Dodaj do ulubionych

Jak podzielić psa?

31.10.08, 09:32
Chciałbym się zapytać czy ktoś miał taki problem. Do kogo idzie pies po
rozwodzie? Jak to rozwiązaliście? Dzięki.
Obserwuj wątek
    • chalsia Re: Jak podzielić psa? 31.10.08, 09:48
      w USA były takie przypadki, że sąd rozstrzygał kwestię opieki nad
      psem tak samo, jak kwestię opieki nad dzieckiem.

      W Polsce - jak sie dogadacie miedzy sobą, tak będzie.
      Nie słyszałam by sąd się zajmował "podziałem" psa, bowiem pies jako
      taki traktowany jest jak rzecz (czyli tyczy się go prawo własności
      rzeczy) i należy do majątku dorobkowego (jesli weszliście w jego
      posiadanie w trakcie małzeństwa ze wspólnotą małżeńska).

      A tak po ludzku - pies powinien zostać z tym z Was, kogo pies uważa
      za osobnika Alfa.
    • ask77 Re: Jak podzielić psa? 31.10.08, 10:46
      Znam ten problemuncertain
      Pies został z ex. Do nas przychodzi, gdy ex wyjeżdża. Tęskni
      dziecko, tęsknie ja, tęskni pies.
      Ex mówi: chciałaś rozwodu- nie masz psa.
      Psa, mieszkania, szlafroku.
      Ech doła jakiegoś mam 1 listopadowego
      sad
    • mr.beef do exa 31.10.08, 11:24
      ja zajmuję się dwójką dzieci, on psem, będę go zabierała na czas
      jego nieobecnosci
    • danagr Re: Jak podzielić psa? 31.10.08, 15:35
      trzeba sie dogadac, jak i w innych kwestiach, jesli oczywiscie sie da.
      Nasz pies byl kawalerski m. ale to ja bylam Alfa. Poszla do m. i w niedlugim
      czasie zdechla.....cholera mam wyzuty ale nie dawalam rady.
    • eszir Re: Jak podzielić psa? 31.10.08, 15:56
      u mnie byl kot. Zostal u exa. Ja zostawilam exowi mu cale mieszkanie
      z wyposazeniem i wyprowadzilam do innego kraju. Nie mialam
      mozliwosci zabrania zwierzaka ze soba. Mam wyrzuty sumienia, ale
      wyjscia innego nie mialam.
      zwierz powinien zostac z tym, do ktorego jest bardziej prztwiazany,
      ale tez u tego kto ma warunki do jego posiadania. Niestety czasami,,,
    • szrama_z_szarm Re: Jak podzielić psa? 02.11.08, 19:08
      Został ze mną- więcej czasu z nim spędzałam, szkoliłam, karmiłam, nosiłamsmile Poza
      tym-w pewien sposób dzielimy się nim, głównie jest u mnie ale bywa i tak, że i
      miesiąc spędza z eksem. No i niestety,jest niemal jak człowiek-najbardziej się
      cieszy, gdy idziemy choć kawałek wszyscy razem...jakby miał nadzieję, że stare
      czasy wrócą...
      • monte.0 Re: Jak podzielić psa? 03.11.08, 15:26
        W trakcie trwania małżeństwa ja kupiłam psa. Ja go karmiłam, ja
        wyprowadzałam, zdarzało się ze do weterynarza razem w trójkę.
        Natomiast po rozstaniu wiadomo było że pies zostanie ze mną! Za
        rzadne skarby bym go nie oddała!
        • karolina331 Re: Jak podzielić psa? 03.11.08, 17:53
          Zostawiłam mu mieszaknie, meble, auto, garaż - wszystko.
          W zamian za wolność i za psa.
          Zgodził się ochoczo.
          Dziś wiem, że zrobiłam świetny interes.
    • mayflower_1 Re: Jak podzielić psa? 03.11.08, 19:30
      To był jego pies - pies myśliwski, a exM jest myśliwym i on był
      osobnikiem alfa. Chciałam, żeby pies został ze mną, jak ex się
      wyprowadził. I ex się zgodził, przychodził, zabierał psa na spacery,
      polowania, karmę kupił. Ja nie mam samochodu, a wiadomo, w dużym
      mieście trudno "wybiegać" psa. I tak było do pierwszej rozprawy
      rozwodowej, kiedy to jego adwokat podobno zabronił mu mnie czyli psa
      odwiedzać. I po rozwodzie tak zostało, że jesteśmy we dwójkę z psem.
      Dzięki temu nie skoczyłam z okna, ani nie zrobiłam innej głupoty.
      Żyję, żyjemy sobie razem. Pies już nie tęskni, nie płacze,
      przyzwyczaił się do innego życia. Na spacery jeździmy autobusem,
      nauczyliśmy się jeździć pociągiem, marzę o własnym samochodziku,
      ale...zobaczymy. Jest to niesamowity obowiązek, szczególnie, jeżeli
      nie mam ani jednej osoby, z którą mogłabym zostawić psa i gdzieś np.
      pojechać. Ale wiem, że mam kogoś obok, kto nie zawiedzie i nie
      skrzywdzi. I dobrze mi z tym.
      • aron95 podzielić przez rozmnożenie 03.11.08, 20:03
        Czyli, najpierw rozmnożysz , później podzielisz
        • monte.0 Re: podzielić przez rozmnożenie 04.11.08, 12:12
          A, ha zapomniałam dodać iż były mąż kupuje wszystkie kosmetyki dla
          psa oraz co miesiąc płaci kase na utrzymanie psa + wszystkie nie
          przewidziane wydatki typu szczepienia, fryzjer, weterynarz lub
          wyjazdy zagraniczne.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka