07.10.11, 19:37
Czy pracodawca grożąc zwolnieniem pracownika ma prawo żądać od niego podpisania oświadczenia lojalnościowego, a jeśli tak, to na jakich warunkach.
Obserwuj wątek
    • monaki Re: lojalka 28.01.12, 22:35
      lojalke chyba w kazdym czasie mozna zawrzec, najlepiej w dniu zawarcia umowy o prace, chociaz do takiej lojalnosci rowniez przepisy kodeksu pracy pracownika niejako zobowiazuja, nie moze on dzialac na jego szkode, przewidziane sa za to kary wraz ze zwolnieniem dyscyplinarnym, w polsce zwykle podpisuje sie lojlake na czas trwania umowy o zakazie konkurencji, czyli zakaz realizacji fuch lub prowadzenia rownolegle dzialanosci gospodarczej w tej samej branzy, bo jesli lojalka mialaby obowiazywac po okresie zwolnienia to pracodawca powinien wynagrodzic pracownika za dany okres niepodejmowania pracy w branzy/zawodzie a tym samym u konkrencji... wiec w pewnym sensie lojalka na czas trwania umowy praktycznie nic nie zmienia chyba ze ktos jest jak robot wieloczynnosciowy to wtedy faktycznie lojalka nie jest na korzysc takiego pracownika, a ten gdy zlamie zawarte zakazy moze poniesc dodatkowe kary... np. finansowe, juz wg zapisow w lojalce..

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka