Dodaj do ulubionych

jak odwołać wójta

06.08.11, 00:00
jeszcze jedna ulewa i damy radę
e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/jak-odwolac-wojta-i-prezydenta-miasta.html
nasz wójt opowiada baśnie że nie może a sąsiedzi już dawo działają
izabelin.pl/_n/?wpis=wpis_20110614132946
Obserwuj wątek
  • l9lasica Re: jak odwołać wójta -10 miesiąc 06.08.11, 00:25
   Słyszałam ,że już zbierane są podpisy .
   Wójt Izabelina ostrzega , że znowu może intensywnie padać .
  • ci-bo Re: jak odwołać wójta 06.08.11, 08:51
   A może na forum zrobić rozpoznanie ilu jest za taką inicjatywą. W moim sąsiedztwie za odwołaniem byłoby kilkanaście osób.
   • piotr_nowy2 Re: jak odwołać wójta 06.08.11, 10:48
    To dobry pomysł . Falstart ,w przypadku rady gminy oznacza ,że powtórny wniosek można złożyć po upływie roku . Nie wiem jak to jest w przypadku wniosku złożonego przez mieszkańców . Sondaż opinii mieszkańców jest wskazany .
   • anikus1 Re: jak odwołać wójta 01.09.11, 14:57
    W mojej okolicy tez :)
    TYlko czasem myśle, ze Antek jest niezniszczalny.
    Odwolam sie do sprawy flszowanych wyborów, moja kolezanka byla wtedy w komisji w Kazuniu i tam przychodzily osoby zameldowane na czas wyborów w okolicach. Wiekszosc z nich nei znala swojego adresu a nawet niektorzy nmieszkli po kilkanascie osob w jednym małym budynku :) no ibyla postepowanie, ale umozno je nie wiadomo dlaczego....
  • tgserwis Re: jak odwołać wójta 07.08.11, 01:02
   Zastanówmy się zatem nad propozycją usunięcia wójta. Załóżmy że ta propozycja przejdzie. I co dalej? Kto będzie na jego miejsce? Pytam, bo naprawdę nie wiem. Żadem z oponentów nie dotarł do mnie w żaden z możliwych sposobów, żaden się nie zaprezentował ani nawet się nie przedstawił. Nawet nie wiem kto mógłby być konkurencją dla P. Krężlewicza. W czasie przedwyborczym NIKT nie przestawił mi swojej kandydatury, nie mówiąc już o pomysłach na sprawowanie władzy w gminie.
   W świetle powyższego proponował bym raczej przyjrzeć się sekretarzowi gminy.
   Wójta gminy, każdej, nie tylko naszej, można przyrównać do dyrektora przedsiębiorstwa. Zarządza nim, ale tak naprawdę gówno wie. Swoje opinie przedstawiane zarówno w jednostkach nadrzędnych jak i w rozmowach z pracownikami opiera na informacjach uzyskanych od kierowników działów. I to jest dla niego wyznacznikiem stanu zakładu, nastrojów wśród załogi itp. W gminie wójt wie tyle, ile powie mu sekretarz. I to właśnie w sposób wręcz tragikomiczny widać było na środowym spotkaniu. Sekretarz wyszedł do nas przed urząd, tak naprawdę nie wiadomo po co i dlaczego, po czym został obrzucony inwektywami ( słusznie, jak się potem okazało ).
   Następnie zaprosił delegację mieszkańców na rozmowę - też słusznie, tego od niego wymaga postępowanie administracyjne.
   W dalszej części tej farsy wykazał się nieposkromionymi zasobami buty i arogancji, czym tylko wzburzył ludzi.
   Po czym nastąpiła kulminacja jego niekompetencji: poszedł zawiadomić wójta o zaistniałej sytuacji, jednocześnie relacjonując mu dotychczasowy przebieg wydarzeń w swój, subiektywny sposób i na podstawie tego obaj panowie uzgodnili plan działań i wypowiedzi. Efekt był widoczny dla wszystkich zgromadzonych. Wójt wszedł na salę i zaczął mówić o rzeczach które nikogo nie interesowały i nie miały kompletnie żadnego związku z naszym spotkaniem. Zaczął się spowiadać z zarzutów, których nikt mu nie stawiał. Widocznie pan Wasilewski ma coś na sumieniu, skoro tak ukierunkował wójta. Ale ciemne uczynki pana sekretarza są raczej sprawą dla CBA oraz prokuratury niż dla forumowiczów.
   Niemniej, z powodu takiego a nie innego naświetlenia sprawy wójt zrobił z siebie idiotę na oczach ponad setki mieszkańców oraz reporterów Superstacji i Gazety Wyborczej. Tym samym narobił sobie kłopotów.
   Ja powiem tak:
   - nigdy do tej pory nie powiedziałem w żaden sposób złego słowa o wójcie ani o naszej gminie. Mało tego, ZAWSZE broniłem ich zarówno na tym forum jak i forum łomiankowskim.
   - w ostatnich wyborach oddałem swój głos na obecnego wójta. Mało tego, w okresie przedwyborczym zachęcałem do oddania na niego głosu. Można to sprawdzić w historii forum.
   Niestety, po środowym spotkaniu pojawiły się u mnie wielkie wątpliwości co do trafności tego wyboru. Mimo tego, odnoszę wrażenie że człowiekiem odpowiedzialnym za bałagan na spotkaniu w środę jest sekretarz gminy a nie wójt. Wydaje mi się, że wójt w pewnym momencie zrozumiał, natomiast pan Wasilewski zamilkł jak zbity pies.
   Oczywiście nie zmienia to faktu, że dotychczasowe działania wójta w zakresie rozwiązania wód gruntowych są karygodnie niewystarczające. Również fakt że pojechał sobie na Litwę zamiast zająć się problemem swoich mieszkańców jest wielce naganny. Niemniej wciąż zadaję sobie pytanie: na ile jest to wina wójta, a na ile jego doradców. Oczywiście niezaprzeczalną winą wójta jest to, że takich doradców i współpracowników sobie dobrał. Tylko czy można zabijać konia za to, że ma głupiego dżokeja? A przede wszystkim: kto jest koniem, a kto dżokejem?
   • adserserwis Re: jak odwołać wójta 07.08.11, 10:55
    Tg ,trafnie opisałeś sytuację . Nie bardzo interesuję się tutejszą polityką . Stawiam na mądrość i zaangażowanie społeczne ludzi bez względu na przynależność . Dodam jeszcze, że w ostatnich wyborach poparłem człowieka zajmującego się zawodowo ochroną przyrody w KPN .Przegrał 2 głosami przy niesamowitej frekwencji . To nie znaczy , że od obecnego radnego nie mogę wymagać działań w sprawie melioracji . Jeżeli chodzi o wójta,to nie miał kontrkandydata w ostatnich wyborach . Może ktoś tylko w tle zauważył cień Pana Piaseckiego , z tym jego wieszczym gadaniem o stanie melioracji . Nasze prośby by rada gminy w komisjach podjęła temat odtworzenia melioracji ,również nie dają rezultatu . Komisje z hukiem podejmują się rozwiązania problemów nieistotnych ,a prasa powiatowa wychwytując pikantne szczegóły , wtóruje . Wkurza mnie to ,bo np. w gminie Izabelin ,niżej notowanej w rankingach ,dawno rozpoczęto prace przy melioracji . Jak wygląda nasz apel czosnow.bip.org.pl/?tree=2399 wobec takiej sytuacjiwww.nowodworska.net/index.php?option=com_content&task=view&id=4853&Itemid=177 .
    • adserserwis Re: jak odwołać wójta 07.08.11, 10:59
     A może zwróćmy się do Tuska i Parlamentu EU , o wyrównanie ,ale poziomu wody
    • adserserwis Re: jak odwołać wójta 07.08.11, 11:17
     Ale to nie czas na żarty .Wójt doskonale wie o co chodzi , tylko dlaczego nie może rozwiązać tego problemu tak długo .www.nowodworska.net/index.php?option=com_content&task=view&id=4091&Itemid=160 .Koszty które do tej pory ponieśliśmy ,wystarczyłyby na oczyszczenie kanałów . Ale jest jeszcze sprawa odtworzenia melioracji ,którą niestety zlikwidowaliśmy przy budowie dróg .
     • ci-bo Re: jak odwołać wójta 08.08.11, 09:24
      Jeżeli nie wójt bo:
      - nie wiadomo jaki byłby następca, ani zarządca komisaryczny;
      - jest on niedoinformowany przez swoich doradców i urzędników w osobach: sekretarza, odpowiedzialnego za stan melioracji i ochrony środowiska, itd.;
      to może rozpocząć kampanie przymuszającą wójta do:
      -wymiany niekompetentnego personelu;
      -w sytuacji niemożliwości dogadania się wójta z innymi organami np. KPN wszcząć działania mające na celu ogłoszenie w rejonie stanu wyjątkowego czy klęski żywiołowej.
      Jak to osiągnąć w sytuacji całkowitej bierności ze strony wójta?
      Może poprzez blokadę trasy E7 na wysokości Czosnowa?
      • matti1988 Re: jak odwołać wójta 09.08.11, 20:30
       Powinno się wójta odwołać, ponieważ za takie traktowanie ludzi poszkodowanych trudno wyrazić zgodę! Ludzie toną pod hektolitrami wody, a wójt jeździ na wakacje..
    • nowy_czosnek Re: jak odwołać wójta 19.08.11, 22:30
     W 100% się zgadzam z Wami dwoma. Wybory były dopiero co i nie było niestety żadnego wyboru jeśli chodzi o wójta. Czy teraz byłoby inaczej? Mamy tu dużo fajnych, myślących ludzi, którym się coś chce, ale jakoś niestety nie startowali :-(

     Natomiast za niekompetencję doradców czy zastępców w 100% odpowiada wójt - czyli ich szef. To powinno działać tak samo jak w firmie prywatnej - jeśli mam słabego pracownika, to albo go szkolę, albo zwalniam. Niestety, w organach państwowych liczy się polityka i układy - widzimy na każdym szczeblu, także naszym, lokalnym...
     Jeśli zjawi się dobry kandydat, to sądzę, że znajdziemy siłę do zmian (mimo układów...)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka