13.01.20, 09:14
...płonie ,seria pożarów buszu zakończyła się wieloma zniszczeniami, przypadkami śmiertelnymi, masakrą tamtejszych zwierzaków, nie bardzo spadającym "właściwą stroną"na dywan wiatrem i ...pożarem na Wyspie Kangura,gdzie wszystko okolone jest Wielką Wodą.
Premier zapowiedział w końcu śledztwo,jedyną poszlaką oczywistą,od zeszłego roku były sygnały polityczne, dotyczące mobbingu Trampka w stosunku do Australii.
Ciekawa jak zwykle wszystkiego,zapowiedziałam sobie "karciane podchody".
Impeachment w Ameryce wlaściwie przegłosowany,na wniosek Bidena,który będzie chciał kandydować.

Mam tam koleżankę,tylko ...nie bardzo wiem gdzie,nie wyłączając trudnych warunków.Nie orientowałam się bowiem w administracji i geografii,ciągle się przeprowadzała,aż w końcu osiadła z konikami,kurami i kaczkami na wsi,nawet bardzo podobnymi dzikimi końmi do tych - tfu,tfu,oparzonych na zdjęciach internetowych.

Kotek wyje po nocach, ciągle mnie budzi śpi tylko trochę w dzień, później rzecz jasna na mnie, ale chwilę po zmroku zachowuje siędziwnie. Pokazałam mu smutne zdjęcia na internecie, pierwszy kontakt zeStrażąPożarną miała i widziała na naszej ulicy wóz strażacki,gdzie strażak wchodził przez balkony. Od początku jesieni "coś pękło", najpierw był wWarszawie na stacji metra zablokowany przeze mnie przypadek "krwawej jatki", 10 dni później w Hadze i Londynie też nożownicy.
Teraz prowokacje w Iranie,no i "głupie manewry".. wszyscy wiedzą z głupiejących powoli tablo jakie.
Skoncentrowałam się na Australii, i postawiłam karty.
2 Kielichów/-
Para Den / oba odwrócone
To "coś jeszcze jak zwykle krytycznie nie pamiętam, jak piszę robi się ze mnie ciemna masa,a niektóre rzeczy sprawdzam po wielu minutach, a nawet dniach.
Powiem szczerze, mi to przypomniało stary przypadek Clintonów, a roztrwaniające pieniądze i dobra Natury i społeczeństw "małżeństwo " trampki i jego iwankę, ale jeszcze bardziej się zdziwiłam,kiedy coś podobnego podano zarówno jako argument w sprawie romansu klintonów, jak i teraz, po sprwie przegłosowanej przez kongres. Przy czym republikanie głosowali niby razem przeciw,ale domokraci jak monolit za. Właściwie nic dziwnego, włącznie ze sprawąUkrainy,gdzie obok ford trampek w polsce chciano im uwiesić jeszcze i patrioty.

Ktoś ma jakieś forumkowe przemyślenia może?

--
To nie karty są nietrafne, ważne że by były trafne kary..
Kości zostały rzucone.Tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
www.oczary.wordpress.com
Obserwuj wątek
    • tabularasa22 Re: Australia 13.01.20, 13:59
      Czy ja wiem... pożary w Australii są co roku. Co roku jest dramat. Mam tam przyjaciółkę od lat. Skala w tym roku jest wyjątkowa - bo też i temperatury wyższe i jest bardziej sucho. Pewnie świrów nie brakuje i czynnik ludzki też dołożył, ale nie sądzę żeby miało to polityczne tło.
      2 kielichów - jednak nastąpiła ogromna mobilizacja, ludzie tam sobie pomagają, finansowo pomaga społeczność międzynarodowa. 2 monet - wymaga wielu działań, napraw, nakładów, ale trudno będzie o koordynację, decyzję na czym się skoncentrować , potrzeba wszystkiego i tego wszystkiego jest za mało - kasy, ludzi, kompetencji, sprzętu.
    • camaretto Re: Australia 13.01.20, 18:16
      Taaa,ale nie na tą skalę tab, nie na tą skalę.... To chwila za chwilą,oczekiwanie nie-czy pożarw innym miejscu wybuchnie, tylko pasem ponoć idą,niezależnie od kierunku wiatru.U nas też był40 st.albo i 50 przy gruncie w Europie,ale ludzie umierali na tych samych szerokościach tylko na odwrót na serce,nie na pożar dopóki głupek Szydło raz nie podłożył ognia.
      Chwilę po akcji ratunkowej - Wyspa Kangura. Powiedz jak się tam przyroda rozwijała tyle wieków,bo zdjęcia są dramatyczne.No i żeby nieprzesadzić - wyspa to taki ląd z buszem ...okolony morzem.
      W 5 min rozpętał się dramat,miliardy zwierząt,misiów koala, kangurów,zwierząt gospodarskich zginęło w tych miesiącach,domy,straty wielomilionowe mocnej gospodarki.
      Zwłaszcza że ludzie za tym stoją,przecież nie tamtejsi.
      Ja też ochłonęłam,kiedy Szyszko zmarł.IMc Cain. Nie powiem,nie dlatego,że sprzedawali lemoniadę.

--

Kości zostały rzucone.Tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
      www.oczary.wordpress.com
      • camaretto Re: Australia 14.01.20, 07:09
        PS. 2 Kielichów u mnie to pewno ta sama co u ciebie aczkolwiek u mnie "na minusie" -to niemożność dogadania się z kimś albo z czymś, mobbing to odpowiednia ENERGIA wyjaśniająca. Kłopot czy pytasz o to jaka jest sytuacja, czy o przyczyny kryzysu, Tab.
        Bo 2 Den. pasuje na drobne dla naciągacza.Za "czapkę z piór" ktoś mógł się połakomić,zwłaszcza jeśli jako menelik czy podobny zbierał butelki,u nas tak robią, choćby dla "administracji osiedlowej" albo Wietnamcow.To ludzie pozbawieni pracy, ale i sumienia.
        A podpalacze - pijacy spowodowali np.pożar tężni pod Warszawą. Spłonął budyneczek kas,zanim go ugaszono, "na szczęście" dla suchej solanki drzewa na zewnątrz "zatrzymały" na sobie ogień.
        To dziwne,ale mechanizmy działania natury śmieszą i cieszą ludzi którzy jak dzieci poruszają się w tym innym świecie pełnym współczesnych zabawek,bez świadomości prawnatury, jak np.stosunek do wilków,czy też świń.
        Wilkom już znów nie wolno zjadać nic w ogóle. wrociły -ale w roli zabawek dla tłumów, u nas na Śląsku np.ludzie cieszą się z tego, ale mechanizmy działania przyrody,oprocz nagonki powszechnej - to na tygrysicę "T1" w Bengalu ,która "pije krew"(zwierzęta tak robią w Afryce kiedy jestsusza, ale półgłówkom ludziom wystarcza to do samosądów).
        Ministerstwo Ochrony nic już nie chroni, bo hodowlane żubry bez paśnika wyglądają jak skazańcy,wszystkożerne świnie bez karmy tygodniami to przestępcy - ludojady,które należy uśpić, nie oddać do rzeźnika...
        Psy - killerzy, kotki jedzą drobne praszki,takieśliczne,e dzidziuś będzie je chronił.
        Niestety, perkoza zabije zły myśliwy za miesiąc, ale prawo go będzie chroniło,bo zabije też przez pomyłkę kojota i wilka,złe fistaszki, które zrobią krzywdę Czerwonemu Kapturkowi.
        Niedźwiedzia ktoś póki co wypędził w Rosji pod strzał. Zrobił się dramat,bo strzelcem był gość Putina,a miszka był pijany.
        Bez kodeksu sprzed tygodnia to się człeku nie poruszaj po padole.

--

www.oczary.wordpress.com
        • camaretto Re: Australia 14.01.20, 07:19
          ...Mechanizmów działania światai przyrodynikt ju nie rozumieani nieszanuje,kiedyś byly one nadrzędne,a wszystkim "kierował"Bóg,który zresztą,jako "dobro szczepu "po to zotał wymyślony,jako instynkt ,wiedza memów albo genów,albo Inteligencja - ale nie SADYSTA.
          A teraz - faza,ludzie osądzają się w imieniu tegoż Boga wzajemnie, ale świnie - winne,trza je uśpić,co będą robiły na dożywociu, skoro nawet za żołędziami ryć nie umieją,tak do rzeźni - nie pasują, KK. nie czytają...
          Cholerka, chyba przesadziłamz tym czytelnictwem wśród moich kotów,bo po decybelach i 1,5 mln $ za szczekanie psa dalsze kary "wymierzane" w nos Naturze, która już na maksa boi się człowieka

--

www.oczary.wordpress.com
          • tabularasa22 Re: Australia 14.01.20, 08:33
            Może i masz rację, musiałaby działać siatka na dużą skalę, no ale nie znam się na tym. Oby udało im się opanować to wszystko. Nawet z pomocą boską, skoro diabeł rozpętał im to piekło .
            • camaretto Re: Australia 15.01.20, 01:57
              Modląsię Polacy do św.Grety, straszą dochodzeniem. I mają rację, moim zdaniem,gdyby nie groźby nic by nie ruszało.U nas jeszcze dowalono parobkowi, ilekroć było oblężenie w Czersku np. To takie średniowiecznem metody ale nic dodać, nic ująć.
              Deszcze już przyszły,a z nimi nadzieja na ochłonięcie.
              U nas też.
              Trzy miesiące non stop,z trudem dało się to opanować,podobno z uwagi na suszę i olejki eterczne,ale czy tylko ? Przecieżu nas też byłaniby susawiele razy,żywe drzewa trzymają wodę,co innego wyschnięta na wiór trawa.
              Z drugiej strony, tamtejsze zwierzaki są niezwykle powolne,no i na swój sposób,nie są niebezpieczne. Chronią się w cieniu dżungli przed słońcem i tak przeżywają.
              Pozatym to co oni pokazują,to już nie busz,totamtejsze wioski, oni mają może trochę papuaski system społeczny, w tych bungalow, ale szybciej opanowują katastrofy dzięki temu,bo pozbierali ludzi w jedno miejsce, dali im schronienie,ale to zostało - spłonęło. - domy,samochody...

Nie wiem,czy widziałaś tamtejsze zdjęcia, koszmar, rozpylanie z gaśnic na helikopterach, poranione miśki i szczurki tasmańskie... A ja mam tropikalną dźunglę i dzikie koniki na zdjęciach u kumpeli...

--

www.oczary.wordpress.com
              • camaretto Re: Australia 15.01.20, 02:08
                Ktoś widział debilizm nowych sędziów? Dochodzenie bylo prokuratorskie vs. ... świniom sąsiada. Zostały skazane na karę śmierci przez... uśpienie . Nie przez rzeźnię, jak to jest w zwyczaju wsiowym.
                W dodatku świnie mają uzębienie jak człowiek,same siekacze,nie sąw stanie szarpać pozywienia,trzeba im dawać obierki.
                Głupki,na hodowlii się nie znają,panikę robią.
                Jak ktoś chce, to może świńskie ryje popodziwiać w galaretce u nas w sklepie,włącznie z zębami, to idento jak u czowieka.
                Jak się okazuje, Kajetan ma rację, że mózgi też bez rożnicy,Piss potrafi, a Kajethan ma rację...
                Dać mu Nobla z biologii!!!

--

www.oczary.wordpress.com
                • sekatoor Re: Australia 15.01.20, 12:21
                  Kobiety się łamią, cholera,coś jest nie tak tak.
                  Witam, już nieobecni na bioterapii?
                  Moc -11 - nigdy nie truchleje,choć Księżyc w podarunku błyszczy.
                  umarł król - niech żyje król ...papierowego królestwa.
                  Postawcie karty, chętnie będę króliczkiem doświadczalnym, rozstałem się z żoną i rodziną,wyglądało na niemożliwe,a jednak.
                  Z warszawy nie rezygnuję. Może jednak powinieniem?

• camaretto Re: Australia 15.01.20, 15:51
                    Ja mam z Tarota
                    3Kielichów
                    2 Kielichów/-
                    Moc - 11
                    Nie rozstawaj się z kumplami, sekatorze,nawet jeśli się to wydaje absurdalne, słuchaj ich, niekoniecznie czyjejś "mowy na uszko". To nie tak że za wszystkim tkwić musi płomienisty romans.Czasami ważne jest środowisko.
                    To czasem - wżyciu - nie ty wybierasz ludzi, to ludzie wybierają ciebie.
                    wtedy wszystko jest możliwe. Bo wszystko treba chcieć, zwłaszczagdy masz potencjał.
                    A ty - chcesz ,to masz, ale jeśl jak 11 - nie wkładasz w coś energii - ....to nie masz, no i zasada nr. 1 - bardzo się denerwujesz.

--

www.oczary.wordpress.com

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka