Dodaj do ulubionych

Ból po operacji !!Pomóżcie

27.04.07, 17:05
Witam. Mam dopiero 18 lat, a juz usunięto mi woreczek. Miałam tydzień temu
zabieg laparoskopowy. I było wszytsko okej do wczoraj. Od wczoraj boli mnie
podczas chodzenia brzuch, podobnie jak przy kamicy było, tyle że lżej. Byłam
dzisiaj na zdjęciu szwów, mówiłam lekarzowi to wypisał mi jakieś leki.Ale ja
się martwię czemu mnie to boli??? Proszę o radę.
Obserwuj wątek
    • calineczka79 Re: Ból po operacji !!Pomóżcie 27.04.07, 21:24
      Witam w klubie - ja miałam operację w wieku 17 lat ale nie skończyło się na
      laparoskopii ....

Za wiele to Ci chyba nikt nie poradzi bo nikt Cię nie badał, skoro lekarz tak
      twierdzi to napewno wszystko sprawdzil i jest to kwestia chwili aż wszystko
      dojdzie do normy, weź pod uwagę że byłaś dość mocno znieczulona i takie
      znieczulenie odchodzi wlasnie przez kilka dni (ja kilka miesięcy miała jeszcze
      kawałek brzucha drętwego) i może to się objawiać większą tkliwością - nie ma co
      od razu panikować :-) staraj się żyć normalnie a napewno niebawem zapomnisz o
      sprawie :=D
      • sylwka892 Re: Ból po operacji !!Pomóżcie 28.04.07, 10:16
        AHa. Byłam wczoraj wieczorem na pogotowiu, bo strasznie rwało, dali mi jakiś
        silny zastrzyk przeciwbólowy i przeszło.Dziś znowu pobolewa, ale powiedzieli ze
        pewnie się przeciążyłam i temu tak boli, ze teraz mam odpoczywać a dalej mam
        zakaz dzwigania itp..A jak zacznie znowu boleć mocno i gorączka to zapraszają
        ponownie. I mam jeszcze pytanie.. Ile czasu obowiązuje taka ścisła dieta? I
        kiedy mogę zjeść kawałek czekolady, czy coś takiego???
        • calineczka79 Re: Ból po operacji !!Pomóżcie 28.04.07, 16:57
          ja zjadłam dość szybko bo tak mi się chciało :-D
          może potas mi spadł - tak sobie to tłumaczyłam ale i tak mi zabraniali i po
          kryjomu obgryzłam snickersa z czekolady chyba ze 2-3 tygodnie po wyjściu ze
          szpitala :-) nic mi nie było widocznie organizm wiedział czego mu trzeba skoro
          aż tak się domagał :-D

dieta to zależy jak się będziesz czuła jak bedzie bolało to wiadomo że nie ma
          co eksperymentować, ale jak wrócisz do pełni sił to jak najbardziej ok. 2-3
          miesięcy powinno być ok :-)
          • sylwka892 Re: Ból po operacji !!Pomóżcie 28.04.07, 20:37
            Dzięki ;]. Bo też tak mi się chce coś slodkiego ojejuuuu... Dziś już mniej
            boli,ale jeszcze pobolewa, ale dziś mniej się przeciążałam to może i temu ;].
            Wielkie dzięki za pomoc ;]. A jeszcze a propo alkoholu, powiedzieli mi, że nie
            mogę pić żadnego alkoholu do końca zycia. Chyba przesadzili????
        • tijgertje Re: Ból po operacji !!Pomóżcie 30.04.07, 14:30
          sylwka892 napisała:
          kiedy mogę zjeść kawałek czekolady, czy coś takiego???

Ja nie mialam zadnej diety, jestem prawie 3 lata poi zabiegu i nic mi nie
          dolega. Diete dostalam tylko w dniu zabiegu, jakies 2 godziny po zabiegu
          dostalam puierwsze jedzonko: budyn czekoladowy i waniliowy:-) I kawe:-) Lekarz
          (holender) na moje pytanie o diete zrobil wielkie oczy:-)
      • basia23l Re: Ból po operacji !!Pomóżcie 26.06.07, 20:53
        witam.Jestm miesięc po zabiegu laparoskopi ale to mniejsza z tym dzisiaj rano
        zaczło mnie bolić po prawej stronie pomiędzy wątrobą a woreczkiem żułciowym
        złapały mnie takie same skurcze jak maiłam kamice żółciową. Kto wie co to może
        być
    • sylwka892 Re: Ból po operacji !!Pomóżcie 28.04.07, 21:28
      I znowu mnie boli ;(. Jak się prostuję, i chodzę. I jak ja mam normalnie zacząć
      funkcjonować? Czytalam ze w 2 tygodnie po zabiegu powinno się normalnie
      funkjonlować a mnie boli tak jakbym biegała i kolka mnie złapała.. I przy
      dotyku też ;(;( Może jeszcze wśrodkui tam się nie pozratało?
      • doras75 Re: Ból po operacji !!Pomóżcie 29.04.07, 12:39
        Sylwka nie martw się,jesteś dopiero co po zabiegu, przecież to nie było
        obojętne dla Twojego organizmu, przecież w środku tez masz szwy, a Ty bys juz
        biegać chciała ;-)
        U mnie takie kłucia trwały ponad 3 tyg chirurg mówił, że wszystko się musi
        powoli uspokoic i przestawic na nowy system trawienia.
        Widzisz ja jestem 3 lata po operacji,a mam dolegliwości ... choc wyniki sa
        dobre.
        Spokój i jeszcze raz spokój, bo inaczej nerwy Cię wykończą.Weź sobie nospę jak
        boli, nawet i 3 razy dziennie sobie bierz na razie.
        pozdrawiam
        • sylwka892 Re: Ból po operacji !!Pomóżcie 29.04.07, 20:52
          Wielkie dzięki :*:*:* Teraz się już nie martwię :). A mam jeszcze jedno
          pytanko, jakie masz dolegliwości?
          • vorlon1969 Re: Ból po operacji !!Pomóżcie 11.06.07, 21:35
            Ja jestem 5 miesiac po zabiegu i tez mnie boli przynajmniej kilka razy w ciagu
            dnia,tylko nie tak mocno jak przed zabiegiem,ale staram sie z tym zyc i tłumacze
            sobie ze jeszcze pare miesiecy i przejdzie,tylko ze ja miałem zabieg metoda
            tradycyjna,a czekolade i wogóle coraz wiecej posiłków wprowadzałem po
            miesiacu.Diete taka scisła trzymałem tylko przez miesiac.Co do alkoholu to po
            ok.2,5 miesiac po zabiegu kolega miał imieniny i popiłem dosc zdrowo,nie tylko
            piwo,ale i mocniejsze trunki i jak widac zyje,tak ze nie jest prawda ,ze nie
            wolno pic alkoholu,ale nie wolno przesadzac.Pozdrawiam i głowa do góry, wszystko
            bedzie dobrze :)
            • sylwka892 Re: Ból po operacji !!Pomóżcie 11.06.07, 23:42
              Ja ten post napisałam tydzien po operacji ;). teraz już dawno zapomniałam, że
              miałam jakąś operację. To strasznie długo cię boli jak już 5 miesięcy..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka