24.04.05, 10:53
Przypadkiem trafilam na wasza strone moze mi troche pomozecie. Rok temu
zachorowalam. Moje objawy byly bardzo dziwne: na poczatku mialam przez 3
miesiace bez przerwy zapalenia gardla, stale musialam brac antybiotyk, potem
pojawily sie bole stawow. takie dziwne bole, bo w jednej chwili bolal prawy
lokiwc a za 0,5 godz lewa stopa. bole byly dosyc silne ale nic mi nie puchlo.
bolaly rece, nogi i krzyz. przez kilka miesiecy raz w miesiacu nagle
zaczynalo mi sie robic slabo. bez przyczyny. Czasami 1 czasami 2 dni.
Pomagalo lezenie, nie mdlalam. A potem doszly zawroty glowy, ktore sa do
dzis. Po wizytach u reumatologa, psychiatry i neurologa trafilam na oddzial
zakazny, gdzie wyszedl dodatni test na borelioze IgG i IgM. Bralam 3 tygodnie
Rocephin, teraz w domu biore Doxycycline. Czy myslicie ze to rzeczywiscie
jest borelioza? I czy naprawde trzeba ja leczyc tak dlugo? A moze jednak
szukac czegos innego?
Obserwuj wątek
      • iskra857 Re: witajcie 24.04.05, 11:06
        Potrzebuje zaprzeczenia. Czytajac wasze wypowiedzi wolalabym zeby to nie bylo
        to. A na objawach klinicznych wlasnie sie nie znam. Dlaczego niby robilo mi sie
        slabo raz w miesiacu? Nikt tu o tym nie pisal. Pisaliscie o bolach stawow i
        glowy - bolow glowy nie mialam.
        • artur737 Re: witajcie 24.04.05, 21:11
          Przeczytaj cale forum - nie jest jeszcze tak duze by sie tego nie dalo zrobic.

Wowczas miedzy innymi dowiesz sie, ze borelioza jest choroba cykliczna (zwlaszcza w jej relatywnie wczesnej fazie) i, ze ta cyklicznosc ma wlasnie okres okolo 4 tygodni.
          • iskra857 Re: witajcie 25.04.05, 07:34
            Przeczytalam ile zdazylam. O.k. A co z tym co napisales ze te objawy
            pogorszenia wystepuja w miare wczesnej fazie choroby? Czy to oznacza, ze u mnie
            nie jest ona tak bardzo zaawansowana? Czy pozniej tego pogorszenia co 4
            tygodnie nie ma?
            • iskra857 Re: witajcie 25.04.05, 07:58
              Jeszcze dodam, ze tego objawu akurat lekarze w szpitalu nie zaliczyli na poczet
              boreliozy. Napisz jeszcze czy jezeli to byla wczesniejsza faza choroby, t wtedy
              leczenie jest krotsze niz 2 lata, o ktorych piszesz?
              • artur737 Re: witajcie 25.04.05, 19:31
                W bardzo zaawansowanym stadium rzeczywiscie juz nie ma cyklicznosci. Jest rowno
                zle caly czas.

Leczenie trwa tak dlugo jak jest potrzebne. Tak zreszta wlasnie zaleca ILADS.
                Jezeli w trakcie leczenia juz nie ma objawow przez wiele miesiecy to mozna
                uznac chorego za wyleczonego i leczenie przerwac. Czas leczenia 4.5 roku jest
                arbitralny i wystarczajacy dla wiekszosci chorych. Ale jak to w zyciu, czesci
                nie da sie wyleczyc wcale i musza pozostawac na leczeniu do konca zycia (zwykle
                jest to leczenie pulsacyjne i przerywane - czyli mniej obciazajace) a czesc
                moze wyzdrowiec nieco szybciej.

Intensywne leczenie moze wyleczyc borelioze (nawet zaawansowana przez 1.5 roku)
                ale takie leczenie jest tolerowane tylko przez maly odsetek chorych. Wiekszosc
                pozostaje na jednym lub dwoch antybiotykach i takie leczenie jest na ogol
                dluzsze.

Drobne uszkodzenia po boreliozie moga pozostac. Wieksza meczliwosc jest jednym
                z nich.

• iskra857 Re: witajcie 24.04.05, 11:15
      I jeszcze jedno. Piszecie ze to wraca. A czym tak naprawde to grozi, jezeli
      jest nie wyleczone? Ze te objawy ktore dana osoba ma beda do konca zycia - np.
      zawroty glowy , czy bole stawow? Dla mnie zawroty glowy nie sa az tak
      dokuczliwe, da sie z nimi zyc, a stawy bola minimalnie. napiszcie.
      • wroteknowynick Re: witajcie 24.04.05, 21:04
        Jezeli wzieli cie na leczenie do szpitala to musieli miec solidne podstawy ze
        masz borelioze. A jak ja masz to Ci wspolczuje tak jak nam wszystkim ,bo nikt
        nie wie z nas jak sie tego dziadostwa pozbyc na dobre.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka