Dodaj do ulubionych

elixir - 5 dni a moze i wiecej

04.05.04, 14:22
czy ktos potrafi wytlumaczyc - co to jest elixir?
Podobno jest to system przelewow miedzybankowych, podobno system tzw.
elektroniczny.
Mam taki problem. 29 kwietnia wieczorem zlecam w Inteligo platnosc na rachunek
citibanku. 30 kwietnia rano mam potwierdzenie, ze przelew poszedl. Musial
pojsc tzw. pierwsza sesja bo moge sobie o 9 rano wydrukowac, mailowac,
faksowac potwierdzenie przelewu.
Oczywiscie w piatek pieniedzy na rachunku odbiorcy nie bylo. pozniej byla
sobota, niedziela, poniedzialek. dzisiaj jest wtorek. godzina 14.00 i
pieniedzy na rachunku odbiorcy nie ma.
Gdzie byly moje pieniadze przez 4 (5?) dni? i kiedy moga dotrzec do odbiorcy?

ktos potrafi w przyblizeniu to wyjasnic?
Obserwuj wątek
    • michal.macierzynski Re: elixir - 5 dni a moze i wiecej 04.05.04, 16:10
      posters napisał:
      > czy ktos potrafi wytlumaczyc - co to jest elixir?
      > Podobno jest to system przelewow miedzybankowych, podobno system tzw.
      > elektroniczny.
      > Mam taki problem. 29 kwietnia wieczorem zlecam w Inteligo platnosc na rachunek
      > citibanku. 30 kwietnia rano mam potwierdzenie, ze przelew poszedl. Musial
      > pojsc tzw. pierwsza sesja bo moge sobie o 9 rano wydrukowac, mailowac,
      > faksowac potwierdzenie przelewu.
      > Oczywiscie w piatek pieniedzy na rachunku odbiorcy nie bylo. pozniej byla
      > sobota, niedziela, poniedzialek. dzisiaj jest wtorek. godzina 14.00 i
      > pieniedzy na rachunku odbiorcy nie ma.
      > Gdzie byly moje pieniadze przez 4 (5?) dni? i kiedy moga dotrzec do odbiorcy?
      > ktos potrafi w przyblizeniu to wyjasnic?

      Witam

      system Elixir działa jedynie w dni robocze. Prawdopodobnie (?) Citibank nie
      zdążył zaksięgować pieniędzy w piątek i zrobi to w następny dzień roboczy
      (wtorek). Innym wyjściem (chociaż mało prawdopodobnym) jest to, że być może
      nastąpiła jakaś awaria i pieniądze nie wyszły w piątek z Inteligo.
      Jednym słowem przelew szedł (prawdopodobnie o tej porze jest już na koncie?) 2
      dni robocze. Zgodnie z regulaminem banki mają maksymalnie 3 dni na wykonanie
      przelewu.
      Więcej informacji na temat systemu ELIXIR można znaleźć na stronie:
      www.kir.pl/produkty_i_uslugi/elixir.html
      Pozdrawiam
      M. Macierzyński
      • posters Re: elixir - 5 dni a moze i wiecej 04.05.04, 19:30
        michal.macierzynski napisał:

        > posters napisał:
        > > czy ktos potrafi wytlumaczyc - co to jest elixir?
        > > Podobno jest to system przelewow miedzybankowych, podobno system tzw.
        > > elektroniczny.
        > > Mam taki problem. 29 kwietnia wieczorem zlecam w Inteligo platnosc na rach
        > unek
        > > citibanku. 30 kwietnia rano mam potwierdzenie, ze przelew poszedl. Musial
        > > pojsc tzw. pierwsza sesja bo moge sobie o 9 rano wydrukowac, mailowac,
        > > faksowac potwierdzenie przelewu.
        > > Oczywiscie w piatek pieniedzy na rachunku odbiorcy nie bylo. pozniej byla
        > > sobota, niedziela, poniedzialek. dzisiaj jest wtorek. godzina 14.00 i
        > > pieniedzy na rachunku odbiorcy nie ma.
        > > Gdzie byly moje pieniadze przez 4 (5?) dni? i kiedy moga dotrzec do odbior
        > cy?
        > > ktos potrafi w przyblizeniu to wyjasnic?
        >
        > Witam
        >
        > system Elixir działa jedynie w dni robocze. Prawdopodobnie (?) Citibank nie
        > zdążył zaksięgować pieniędzy w piątek i zrobi to w następny dzień roboczy
        > (wtorek). Innym wyjściem (chociaż mało prawdopodobnym) jest to, że być może
        > nastąpiła jakaś awaria i pieniądze nie wyszły w piątek z Inteligo.
        > Jednym słowem przelew szedł (prawdopodobnie o tej porze jest już na koncie?) 2
        > dni robocze. Zgodnie z regulaminem banki mają maksymalnie 3 dni na wykonanie
        > przelewu.
        > Więcej informacji na temat systemu ELIXIR można znaleźć na stronie:
        > <a
        href="http://www.kir.pl/produkty_i_uslugi/elixir.html"target="_blank">www.kir.pl/produkty_i_uslugi/elixir.html</a>
        > Pozdrawiam
        > M. Macierzyński

        dziekuje za odpowiedz. W pelni zadowalającą odpowiedz.

        Mysle, ze prwdopodobienstwo "niezdążenia" zaksiegowania pieniedzy w citi, kiedy
        wiadomo, ze mozna nimi sobie poobracac przez 4 dni, jest bardzo duże.

        najprawdopodobniej jutro pieniadze te dotrą na rachunek odbiorcy. dzisiaj citi
        tez niestety nie wyrobiło. Skoro maja trzy dni robocze to chyba nic nie jest w
        stanie zmusic ich do tego, zeby robili to w dwa dni lub zeby ksiegowali
        pieniadze w dniu w ktorym do nich trafiaja.
    • ihan Re: elixir - 5 dni a moze i wiecej 19.05.04, 16:42
      W jednym z wątków na tym forum wyjaśniałem już jak funkcjonuje ELIXIR, ale to
      było dawno i może nie wszyscy to czytali, podaję więc link do tamtego postu:

      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=526&w=6235282&a=9044087
      Pragnę zwrócić uwagę, że różne banki księgują otrzymane dokumenty o różnych
      porach (chociaż otrzymują je jednocześnie), często dokumenty z 3 (a nawet 2)
      sesji księgowane są następnego dnia. Jest to sprawa wewnętrznych uregulowań
      banków i nadawca przelewu nie ma wpływu na to, kiedy zostanie on zaksięgowany
      przez odbiorcę.

      Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka