21.08.07, 16:49
Kiedy jako małolata czytałam Jeżycjadę Gaba kojarzyła mi się zawsze
z postacią starszej siostry z filmu: "Dzień za dniem" (to był serial
o rodzinie wychowującej chłopca z zespołem Downa, na pewno wszyscy
pamiętacie Corki'ego). I dla mnie to jest Gabrysia chociaz nie znam
nazwiska aktorki.
Obserwuj wątek
    • peggysue1 Re: Gabrysia 21.08.07, 16:52
      To miało być w wątku "Tworzymy obsadę filmu na podstawie Jeżycjady"
      czy jakoś tak. Nie wiem, czemu tu mi się to wkleiło.
    • peggysue1 Re: Gabrysia - Paige Tacher 21.08.07, 16:56
      images.google.pl/imgres?
      imgurl=www.jagteam.com/tracey_needham5.jpg&imgrefurl=http://ww
      w.jagteam.com/tracey_needham.htm&h=681&w=489&sz=81&hl=pl&start=1&um=1
      &tbnid=01ffv-UseUyTiM:&tbnh=139&tbnw=100&prev=/images%3Fq%3DTracey%
      2BNeedham%26svnum%3D10%26um%3D1%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DX
    • remik37 Re: Gabrysia 21.08.07, 18:35
      ilekroć czytam Jeżycjadę to automatycznie postać gabrysi kojarzy mi
      się z aktorką Małgorzatą Foremniak
      • misinka81 Re: Gabrysia 24.08.07, 20:13
        Mi Gabrysia kojarzy się z kobietą, która prowadziła u mnie na
        studiach ćwiczenia, no wypisz, wymaluj ona. Dla mnie Foremniak jest
        za seksowna na Gabrysię ;) Zresztą, ta młoda Gabrysia, jeszcze w
        Opium, była fajniejsza, luźniejsza, bardziej energiczna i pełna
        życia. Później zrobiła się taka święta, idealna matka polka, co mnie
        drażni.
        • zieleniack Re: Gabrysia 24.08.07, 22:42
          dla mnie tez Foremniak nie pasuje-zbyt kobieca, zbyt sexy, no i
          budowe ma zbyt nie-gabrysiowatą: twarz trojkątna, wąskie ramiona (na
          pewno nie koszykarki!), poza tym nie emanuje tym Gabrysiowym ciepłem
          • onion68 Re: Gabrysia 24.08.07, 22:45
            Mi pasuje trochę Bożena Dykiel (typ urody i sposób bycia), moja córa mówi, że
            Gabriela Kownacka w Rodzinie zastępczej, ale mnie ona wydaje się zbyt
            dystyngowana na Gabę.
            • isushi Re: Gabrysia 25.08.07, 21:31
              Kownacka po udzieleniu głosu w "Baldur's Gate 2" przestała mi się w
              żaden sposób kojarzyć z Gabrielą ;-)

              Obecnie Gabriela kojarzy mi się z tymi wszystkimi matkami
              filmów/seriali z lat 80-wczesnych 90., które były kochającymi
              matkami i żonami; nieco zabiegane i rozkojarzone, ale emanujące
              ciepłem i zdrowym rozsądkiem, a nadto opiekuńczością.

        • klaudziol111 Re: Gabrysia 01.09.07, 19:21
          Ja nie mam i wątpię, żebym jeszcze nabyła pamięć do twarzy. Chociaż... wiele się
          ze mną może zmienić. Jeżeli widzę kogoś jeden raz choćbym z nim była 2 godziny -
          nie zapamiętam dokładnie jego twarzy... Trudno...
          A kiedy czytam książki nie zawsze potrafię wyobrazić sobie dokładnie
          bohaterów. Tylko Gaba nie sprawia mi problemów i ją widzę dokładnie :)
        • klaudziol111 Re: Gabrysia 01.09.07, 19:21
          Ja nie mam i wątpię, żebym jeszcze nabyła pamięć do twarzy. Chociaż... wiele się
          ze mną może zmienić. Jeżeli widzę kogoś jeden raz choćbym z nim była 2 godziny -
          nie zapamiętam dokładnie jego twarzy... Trudno...
          A kiedy czytam książki nie zawsze potrafię wyobrazić sobie bohaterów. Tylko Gaba
          nie sprawia mi problemów i ją widzę dokładnie :)
      • agusia552 Re: Gabrysia 18.09.07, 19:00
        tylko nie Foremniak
        Gabrysia powinna być wyższa i taka bardziej sportowy typ
        krutkie włosy i koniecznie piegi
        a i włosy takie żółte
        • onion68 Re: Gabrysia 18.09.07, 19:12
          W tej chwili, po namyśle, najbliższa gabrysinego image'u wydaje mi się Alina
          Janowska w "Podróży za jeden uśmiech". Pamięta ktoś? I kraciasta koszula, i
          blond włosy, dziarskość, taki sportowy typ... Zawsze też wyobrażałam sobie, że
          Gaba ma niski głos.
          Swoją drogą, jednym z głupich pytań, nasuwających mi się w związku z Jeżycjadą
          (jest ich całkiem sporo, przeważnie z rodzaju bardzo przyziemnych) to to, jak
          też Gabie udaje się zachować ową sportową sylwetkę. No bo zauważcie: sport
          uprawiała krótko i raczej dawno temu, prowadzi od lat siedzący tryb życia,
          ciągle pichci jakieś ciasta, rogaliki i dwudaniowe obiady bynajmniej nie
          dietetyczne. Z moich obserwacji wynika, że pierwsze co się dzieje, gdy
          przestaniemy uprawiać sport, za to zachowamy zwyczaje żywieniowe z czasów jego
          uprawiania, to utrata owej wysportowanej sylwetki - no i kondycji. A ponadto
          Gaba wchodzi już w wiek menopauzalny, a to kolejne zagrożenie dla sylwetki.
          Geny, nadczynność tarczycy?
          • jamniczysko Re: Gabrysia 19.09.07, 10:05
            Ja myślę, że Gaba się pilnowała. Przecież nawet ten razowiec
            pogryzała (pogryzała zaledwie!) z jedną nogą opartą na krześle,
            podczas kiedy Pulpecja w pozycji siedzącej zajadała "makowczyk, cium
            cium, pyszulkę".
            • onion68 Re: Gabrysia 19.09.07, 10:16
              Pewnie tak, to znakomicie uzupełnia jej wizerunek heroicznej postaci :)
            • onion68 Re: Gabrysia 21.09.07, 23:05
              Ha, a kto wcinał w łóżku paluszki słone i landrynki? Przypomniało mi się dzisiaj
              przy Adrianie Mole'u, który też miał podobnie niezdrowe nawyki ;)
              • jamniczysko Re: Gabrysia 24.09.07, 09:37
                Rzeczywiście. Fuj. Mam tylko nadzieję, że ufetowawszy się do syta,
                Gabrysia wyślizgiwała się delikatnie z objęć śpiącego Grzesia i
                leciała umyć zęby.
      • laura-gomez Re: Gabrysia 19.09.07, 11:12
        Foremniak jest za chuda i zbyt "wydrowata" jak na Gabrysię. Gabę
        powinna zagrać aktorka szczupła, ale niewyglądająca jak kościotrup,
        niebrzydka, ale tez nie przesadnie ładna, o miłym uśmiechu i
        macierzyńskim wejrzeniu, spokojna.. Chyba żadna nie przychodzi mi do
        głowy
        • jamniczysko Re: Gabrysia 19.09.07, 11:29
          Anna Guzik?
          W ciemnych soczewkach kontaktowych? ;-)
    • croyance Re: Gabrysia 16.09.07, 18:30
      Dla mnie Gabrysia to niezmiennie Ewa Blaszczyk
      www.filmpolski.pl/z1/69o/469_1.jpg
      • isushi Re: Gabrysia 17.09.07, 19:49
        Ale Gaba nigdy nie miała jeżyka, a poza tym ma okrągłą twarz.

        Tak tylko wtrącam mimochodem, bo doskonale wiem, że każdy ma prawo
        do wyobrażania sobie postaci literackiej jak chce. Tylko, że mi Ewa
        średnio pasuje na Gabę.
        • zieleniack Re: Gabrysia 18.09.07, 14:46
          ja potrafie zrozumiec to skojarzenie, myslac o Ewie w roli Zmiennika
          w serialu Barei "Zmiennicy". Dzinsy, trampki, koszula w krate:)
          Wąsik mozna pominąć xD
          • croyance Re: Gabrysia 08.10.07, 16:54
            Oj, tak, plus generalnie jej spojrzenie na zycie.
      • laura-gomez Re: Gabrysia 19.09.07, 11:19
        Lubię Ewę Błaszczyk, ale uważam, że jest za ponura i za stara, żeby
        zagrać Gabrysię. Gdzie ten krzepiący uśmiech Gaby i jej sportowa
        sylwetka u pani Ewy?
        • nocna-zmiana Re: Gabrysia 01.10.07, 02:47
          Błaszczyk ponura? Przecież to jedna z najbardziej pogodnych polskich aktorek!
          Owszem, nie wygłupia się i nie rechocze, ale Gaba też jest właśnie cicho pogodna.
          Wystarczy przyjrzeć się pani Ewie, kiedy opowiada o swojej chorej córce. Tak
          właśnie wyobrażam sobie Gabę, martwiąca się tygrysimi wyskokami.
          A że stara, też się nie zgodzę. Gaba przecież już dawno nie jest nastolatką i
          kostium jej się marszczy pod oczami.
    • tygrys2112 Re: Gabrysia 19.09.07, 17:08
      Dorosłą Gabę mogłaby grać ewentualnie Gabriela Kownacka. Młodą
      musiałby zagrać ktoś zupełnie inny.
      • anutek115 Re: Gabrysia 19.09.07, 18:07
        Ja tam się nie znam, ale moim zdaniem Gabriela Kownacka ma zdecydowanie za dużo
        sex-appealu. Gdyby to ona grała Gabę nasze dyskusje w stylu "Jak się gabie i
        Grzesiowi udało spłodzić Ignasia?" byłyby bezprzedmiotowe ;-).
        Ale kto mógłby ją grać pojęcia nie mam...
        • tygrys2112 Re: Gabrysia 19.09.07, 19:19
          Odnoszę wrażenie, że Gaba zmieniała się w trakcie tomów.
          Najbardziej "zmaskulinizowana" jest moim zdaniem w "Kwiecie
          kalafiora", potem nabiera z czasem trochę kobiecości i mam wrażenie,
          że na niektórych ilustracjach ma urodę i być może to "coś". Porównaj
          ilustracje w "Kwiecie kalafiora" z tymi w "Imieninach". KK...
          wystarczy spojrzeć na okładkę. Na str 5, 97... Wygląda jak chłopak,
          nie dziewczyna. Na stronie 14 czy 177 w I Gaba ma na przykład męski
          strój, ale twarz ma _bardzo_ kobiecą. A 106! Tu ma nawet śmiały (jak
          na nią) dekolt :P Osobiście w nowych częściach czepiam się nie tyle
          Gaby urody, tylko bardziej jej zachowania w różnych sytuacjach (choć
          i tak drażni mnie mniej niż w KK), no i niereformowalności w
          wyglądzie :)
          Myślę, że dobra aktorka (a Gabriela Kownacka ma talent i
          umiejętności aktorskie) poradziłaby sobie z taką postacią jak
          dorosła Gaba. Ale młoda Gaba to ktoś zupełnie inny, na nią trzeba by
          znaleźć kogoś podobnego z koloru oczu i włosów, ale bardziej
          chłopięcego z twarzy. Nikt mi nie przychodzi na myśl.
          • onion68 Re: Gabrysia 19.09.07, 20:24
            W starszym wieku - może Jamie Lee Curtis? Jakby się tak na słomiano przefarbowała?
            Obejrzałam fotosy z "Podróży...", Janowska jednak średnio pasuje.
            • yasemin Re: Gabrysia 20.09.07, 09:41
              Wg mnie do roli Gabrysi z "KK" pasowałaby Paulina Holtz- tak mi się
              jakoś ta aktorka z Gabrysią z tamtych czasów kojarzy, zwł. pod
              względem osobowości.
              • ginestra Re: Gabrysia 21.09.07, 16:29
                Paulina Holtz... właściwie czemu nie, tylko trochę by jej trzeba ująć
                perfekcjonizmu w wyglądzie, może wystrzępić włosy i ująć makijażu czy coś, żeby
                nie była taka "miękko" kobieca, ale bardziej chropowata i tylko to piękno
                wewnętrzne by przebijało..

                No właśnie, Gaba jest kobieca, ale to upodobanie do męskich __niewyszukanych__
                strojów oraz stylu turystycznego (sztormiak) nie może przecież istnieć w
                oderwaniu od całej osobowości, a więc moim zdaniem te piegi, mocne, ciemne (nie
                regulowane pewnie) brwi, zero makijażu, biżuterii itp., no i ta fryzura, muszą
                składać się na taki "look" jakby chropowaty, buńczuczny.
                Jednocześnie ma w twarzy promienny uśmiech i ciepłe spojrzenie.. No i jak tu
                znaleźć taką aktorkę, i to lat około czterdziestu?
                Pozdrawiam!
                • lezbobimbo Re: Gabrysia 25.09.07, 11:44
                  A czy nie moznaby oszczedzic i jedna aktorka moglaby grac i Gabe i
                  Wolfiego? Wg ilustracji malo kto by sie poznal na szachrajstwie...
                  • jamniczysko Re: Gabrysia 25.09.07, 12:27
                    He he he he he...

                    Tylko te Wolfikowe oczka jak niezabudki.
                  • ready4freddy Re: Gabrysia 08.10.07, 22:13
                    a czy nie jeszcze prosciej zrobic animowane Bominki, i wtedy jeden, dajmy na to, Cezary Pazura zdubinguje wszystkich? :DDD
            • ready4freddy Re: Gabrysia 08.10.07, 22:12
              ale gdzie tam Jamie Lee Curtis, Gabe musi zagrac osoba totalnie aseksualna, to nawet Sigourney Weaver sie nie udalo w "Obcych" (bo aseksualna ona bynajmniej nie jest, kto pamieta Ghostbusters, ten wie :)
        • ready4freddy Re: Gabrysia 08.10.07, 22:10
          to prawda, pani Kownacka ma w sobie takie wlasnie cos :) zgadzam sie w zupelnosci. bardzo ja lubie jako aktorke, tak swoja droga. nie, to nie Gaba :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka