Gość: irek Re: "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę IP: 195.8.217.* 16.06.09, 13:31 ja tam nie narzekam, mbanku (Ekonto) używam do bieżących rozliczeń i w zupełności wystarcza, tak sobie myślę, że jak nie masz co najmniej 10 000 cały czas na RORze to oprocentowanie można pominąć. Nawet to osławione 5,05% w eurobanku niewiele daje; pieniądze wpłacam i wypłacam, odsetki są niewielkie. Natomiast mam również konto oszczędnościowe w eurobanku (6,06% kapitalizowane codziennie pozwala na uzyskanie kilkunastu procent rocznie - procent składany - i uniknąć podatku belki; należy pamiętać, żeby na koncie było poniżej bodajże 15 027 zł, a kont można mieć 5). Dla mnie taka kombinacja jest ok, darmowe ekonto i oszczędnościowe w eurobanku (trzeba również mieć ROR w tym banku, ale mam darmowe bez karty). Na razie to hula, a jak mbank wprowadzi opłaty do Ekonta to wtedy będę szukał innego RORu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: muniek Re: "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę IP: *.acx.pl 16.06.09, 20:30 Gość portalu: irek napisał(a): > Natomiast mam również konto > oszczędnościowe w eurobanku (6,06% kapitalizowane codziennie pozwala > na uzyskanie kilkunastu procent rocznie - procent składany Z 6,06% kapitalizowanego codziennie kilkanaście procent rocznie? Niezła matematyka (składana?) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 50 procent "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.09, 13:31 tylko 50 procent wzrosnie obsługa twojego debetu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mOskubany Odradzam paskudny mBank IP: *.128.37.150.static.crowley.pl 16.06.09, 13:39 Kiedyś też myślałem że są fajni do czasu kiedy nie postanowili mnie oskubać na kredycie hipotecznym. Szczerze odradzam pazerny mBank. Bardzo się na nich zawiodłem. Odpowiedz Link Zgłoś
maniek_ok Re: "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę 16.06.09, 13:40 Zawsze bylem jakis inny, i teraz widze ze faktycznie - nie pasuje do tego narodu. Ja tam zmieniam banki jak mi pasuje i niejeden banczek sie przejechal (z multibanku dzwonil nawet jakis dyrektor departamentu bo chcial sie zapytac o przyczczyny zmiany banku, i oczywiscie zaproponowal mi "specjalne" warunki. Odpowiedzialem mu bezczelnie ze wole "specjalne" warunki multibanku bez takich rozmow w innych bankach) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: p Re: "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.09, 13:44 Odkąt wprowadzili opłatę od nie wykorzystanego limitu pozyczki (na razie tylko dla kont firmowych, ale kto ich tam wie, co jeszcze wymyślą), przymierzam się do przejścia gdzie indziej :) Odpowiedz Link Zgłoś
rispetto Citibank 16.06.09, 13:46 Konto CitiOne - 0 zł za - prowadzenie konta, kartę bankomatową, przelewy przez net, stałe zlecenia itd Za Visę i Mastercard z Citi płacę w sumie 30 zł rocznie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: le ming Re: Citibank IP: *.aster.pl 16.06.09, 18:58 Citi to jest jakas jedna wielka porazka... Co i rusz im system pada. Odpowiedz Link Zgłoś
entropia Re: Citibank 23.06.09, 02:09 > Konto CitiOne - 0 zł za - prowadzenie konta, kartę bankomatową, > przelewy przez net, stałe zlecenia itd > Za Visę i Mastercard z Citi płacę w sumie 30 zł rocznie. Parę dni temu po podwyżkach zlikwidowałem tam konto. A podobno jeszcze następne wprowadzili. Kiedy zakładałem konto, całośc oplat miesiecznych to bylo 2 zeta za karte. 4 zeta (bo konto z żoną) i darmowe przelewy wydawały sie atrakcyjną propozycją. I mialo tak trwac po wieki, jesli tylko beda wplywy. Wplywy byly, na przyzwoitym poziomie. No ale nie minął rok (chyba z 8 miesiecy) i okazało się że muszę płacic: 2 zeta * 2 za kartę 3.99 za obsługę telefoniczną (z której nie korzystam, ale miec muszę) 4.99 za prowadzenie konta (może te dwie ostatnie opłaty są odwrotnie - sam nie wiem - interesuje mnie suma kwot) A teraz zdaje sie wprowadzili kolejne podwyzki (karta 2.99, inne oplaty tez w gore) Jednym slowem nie bank tylko zartownisie... Bardzo serdecznie odradzam. Odpowiedz Link Zgłoś
arahat1 czyzby zaczynalu cienko piszczec z glodu gotowki?? 16.06.09, 13:53 czyzby Odpowiedz Link Zgłoś
ccc-bbb mBank - Więcej bankomatów!!! 16.06.09, 14:12 Mam konto w mBanku od jakiś 6 lat i jest OK. Dopóki byłem na studiach w Krakowie z bankomatami żadnego problemu nie było. Ale wróciłem na "wsi spokojna" i kurde w mieście powiatowym - Staszów nie mam żadnego bankomatu bez prowizyjnego! Nie wymagam sieci jak PKO, ale chociaż jeden na miasto powiatowe żeby był. Pozdrawiam:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stefan Re: mBank - Więcej bankomatów!!! IP: 194.74.227.* 16.06.09, 14:29 mBank ma chyba powazne problemy finansowe, dlatego ucieka sie do rozpaczliwego pozyskiwania kolejnych pieniedzy. Juz oprocentowal kredyt odnawialny dla firm, a ode mnie zazadal, abym zrezygnowal z obecnie niewykorzystywanego kredytu gotowkowego, za ktorego zaplacilem prowizje i ubezpieczenie. Po prostu przyslali do wydrukowania wniosek o anulowanie kredytu z sugestia, abym to podpisal. Dziwne ale i podejrzane. Jeszcze 2 laa temu wszystkim radzilem zalozenie konta w mBanku. Dzisiaj nikomu tego nie radze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gari Re: mBank - Więcej bankomatów!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.09, 15:20 > Ale wróciłem na "wsi spokojna" i kur > de w mieście powiatowym - Staszów nie mam żadnego bankomatu bez prowizyjnego! To się przenieś gdzie indziej, ślub z bankiem brałeś czy co? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: klientka "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę IP: *.pia.airbites.pl 16.06.09, 14:34 mBANK nich najpierw uczciwie rozliczy się z klientami kredytów hipotecznych których oszukał!!! Ludzie nie dajcie się nabrać na hasła reklamowe. Jestem ofiarą oszukańczej zagrywki z oprocentowaniem i nikomu nie polecam tego banku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tani ale DROGI "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.06.09, 14:37 A w moim mieście jest aż............ 1 bankomat z którego mogę bez prowizji wybrać pieniadze posiadajac konto w mBanku. (połozony jest ok 2km od centrum). Tak więc póki co to mBank moze nawet na rzęsach stawać a i tak drogie konto w Pekao S.A. jest dla mnie tańsze!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jolanta "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę IP: *.centertel.pl 16.06.09, 15:19 W ciągu dwu miesięcy załatwiałam w mBanku 3 sprawy, z których dwie zostały załatwione wręcz skandalicznie! Opinia o moim rachunku została wysłana do zupełnie obcego człowieka! Druga sprawa: potwierdzony wydruk z konta obiecano wysłać w ciągu trzech dni. Kilka razy tłumaczyłam, że od tego bardzo dużo zależy i poniosę znaczną stratę w przypadku opóźnienia. Po 10 dniach przyszedł wydruk.... z konta mojego pracownika, którego jestem pełnomocnikiem !!!! Żądałam, by smarkula, która zawaliła sprawę przywiozła mi dokument do domu, ale na infolinii bezczelnie zaproponowano mi, bym... zapłaciła za kuriera !!! to przywiozą mi dobry wydruk do domu! Kurier jechał od piątku do wtorku (dzisiaj) i kazał zapłacić 25 zł! Dla nich klient, który ma 80 000 obrotu miesięcznie to śmieć! Tylko bardzo ciężka choroba i brak sił spowodował, że jeszcze nie zlikwidowałam tam konta, wiąże się to bowiem z likwidacją kont kilku osób. Zrobię to gdy tylko stanę na nogi - a byłam przecież klientką tego banku niemal od początku jego istnienia. Był dobry do drobnych spraw, ale teraz jego poziom sięgnął dna. Odpowiedz Link Zgłoś
rx55 Drobna prawda o mBanku 16.06.09, 15:19 Jestem obecnie na etapie skladania reklamacji w mBanku z tytulu ujemego salda bez pokrycia w historii aktywnosci konta - pracownicy banku nie wiedza co doprowadzilo do tego, ze konto zoztsalo obciazone minusowym saldem. Po tym jak mBank wyjasni sprawe likwiduje w tym banku konto. Jednym slowem nie polecam tego banku, choc dawniej nie mialem zastrzezen co do jego dzialania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ack "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę IP: *.chello.pl 16.06.09, 15:23 Właśnie "nie dostali" mojego listu poleconego (wysłany ponad miesiąc temu) o rezygnacji z limitu w koncie firmowym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ehhh to jak kupowanie w Biedronce IP: 194.74.227.* 16.06.09, 15:31 mBank to obciach. Ehhh, chcecie miec tanie konto, bedzie i tania obsluga. To jak kupowac kawior w Biedronce i potem dziwic sie, ze zamiast kawioru sie dostalo kaszanke. A ich infolinia sprawia wrazenie, ze po drugiej stronie siedza niedoinformowane dzieci, ktorym wlasnie przeszkodzono w zabawie. Obrazone, nie wiedza niczego i nie maja zamiaru niczego zalatwic. I to za 35 groszy za polaczenie. ODRADZAM Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Luke Re: to jak kupowanie w Biedronce IP: *.c198.msk.pl 16.06.09, 16:19 dobre porównanie... chciałem mieć konto internetowe, full wypas, a dostałem kaszanę... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mOszukany Re: to jak kupowanie w Biedronce IP: *.centertel.pl 16.06.09, 19:19 A ich infolinia sprawia wrazenie, ze po drugiej stronie siedza > niedoinformowane dzieci, ktorym wlasnie przeszkodzono w zabawie. > Obrazone, nie wiedza niczego i nie maja zamiaru niczego zalatwic. I > to za 35 groszy za polaczenie. > ODRADZAM Gebnialnie to przedstawiłes, proponuje osobie która mysli o zalozaniiu konta wczesniejszy telefon na mLinie to oniemieje.... Odpowiedz Link Zgłoś
ulk22 Uwaga na pracowników banków! 16.06.09, 15:45 Art. w linku ku przestrodze: miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,6717393,Bankowiec_wyczyscil_konto_zmarlego_klienta_.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: A Polecam www.mstop.pl www.nabiciwmbank.pl IP: *.matrix.pl 16.06.09, 15:46 Polecam przed podjęciem decyzji zapoznania sie z tematem. Ale oczywiscie decyzja to zawsze kwestia indywydualna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tauro a ja własnie zrezygnoalem z mBanku i korzystam IP: *.coe24.net 16.06.09, 15:52 tylko z Aliora. Głownie dla darmowych przelewów. Karta w promocji 0 zł i WSZYSTKIE bankomaty na świece 0 zł Odpowiedz Link Zgłoś
3krotek Re: a ja własnie zrezygnoalem z mBanku i korzysta 17.06.09, 08:42 > tylko z Aliora. Głownie dla darmowych przelewów. Karta w promocji 0 zł i > WSZYSTKIE bankomaty na świece 0 zł Tak samo jak w mBanku. To o co Ci chodzi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hm Re: a ja własnie zrezygnoalem z mBanku i korzysta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.09, 14:19 moze o to ze w kraju tez wszystkie bankomaty za darmo, a podstawowe konto ma nie 0%, a 3,5 albo cos tego rzedu? ps karta poza promocja 3zl/miesiac Odpowiedz Link Zgłoś
rojberek Tylko frajer nie zmienia banku! 16.06.09, 16:17 Ja sam już zmieniałem 6 razy w ostatnich 10 latach i zawsze przenoszę się tam gdzie mam prowadzenie konta oraz wszelkie przelewy i wypłaty za darmo. Uważam, że bank zarabia wystarczająco dużo na obsłudze mojej karty debetowej i żyje z mojego kapitału, więc nie uznaję za zasadne pobieranie opłat za prowadzenie konta i przelewy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kuzo "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.06.09, 16:23 na wojnę..? Ale oni już wojują z nabiciwmbank.pl i mstop.pl a do tego pozew UOKiK. Pierwsza rozprawa w połowie lipca br. Jaki bank taki ROR. ODRADZAM. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gab "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 16.06.09, 16:24 Nie sądze by mbank coś ugrał gdy jego klienci TAK reagują. Ale niech walczą a wszystko po to by nam było lepiej :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: VikiViki "Darmowy" mbank słono kosztuje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.09, 16:35 A ja się przeniosłem do Aliorbanku bankomaty (wszystkie ) za darmo, lokata nocna na jakieś 3.5% procenta rocznie,w "darmowym" mbanku traciłem kilkaset zł rocznie na "obce" bankomaty. Odpowiedz Link Zgłoś
ulk22 Re: "Darmowy" mbank słono kosztuje 16.06.09, 16:49 Gość portalu: VikiViki napisał(a): > A ja się przeniosłem do Aliorbanku bankomaty (wszystkie ) za darmo, lokata nocn > a na jakieś 3.5% procenta rocznie,w "darmowym" mbanku traciłem kilkaset zł rocz > nie na "obce" bankomaty. No to bystrzak z ciebie,hahaha. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pumamar "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę IP: *.aster.pl 16.06.09, 16:51 zloDZIEJE sie w mbanku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nie kupię! nie rozumiem jak można zaufać bankowi, IP: 80.48.2.* 16.06.09, 16:55 który oszukiwał klientów z kredytem mieszkaniowym w CHF. i na co teraz liczy? że wystarczy pokazać reklamę i dać w hipermarkecie balonik aby ludzie pootwierali u nich konta? ja nie otworzę, bo nie ufam oszustom. a ci debile co podpiszą umowę, powinni kupować w media markt. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: klient mBanku... "ROR-off", czyli mBank idzie na wojnę IP: 155.140.122.* 16.06.09, 17:09 Ciekawe czym mBank chce ludzi do tej operacji zachęcić? Po zmianie systemu w mBanku od niedzieli nie mam dostępu do eKonta. Biedni pracownicy mLinii nie wiedzą co mają mówić i dziś usłyszałem że moja reklamacja w tej sprawie jest sprawdzana priorytetowo... od 2 dni... PORAŻKA !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ktoś Bezpłatne konto to standard IP: 74.81.224.* 16.06.09, 18:42 W krajach cywilizowanych, oczywiście. Bank jest szczęśliwy obracając moimi pieniędzmi i zarabiając na odsetkach od kredytów. Miałem taki epizod, że przyjechałem na rok z USA do Polski popracować. Musiałem więc założyć rachunek. Żądanie "opłat za prowadzenie rachunku" to była dla mnie nowość - takowe w amerykańskich bankach istnieją tylko do rachunków ze szczególnie wysokim oprocentowaniem (ale też raczej jako pewna fikcja, po powyżej określonego, wcale nie wysokiego stanu rachunku te opłaty nie są pobierane). Rachunki "free checking" są w USA standardem, wcale nie ograniczonym do banków internetowych. Zero opłaty za prowadzenie rachunku, zero za obsługę w oddziale, zero za kartę debetową, zero za Visę Classic (pod warunkiem dokonania JEDNEJ dowolnej transakcji w ciągu roku). A więc można. Mbank może też, i mam nadzieję, że odbiorą klientów bankom zarządzanym przez ludzi o mentalności peerelowskiej ekspedientki z mięsnego. Odpowiedz Link Zgłoś