Dodaj do ulubionych

Rozlicznie etapu I

24.11.05, 11:43
Mam pytanie czy ktoś dostał już rozliczenie inwestycji z I etapu ?
W jaki sposób był rozliczony koszt budowy odcinka ulicy Szwai, transformatora
elektrycznego - podłączenia elektrycznego, podłączy kanalizacji ściekowej,
centralnego ogrzewania, dokumentacji projektowej, czy wzięta była
powierzchnia mieszkalna I etapu czy nieznana, a szacowana powierzchnia
mieszkalna całego budynku ?
Obserwuj wątek
                • qqlio Re: No właśnie, jaka będzie cena jednego metra? 29.11.05, 17:07
                  > Głuszek przebąkiwała?? Przecież ona mówiła kiedyś!,ze wszystko jest tak
                  > wyliczone, że napewno!! cena się nie zmieni.

To bylo jeszcze wczesniej, przy sprzedazy ;-)))
                  Potem byla mowa o doplacie "w okolicach 100 zl za mkw", ale prezes tego nigdy
                  nie potwierdzil (a byla o tym mowa np. na zebraniu grupy)
                  Pzdr
                    • kubek99 Re: No właśnie, jaka będzie cena jednego metra? 01.12.05, 09:28
                      Jak komentujecie dopłatę?
                      Ja uważam, że było to celowe zagranie spółdzielni. Większość z nas
                      porezygnowała z białego montażu co powodowało konieczność zwrotu pewnej (nie
                      małej) kwoty przez spółdzielnię. Aby nie wypłacać nikomu pieniędzy, łatwiej
                      było podnieść koszt metra i pieniądze zostają w spółdzielni.

Musimy zażądać dokładnego rozliczenia z wyszczególnieniem wszystkich kosztów.
                      Poza tym nie wiem i należy to sprawdzić jak wygląda to w stosunku do umowy.
                      Należy sprawdzić czy nie jest rozliczenie już opóźnione względem terminów
                      zawartych w umowach. Może to być podstawa do anulowania wszelkich dopłat.

Nie dość, że nas olewają na każdym kroku, jest mnóstwo niedociągnięc, nie
                      załatwionych reklamacji to jeszcze chcą dodatkowe pieniądze od nas.
                      • qqlio Re: No właśnie, jaka będzie cena jednego metra? 01.12.05, 10:18
                        Nie szukalbym az takiego spisku. Przypuszczam, ze rozliczenie bedzie do wgladu
                        w siedzibie SM. Pamietaj, ze praktycznie wszystkie mieszkania zmniejszyly sie.
                        Nic wiec dziwnego, ze koszt 1 mkw wzrosl - przeciez koszt calej inwestycji nie
                        zmniejszyl sie przez to.
                        Porownaj zreszta cene 2635 zl z cena na pobliskich osiedlach (na wiekszoci z
                        nich standart apartamentowcow istnieje tylko w glowach deweloperow).
                        Co nie zmienia oczywiscie tego, ze na pewno bede chcial obejrzec rozliczenie.
                        Pozdrawiam
                      • wiesiolek3 do kubek99 01.12.05, 10:21
                        czytam od dawna wypowiedzi na tym forum i szczerze mówiąc dochodzę do wniosku
                        że ty i ks...ileś tam to rodzina. Ton waszych wypowiedzi jest zawsze taki sam-
                        oni coś kombinują a na pewno nas okradli( oczywiście SM).Człowieku , piszesz te
                        posty a na spóldzielczości nic się nie znasz( to nie wada) ale nie formuułuj
                        takich wniosków- oni muszą dać dokładne rozliczenie - łaski nie robią-ale żeby
                        to sprzwdzić trzeba się na tym znać. A co do punktualności to radzę poczytać
                        prawo spóldzielcze- znam spóldzielnie które kazały dopłacać lokatoram po 5
                        latach zamieszkiwania i było to zgodne z prawem. Jakiekolwiek spóznienie się
                        spóldzielni z czymkolwiek nie rodzi żadnych roszczeń finansowych a już na pewno
                        nie zwalnia z dopłat.Taka jest spóldzielczosć w Polsce a kupowanie mieszkania w
                        spoldzielniach ma swoje dobre i złe strony
                        • wiesiolek3 Re: do kubek99 01.12.05, 10:30
                          i jeszcze dwa słowa.Nie dotyczy to czywiście( chodzi o jakąś nową dopłatę)
                          ludzi którzy się uwłaszczyli. Podpisanie aktu notarialnego zamyka sprawę
                          jakichkolwiek ewentualnych dopłat raz na zawsze. Tu prawo stoi po stronie
                          własności.
                        • kubek99 Re: do kubek99 01.12.05, 12:39
                          A ja mam wrażenie, że dbasz bardziej o stronę spółdzielni niż naszą. A może
                          jesteś jednym z pracowników spółdzielni? I swoimi wypowiedziami próbujesz
                          uspokoić napięcie pomiędzy mieszkańcami a spółdzielnią.
                          • wiesiolek3 Re: do kubek99 01.12.05, 14:56
                            Naturalnie jak ktos ma inne zdanie i nie nap..... na SM to wróg i poplecznik SM.
                            Nie łagodze( nie staram się ) łagodzić żadnych napiec bo ich nie ma!!!!!. To
                            ty i min. twój kolega ks próbujecie je wytworzyć. Popatrz kolego obiektywniej
                            na swiat a nie stawiaj zaraz zbrojnie bo o co chesz walczyć?
                            Z czego się SM nie wywiązała albo co robi tak bardzo zle że próbujesz tworzyć
                            barykady , strone SM i mieszkańców.
                            Nie oszukuj się, nie ma konfliktu tylko próbjesz go znależć a jak ci się cos
                            wyjaśnia to uważasz że trzyma stronę SM, a nawet gdyby tak to co, nie wolnio
                            mieć innego zdania??
                            Ja tam, jak wielu innych, jestem zadowolony i nawet „ mam odwagę ” się o tym
                            pisać!
                        • ks666 Re: do kubek99 01.12.05, 13:25
                          Nie przypisuj mi Panie Wiesiołek to co Pan myśli, a co ja nie twierdzę.
                          Nie prawdą jest, że twierdzę, że oni coś kombinują i nie prawdą jest, że
                          twierdzę, że na pewno nas okradli. To są Pana urojenia.

A co do punktualności to Zarząd rękami i nogami się broni przed wprowadzeniem
                          do umów zasadniczych kar za zwłokę w czymkolwiek ze swojej strony, które
                          ewentualnie by poniósł i w ten sposób zwalnia się z jakiejkolwiek
                          odpowiedzialności.

Na dobrą sprawę zamiast kwitowania, że taka jest spółdzielczość w Polsce
                          powienien by Pan powalczyć, aby zapisy o karach za przekroczenia terminów
                          znalazły się w umowach sprzedaży mieszkań. Kary te winny obciążać Prezesów, a
                          nie wchodzić w koszty związane z realizacją inwestycji. Napewno zamieszczenie
                          takich zapisów w umowach poprawiłoby postrzeganie wizerunku Spółdzielni, o
                          który to wizerunek usiłuje Pan walczyć.
                          • wiesiolek3 Re: do ks ileśtam 01.12.05, 15:03
                            Czy ty jestes taki głupi czy tylko tak wygladasz??
                            A w którym prawie spóldzielczym jest zgoda na taki zapis.Najpiewrw zmień prawo
                            a potem ządaj aby ktos wprowadzał to do umów. Jak ci moga napisać cos takiego w
                            umowie jak prawo na to nie zezwala.
                            Moze i prawo jest chore( na pewno jest) ale wszystkie kary sa kosztem i
                            obciążają członka, więc kara za niedotrzymanie terminu obciąża i mnie i ciebie
                            bo jesteśmy członkami.
                            A swoją drogą jakiego terminu na Szawi nie dotrzymała SM?. Myślę że najlepiej
                            powieśmy prezesów a potem znajdziemy im jakąś winę. Słowo daje ty jesteś z
                            minionej epoki, BRAWO
                            Pozwolisz że to był moj ostatni post polemizujacy z twoimi wypowiedziami bo
                            rozmowa z toba powoduje u mnie mdłości
                            • ks666 Re: do ks ileśtam 02.12.05, 11:48
                              A gdzie jest to zakazane ? Jeśli nie jest zakazane, to jest dozwolone.
                              Nie wiesz nawet o tym, że prezesi spóldzielni odpowiadają do wysokosci 3
                              miesięcznych uposażeń i co być może wkrótce zostanie zmienione na to, że będą
                              odpowiadać całym swoim majątkiem.

I czytaj uważnie! W moim poście: kara według zapisu w umowie sprzedaży ma
                              obciążać prezesów a nie członków spółdzielni.

Poza tym nie rozróżniasz walki ze spółdzielnią od walki o oprawę funkcjonowania
                              spółdzielni. Przypisujesz mi to pierwsze, gdy ja czynię to drugie.
                      • ks666 Re: No właśnie, jaka będzie cena jednego metra? 03.12.05, 12:57
                        Na wszystko spółdzielnia ma ruchunki więc cena metra będzie wychodziła z tych
                        rachunków. Rezygnacja z białego montażu napewno nie ma wpływu na podniesienie
                        ceny za metr kwadratowy mieszkania.

W rozliczeniu są w zasadzie tylko trzy pozycje (przynajmniej tak było) i jedna
                        z nich to koszt zarządu. Osoby z Rady Nadzorczej określały wysokość tych
                        kosztów procentowo, więc tu zapewnie nie ma rachunków na zewnątrz. Jest to
                        dochód spóldzielni, ale jak on jest rozdysponowywany nie wiem. Procentowo było
                        to 4,5 - 5%. Czy jest możliwość zejścia w dół. Pewnie tak, ale odpowiedź zawsze
                        będzie taka sama, że taka zasada została przyjęta przy rozliczaniu inwestycji i
                        było tak na Zakrzówku i Obozowej (prawdopodobnie), więc zostanie ta wysokość
                        procentów utzymana na niezmienionym poziomie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka