Dodaj do ulubionych

Duże brawa

09.06.14, 20:24
U nas jest przyjęte, że poglądy ma się w pakiecie. Jeśli jesteś za in vitro, to cię biorą za zwolenniczkę gender. Jeśli jesteś za związkami partnerskimi, to się nie mogą nadziwić, że stajesz w obronie księdza. A ja się staram po prostu patrzeć na każde zjawisko, na każdą osobę niezależnie od pojęć "prawica", "lewica", które zresztą dawno straciły swoje pierwotne znaczenie.
Joanna Szczepkowska
Twój Styl
btw - wyjątkowo aktualne na FK.
Obserwuj wątek
    • ludekpolski Re: Duże brawa 09.06.14, 21:18
      bardzo trafna uwaga, Polska to jednak jeszcze głupiutkie i infantylne pastwisko na rubieżach chrześcijaństwa


      może dlatego że Polacy nie dostali najlepszego intelektu w pakiecie od Pana Boga
      • remez2 Re: Duże brawa 09.06.14, 21:33
        ludekpolski napisał:

        > bardzo trafna uwaga, Polska to jednak jeszcze głupiutkie i infantylne pastwisko
        > na rubieżach chrześcijaństwa
        > może dlatego że Polacy nie dostali najlepszego intelektu w pakiecie od Pana Boga
        Z intelektem nie jest źle. Problem w tym, że w pakiecie dostaliśmy bezinteresowną zawiść.
      • des4 Re: Duże brawa 09.06.14, 21:34
        to nie Pan Bóg, to geny są powodem twego mizernego intelektu

        no bo chyba jesteś Polakiem, no nie?
        • religijnych.uczuc.obraza Re: Duże brawa 10.06.14, 11:52
          To ten Bóg to jakaś kiepścizna skoro nie ma na to wpływu. Lepiej odpuścić sobie tę postać. Widać natura jest potężniejsza od niego.
      • sclavus Re: Duże brawa 09.06.14, 21:44
        Znaczy to, że też nie masz go w nadmiarze???
        (może być i tak, że nie przynależysz do tej nacji z mizernym pakietem intelektu)
      • sverir Re: Duże brawa 09.06.14, 23:54
        > bardzo trafna uwaga, Polska to jednak jeszcze głupiutkie i infantylne pastwisko
        > na rubieżach chrześcijaństwa

        Ano jasne, bo w obcych krajach ludzie zawsze mają podejście jak Szczepkowska, w związku z tym partie polityczne i ich elektorat są tylko dla picu.
      • kotek.filemon Re: Duże brawa 10.06.14, 11:38
        Na jakich rubieżach, bezbożniku?! Przecież polaczkowo to teraz samo centrum syfilizacji chrześcijańskiej, na przedpolu Cywilizacji Śmierci(TM)!!!
    • wiosnaludzikow Re: Duże brawa 10.06.14, 01:37
      remez2 napisał:

      > U nas jest przyjęte, że poglądy ma się w pakiecie. Jeśli jesteś za in vitro,
      > to cię biorą za zwolenniczkę gender. Jeśli jesteś za związkami partnerskimi,
      > to się nie mogą nadziwić, że stajesz w obronie księdza. A ja się staram po pros
      > tu patrzeć na każde zjawisko, na każdą osobę niezależnie od pojęć "prawica", "l
      > ewica", które zresztą dawno straciły swoje pierwotne znaczenie.

      Piękne i mądre.
      • remez2 Re: Duże brawa 10.06.14, 10:32
        > Piękne i mądre.
        Obawiam się, że nie wzbudzi zainteresowania forumowiczów. :-)
        • remik.bz Re: Duże brawa 10.06.14, 11:10
          remez2 napisał:

          > > Piękne i mądre.
          > Obawiam się, że nie wzbudzi zainteresowania forumowiczów. :-)

          Doskonale rozumiem Panią Szczepkowską. Znam to z własnego doświadczenia i to wielokrotnego. Ostatnio np moi przeciwnicy na FK usiłowali mi wmówić , że popieram niegodne zachowanie niektórych na pogrzebie Jaruzelskiego. Wcześniej "swoi" mieli pretensje ,że bronię Owsiaka.
          Takie życie :) Jesli ktoś głosuje na PiS to musi buczeć na pogrzebach i pluć na Owsiaka :)
          • remez2 Re: Duże brawa 10.06.14, 11:50
            Gdyby wróbla pomalować np. na niebiesko, pozostałe go zadziobią. Jest inny czyli stanowi zagrożenie. A ludzie (niektórzy) też nie przepadają za nadmiernym wysiłkiem umysłowym, od którego zwalnia użycie słowa wytrychu: demagog, populista, komuch, pedał, Żyd. Życie staje się łatwiejsze. :-)
    • snajper55 Re: Duże brawa 10.06.14, 11:08
      remez2 napisał:

      > U nas jest przyjęte, że poglądy ma się w pakiecie. Jeśli jesteś za in vitro,
      > to cię biorą za zwolenniczkę gender. Jeśli jesteś za związkami partnerskimi,
      > to się nie mogą nadziwić, że stajesz w obronie księdza. A ja się staram po pros
      > tu patrzeć na każde zjawisko, na każdą osobę niezależnie od pojęć "prawica", "l
      > ewica", które zresztą dawno straciły swoje pierwotne znaczenie.

      > Joanna Szczepkowska
      > Twój Styl
      > btw - wyjątkowo aktualne na FK.

      To jest skutek dzielenia Polaków przez niektórych na dwie grupy: zwolenników cywilizacji śmierci i zwolenników cywilizacji miłości. Co gorsza daliśmy sobie narzucić ten podział wraz z całkowicie mylącymi nazwami, gdyż tak naprawdę zwolennicy cywilizacji śmierci to zwolennicy cywilizacji wolności, a zwolennicy cywilizacji miłości to najczęściej zionący nienawiścią zwolennicy cywilizacji katolskiej.

      S.
      • remez2 Re: Duże brawa 10.06.14, 11:16
        Sądzę, że nie o to autorce cytowanych słów chodzi.
        • snajper55 Re: Duże brawa 10.06.14, 11:55
          remez2 napisał:

          > Sądzę, że nie o to autorce cytowanych słów chodzi.

          Możliwe. Ale stosunek do in vitro, gender, związków partnerskich czy religii to są właśnie wyróżniki tego podziału, o którym pisałem. Podziału dychotomicznego - jedni są za in vitro, gender, związkami partnerskimi i widzą zagrożenie w religii, a drudzy - wprost przeciwnie.

          S.
          • remez2 Re: Duże brawa 10.06.14, 12:15
            snajper55 napisał:

            > remez2 napisał:
            >
            > > Sądzę, że nie o to autorce cytowanych słów chodzi.
            >
            > Możliwe. Ale stosunek do in vitro, gender, związków partnerskich czy religii to
            > są właśnie wyróżniki tego podziału, o którym pisałem. Podziału dychotomicznego
            > - jedni są za in vitro, gender, związkami partnerskimi i widzą zagrożenie w re
            > ligii, a drudzy - wprost przeciwnie.
            Tu masz rację. Tyle, że taki podział wyklucza proces myślenia. A jak jeszcze dodać do tego jedną z naszych najpiękniejszych cech - bezinteresowną zawiść - obraz staje się pełny.
          • wiosnaludzikow Re: Duże brawa 10.06.14, 13:44
            Odpowiadasz na:

            snajper55 napisał:

            > remez2 napisał:
            >
            > > Sądzę, że nie o to autorce cytowanych słów chodzi.
            >
            > Możliwe.
            Strasznie zabawny jesteś gimbus Snajper :)
    • kotek.filemon Re: Duże brawa 10.06.14, 11:41
      Pani Szczepkowska trochę się myli. Otóż bardzo sensowne jest założenie, że poglądy w tym konkretnym bantustanie ma się w pakiecie. A to dlatego, że (podobnie jak z ciążą) nie można byc trochę oszołomem. No nie da się. Jeśli ktoś wierzy, że Najlepszy Prezydent Tysiąclecia zginął w zamachu, to jednocześnie wierzy, że dwunastotygodniowe dziecko poczęte rozmawia z mamusia pod jej serduszkiem i że żydy z Bilderberga chcą rozgrabić kraj i utworzyć Judeopolonię. To po prostu idzie w pakiecie.
      • wiosnaludzikow Re: Duże brawa 10.06.14, 13:45
        Nie zrozumiałeś :) kotku

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka