Dodaj do ulubionych

Czy warto zamieszkać we Włocławku ?

22.09.14, 23:33
Dzień dobry wszystkim!

Całe życie mieszkałam w Rzeszowie na południu Polski jednak mój mąż dostał w swojej firmie awans i musimy sie z dzieciakami przeprowadzić się do województwa Kujawsko-Pomorskiego. Pomyśleliśmy o Włocławku. Bardzo proszę o Wasze opinie na temat tego miasta. Powiedzcie proszę czy warto zamieszkać we Włocławku?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi! :)

Sylwia
Obserwuj wątek
  • kieszia231 Re: Czy warto zamieszkać we Włocławku ? 23.09.14, 00:31
   Miasto dość ciekawe mieszkam tu z mężem już ładnych pare lat. Jest tutaj miło przyzwyczailiśmy się lecz mogłoby być o wiele lepiej gdyby nie lokalna władza. Cóż w tym kraju wszystko zawsze musi się pieprzyć właśnie przez nich... Pan Burmistrz, którego jakiś czas temu chcialiśmy odwołać jest strasznym leniuchem, któremu nie chce się walczyć z bezrobociem w naszym mieście, które wynosi jakieś 20%, ale też nie rozpoczyna nowych inwestycji w mieście, nakłada wysokie podatki.... Jedny słowem jednen wielki burdel na kółkach.

   Na szczęście mamy dużo szkół każdego szczebla więc zieciaki zawsze będą miały gdzie biegać do szkoły.

   Ceny jak to w przeciętnym polskim mieście.

   Jeśłi nie przyjedziecie to sie nie przekonacie :)
  • katarzynakropka Re: Czy warto zamieszkać we Włocławku ? 23.09.14, 09:54
   O włocławku można powiedzieć dużo dobrego i dużo złego tak naprawdę, zależy co ty chcesz wiedzieć :) generalnie miasto do życia jest sympatyczne, ale nie przyjazne więc raczej kierunek jest odwrotny, a więc więcej ludzi wyjeżdża stąd niż przyjeżdża.
  • kapi.kapiko Re: Czy warto zamieszkać we Włocławku ? 23.09.14, 15:14
   hej :) Niezbyt często słyszy się o tym, że ktoś się tu wprowadza. Jak już pisał ktoś wyżej - zdecydowanie więcej osób wyjeżdża. Niestety jest ciężko z pracą, taki trochę zastój jeśli chodzi o rozwój. Miasto samo w sobie przyjemne, jest sporo miłych miejsc. Dzieci będą zadowolone na pewno
   • marteczce Re: Czy warto zamieszkać we Włocławku ? 23.09.14, 15:54
    zależy co Cię interesuje :) Ogólnie Włocławek jest miłym miastem, niestety dość zaniedbanym. Mamy duże bezrobocie, mało się dzieje, brakuje inwestycji, dużo młodych osób wyjeżdża.
    • katarzynakropka Re: Czy warto zamieszkać we Włocławku ? 29.09.14, 10:53
     jeśli mąż dostał pracę konkretnie we Włocławku ze wskazaniem na branżę chemiczną to myślę, że możecie się tutaj osiedlić w naszym mieście. Jak doczekamy się rewitalizacji jeszcze niektórych miejsc w centrum to zacznie się robić coraz bardziej sympatycznie :) dostęp do sklepów standardowy jak na średniej wielkości miasto czyli markowe dyskonty są. Blisko mamy do główny dróg więc podjechać do większych miast w godzinę, dwie a czasem trzy na zakupy większe (ubrania itp.) też można. Jest obecnie nie zaciekawe ale może będzie lepiej :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka