Dodaj do ulubionych

Spacerownik Muranów w GW

04.06.07, 11:32
juz w środę.
Obserwuj wątek
    • vvesna Re: Spacerownik Muranów w GW 06.06.07, 20:40
      Nie udało mi się kupić dziś GW.
      Trochę późno wyszłam z domu, ale na Muranowie była już tylko GW z filem. Nie
      chciałam filmu, więc pomyślałam, że później gdzieś indziej znajdę. Wracając do
      domu, pytałam wszędzie. I nic. Figa z makiem.
      • krwawymsciciel bez rewelacji 06.06.07, 21:40
        tak naprawde to przewodnik 'grzybow i muranow'. sam muranow to tak troche na
        sile. 'tu byla taka ulica a tu byla inna a tu mamy pomnik a tu stoi ohel' i
        oczywiscie uwzgledniona tylko strona srodmiejska.
        • kawiusz Re: bez rewelacji 07.06.07, 22:57
          krwawymsciciel napisał:
          > tak naprawde to przewodnik 'grzybow i muranow'

Omówili Grzybów nie zagladając na plac Grzybowski ;/
          Skoro już było o Halach Mirowskich to mogli zachaczyć o inne ciekawe miejsca i budowle: Synagoge Nożyków, ulice Chlodna, Krochmalną
          Muranów bez kościoła NMP, VLO, Szpitala Ewangelickiego ;/

Ktos z was moze był na jakimś z poprzednich spacerów? Zaczynają na metrze śwkrz. wiec moze w realu bedzie ciekawiej?
    • diaspora13 Re: Spacerownik Muranów w GW 07.06.07, 00:21
      tak...też czekałam na to i ogromne rozczarowanie. nic ponad informacje, które
      można znaleźć w innych źródłach - np. książkach o warszawskim getcie. poza tym
      gdzie muranów, a gdzie grzybów? aż prosiłoby się żeby napisać coś o historii
      przynajmniej niektórych budynków z lat 50. - przecież muranów to założenie nie
      mniej udane od krakowskiej nowej huty, która już zyskała miano kultowej" (tfu!)
      i doczekała się niezłego przewodnika (autorstwa mieziana). szkoda, bo do tej
      pory Spacerowniki uważałam za jeden z fajniejszych "stołkowych" pomysłów. ale
      jest i plus - to znaczy, że ciągle jest ziemia nieodkryta i można napisać
      prawdziwy, pełny przewodnik po muranowie:)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka