Dodaj do ulubionych

Powstaje partia Radia Maryja

16.02.05, 05:51
Strach sie bac? W kazdym razie ciekawie, bo to moze byc wielka sila
polityczna.
Obserwuj wątek
    • gaja_1 Re: Powstaje partia Radia Maryja 16.02.05, 08:14
      Szkoda, ze nie podalas linka do wiadomosci.
      Jeżeli to prawda, to wypada szukac miejsca na emigracjęwink
      Z drugiej strony, może to rozbić
      nawiedzony elektorat na 2 nic nie znaczące partyjki.
      I mam nadzieje, ze tak będzie.
      • gaja_1 Re: Powstaje partia Radia Maryja 16.02.05, 09:10
        Próbowalm przeczytac, ale musze chbya na raty bo mną rzuca
        jak czytam takie perełki:
        >Budowa nowej partii toczy się pełną parą. Na wsiach i w miasteczkach fundacja
        >tworzy Koła Miejscowych POLAKÓW opierające się na istniejących Kołach
        >Przyjaciół Radia Maryja.
        Za taki wpis, nie powinna byc wogole zarejestrowana !
        • kanoka Re: Powstaje partia Radia Maryja 16.02.05, 11:25
          Daj link, Gaju!
          • skynews Re: Powstaje partia Radia Maryja 16.02.05, 11:59

            Link?
            Prosze bardzo:
            wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2554555.html
            • kanoka Re: Powstaje partia Radia Maryja 16.02.05, 12:30
              Dzięki, Sky, muszę nauczyć się czytać Gazetę - nie tylko Onetsmile
          • ewelina10 Re: Powstaje partia Radia Maryja 16.02.05, 14:43
            Nie czytałam, bo sam tytuł wątka mi w zupełności wystarczy.
            tiiia ... wolny rynek do religii wkracza, gdyby jeszcze nie ta ekonomia
            socjalistyczna ...crying
        • kanoka Re: Powstaje partia Radia Maryja 16.02.05, 11:35
          Że powstaje partia - wcale się nie dziwię. Pokolenie(wiekowych) emerytów, w
          wiekszości osób wierzących,samotnych, z racji wieku nie rozumiejacych tego co
          się dzieje, głównie z małych miasteczek - to armia Rydzyka. Ukochany Papież jest
          daleko, a Rydzyk i radio - blisko...Armia oddana i wierna, bo złożona z ludzi
          samotnych, dotychczas nikomu niepotrzebnych. Ani społeczeństwu, ani kościołowi,
          ani - często - własnym dzieciom. Płacących datki ze swoich emerytur, za sam
          fakt, że ktoś ich chce...że nareszcie gdzieś należą, coś robią....
          Wystarczy do tego dodać kilku młodszych i cwańszych i.....mamy partię!
          Wszystkie głosy maja tą samą siłę wyborczą.....

          --
          Każda prawda ma dwie strony: moją i twoją
        • skynews Re: Powstaje partia Radia Maryja 16.02.05, 11:58

          Ta partia ma zagwarantowane 6 milionow aktywnych wyborcow i przejecie wladzy w
          2006-2008 dla "ratowania ojczyzny".

          "W 2001 roku, gdy Giertychowie zmontowali Ligę Polskich Rodzin, pomyślaną jako
          koalicję wyborczą kilkunastu małych prawicowych partii i grupek, uzyskali
          poparcie ojca Tadeusza Rydzyka, dyrektora potężnego Radia Maryja. By ominąć
          wymagany dla koalicji 8-procentowy próg wyborczy, koalicja Liga Polskich Rodzin
          rejestruje się jako partia. Dzięki wsparciu Radia i kampanii prowadzonej w
          parafiach, Liga dostaje milion głosów i niespodziewanie wchodzi do Sejmu z 38
          mandatami. "

          newsweek.redakcja.pl/archiwum/artykul.asp?Artykul=10036&Strona=1
          Walka o wyborcow:
          jezeli szef rzadu RP opowiada przed Sejmowa Komisja Sledcza badajaca sprawe
          prywatyzacji PZU(na zywo/TVN24/poniedzialek 14.02.2005) o wiewiorkach("biegaja
          ich tysiace"),Jennifer Lopez,ktora "zna w innym charakterze" i ze "Polaki to
          cienkie Bolki zeby robic z nimi interesy(chodzilo o Amerykanow)" to czym mamy
          sie jeszcze niepokoic?

          Belka odstrzelil siebie i sprzyjajace mu elity polityczne z prezydentem RP na
          czele,prezentujac sie na oczach milionow telewidzow,w transmisji na zywo,jako
          cyniczny,klaun,wzmacniajac tym samym szeregi wyborcze przeciwnikow
          politycznych,przede wszystkim prawicy.
          Czy mozna to bylo glupiej rozegrac?!!!
          • kanoka Re: Powstaje partia Radia Maryja 16.02.05, 12:41
            Czytam opinie internautów....
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=20647003&v=2&s=0
            Kiedyś śpiewano:
            przeżylismy już sanację
            przeżyjemy demokrację
            przeżyliśmy najazd szwedzki
            przeżyjemy i radziecki

            Ale w związku z Rydzykiem i radiem - jak to przeżyć - nic mi madrego do głowy
            nie przychodzi sad(
            Chyba tylko wisielczy śmiech, co prezentują na forum Kraj niektórzy dyskutanci....
            • oqo Re: Powstaje partia Radia Maryja 16.02.05, 13:02
              oj będzie w kraju wojna religijna o jakiej nawet fizjologom smile sie nie
              śniło....kryształowe noce pod wodzą Rydzyka i innych faszystów doprowadzą kraj
              do dna i pośmiewiska na cały świat.tak to widzę .
              • instant Re: Powstaje partia Radia Maryja 16.02.05, 13:18
                Powstaje radiomaryjna partia. To fakt i bylo do przewidzenia.
                To, ze powstaje jest niewatpliwie niepokojace, a moze nawet przerazajace.
                Belka strzelil sobie samobojczego gola - tez fakt.
                Moze byc goraco, jak pisze oqo - no, moze, tez sie tego obawiam.
                Wszyscy zgadzamy sie jednoglosnie z tymi stwierdzeniami. Prawdopodobnie takich
                jak my sa tez miliony. I co? I nic.
                Czy ktokolwiek z nas ma jakis pomysl, co zrobic, zeby taka partia nie powstala?
                Jak zapobiec szykujacej sie religijnej wojence i kompromitacji naszego kraju na
                swiecie? Chociazby jakas futurologia, science-fiction, czy "ja, bedac na ich
                miejscu zrobilbym tak..". Czy naprawde wierzycie w to, ze taka jak napisala
                Zyta w innym watku, przez takie gadanie, wyrazanie swego sprzeciwu, obaw i
                przerzucanie sie kolejnymi linkami ksztaltujecie w jakis sposob opinie
                publiczna? Bo ja watpie. Czy takie zwatpienie to egoizm, jak tu ktos napisal,
                czy po prostu realizm - to juz kazdy w swoim sumieniu niech rozwazy osobiscie.
                • kanoka Re: Powstaje partia Radia Maryja 16.02.05, 13:28
                  Pytasz, Instant - więc odpowiemsmile
                  nie, nie wierzę, że
                  >jak napisala
                  > Zyta w innym watku, przez takie gadanie, wyrazanie swego sprzeciwu, obaw i
                  > przerzucanie sie kolejnymi linkami ksztaltujecie w jakis sposob opinie
                  > publiczna?
                  Ale to robię bo jak czytam to co czytam, to chcę wypowiedzieć swoją opinię nt
                  tego co mnie i moich najblizszych dotyczy i usłyszeć(ewentualnie;0), że jeszcze
                  są na świecie i w Polsce ludzie (oprócz mojego męża), którzy myślą podobnie, jak
                  ja.....
                  Widać, jest mi to potrzebne...taka socjopsychoterapia, cy cóś, albo insza
                  gymnastyka yntelektualna (ort. zam.)......
                • oqo Re: Powstaje partia Radia Maryja 16.02.05, 13:39
                  jasnym jest że szare eminencje nocnej polityki już myślą nad tym problemem
                  rozwiązując go poprzez powstanie umiarkowanej partii katolickiej rozrzedzającej
                  rzesze ślepych fanatyków guru pustelnika Rydzyka.Nie wszyscy tam są tak
                  radykalni i chętnie poparli by coś bardziej stonowanego nie narażającego ich na
                  odwet za sianie nienawiści rasowej lub wyznaniowej.Jest niemal pewne że za
                  jakiś czas zostaniemy sierotami jak zabraknie nam autorytetu najwyższego i
                  Rydzyk będzie się starał wypełnić tę lukę w zrozpaczonych sercach- ze smutkiem
                  stwierdzam że może narobić bałaganu gorszego niż ministranci z SLDsad
                  • alfredka1 Re: Powstaje partia Radia Maryja 16.02.05, 14:00
                    jesteśmy porażeni i przerażeni. To już nie grupa "moherowo-jesionkowo-
                    jodełkowa", to bardzo niebezpieczne narzędzie do manipulowania opiniami,
                    emocjami, nastrojami przez wytrawne wygi polityczne, które swoje korzenie mają
                    nie tylko w kraju /przekażnikowe stacje satelitarne na terenie Rosji/.
                    Co robić??? mam nadzieję, że jest w Polsce jeszcze sporo mądrych ludzi którzy
                    potrafią przeciwstawić się tym populistycznym hasłom. Ważne, abyśmy robili to
                    bez lekceważenia, wyśmiewania przeciwnika, bo możemy zyskać odwrotny od
                    zamierzonego efekt.
                    Chaotyczne to moje pisanie, przepraszam, ale tak się zdenerwowałam /to
                    delikatne określenie/ że musiałam napisać.
          • ewelina10 Re: Powstaje partia Radia Maryja 16.02.05, 14:50
            ... mam nadzieję, że R.M będzie w stanie tylko podzielić głosy LPR.
            Podzielam opinię Instant w innym wątku: załamywać ręce polityką nie mam zamiaru.
            • wedrowiec2 Re: Powstaje partia Radia Maryja 16.02.05, 17:30
              Elektorat Partii Moherowych Beretów
              forum.emiasto.com.pl/files/PMB.JPG
              • no_no Re: Powstaje partia Radia Maryja 16.02.05, 19:28
                JezusMaryjasmile Świetne zdjęciesmile
                Jak pięknie oddaje nabożeństwo ludzi
                do nowego Boga - Tadka Rydzyka...
                I ten wzrok skierowany do góry, taki pełen wiary,
                ufności, miłości i oddania swemu guru....

                Wędrowcze, powinnaś dostać nagrodę za najkrótszy
                i najcelniejszy postsmile)
                • wedrowiec2 Re: Powstaje partia Radia Maryja 16.02.05, 19:34
                  To nie moja zasługa, ja tylko przeniosłam link z wpisu absztyfikanta z forum
                  Szczecin.
                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=70&w=20646479&a=20647039
                  • omeri Re: Powstaje partia Radia Maryja 16.02.05, 19:39
                    czas zastanowic sie nad emigracją
    • popaye Re: Powstaje partia Radia Maryja 16.02.05, 19:47
      Jestem ZA!
      Najwyzsza pora by skonczyc te zarty!.
      Polska ma powazna historyczna misje do spelnienia w Europie!.
      Lewactwo, masoni, geje oraz zwolennicy eutanazji i abrocji daja sobie swietnie
      rade bez naszej, polskiej pomocy!.
      Trzeba polozyc kres porobstwu i bezboznosci oraz postawic tame dla zydowskich
      i muzulmanskich wplywow w tradycyjnie chrzescijanskiej Europie.
      Ojcze Tadeuszu - prowadz!
      Tak nam dopomoz Bog i Maryja - zawsze dziewica!
      W Was - jedyna nadzieja!.

      Gdanska Stocznia Lenina - w rece stoczniowcow!
      Otwierac kopalnie! - polski wegiel czeka na polskich gornikow!
      Najlepsze (nie-koszerne!) kielbasy - z Tormiesu!
      Caly Narod buduje Swiatynie Opatrznosci Boskiej w Warszawie!
      Kazda Matka-Polka niech postawi krzyz na oswiecimskim zwirowisku!
      • kanoka Re: Powstaje partia Radia Maryja 16.02.05, 20:02
        Tu nie ma żartów, tylko kolejny etap realizacji rydzykowych planów...
        www.racjonalista.pl/kk.php/s,1539
        • popaye Re: Kanoko 16.02.05, 20:35
          Widac... zadne doswiadczenie nam Polakom nie moze byc zaoszczedzone smile
          Trzeba nam przelknac i ta "zabe" sad.
          Osobiscie nie trace nadzieji na resztki rozsadku moich Rodakow, choc
          przygladajac sie "krajobrazowi wyborczemu" - troche mnie to przeraza sad.
          Jak Ty bede wybieral pomiedzy: kretynstwem, oszolomami, kretaczami,
          kombinatorami, populistami i zlodziejska banda kolesiow.
          Moze to jednak prawda, ze tacy jak my nalezymy do zdecydowanej mniejszosci
          i skrajnego marginesu obywatelskiego?
          Ubolewam nad moja emigracja i nie zmienie zdania nawet gdy najczarniejszy ze
          scenariuszy wyborczych stanie sie realna rzeczywistoscia.
          Zdaje sobie jednoczesnie sprawe iz bede (mimowolnie) po stronie "wygranych" bo
          nie skazany bezposrednio na "dobrodziejstwa" wynikajace z konsekwencji takich
          wyborow.
          Jedyna pociecha w tym wszystkim iz poznamy "karierowiczowskie scierwo" ktore
          pokaze swoje prawdziwe oblicze z okazji wyboru opcji "swietojebliwej".
          Dobre i to! smile
          pozdrawiam,-
          pE
          • maryna04 Re: Kanoko 17.02.05, 00:26
            Bardzo trafnie napisalas w pierwszym poscie tego watku. Mozemy sie smiac, czy
            lekcewazyc, ale ci ludzie zawsze byli nikomu niepotrzebni i nowym ekipom tez,
            ktore przetasowujac, lustrujac nawet nie zapomnialy, bo nigdy nie pamietaly o
            nich. To Rydzyk do nich sie zwraca i manipuleje nimi tak, ze sa jego wielka
            armia i teraz dopiero poczuja sie bardzo potrzebni. Nie ma obaw, znajdzie sie
            wystarczajaca ilosc cynicznych inteligentow, ktore poprowadza ta armie - do
            zwyciestwa (??)
            • gaja_1 Re: Kanoko 17.02.05, 00:36
              Alez Maryno, armia do koryta juz jestsmile
              W manifeście dokładnie wyłuszczono kto z kim i dlaczegosmile
              "Oczywiście Wierni Inteligencji Patrioci (WIP), którzy już dłuższy czas
              patriotyczne działają i świadomą Rodaków"
              Żeby elektorat się nie domyslił VIP zamienili na WIP smile
              • maryna04 Re: VIP na WIP - cudne, 17.02.05, 01:12
                ale tez mysle, czy to jakis mozg formulujacego sie ugrupowania nie zadrwil.
                Jesli bym zmienila jedna litere w swoim nicku, to chyba mam szanse na
                legitymacje z niskim numerem?)))
                • gaja_1 Re: VIP na WIP - cudne, 17.02.05, 02:27
                  Lepiej nie zmieniaj i pozostań przy swoim numerkusmile
                  Osobiscie, dzieki wyznawcom kultu
                  z własnej siostry zrobiłam Maniuśkę smile
    • kanoka Re: Powstaje partia Radia Maryja 17.02.05, 09:23
      Czyżby dementi? OBY!!

      Kraj
      PAP/IAR, mat /2005-02-17 01:36:00

      Bp Pieronek: Kościół to nie polityka

      "Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska": Bp Tadeusz Pieronek zapytany czy ks.
      Tadeusz Rydzyk, utworzy partię polityczną, odparł, że nie wyobraża sobie, aby w
      dzisiejszej demokratycznej rzeczywistości duchowny brał się za tworzenie
      ugrupowania politycznego.
      Zdaniem biskupa byłby to wyraz jakiejś aberracji, powrót do idei państwa
      wyznaniowego, w którym duchowni przejmowaliby kompetencje władzy świeckiej. Dziś
      w kościele już nikt tak nie myśli. Władza duchowna i władza świecka to dwa
      autonomiczne obszary. One mogą i muszą się wspierać dla dobra człowieka.
      Warunkiem jest jednak to, że nie będą wchodzić sobie w drogę.
      Zakładając jednak, że dojdzie do powstania partii związanej z ojcem Rydzykiem,
      to jeśli to ugrupowanie odwoływałoby się do Kościoła, podpierało jego
      autorytetem, to uważam, że byłoby to bardzo złe i szkodliwe, powiedział bp
      Pieronek. Kościoła nie można ograniczać do jednego ugrupowania politycznego i do
      jednego punktu widzenia. W Kościele jest miejsce dla wszystkich.
      "Rzeczpospolita": Ludzie związani z Radiem Maryja zaprzeczają w
      "Rzeczpospolitej", aby wokół rozgłośni miała powstać partia polityczna. Napisała
      o tym wczoraj "Gazeta Wyborcza".
      Hubert Jochim ze stowarzyszenia "Nasza Przyszłość - Polska", który miał być
      autorem manifestu ugrupowania, oświadczył, że nie tworzy żadnej partii. Rzekomy
      manifest jest, według niego, tekstem przygotowywanym na wiejskie zebranie, z
      udziałem około 20 osób, na temat ogrzewania domów. W trakcie spotkania
      przywoływano nazwiska fachowców, którzy wypowiadali się o tym w Radiu Maryja.
      "Rzeczpospolita" pisze, że informacjami "Gazety Wyborczej" zostali zaskoczeni
      najbliżsi współpracownicy ojca Rydzyka. Hubert Jochim odebrał telefon z Radia
      Maryja z pytaniem o swoje plany polityczne. Sam twierdzi, że nie jest bliskim
      współpracownikiem dyrektora radia.
      Informacjom o tworzeniu partii zaprzeczają też politycy, często występujący w
      Radiu Maryja: Zygmunt Wrzodak, Antoni Macierewicz i Jan Łopuszański. Istnieje
      natomiast pomysł stworzenia wspólnej listy wyborczej narodowej prawicy. "Chcemy
      iść do wyborów w szerszej formule niż Liga Polskich Rodzin" - powiedział Zygmunt
      Wrzodak.

      info.onet.pl/1055127,11,item.html
      • kanoka Re: Powstaje partia Radia Maryja 17.02.05, 09:30
        Ale to brzmi nie tylko humorystycznie, ale i niewiarygodnie:
        > Hubert Jochim ze stowarzyszenia "Nasza Przyszłość - Polska", który miał być
        > autorem manifestu ugrupowania, oświadczył, że nie tworzy żadnej partii. Rzekomy
        > manifest jest, według niego, tekstem przygotowywanym na wiejskie zebranie, z
        > udziałem około 20 osób, na temat ogrzewania domów.
        A tu Gazeta
        wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2556690.html
        Czyli - nie do końca dementi....
        • nokata Re: Powstaje partia Radia Maryja 17.02.05, 22:19
          jest to dowod na to, ze Bog nie wtraca sie w sprawy ludzi.
          bo gdyby wtracal sie, to z Podgrzybka bylby surowiec do Bacutil-u
    • kanoka Re: Powstaje partia Radia Maryja 02.03.05, 11:55
      Ludzie Rydzyka

      Czytam w kiosku Onetu Gazetę Polska

      "Przeszłość wielu pretorianów o. Rydzyka stanowić będzie szok dla licznych
      słuchaczy Radia Maryja.
      Jeden chwalił się walką w szeregach NKWD, drugi, zgodnie ze wskazówkami
      propagandy, ostro potępiał antykomunistycznych biskupów. Inni wychwalali
      dyktaturę proletariatu i marksizm. Dziś są ideologami Radia Maryja słuchanymi z
      uwielbieniem przez miliony patriotycznych słuchaczy"
      Bazą dla tworzącej się partii, są koła Miejscowych Polaków, powstające w małych
      miasteczkach i wioskach. Ideologami i przywódcami, oprócz oczywiście - Ojca
      Założyciela - upiory i demony z przeszłości...prof. Jerzy Robert Nowak, ksiądz
      Czesław Bartnik, Antoni Macierewicz i inne znane nazwiska w niesławie wyrzucone
      na pobocze historii...
      Przyjaciele powstającej partii, to np J. Olszewski i A. Lepper. Giertych, to
      wróg - czy dlatego, że konkurują o ten sam elektorat?
      kiosk.onet.pl/art.asp?DB=162&ITEM=1217824&KAT=720
      • alfredka1 Re: Powstaje partia Radia Maryja 02.03.05, 13:45
        przeczytalimy rano i aż dziw, nie wpadliśmy w dołek.Liczymy, że przeczyta to
        jak najwięcej osob i dalej przekażą.Mamy nadzieję, że społeczeństwo niezupełnie
        zobojętniało . Eee tam, to nie brzmi dobrze.. a cóż to jest społeczeństwo?
        Alfredka!! uspokój się, będzie dobrze./dobrze tak czasami coś do siebie
        powiedziećsmile) /
        • maryna04 Re: Powstaje partia Radia Maryja i powstala n/t 13.03.05, 02:50
          • popaye Re: ....... i powstala 13.03.05, 07:04
            .... i dobrze, ze powstala.
            Elektorat tej Partii ktora (naturalnie - he,he) rozwiaze wszelkie problemy
            spoleczno-gospodarcze Polski nie popieral rozsadnych i pragmatycznych
            propozycji oraz rozwiazan politycznych.
            Czlonkowie tego elektoratu to potencjalna klientela Gietrycha, Leppera
            i pp.Kaczynskich wiec Partia ta - to ich przede wszystkim problem.

            Towarzystwo to juz "uratowalo" gospodarczy byt Stoczni Gdanskiej, Tormies-u,
            czesci Kopalni oraz spopularyzowalo prokreacje metoda niepokalanego poczecia
            - na tle reszty politycznego krajobrazu Polski maja wiec spore osiagniecia smile).

            Leader Macierewicz tez dal sie poznac jako inicjator wielu rozsadnych
            i pozytecznych akcji dla ogolu Spoleczenstwa a naukowe zaplecze tej Partii
            gwarantuje stworzenie w Polsce osrodkow eksportu swiatowej klasy i poziomu
            osiagniec ludzkiego geniuszu. Przynajmniej w kierunku wschodnim! - Bialorus itp.

            Dla nas - wiekszosci (dotychczas) uczestnikow tego Forum, zmieni sie
            niewiele smile.
            Mielismy juz zlodzieji, kolesiow, przekretaczy i karierowiczow u steru Wladzy -
            najwyzszy czas na... oszolomow smile.
            Kilka pomnikow, ulic i placow im. Jana Pawla II - wiecej, kilka godzin lekcji
            religii (w tygodniu) dla dzieciakow w Szkolach - dodatkowo, upowszechnienie
            rydzykowych metod transferu gotowki przez granice (siatka-reklamowka) i kilka
            Sanktuariow NMP (wzorem Lichenia) w zapadlych Wsiach - przyspozy tylko miejsc
            pracy dla bezrobotnej braci murarskiej - zyski (spoleczne) sa oczywiste.

            Nie bez znaczenia bedzie rowniez rozkwit zaniedbanej branzy wlokienniczej
            (obrobka moher-u) ktory po lnie, stanie sie zapewne polskim hit-em eksportowym.

            Cieszmy sie! - swietlane perspektywy przed nami, no i... Wiosna przyjdzie - tez!
            smile)))

            • kanoka Re: ....... i powstala 13.03.05, 09:46
              Nie podzielam poglądów, że im gorzej, tym lepiej.
              Wisielczy humor bawi, kiedy sami nie wisimy na szubienicy....
              Niewątpliwie, żyjemy w ciekawych czasach, ale jak długo może to stanowić główną
              przyczynę naszego dobrego humoru?
              A na wiosnę oczekuję z utęsknieniem smile)
              • alfredka1 Re: ....... i powstala 13.03.05, 10:50
                Kanoko, podzielam Twoje zdanie o wisielczym humorze, tu naprawdę nie ma się z
                czego śmiać, ale "przyszłość przemysłu włókienniczego" naprawdę mnie rozbawiła
                i trochę rozładowała napięcie .Jest to też rodzaj odreagowania na powstały
                stres.
              • popaye Re: ....... i powstala 13.03.05, 11:58
                Kanoko, Alfredko,-
                Sorry - dla kogo jest "gorzej"?.

                Walesa - rozpedzil i sklocil cala prawice (w tym tych rozsadniejszych)
                stwarzajac warunki w ktorych natworzylo sie kilkanascie marginalnych partyjek
                walczacych przeciw sobie a i czesto ze soba samymi ( np. KPN czy kolejne stwory
                polityczne b-ci Kaczynskich).
                Maryjan K. ktory mial wiecej rozumu od b. Pana Prezydenta - polaczyl to
                wszystko ale zamiast trzymac towarzystwo w ryzach - sam uznal, ze On (nastepny
                nawiedzony po Walesie) jest jedynym "ratunkiem dla Polski" a do tego
                piekniejszy i przystojniejszy niz inni i dla wlasnej kariery (z bozej laski)
                pozwolil by Kaczory, Walendziaki, Moczulskie, Slomki itd doprowadzili do
                rozwalenia AWS-u wystrychujac na dudka jedynych normalnych w tym towarzystwie:
                Balcerowicza z UW (jako Koalicjanta) i p.premiera Buzka.

                Myslicie, ze Gietrych "odpusci" Macierewiczowi (i odwrotnie?).
                Plakac mam (albo Wy), ze dwoch oszolomow wezmie sie za lby - podpuszczanych
                jeszcze dolewana oliwa polityczna przez Kaczory i innych populistow ?.
                Swoj rozen rozpali, przy tym ogniu, zapewne nastepny nawiedzony: Lepper i jego
                druzyna lewackiej post PGRowskiej ekipy milosnikow gruszek z wierzby! smile

                Do moher-owcow (jako elektoratu) nie trafia zadne rozsadne i realne argumenty
                poza cudami, erotycznym uwielbieniem rzymskiego Adonisa (stan zdrowia i umyslu
                u Niego - obojetny), i zadaniami "wszystkiego i za kazda cene".
                Watpie by bylo to Wasze/nasze (pp.Kanoka, Alfredka, Wedrowiec, kilkoro innych w
                tym ja) srodowisko z ktorym zrealizujecie/my nasza wizje Polski.

                Jezeli ogarniaja mnie jakiekolwiek odczucia, po odczytaniu meldunkow w rodzaju:
                powstala Partia RM, to wlasnie smiech polaczony z rozpacza iz "normalniejsi"
                wspolobywatele mojej Ojczyzny przez tyle lat nie umieli zorganizowac rozsadnej
                sily politycznej ktora racjonalnie i madrze bylaby w stanie zaprowadzic
                normalnosc polityczna, gospodarcza i spoleczna w Polsce.
                Nawet jezeli byly takie proby to "nasi Ludzie" raz za razem, dawali sie wykiwac
                cwaniaczkom, przekretaczom, politykierom i kolesiom majacym jedyny cel w zyciu:
                nakrecic, przekrecic i zachachmecic najwiecej kasy do kieszeni wlasnych
                i kumpli (lobby jeszcze wiekszych cwaniakow).

                Nie takie widomosci (o Partii Rydzyka & Oszolomow), Drogie Panie
                wspolforumowiczki powinny nas przerazac. To jest przeciez normalka w skansenach
                zaprzanstwa i ciemnoty a koniec tych krotochwil - z gory wiadomy.
                Niech nas niepokoi fakt iz na horyzoncie nie widac zadnej formacji politycznej
                z rozsadnym i realnym programem.
                Same szczere checi i ew. 100% "meskosc" przywodcow oraz populistyczne podpuchy
                wystarczaja na krociutko - to juz sprawdzilismy przez ostatnie lata smile.

                Codzienny obiadek gdzie jako glowne danie serwowane bedzie "polykanie zaby" a
                na deser: wyglupy naszych przedstawicieli w UE wcale mnie nie martwi, bo:
                a) mam nadwage i troche mniej "obiadow z deserem" mnie nie zaszkodzi,-
                b) jest nadzieja, ze skoro nie umiemy sami to nas "wyrzuca" z tych Restauracji
                w ktorych podaja (nawet) takie posilki i przeniesiemy sie wreszcie do (mniej
                eleganckich) Barow gdzie posilki to moze i cienka zupka - ale gotowane beda
                przez wykwalifikowanych kucharzy.
                Tylko nam na zdrowie wyjdzie.
                pozdrawiam,-
                pE

                • alfredka1 Re: ....... i powstala 13.03.05, 12:24
                  Popay,uuu - no już dobrze, dobrze.. przecież wiesz doskonale, że na naszym
                  forum poglądy na szczęscie mamy podobne, mieszczące się w granicach rozsądku i
                  na sercu nam leży aby gorzej nie było, aby "lud nasz prosty" nie zgłupiał do
                  reszty.A Ty dość czarno widziszsad( :}} /to miało oznaczać "śmiech przez łzy" /
                  Nad Szczecinem piękne słońce i jakoś rażniej mi na duszy. Pozdrawiam serdecznie
                  wraz z wodnikiem ,który kategorycznie przykazał, aby myśleć pozytywnie i w
                  marazm polityczny zwłaszcza się nie wpędzać.. trudno , będę mu posłusznasmile
              • popaye Re: humor (satyra?) - zeby bola (ze smiechu) :( 14.03.05, 10:28
                kanoka napisała:
                "...Nie podzielam poglądów, że im gorzej, tym lepiej.
                Wisielczy humor bawi, kiedy sami nie wisimy na szubienicy...."

                Zgoda Kanoko,-
                tylko mnie np: w Gizycku nie bylo od conajmniej 1/2 roku, a moj wisielczy humor
                wycwiczylem przez 30-ci lat delektowania sie zaletami ... malzenstwa smile).
                W szczesciu ktore mnie "spotkalo" (prywatnie) widze spore podobienstwa
                z naszymi (polskimi) realiami politycznymi.
                Poniewaz od czasu sierpniowych strajkow w Stoczni i zalozenia Solidarnosci,
                minelo mniej czasu niz trwa moja praktyka malzenska, mam ta przewage iz juz
                wiem, ze czym dalej tym....weselej smile)
                wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2598731.html
                No to: Zima - wasza, Wiosna - nasza? smile)

                Pozdrawiam,-
                pE
                • kanoka Re: humor (satyra?) - zeby bola (ze smiechu) :( 14.03.05, 10:48
                  Jak to było ?
                  "i rym, cym, cym
                  i tra, la, la
                  Idziemy przez życie w podskokach!
                  I rym, cym cym i hopsa, sa!
                  W podskokach, bo żyje się raz!
                  Choć nam się marszczy brew
                  choć się gotuje krew
                  A nas pomimo to
                  porywa dziki śmiech
                  i rym cym cym....."

                  I wesolutko.......
                  • maryna04 Re: humor (satyra?) - zeby bola (ze smiechu) :( 15.03.05, 05:29
                    prymas Glemp wypowiada sie
                    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2600213.html
                    • nokata Re: humor (satyra?) - zeby bola (ze smiechu) :( 15.03.05, 08:08
                      Krotko: "piernicznie o Szopenie"
                      Rosnie wrzod w kraju, a instytucja zwierzchnia RM (ktora jest dla redemptorystow Episkopat), udaje ze jest to kolko milosnikow niezabudek, a nie organizacja na pol polityczna o metodach dzilania zblizonych nieco do faszyzmu.
                      I w tym momencie KK stracil u mnie jakikolwiek autorytet.
                      - "Angażowanie się Radia Maryja w patronat nad jakąś partią polityczną
                      nie jest problemem Kościoła, bo znajduje się on poza polityką"
                      Owszem jest problemem kosciola, bo wlasnie jedna z komorek organizacyjnych
                      kosciola, calkiem beztrosko chce przejac wladze polityczna w kraju.
                      Talibanizacja w krystalicznej postaci.
                      - "Kościół obserwuje zachowania moralne
                      i tym zakresie chce jak najbardziej pomagać"
                      Ale przez lata nic nie zrobil, mimo ze RM jest umoczone
                      i to zdrowo w przekrety finansowe
                      - " zespół konferencji Episkopatu Polski ds. troski o Radio Maryja
                      musi się "zregenerować" i że nie są to sprawy pilne"
                      Znamienne, jeszcze nie widac dzialania zespolu, a juz musi sie zregenerowac.
                      Jezeli sytuacja, do jakiej doprowadzil Rydzyk ze swoimi pretorianami
                      nie jest pilna, to jaka bedzie pilna? Kiedy bojowki nbeda wieszac
                      innowiercow, czy nawet innych katolikow nie wyjacych w ekstazie
                      na widok pewnego "lobbysty" (przestanmy sie oszukiwac,
                      Rydzyk kreci lody na RM i ma w dupie cala nadbudowe ideowa
                      w postaci ludzi wierzacych)? Musi polac sie krew zeby skostniale cialo
                      "Episkopat" wreszcie przejrzal na oczy?
                      Jako zywo pararele z Niemcami lat -30 same sie cisna.
                      - "opatrzność Boża ma jakieś swoje plany"
                      belkotu ciag dalszy. Pobozne domysly prymasa wyssane z palca.
                      Mowi jak do stada pacjentow z ciezkimi przypadkami choroby Downa.
                      Tyle on wie o planach Opatrznosci
                      co ja o menstruacji baobabow na wyspie Hula-Gula. Belkot i blekot.
                      - "Kościół ma swoją cierpliwość"
                      Inaczej bym to nazwal. ze: Kosciol ma w tym jakis (i to nie maly) interes.
                      Znajac mechanizmy finansowe jakie dzialaja w KK nie waham sie stwierdzic,
                      ze doskonale RM wspiera coraz bardziej pusta kase kosciola kat. w Polsce
                      A KK w Polsce - Watykan. I mamy teraz odpowiedz na niepostawione
                      w wywiadzie pytanie: "dlaczego Watykan nic nie robi w tej sprawie".
                      Dlaczego papiez tak wylewnie przyjmuje Rydzyka,
                      a nie przyjmuje z taka pompa np dyrektora radia "Jozef" czy "Rodzina"
                      K A S A

                      Czepiam sie i roi mi sie cos w glowie?
                      Oj, zycze tego zeby mi sie tylko roilo, sobie i Wam.

                      Pamietajmy, ze zaslepienie i nietolerancja, to Czerwoni Khmerowie, talibowie i szyici, to Korea Polnocna, to Pinochet, Zwiazek Sowiecki, wreszcie Franco,
                      Mussolini i Hitler, Swieta inkwizycja i wiele innych zaczynajacych jako dobrotliwe i nastawione na rozne formy "zbawiania" ugrupowan i organizacji...
                      • kanoka Re: humor (satyra?) - zeby bola (ze smiechu) :( 15.03.05, 10:29
                        Tego określenia z Szopenem - nie znałam wink)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka