Dodaj do ulubionych

TSH rośnie mimo podwyższonej dawki

14.01.10, 09:29
Od ponad pół roku moje dawki tyroksyny rosną, od 50 przez 62.5 do
75, mimo to TSH zamiast spadać rośnie i wynosi obecnie 2.92.
Zaznaczam, że pragnę zajść w ciążę. FT3 spada, ale pozostaje w
normie. FT4 rośnie, ale również w normie. Liczba przeciwciał spada,
ale pojawiły się jakieś TRAK, o których wyczytałam, że – wykryte
podczas badania – wskazują na komponenty choroby Morbus Basedow.
Czy to stres może tak wpłynąć na TSH? Czy powinnam sobie zmierzyć
kortyzol we krwi?
Lekarka (exlekarka, idę szukać innej) nic mi nie wytłumaczyła,
skazana więc jestem na samotne poszukiwania w sieci. Poza tym na
moją sugestię, że może by tak spróbować z hormonem T3, zareagowała z
wielką łaską, powiedziała, że przepisać jej go nie wolno (chodzi o
Thybon, czyżby jakieś układy farmaceutyczne?), co najwyżej preparat
kombinowany, gdzie dawki T3 i T4 są już odmierzone. Dostrzegłam
jednak, że nie ma w jego stosowaniu żadnego, albo bardzo niewiele
doświadczenia i ponieważ nie chcę już być jej pacjentką, więc go nie
wykupiłam.
Jeśli ktoś ma podobne doświadczenia, albo wie coś na temat, to
proszę.
Dzięki!
Obserwuj wątek
    • mediteranka Re: TSH rośnie mimo podwyższonej dawki 14.01.10, 09:52
      Dziewczyny,sorry. Zanim przeczytalam, ze powinnam podac w procentach
      i dokladniej moje wyniki to juz wyslalam posta... Przepraszam, w
      domu wszystko zrobie jak trzeba i jeszcze raz posle. Prosze nie
      buchac na mnie, poprawie sie.
      • aleksandra_01 Re: TSH rośnie mimo podwyższonej dawki 14.01.10, 11:04
        >Od ponad pół roku moje dawki tyroksyny rosną, od 50 przez 62.5 do
        >75, mimo to TSH zamiast spadać rośnie i wynosi obecnie 2.92.
        >Zaznaczam, że pragnę zajść w ciążę. FT3 spada, ale pozostaje w
        >normie. FT4 rośnie, ale również w normie.

        bo "w normie" to nie wszystko, ważne w którym miejscu tej normy
        i jak mają się te wyniki do siebie.
        tsh rośnie bo dawka jest za mała. 75 to jest mało.
        Jak napiszesz wyniki to się okaże co z tym Novothralem.
        co do Thybonu to nie można go kupić w Polsce,
        ale można na polską receptę kupić w np. Niemczech.
        Niestety, Novothyral jest jedynym legalnie dostępnym preparatem
        zawierającym T3.

        a.
        • mariaelenaa Re: TSH rośnie mimo podwyższonej dawki 14.01.10, 12:45
          Aleksandro a thybon jest lepszy? i istneije mozliwosc ze Polski
          lekarz go pzrepisze?
    • mediteranka Re: wyniki 14.01.10, 16:42
      Wynik 05.01.10 po trzech miesiącach na tyroksynie 75

      FT3 83% 2,50 pg/ml norma: 2,00 – 4,40
      FT4 73% 14,90 pg/ml norma: 9,30 - 17,00
      TSH basal 2,92 mIU/l norma: 0,27 - 4,20
      TPO AK 273,30 IU/ml norma: 0,00 – 35,00
      TRAK <8.00 U/l norma: 0.00 – 9,00

      Dla porównania wynik z 15.10.09 po trzech miesiącach na tyroksynie
      62,5 (50 plus połowa 75, ile ja się nakruszyłam tych tabletek...)

      FT3 25% 2,60 pg/ml norma: 2,00 – 4,40
      FT4 59% 13,90 pg/ml norma: 8,00 - 18,00
      TSH basal 1,65 mIU/l norma: 0,27 – 2,50 (norma u
      góry jest inna)
      TPO AK 364,00 IU/ml norma: 0,00 – 35,00

      Właśnie wyciągnęłam moje pierwsze badanie hormonów tarczycy, z
      listopada 2008
      FT3 30% 2,8 pg/ml norma:
      2,00 – 4,40
      FT4 33,33% 1,1 ng/100ml norma: 0,8 – 1,7
      TSH basal nieoznaczalne norma: 0,3 –
      3,0
      TSH/TRH 28,0 miU/l norma: brak danych
      aTPO 574 IU/ml norma:
      <16.00 IU/ml
      TRAK <1 IU/ml norma: <1
      IU/ml

      Samopoczucie: wiecznie spuchnięta, tyję, huśtawki nastrojów ale daję
      radę. Przed leczeniem farmakologicznym było gorzej.

      Co do Thybonu, to mieszkam w Berlinie i żona kolegi z pracy dostała
      go na receptę od swojej lekarki. Moja lekarka z jakichś powodów nie
      mogła mi go wypisać i zaproponowała właśnie Novothyral 100
      zastrzegając, że jest o tyle „gorszy” od Thybonu, że nie można
      indywidualnie dostosować do pacjentki porcji T4 i T3 tylko ma się
      gotowy produkt z już odmierzonymi ilościami.
      Uparłam się na ten T3 po przeczytaniu książki Michaela E. Platt pt.
      The Miracle of Bio-Identical Hormones, prawie w całości dostępnej na
      books.google.pl/books?q=michael+platt, polecam zwłaszcza
      rozdział III. On tam jeszcze pisze o progesteronie, ale to temat na
      osobny wątek.

      Dziękuję Wam z całego serca! Kochane jesteście.
      • rosteda Re: wyniki 14.01.10, 22:03
        mediteranka napisała:

        > Wynik 05.01.10 po trzech miesiącach na tyroksynie 75
        >
        > FT3 83% 2,50 pg/ml norma: 2,00 – 4,40
        > FT4 73% 14,90 pg/ml norma: 9,30 - 17,00
        > TSH basal 2,92 mIU/l norma: 0,27 - 4,20
        > TPO AK 273,30 IU/ml norma: 0,00 – 35,00
        > TRAK <8.00 U/l norma: 0.00 – 9,00

        Te aktualne wyniki masz bardzo dobre i nic nie zmieniaj dawki bo takimi czestymi
        zmianami mozesz tylko to popsuc.

        > Dla porównania wynik z 15.10.09 po trzech miesiącach na tyroksynie
        > 62,5 (50 plus połowa 75, ile ja się nakruszyłam tych tabletek...)
        >
        > FT3 25% 2,60 pg/ml norma: 2,00 – 4,40
        > FT4 59% 13,90 pg/ml norma: 8,00 - 18,00
        > TSH basal 1,65 mIU/l norma: 0,27 – 2,50 (norma u
        > góry jest inna)
        > TPO AK 364,00 IU/ml norma: 0,00 – 35,00

        Na ktorej dawce czulas sie lepiej?
        Te wyniki sa nizsze ale nie sa tragiczne.

        > Właśnie wyciągnęłam moje pierwsze badanie hormonów tarczycy, z
        > listopada 2008
        > FT3 30% 2,8 pg/ml norma:
        > 2,00 – 4,40
        > FT4 33,33% 1,1 ng/100ml norma: 0,8 – 1,7
        > TSH basal nieoznaczalne norma: 0,3 –
        > 3,0
        > TSH/TRH 28,0 miU/l norma: brak danych
        > aTPO 574 IU/ml norma:
        > <16.00 IU/ml
        > TRAK <1 IU/ml norma: <1
        > IU/ml
        >
        > Samopoczucie: wiecznie spuchnięta, tyję, huśtawki nastrojów ale daję
        > radę.

        Obrzeki moga miec tez i inna przyczyne. Nie wszystko musi byc od tarczycy.
        Ile masz lat?
        Napisalas ze tyjesz.
        Ile przytylas w ostatnim polroczu?

        > Przed leczeniem farmakologicznym było gorzej.


        > Co do Thybonu, to mieszkam w Berlinie i żona kolegi z pracy dostała
        > go na receptę od swojej lekarki. Moja lekarka z jakichś powodów nie
        > mogła mi go wypisać i zaproponowała właśnie Novothyral 100
        > zastrzegając, że jest o tyle „gorszy” od Thybonu, że nie można
        > indywidualnie dostosować do pacjentki porcji T4 i T3 tylko ma się
        > gotowy produkt z już odmierzonymi ilościami.
        > Uparłam się na ten T3 po przeczytaniu książki Michaela E. Platt pt.
        > The Miracle of Bio-Identical Hormones, prawie w całości dostępnej na
        > books.google.pl/books?q=michael+platt, polecam zwłaszcza
        > rozdział III.

        Ale tobie nie jest potrzebny ani Thybon ani Novothyral.
        Przemiane masz bardzo dobra i nie "polepszaj" jak masz cos dobrze bo mozna to
        tylko zepsuc.

        > On tam jeszcze pisze o progesteronie, ale to temat na
        > osobny wątek.
        >
        > Dziękuję Wam z całego serca! Kochane jesteście.

        Jak mieszkasz w Niemczech to pewnie znasz jezyk niemiecki, polecam niemieckie
        forum Hashimoto.
        Pozdrawiam Rosteda

        • mediteranka Re: wyniki 14.01.10, 22:29
          Rosteda, najpierw bardzo dziękuję, że zajęłaś się moimi wynikami!
          Odpowiadam:
          > Te aktualne wyniki masz bardzo dobre i nic nie zmieniaj dawki bo
          takimi czestym
          > i
          > zmianami mozesz tylko to popsuc.

          Lekarka chciała mi jednak znów podwyższyć dawkę, na razie nic nie
          będę zmieniać i skonsultuję wyniki jeszcze z innym lekarzem.

          > Na ktorej dawce czulas sie lepiej?

          Na tej. Nie potrzebuję dużo snu, mam sporo energii, zaparcia się
          skończyły.

          > Ile masz lat?
          > Napisalas ze tyjesz.
          > Ile przytylas w ostatnim polroczu?

          Skończę 34 lata w lutym. Przytyłam 6kg.
          I wejdę na niemieckie forum Hashimoto, choć po polsku to zawsze
          fajniejsmile
          Dzięki i pozdrawiam
      • milena176 Re: wyniki 15.01.10, 09:28
        a mnie się wydaje, że coś nie za bardzo dobrze policzone są procenty:
        > FT3 83% 2,50 pg/ml norma: 2,00 – 4,40
        > FT4 73% 14,90 pg/ml norma: 9,30 - 17,00
        ft3 nie pasuje, przy wyniku 2,50, przy tych normach, które podałaś na pewno ft3 nie jest na poziomie 80%, skorzyrzystałam z kalkulatora z forum - jeszcze raz przeliczyłam Twoje wyniki na procenty i wyszło mi tyle:
        ft3 na poziomie 20,83% a ft4 72,73%.
        Także te wyniki zmieniają trochę postać rzeczy. Jest duża rozbieżność między ft3 i ft4.
        Pozdrawiam
        • mediteranka Re: wyniki 15.01.10, 11:34
          Az mi wstyd, ze tak nie umiem sie zatroszczyc nawet o prawidlowe
          podliczenie procentow... Dzieki...Mam juz termin do endokrynolozki w
          poniedzialek rano. Zdam relacje. Zycze bialego weekendu!
          • mediteranka Re: wyniki 18.01.10, 13:02
            Byłam u nowej lekarki. Milena, Twoja ocena moich wyników się
            potwierdziła. Dostałam Thybon, 10 mikrogramów do Thyroxyny 75.
            Jestem pełna optymizmu. Jeszcze raz wielkie dzięki, Wasze komentarze
            bardzo mi pomogły i zainspirowały do dalszego zbierania informacji.
            Kontrola za 6 tygodni.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka