Dodaj do ulubionych

pytanie o unidox?

08.11.06, 12:31
biore unidox dwa razy dziennie przez miesiac, po jakim czasie skonczenia
brabia antybiotyku moge wyjsc spokojnie na słonce by nie narazic sie na
przebarwienia. to bardzo wazne dla mnie bo wybieram sie na ukochane narty do
włoch i chciałaby spokojnie wystawiac buzie do słonca, by po tym wszystkim
miec jakas radość,prosze pomózcie, dzieki.
Obserwuj wątek
    • michiko unidox- moj tata własnie dostał receptę 08.11.06, 12:36
      narazie nie wiem jaka dawka i na jak długo dostał ten lek.
      Co brać razem z nim??
      • gosik791 Re: unidox- moj tata własnie dostał receptę 08.11.06, 12:43
        ja biore hepatil i trilac i globulki, ale to taty raczej nie dotyczysmile)
        • michiko zdrowie taty 08.11.06, 12:48
          tata ma wszystkie wyniki- podkreślam wszystkie- czyli morfologię, próby
          watrobowe, odczyn zapalny stawów i cała resztę.... rewelacyjne!!!!!
          Problemem jest to ukaszenie od kleszcza. Dostał ten unidox, ale czy to
          wspomagać. ma sie za dwa tygodnie zgłosić do lekarza. Acha podszkolona
          literatura z forum zrobiłam lekarzowi osty wykład i poprosiłam zeby sie
          intensywnie douczał bo pojde do gazet radi i tv i opowiem jakie barany zajmują
          sie ludzmi. Uff chyba cos do niego dotarło.
          • gosik791 Re: zdrowie taty 08.11.06, 13:00
            wszystko zalezy od dawki, poniewaz ja na poczatku dostała unidox 100 raz
            dziennie 3 tygodnie to tak jakby go nie było, teraz doedukowana biore 300-400
            dziennie 4 tygodnie.
            wiesz ze przy tym antybiotyku nie mozna pic mleka i wogóle trzeba unikac
            nabiału, dla mnie katastrofa bo nie wiem co bede jadła.
            • michiko jemu to nie grozi 08.11.06, 13:04
              jest mięsożerny
          • niko161 Re: zdrowie taty 08.11.06, 13:08
            No, jak się po dobroci nie da... ostra jesteś.... smile))) Trzeba go było jeszcze
            kleszczem nastraszyc (jak na razie to chyba jedyny skuteczny sposób - dopiero
            jak ktoś miał lub ma widzi nieskteczność krótkiego leczenia - smutne...)
            Ja razem u Unidoxem biorę Hepatil albo Liv 52 (ochronnie na wątrobę - przyda
            się przy długiej antybiotykoterapii), Ginkgo Biloba (bo miałam problemy z
            koncentracją pamięcia, mysleniem - poprawiło się ale nie wiem czy to zasługa
            Ginkgo czy antybiotyków), Koenzym Q10 (na wzmocnienie i zwiększenie odporności)
            i duuuużo probiotyków (róznych - Trillac, Lakcid, Lacidofil, Enterol), jak
            dobiera sie do mnie grzyzbica Fluconazol... Czasem wspomagam sie Wit. C i B
            complex... Dobrze byłoby jakby w późniejszej fazie leczenia lekarze właczyli
            tacie Metronidazol albo Tinidazol na otwieranie cyst - tylo wtedy musicie
            bardzo pilnować diety ( bo niestety grzybki lubią pojadac...). Nie zaszkodzi
            kubeczek naturalnego jogurty dziennie... Niektórzy wspomagaja sie naturalnymi
            sposobami i róznymi cudownymi srodkami (alveo, propolis, ziółka, nalewki)
            • niko161 Re: zdrowie taty 08.11.06, 13:10
              A co do wyników badan - chyba wszyscy mamy doskonałe i dlatego dla wiekszosci
              lekarzy jesteśmy hipochondrykami....
              • gosik791 Re: zdrowie taty 08.11.06, 13:13
                niko, a mnie zaprzyjazniona pani w aptece powiedziała ze przy unidoxie nie
                mozna jesc nabiału wcale a wcale wiec jogurcik odpada mimo ze uwielbiam, buuu

                a wswoja droga wiesz, kiedy po odstawieniu antybiotyku moge a luzie wyjsc na
                słoneczko, bo jade na zaległy urlop w grudniu, zaległy przez kleszcza rzezc
                jasna.
            • michiko moje gg 4007223 odezwijcie się- proszę 08.11.06, 13:17

    • michiko acha a jak dzielicie te 400mg na dobę n/t?? 08.11.06, 13:21

      • gosik791 Re: acha a jak dzielicie te 400mg na dobę n/t?? 08.11.06, 13:23
        2 razy 200, czasem ze wzgledu na ma nikczemna wage biore 100 a wieczorem 200,
        ale generalnie 2 razy po 200.
        • gosik791 Re: niko!!!! odpisz plizzzz 08.11.06, 13:24
          a propos tegoz słoneczka, prosze, jak wiesz oczywiscie
          • niko161 Re: niko!!!! odpisz plizzzz 08.11.06, 13:31
            Ja niestety nic nie wiem na temat słoneczka... tak na chłopski rozum doxy nie
            jest antybiotykiem o przedłużonym działaniu wiec myślę że szybko organizm się
            go pozbywa... moze Artur się wypowie... Ale mnie sie wydaje że dwa tygodnie
            powinny być OK...
            • gosik791 Re: Artur jeśłi mozesz. 08.11.06, 13:41
              • gosik791 Re: Artur jeśli mozesz. 08.11.06, 13:49
                biore undix 400mg , czasem robie 300, bo waga 48kg,mam go na 4 tygodnie, prosze
                choc wiem ze moze wyda Ci sie to głupie, kiedy bede mogła spokojnie wyjsc na
                słoneczko, przez kleszcza miałam spaprane wakacje w grudniu ide na zaległy
                urlop i chciałabym wystawic pyszczek do słonca, kiedy po odstawieniu unidoxu
                mogw spokojnie wystawic sie na promienie słoneczne.
                prosze odpisz.
          • mag68 Re: niko!!!! odpisz plizzzz 08.11.06, 13:43
            Parę dni po zaprzestaniu zażywania doxy możesz przestać ukrywać się przed
            słońcem.
            • gosik791 Re: mag68 08.11.06, 13:50
              wybieram sie na nartki do Włocg, nawet na takie słonce??
              • mag68 Re: mag68 08.11.06, 14:27
                Generalnie przed silnymi promieniami słonecznymi zawsze trzeba się chronić,
                ą zatem dobre blokery na buźkę i przyjemnego szusowania Ci życzę.
                • gosik791 Re: mag68 08.11.06, 16:37
                  meg , bardzo bardzo dziekuje!!
                  oczywiscie, ze kremik wezme, chciałam wiedziec czy moge sie opalac, czy jezdzic
                  przebrana za muzułmakę. dziekuje.
                  • niko161 Re: mag68 08.11.06, 22:06
                    A ja bym Cię chciała zobaczyć na nartach w powiewającej szacie i
                    czadorze.... smile)))
                    • gosik791 Re: mag68 08.11.06, 23:40
                      wolałabym bikini....

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka