obce bank IP: *.corp.ccbank.pl / localhost 10.11.10, 12:24 geting bank to raczej nie jest "obcy" bank - właścicielem jest leszek czarnecki Odpowiedz Link Zgłoś
ulanzalasem Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polisy ... 10.11.10, 11:12 Bank twierdzi, że jest "w prawie". W prawie? Które sami sobie stworzyli :D Prawo bankowe itp. trzeba zmienić ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kauzyperda znajomość prawa IP: 192.168.2.* 10.11.10, 12:19 Wielbicielem banków nie jestem, aleświadomość prawna rodaków mnie załamuje. Co ma prawo bankowe do omawianej sytuacji? To jest umowa i tu Kodeks Cywilny obowiązuje. A skoro w umowie (podpisanej przez obie strony!) jest wymóg przedstawiania potwierdzenia ubezpieczenia - to nalezało taki dokument dostarczyć do banku ( w terminie) i już. A osłabiajaca jest też pani, która wysłała do banku powiadomienie, ale bez potwierdzenia. Trzeba, Szanowna Pani, wysyłac poleconym, najlepiej za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. A zostawiając jakiekolkwiek pismo w banku, uurzędzie itp. ZAWSZE żądac potwierdzenia przyjecia na kopii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kondzio Re: znajomość prawa IP: *.icpnet.pl 10.11.10, 12:59 I tutaj mogę się podpisać obiema rękami. Tez mnie dziwi, że nikt jakos nie zauważył, że ta reakcja banku jest spowodowana niewypełnieniem jakiegoś punktu umowy. A wysyłka ze zwrotką :D któż by się tym przejmował ;))) Odpowiedz Link Zgłoś
balbin79 Re: Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polis 10.11.10, 15:10 zamiast robic awanture o nic, trzeba czytac ze zrozumieniem umowy, i byc swiadomym tego co sie podpisuje. ktos moze powiedziec ze po fakcie to kazdemu latwo tak mowic, no ale niestety pewnych dat, cyferek trzeba sie nauczyc lub zapamietac.. Skoro pamietacie swoje piny do telefonu, pesele, czy chociazby pin do karty kredytowej 1 data czy 2 wiecej do zapisania/zapamietania was nie zbawia.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PiterPan Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polisy ... IP: 83.14.143.* 10.11.10, 11:18 Ja również wpadłem w tą pułapkę :( Polecam wszystkim pokrzywdzonym serwis e-interwencja.pl, oni już zareagowali i mają kontakt z Rzecznikiem Getin Banku, wszystko publikowane jest na stronie i wygląda to bardzo profesjonalnie. e-interwencja.pl/getinbank-ubezpieczyl-moje-auto-bez-mojej-wiedzy.html Odpowiedz Link Zgłoś
zazu2 Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polisy ... 10.11.10, 11:20 Polski chory system i rzad na to pozwala. W wielu krajach Europy sa instytucje ktore chetnie sie zajmuja takimi sprawami i karza banki za takie praktyki. Banki sa bardzo wdziecznym podmiotem do karania bo maja sporo kasy i te instytucje uwzgledniaja to przy wymierzaniu kar. Z reguly list do managera banku wystarcza aby sprawa zostala "przemyslana ponownie". Odpowiedz Link Zgłoś
klemens1 BPH: najtaniej 10.11.10, 11:20 Co do rankingu online pod artykułem - w BPH jest taniej, dla 450 tys. na 15 lat rata wynosi 3550, a najlepszy w rankingu Pekao ma 3700. W Open Finance z kolei "najlepszy kredyt na rynku" ma ING, który też jest droższy od BPH. Tyle o rankingach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: magnata Re: Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polis IP: 217.8.178.* 10.11.10, 11:41 No właśnie - niestety nie dotyczy to tylko kredytów samochodowych. Analogicznie postępują w przypadku kredytów hipotecznych - jeśli kredytobiorca spóźnił się z dostarczeniem polisy wykupywali w jego imieniu polisę - nota bene ze 3 krotnie wyższą składkę niż dostępne na ryku polisy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rumcajs Re: Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polis IP: *.icpnet.pl 10.11.10, 13:06 Jak się spóźnisz z opłaceniem rachunku za prąd np. to też przecież płacisz odsetki, a nawet mogą Ci prąd odciąć . Jak nie spłacisz karty kredytowej, to też przygotuj się na dodatkowe opłaty. Jaki z tego morał? Lepiej chyba trzymać się terminów.Nie widzę wielkiej różnicy w tej konkretnej sytuacji. Tak było, jest i będzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mk Re: Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polis IP: *.pp.com.pl 10.11.10, 13:43 chyba nie calkiem przemyslales ten przyklad... nie place za prad to mi go wylacza/dolicza karne odsetki ale nie dolicza ci dodatkowych oplat np. za to ze sie licznik kreci 150 lub 397 bo tak. jak GB sie nie podoba to pismo o dostarczenie polisy w terminie 14 dni lub wypowiadaja ci umowe a nie takie cos... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rumcajs Re: Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polis IP: *.icpnet.pl 10.11.10, 13:51 Jak to nie doliczą? A za podłączenie prądu na nowo? Znaczną kwotę - bo tak, bo taką stawkę mają a nie inną? Poza tym w tym konkretnym przypadku gdzie masz dodatkową opłatę - ubezpieczenie i tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mk Re: Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polis IP: *.pp.com.pl 10.11.10, 14:30 no wlasnie ubezpieczenie, bez twojej wiedzy i zgody zawieraja w twoim imieniu umowe i to jeszcze na niekorzystnych warunkach!!! i ty nie widzisz w tym nic zlego, no pieknie :) (a oplata za opdlaczenie nie jest dodatkowa oplata za zurzycie pradu!!! jest oplata za podlaczenie i tyle) Odpowiedz Link Zgłoś
mara571 to jest najciekawsze: prawnicy do boju 10.11.10, 15:18 na kogo zarejestrowany samochod kupiony na kredyt? Kto jest wlascicielem? Jesli kredytobiorca, to jak mozliwe jest zawarcie umowy o ubezpieczenieu przez bank? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rumcajs Re: Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polis IP: *.icpnet.pl 10.11.10, 15:22 Hola, hola. Ubezpiecznie każdy ma obowiązek sam wykupić (zgodnie z umową). U wybranego ubezpieczyciela, na dogodnych dla siebie warunkach. Jeśli tego nie robi, to bank wykupuje wg własnych zasad. Bank, który de facto jest właścicielem auta (póki nie zostanie spłacone). Ja widzę to w ten sposób. Kończąc tą dyskusję i reasumując - nie byłoby problemu i tematu, gdyby ubezpieczenie było zawarte przez klienta i info poszło do banku w odpowiednim czasie. I wilk bylby syty i owca cała.Poza tym - nawet jeśli nie poszło, to z tego, co wyczytałem - sprawę można odkręcić po przedstawieniu zaświadczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mk Re: Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polis IP: *.pp.com.pl 10.11.10, 15:57 twoim obowiazkiem jest splacac kredyt wszystko inne to zbedne dodatki, ktore banki sobie wymyslaja zeby wszelkie koszty i ryzyko przerzucic na klientow i to tyle Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lp Re: Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polis IP: *.jmdi.pl 11.11.10, 07:53 Tak jest, ale nikt nie zmusza klientów, by brali kredyty. Jeśli komuś nie podobają się warunki banku (w tym konieczność zakupu dodatkowej polisy), niech kupuje za gotówkę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: merlin Re: Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polis IP: *.legnica.vectranet.pl 12.11.10, 08:22 można się przecież zawsze odwołać jak sie ma swoje korzystne ubezpieczenie i im je przesłać, nie widzę problemu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: apap Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polisy ... IP: *.scansafe.net 10.11.10, 11:49 bank jest "w prawie" a klienci "w du..pie" w ogóle jak można zostać klientem banku który nazywa się "get in". to tak jakby ruscy założyli bank "urrraaa". Odpowiedz Link Zgłoś
paininthebass Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polisy ... 10.11.10, 11:51 Jedno jest pewne - wielu klientów to akcjami tego typu nie złowią. Ale to już problem samego banku... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: motatu Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polisy ... IP: *.statoil.com 10.11.10, 11:52 To nie nowość Getin ten sam numer robi również przy kredytach hipotecznych, ale z niewielką różnicą.. Ubezpieczenie jest na 5 lat.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ekumeniczny Parszywe metody lichwiarzy ++++++++++++++++++ IP: *.dsl.bell.ca 10.11.10, 11:59 Tydzien temu EKUMENICZNY pisal o paru parszywych metodach NIEpolskich NIEchrzescijanskich lichwiarzy. M.in EKUMENICZNY pisal o piramidach finansowych w ubezpieczeniu na zycie, o piramidach telefonicznych, amway, primerica ( gdzie ci obzydliwie wygladajacy lichwiarze pod pozorem zatrudnienia wciagaja ludzi w piramide ) ORAZ o ukrytych pod postacia malego druku niechcianych ubezpieczeniach. Te lichwiarskie ubezpieczenia oferowane przez wiele bankow takze w umowach kart kredytowych, wzajemnie sie wykluczaja i ubezpieczony placi wiele razy a gdy przyjdzie koza do woza, dostaje tylko ograniczone swiadczenie. O ile je dostanie bo parszywi obzydliwi lichwiarze wymyslili taka nowomowe w kontraktach ze jej znaczenia dowiadujemy sie gdy jest juz za pozno. POLAKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie daj sie oszukac. I uswiadom sobie wreszcie ze ZLOTO i "DYJAMYNTY" naprawde nie maja zadnej wartosci. Mozesz na nich zarobic tylko i tylko wtedy gdy znajdziesz jeszcze wiekszego idiote ktory to odkupi. Proponuje ci polaku nastepujace doswiadczenie: jesli masz w domu dyjamynt za ktorego w niepolskim hollywood na filmach sie zabijaja, to wez go dla eksperymentu do tego samego NIEpolaka lub polskiego puppeta NIEpolakow (vasala, franchise) i zaproponuj pozorowana odsprzedaz. Wtedy poznasz ile straciles. Wiesz jak po angielsku nazywa sie bizuteria????? No to przyjrzyj sie pierwszym trzem literom ....... Cenzorze czy to prawda ze u michnika w cenzurze pracuje kadafi i lukaszenka ?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ekumeniczny Lichwiarze i bezgotowkowe spoleczenstwo ++++++++++ IP: *.dsl.bell.ca 10.11.10, 12:56 MOzna sobie tylko wyobrazic do jakich naduzyc i samowoli beda sie posuwac lichwiarze gdy wprowadza "bezgotowkowe spoleczenstwo" i zamontuja ludziom IP address i radiowy nadajnik na rece. Beda ci sprzedawali Polaku co beda chcieli i kiedy beda chcieli a ty bedziesz musial za to zaplacic - oni sami sobie pobiora zaplate. A gdy zaprotestujesz wylacza ci nadajnik i nie bedziesz mogl nic kupic. Takiej niewoli nie znal swiat. Cenzorze, za co michnikowi dali odznaczenie? za kasowanie postow ekumenicznego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ekumeniczny wymuszona nawigacja do banera z reklama ++++++++++ IP: *.dsl.bell.ca 10.11.10, 13:06 Panie michnik, wielokrotna, wymuszona programem komputerowym, nawigacja do bannera z reklama na panskim portalu to niecywilizowane, nieeuropejskie chamstwo. To za takie uczynki dali panu odznaczenie? mensh eh mensh Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rafal Noble Bank - omijać z daleka IP: *.ambra.com.pl 10.11.10, 12:05 NOBLE - Bank który naciąga swoich klientów na maxa. Bardzo nie polecam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paragon Re: Noble Bank - omijać z daleka IP: 217.98.14.* 10.11.10, 12:25 Szykuje się kolejny zbiorowy pozew.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wiktor Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polisy ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.10, 12:11 Nie rozumem o co ludzie robią tyle szumu przecież to normalne,ze banki chcą się zabezpieczać a niestety bywa i tak, ze klienci wogóle nie wykupują AC a przy kupnie na kredyt to moim zdaniem podstawa. Odpowiedz Link Zgłoś
cleomenes ac 10.11.10, 12:11 ja wyslalem im dokumenty i mam juz odpowiedz i spokoj. w sumie troche ostro potraktowali, ale nie ma sie co dziwic w obecnej sytuacji, kiedy panstwo banki cisnie, nawet te, ktore sa calkiem prywatne i o ani jednego grosza pomocy nie prosily jak bylo na serio ciezko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jerry Re: ac IP: *.icpnet.pl 10.11.10, 13:17 ja wysłałem w terminie. dobrze, że ten problem mnie w takim układzie nie dotyczy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lion Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polisy ... IP: *.54.18.31.static.telsat.wroc.pl 10.11.10, 12:14 szum moim zdaniem przesadzony, bank musi dbać o swój tyłek, a sprawę da się załatwić bez stresu po prostu odsyłając im polisę, podobno nie ma problemu z uznaniem reklamacji Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gostek Re: Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polis IP: *.icpnet.pl 10.11.10, 12:54 A co Ty - nie wiesz, że jak przychodzi do banków, to każdy klient kryształowy, a instytucja obrzydliwa? Ja jakoś lata całe korzystam z banków - różnych. Wypełniam umowy (bo je czytam dokładnie!) i póki co nie miałem problemów. Odpowiedz Link Zgłoś
framberg Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polisy ... 10.11.10, 12:15 Getin bank. Jż mamy jasność. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x Re: Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polis IP: *.geod.agh.edu.pl 10.11.10, 12:26 Proponuję przemianować "Getin" Bank na "Get Out!!!" Bank. Ta nazwa będzie bliższa rzeczywistości. Piszę to jako były klient tego "banku", na szczęście w porę się zorientowałem, z kim mam do czynienia, i ucieeeeekłem! Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Banksterka w czystej postaci. 10.11.10, 12:38 Większość banków należy poprostu traktować na równi ze zorganizowanymi grupami przestępczymi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jenny Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polisy ... IP: *.icpnet.pl 10.11.10, 12:52 Po 1 - skoro reklamację uwzględniają to jest ok. Poza tym skoro zdecydowali się na taki ruch, to widać ludzie nagminnie nie ubezpieczali aut. . Potrafię ludzi zrozumieć, ze to nieprzyjemna niespodzianka, ale skoro da się temat odkręcić , gdy wykupili AC wcześniej- to nie rozumiem aż takiego szumu. Odpowiedz Link Zgłoś
hel14 Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polisy ... 10.11.10, 12:59 Też miałem kredyt w tym "Banku" i nigdy więcej! Na początku trochę z pośpiechu, trochę z lenistwa dałem się wrobić w 10 % prowizję dla pośrednika. Później jak dokładnie przeczytałem to co podpisałem.... nic tylko zakląć i spłacać. Ale to nie koniec. Za dwa miesiące przysłali mi podwyżkę oprocentowania, za następne trzy kolejną. W ciągu 8 miesięcy z 9% zrobiło się 14. Faktycznie, były podwyżki stóp procentowych ale były też później obniżki. Oni reagowali jedynie na podwyżki i raz podniesionego oprocentowania nie zniżyli nigdy. Dziadowski bank, zresztą, jaki to bank? Grobelny pewnie był w porównaniu z nimi uczciwszy. Ja na szczęście miałem mały kredyt, który natychmiast spłaciłem i nie chcę mieć z nimi więcej żadnych interesów. Niech nikt nie wierzy w początkowe małe oprocentowanie- przy najbliższej okazji podniosą i to z grubej rury. I uwaga na pośredników- dobrze są przeszkoleni w gmatwaniu konkretów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wewreytuy Re: Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polis IP: *.wroclaw.mm.pl 10.11.10, 16:17 Później jak dokładnie przeczytałem to co podpisałem.... nic tylko zakląć i spłacać. czytasz umowę PO PODPISANIU? :hahaha: :hahaha: :hahaha: Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wściekły_klient stara pułapka banku - jest pozew zbiorowy IP: *.frh.faurecia.com 10.11.10, 13:05 Sprawa starej pułapki - samowolnego podwyższania marży przez BRE (mBank, Multibank) - za chwilę będzie miała nową odsłonę. Zbiera się grupa klientów do pozwu - dziś jest już 290 osób. Szczegóły na stronie www.grupanabank.pl lub dyskusja na forum www.nabiciwbrebank.pl Pozew w grudniu w sądzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kik Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polisy ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.10, 13:13 Mam w Getinie kredyt hipoteczny, przez 6 miesięcy płaciłam podwójne ubezpieczenie, bo Bank zawarł w moim imieniu umowę ze SWOIM jedynie słusznym ubezpieczycielem bez pytania, bez próby wyjaśnienia sytuacji - zawarli w moim imeniu umowę na 3 lata i już, w końcu się z tego uwolniłam, ale i tak wyszli na swoje, przez pół roku płaciłam frycowe Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marcus38 Re: Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polis IP: *.xdsl.centertel.pl 10.11.10, 17:21 Ja też mam podobny przypadek.Było mieszkanie do kupienia pod działalnosc gospodarczą , a że wcześniej wypowiedzieliśmy stare lokum to musieliśmy blyskawicznie załatwić 100% wartości kredyt, nit nie był skory oprocz Getin Banku, i wzieliśmy z żoną kredyt na mieszkanie 240.000 na 30 lat i dowalili nam ubezpieczenie ( to był warunek udzielenia kredytu)na kwotę 16.000 na dwa lata. Jak zrezygnowac z tego ubezpieczenia??? prosze o pomoc. Napisałem juz pismo do banku i czekam na odp. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lek Nie tylko kredyty samochodowe ... IP: *.net2u.pl 10.11.10, 13:13 ten sam proceder jest stosowany do kredytow hipotecznych ubezpieczenie na 3 lata i to w dodatku super drogie i nie obejmujace calej nieruchomosci. Tandetny zlodziejski pomysl i tyle ! Ja im oczywiscie nie placilem za ubezpieczenie bo mama swoje a oni oczywiscie najpierw z mojego przelewu pobierali na ubezpieczenie a potem wysylali noty ze rata na kredyt nie doplacona jest ! takie naciagatstwo jak na rynku.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kiki Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polisy ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.10, 13:20 Proszę o informację na temat ureulowania spreadu, coś czytałam, że pawlak o tym ,,myśli" - tylko pytanie czy na poważnie, czy straszy banki i chce od nich coś dla siebie wysępić? GETIN - NAJWYŻSZY SPREAD NA RYNKU - tak pownna się reklamować tem lichwobank Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misiek Nowa pułapka w banku. Wciskają klientom polisy ... IP: *.cable.smsnet.pl 10.11.10, 13:20 Getin nie myśli perspektywicznie. Jak ktoś raz zrazi się do danej marki, bank utraci przyszłe korzyści, bo klient znajdzie inny bank na kolejny kredyt, ROR, itp. Ja również za kilka lat kończę kredytową paskudną przygodę z Getinem i już absolutnie nigdy nic do czynienia z grupa Czarneckiego, niezależnie jak się będzie to za kilka lat nazywało. Odradzam kontakt z tą grupą, co jest trochę przykre, bo to polski bank. Ale cóż chciwość nie popłaca. ;-) Odpowiedz Link Zgłoś