Dodaj do ulubionych

"ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę

    • Gość: irek Re: "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę IP: 195.8.217.* 16.06.09, 13:31
      ja tam nie narzekam, mbanku (Ekonto) używam do bieżących rozliczeń i
      w zupełności wystarcza, tak sobie myślę, że jak nie masz co najmniej
      10 000 cały czas na RORze to oprocentowanie można pominąć. Nawet to
      osławione 5,05% w eurobanku niewiele daje; pieniądze wpłacam i
      wypłacam, odsetki są niewielkie. Natomiast mam również konto
      oszczędnościowe w eurobanku (6,06% kapitalizowane codziennie pozwala
      na uzyskanie kilkunastu procent rocznie - procent składany - i
      uniknąć podatku belki; należy pamiętać, żeby na koncie było poniżej
      bodajże 15 027 zł, a kont można mieć 5). Dla mnie taka kombinacja
      jest ok, darmowe ekonto i oszczędnościowe w eurobanku (trzeba
      również mieć ROR w tym banku, ale mam darmowe bez karty). Na razie
      to hula, a jak mbank wprowadzi opłaty do Ekonta to wtedy będę szukał
      innego RORu.
      • Gość: muniek Re: "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę IP: *.acx.pl 16.06.09, 20:30
        Gość portalu: irek napisał(a):

        > Natomiast mam również konto
        > oszczędnościowe w eurobanku (6,06% kapitalizowane codziennie pozwala
        > na uzyskanie kilkunastu procent rocznie - procent składany

        Z 6,06% kapitalizowanego codziennie kilkanaście procent rocznie? Niezła
        matematyka (składana?)
    • Gość: 50 procent "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.09, 13:31
      tylko 50 procent wzrosnie obsługa twojego debetu
    • Gość: mOskubany Odradzam paskudny mBank IP: *.128.37.150.static.crowley.pl 16.06.09, 13:39
      Kiedyś też myślałem że są fajni do czasu kiedy nie postanowili mnie oskubać na
      kredycie hipotecznym. Szczerze odradzam pazerny mBank. Bardzo się na nich
      zawiodłem.
    • maniek_ok Re: "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę 16.06.09, 13:40
      Zawsze bylem jakis inny, i teraz widze ze faktycznie - nie pasuje do tego narodu. Ja tam zmieniam banki jak mi pasuje i niejeden banczek sie przejechal (z multibanku dzwonil nawet jakis dyrektor departamentu bo chcial sie zapytac o przyczczyny zmiany banku, i oczywiscie zaproponowal mi "specjalne" warunki. Odpowiedzialem mu bezczelnie ze wole "specjalne" warunki multibanku bez takich rozmow w innych bankach)
    • Gość: p Re: "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.09, 13:44
      Odkąt wprowadzili opłatę od nie wykorzystanego limitu pozyczki (na razie tylko
      dla kont firmowych, ale kto ich tam wie, co jeszcze wymyślą), przymierzam się do
      przejścia gdzie indziej :)
    • rispetto Citibank 16.06.09, 13:46
      Konto CitiOne - 0 zł za - prowadzenie konta, kartę bankomatową,
      przelewy przez net, stałe zlecenia itd
      Za Visę i Mastercard z Citi płacę w sumie 30 zł rocznie.
      • Gość: le ming Re: Citibank IP: *.aster.pl 16.06.09, 18:58
        Citi to jest jakas jedna wielka porazka... Co i rusz im system pada.
      • entropia Re: Citibank 23.06.09, 02:09
        > Konto CitiOne - 0 zł za - prowadzenie konta, kartę bankomatową,
        > przelewy przez net, stałe zlecenia itd
        > Za Visę i Mastercard z Citi płacę w sumie 30 zł rocznie.

        Parę dni temu po podwyżkach zlikwidowałem tam konto. A podobno jeszcze następne wprowadzili.

        Kiedy zakładałem konto, całośc oplat miesiecznych to bylo 2 zeta za karte. 4 zeta (bo konto z żoną) i darmowe przelewy wydawały sie atrakcyjną propozycją. I mialo tak trwac po wieki, jesli tylko beda wplywy. Wplywy byly, na przyzwoitym poziomie.

        No ale nie minął rok (chyba z 8 miesiecy) i okazało się że muszę płacic:
        2 zeta * 2 za kartę
        3.99 za obsługę telefoniczną (z której nie korzystam, ale miec muszę)
        4.99 za prowadzenie konta
        (może te dwie ostatnie opłaty są odwrotnie - sam nie wiem - interesuje mnie suma kwot)

        A teraz zdaje sie wprowadzili kolejne podwyzki (karta 2.99, inne oplaty tez w gore)

        Jednym slowem nie bank tylko zartownisie... Bardzo serdecznie odradzam.

    • arahat1 czyzby zaczynalu cienko piszczec z glodu gotowki?? 16.06.09, 13:53
      czyzby
    • Gość: piotr Link nie działa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.06.09, 13:57
    • ccc-bbb mBank - Więcej bankomatów!!! 16.06.09, 14:12
      Mam konto w mBanku od jakiś 6 lat i jest OK. Dopóki byłem na studiach w Krakowie z bankomatami żadnego problemu nie było. Ale wróciłem na "wsi spokojna" i kurde w mieście powiatowym - Staszów nie mam żadnego bankomatu bez prowizyjnego! Nie wymagam sieci jak PKO, ale chociaż jeden na miasto powiatowe żeby był.

      Pozdrawiam:)
      • Gość: stefan Re: mBank - Więcej bankomatów!!! IP: 194.74.227.* 16.06.09, 14:29
        mBank ma chyba powazne problemy finansowe, dlatego ucieka sie do
        rozpaczliwego pozyskiwania kolejnych pieniedzy.
        Juz oprocentowal kredyt odnawialny dla firm, a ode mnie zazadal,
        abym zrezygnowal z obecnie niewykorzystywanego kredytu gotowkowego,
        za ktorego zaplacilem prowizje i ubezpieczenie. Po prostu przyslali
        do wydrukowania wniosek o anulowanie kredytu z sugestia, abym to
        podpisal. Dziwne ale i podejrzane.
        Jeszcze 2 laa temu wszystkim radzilem zalozenie konta w mBanku.
        Dzisiaj nikomu tego nie radze.
      • Gość: gari Re: mBank - Więcej bankomatów!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.09, 15:20
        > Ale wróciłem na "wsi spokojna" i kur
        > de w mieście powiatowym - Staszów nie mam żadnego bankomatu bez prowizyjnego!

        To się przenieś gdzie indziej, ślub z bankiem brałeś czy co?
    • Gość: klientka "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę IP: *.pia.airbites.pl 16.06.09, 14:34
      mBANK nich najpierw uczciwie rozliczy się z klientami kredytów hipotecznych których oszukał!!! Ludzie nie dajcie się nabrać na hasła reklamowe. Jestem ofiarą oszukańczej zagrywki z oprocentowaniem i nikomu nie polecam tego banku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Gość: Tani ale DROGI "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.06.09, 14:37
      A w moim mieście jest aż............ 1 bankomat z którego mogę bez
      prowizji wybrać pieniadze posiadajac konto w mBanku. (połozony jest
      ok 2km od centrum). Tak więc póki co to mBank moze nawet na rzęsach
      stawać a i tak drogie konto w Pekao S.A. jest dla mnie tańsze!!!!
    • Gość: jolanta "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę IP: *.centertel.pl 16.06.09, 15:19
      W ciągu dwu miesięcy załatwiałam w mBanku 3 sprawy, z których dwie zostały
      załatwione wręcz skandalicznie! Opinia o moim rachunku została wysłana do
      zupełnie obcego człowieka!
      Druga sprawa: potwierdzony wydruk z konta obiecano wysłać w ciągu trzech dni.
      Kilka razy tłumaczyłam, że od tego bardzo dużo zależy i poniosę znaczną stratę w
      przypadku opóźnienia. Po 10 dniach przyszedł wydruk.... z konta mojego
      pracownika, którego jestem pełnomocnikiem !!!! Żądałam, by smarkula, która
      zawaliła sprawę przywiozła mi dokument do domu, ale na infolinii bezczelnie
      zaproponowano mi, bym... zapłaciła za kuriera !!! to przywiozą mi dobry
      wydruk do domu! Kurier jechał od piątku do wtorku (dzisiaj) i kazał zapłacić 25
      zł! Dla nich klient, który ma 80 000 obrotu miesięcznie to śmieć! Tylko bardzo
      ciężka choroba i brak sił spowodował, że jeszcze nie zlikwidowałam tam konta,
      wiąże się to bowiem z likwidacją kont kilku osób. Zrobię to gdy tylko stanę na
      nogi - a byłam przecież klientką tego banku niemal od początku jego istnienia.
      Był dobry do drobnych spraw, ale teraz jego poziom sięgnął dna.
    • rx55 Drobna prawda o mBanku 16.06.09, 15:19
      Jestem obecnie na etapie skladania reklamacji w mBanku z tytulu ujemego salda
      bez pokrycia w historii aktywnosci konta - pracownicy banku nie wiedza co
      doprowadzilo do tego, ze konto zoztsalo obciazone minusowym saldem. Po tym jak
      mBank wyjasni sprawe likwiduje w tym banku konto. Jednym slowem nie polecam
      tego banku, choc dawniej nie mialem zastrzezen co do jego dzialania.
    • Gość: ack "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę IP: *.chello.pl 16.06.09, 15:23
      Właśnie "nie dostali" mojego listu poleconego (wysłany ponad miesiąc temu) o
      rezygnacji z limitu w koncie firmowym.
      • Gość: ehhh to jak kupowanie w Biedronce IP: 194.74.227.* 16.06.09, 15:31
        mBank to obciach.
        Ehhh, chcecie miec tanie konto, bedzie i tania obsluga.
        To jak kupowac kawior w Biedronce i potem dziwic sie, ze zamiast
        kawioru sie dostalo kaszanke.

        A ich infolinia sprawia wrazenie, ze po drugiej stronie siedza
        niedoinformowane dzieci, ktorym wlasnie przeszkodzono w zabawie.
        Obrazone, nie wiedza niczego i nie maja zamiaru niczego zalatwic. I
        to za 35 groszy za polaczenie.
        ODRADZAM
        • Gość: Luke Re: to jak kupowanie w Biedronce IP: *.c198.msk.pl 16.06.09, 16:19
          dobre porównanie... chciałem mieć konto internetowe, full wypas, a dostałem
          kaszanę...
        • Gość: mOszukany Re: to jak kupowanie w Biedronce IP: *.centertel.pl 16.06.09, 19:19
          A ich infolinia sprawia wrazenie, ze po drugiej stronie siedza
          > niedoinformowane dzieci, ktorym wlasnie przeszkodzono w zabawie.
          > Obrazone, nie wiedza niczego i nie maja zamiaru niczego zalatwic. I
          > to za 35 groszy za polaczenie.
          > ODRADZAM

          Gebnialnie to przedstawiłes, proponuje osobie która mysli o
          zalozaniiu konta wczesniejszy telefon na mLinie to oniemieje....
    • ulk22 Uwaga na pracowników banków! 16.06.09, 15:45
      Art. w linku ku przestrodze:

      miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,6717393,Bankowiec_wyczyscil_konto_zmarlego_klienta_.html
    • Gość: A Polecam www.mstop.pl www.nabiciwmbank.pl IP: *.matrix.pl 16.06.09, 15:46
      Polecam przed podjęciem decyzji zapoznania sie z tematem.
      Ale oczywiscie decyzja to zawsze kwestia indywydualna.
    • Gość: tauro a ja własnie zrezygnoalem z mBanku i korzystam IP: *.coe24.net 16.06.09, 15:52
      tylko z Aliora. Głownie dla darmowych przelewów. Karta w promocji 0 zł i
      WSZYSTKIE bankomaty na świece 0 zł
      • 3krotek Re: a ja własnie zrezygnoalem z mBanku i korzysta 17.06.09, 08:42

        > tylko z Aliora. Głownie dla darmowych przelewów. Karta w promocji 0 zł i
        > WSZYSTKIE bankomaty na świece 0 zł

        Tak samo jak w mBanku.
        To o co Ci chodzi?
        • Gość: hm Re: a ja własnie zrezygnoalem z mBanku i korzysta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.09, 14:19
          moze o to ze w kraju tez wszystkie bankomaty za darmo, a podstawowe konto ma nie 0%, a 3,5 albo cos tego rzedu? ps karta poza promocja 3zl/miesiac
    • rojberek Tylko frajer nie zmienia banku! 16.06.09, 16:17
      Ja sam już zmieniałem 6 razy w ostatnich 10 latach i zawsze przenoszę się tam
      gdzie mam prowadzenie konta oraz wszelkie przelewy i wypłaty za darmo. Uważam,
      że bank zarabia wystarczająco dużo na obsłudze mojej karty debetowej i żyje z
      mojego kapitału, więc nie uznaję za zasadne pobieranie opłat za prowadzenie
      konta i przelewy.
    • Gość: kuzo "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.06.09, 16:23
      na wojnę..? Ale oni już wojują z nabiciwmbank.pl i mstop.pl a do
      tego pozew UOKiK. Pierwsza rozprawa w połowie lipca br. Jaki bank
      taki ROR. ODRADZAM.
    • Gość: gab "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 16.06.09, 16:24
      Nie sądze by mbank coś ugrał gdy jego klienci
      TAK
      reagują.
      Ale niech walczą a wszystko po to by nam było lepiej :)
    • Gość: VikiViki "Darmowy" mbank słono kosztuje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.09, 16:35
      A ja się przeniosłem do Aliorbanku bankomaty (wszystkie ) za darmo, lokata nocna na jakieś 3.5% procenta rocznie,w "darmowym" mbanku traciłem kilkaset zł rocznie na "obce" bankomaty.
      • ulk22 Re: "Darmowy" mbank słono kosztuje 16.06.09, 16:49
        Gość portalu: VikiViki napisał(a):

        > A ja się przeniosłem do Aliorbanku bankomaty (wszystkie ) za darmo, lokata nocn
        > a na jakieś 3.5% procenta rocznie,w "darmowym" mbanku traciłem kilkaset zł rocz
        > nie na "obce" bankomaty.

        No to bystrzak z ciebie,hahaha.
    • Gość: pumamar "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę IP: *.aster.pl 16.06.09, 16:51
      zloDZIEJE sie w mbanku
    • Gość: nie kupię! nie rozumiem jak można zaufać bankowi, IP: 80.48.2.* 16.06.09, 16:55
      który oszukiwał klientów z kredytem mieszkaniowym w CHF. i na co teraz liczy?
      że wystarczy pokazać reklamę i dać w hipermarkecie balonik aby ludzie
      pootwierali u nich konta?

      ja nie otworzę, bo nie ufam oszustom. a ci debile co podpiszą umowę, powinni
      kupować w media markt.
    • Gość: klient mBanku... "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę IP: 155.140.122.* 16.06.09, 17:09
      Ciekawe czym mBank chce ludzi do tej operacji zachęcić?
      Po zmianie systemu w mBanku od niedzieli nie mam dostępu do eKonta.
      Biedni pracownicy mLinii nie wiedzą co mają mówić i dziś usłyszałem
      że moja reklamacja w tej sprawie jest sprawdzana priorytetowo... od
      2 dni... PORAŻKA !!!
    • Gość: Ktoś Bezpłatne konto to standard IP: 74.81.224.* 16.06.09, 18:42
      W krajach cywilizowanych, oczywiście. Bank jest szczęśliwy obracając moimi
      pieniędzmi i zarabiając na odsetkach od kredytów. Miałem taki epizod, że
      przyjechałem na rok z USA do Polski popracować. Musiałem więc założyć
      rachunek. Żądanie "opłat za prowadzenie rachunku" to była dla mnie nowość -
      takowe w amerykańskich bankach istnieją tylko do rachunków ze szczególnie
      wysokim oprocentowaniem (ale też raczej jako pewna fikcja, po powyżej
      określonego, wcale nie wysokiego stanu rachunku te opłaty nie są pobierane).

      Rachunki "free checking" są w USA standardem, wcale nie ograniczonym do banków
      internetowych. Zero opłaty za prowadzenie rachunku, zero za obsługę w
      oddziale, zero za kartę debetową, zero za Visę Classic (pod warunkiem
      dokonania JEDNEJ dowolnej transakcji w ciągu roku). A więc można. Mbank może
      też, i mam nadzieję, że odbiorą klientów bankom zarządzanym przez ludzi o
      mentalności peerelowskiej ekspedientki z mięsnego.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka