Dodaj do ulubionych

utrata słuchu na tle autoimmunologicznym

13.06.06, 23:53
Trafiłąm na to forum dopiero dzisiaj i mam do Was pytanie czy jest tu ktoś kto
może miał podobne problemy. Otóż pare lat temu będąc w ciązy zaczęłam nagle
głuchnąć i tak w ciągu 2 tygodni ogłuchłam na 1 ucho czałkowicie, po krótkim
czasie to samo zaczęło sie dziać z drugim. W drugim uchu utratę słuchu udało
sie powstrzymać, ale od tamtego czasu zdarzyło się parę takich epizodów w
wyniku czego słuch w tym jedynym słyszącym uchu znacznie się pogarsza. Lekarze
twierdzą że to w wyniku choroby autoimmunologicznej (wcześniej wykryto u mnie
chorobę Leśniowskiego Crohna) Ale tak naprawdę nie miałam wykonanych żadnych
specjalistycznych badań, ciągle ktoś mówi o potrzebie takich badań, ale nie
zleca badań dotyczących samej immunologii. Tzn, mam np. gastroskopię,
endoskopię, MRI, podtawowe badania krwi. Jeśli chodzi o przeciwciała, to raz
mi je zbadano lata temu. Mówiono o konieczności powtórzenia tych badań, ale to
tyle. trochę czuję się zagubiona, dochodzą nowe dolegliwości, czuję się
nienajlepiej a laryngolodzy rozkładają ręce, zwalają na gastrologów,
gastrolodzy twierdzą że w życiu nie słyszeli o głuchnięciu w zw. z chor.
Crohna. Może ktoś miał podobne problemy, a może ktoś jest w stanie podać mi
adres dobrego i mądrego internisty lub immunologa w Trójmieście, lub w
Warszawie, który umiałby mnie do końca zdiagnozować. Z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
    • n.enya Re: utrata słuchu na tle autoimmunologicznym 14.06.06, 08:39
      witaj
      nie słyszłam o problemach ze słuchem na tle chorób autoimmunologicznych, ale
      nie jestem lekarzem, poza tym te choroby potrafią być tak złożone że w sumie
      wszystko jest mozliwe...
      jeśli nie trafiłaś jeszcze na strone i forum to może spróbuj dowiedzieć się
      czegoś tam? ludzie walczący z tą chorobą powinni wiedzieć najlepiej.
      powodzenia

nzj.iimcb.gov.pl/
      crohn.home.pl/forum/index.php
    • artur737 Re: utrata słuchu na tle autoimmunologicznym 05.07.06, 21:50
      Chorobę Leśniowskiego Crohna byc moze powoduje jakis rodzaj kretkow. Tak wynika z roznych wstepnych badan. Kretki bardzo trudno sie diagnozuje bo zyja wewnatrzkomorkowo, czesto nie powoduja stymulacji ukladu immunologicznego w ich badania jakos malo sie inwestuje (zupelnie nieslusznie).

W kazdym razie sa to malenkie bakterie, ktore niby mozna zobaczyc pod mikroskopem elektronowym, ale nie za bardzo mozna zidentyfikowac. Prawdopodobnie leza one u podloza kilku innych chorob takich SM czy sarkoidoza.

Jest kilka duzych prob klinicznych sugerujacych, ze chorobę Leśniowskiego Crohna mozna wyleczyc antybiotykiem. Uzywa sie zwykle minocykliny w dawce 200-400 mg dziennie przez okres kilku miesiecy lub nawet kilku lat. Udaje sie calkowicie wyleczyc ok 1/3 pacjentow z ta choroba.

Minocyklina dobrze przenika do mozgu i jezeli masz tam jakies problemy ze sluchem i hipoteza na temat kretkow jest prawdziwa to moze sie troche podciagniesz ze swoimi objawami.
        • magdalena18 Re: utrata słuchu na tle autoimmunologicznym 20.07.06, 11:35
          Dziekuję za te informacje, postanowiłam zasięgnąć tzw. drugiej opinii. Mój
          lekarz ostatnio stwierdził, że 'lepsze jest wrogiem dobrego' i ponieważ ogólnie
          moje samopoczucie jeśli chodzi o Crohna jest ok., to nic nie będzie robił. I w
          pewnym sensie ma racje, moje samopoczucie jest w miarę ok. jeśli chodzi o
          jelitowe sprawy, niekoniecznie jednak jeśli chodzi o słuch. Natomiast jeśli
          rzeczywiście zaburzenia słuchu są związane z Crohnem, to jednak może należy coś
          zrobić. Laryngolodzy jak do tej pory przywracaja mi ten słuch do jakiegoś tam
          poziomu, ale mam świadomość że zdolność regeneracji komórek słuchowych może być
          ograniczona.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka