Dodaj do ulubionych

“Amber Gold PiS-u”

10.01.20, 19:49
Tej afery nie da się zamieść pod dywan. Na jaw wychodzą kolejne fakty, świadczące o tym, że państwo polskie poważnie zawiodło…
crowdmedia.pl/potezny-cios-w-kaczynskiego-ta-afera-nazywana-juz-jest-amber-gold-pis-u/?fbclid=IwAR2U3ZsJaz95POrphAtOSCcu8ueImuiAk3isds4kiHG7LNUUZ3gYjwHKdFE
--
Uwaga szczur!
Obserwuj wątek
  • pies.na.czarnych Re: “Amber Gold PiS-u” 10.01.20, 19:54
   Szefem KNF w tamtym czasie był Marek Chrzanowski, który od końca 2018 r. ma zarzuty dotyczące złożenia korupcyjnej propozycji Leszkowi Czarneckiemu. Chrzanowski to z kolei protegowany szefa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego.

   --
   Uwaga szczur!
   • lechutek1966 Re: “Amber Gold PiS-u” 10.01.20, 20:30
    "Dotychczas w sprawie GetBacku zarzuty usłyszało łącznie 38 osób, w tym 18 byłych członków kierownictwa i pracownicy Idea Banku i Lion's Banku, a także pracownicy instytucji finansowych współpracujących z tym bankiem. W sumie 11 podejrzanych przebywa w areszcie. Wśród aresztowanych jest były prezes Idea Banku, Jarosława A.

    Zarzuty postawione pracownikom Idea Banku dotyczą m.in. oszustw, czyli wprowadzenia w błąd nabywców obligacji GetBacku, którzy ponieśli szkody szacowane na co najmniej 90 mln zł. Na ich mieniu zabezpieczono majątek o wartości ok. 40 mln zł na poczet szkód wyrządzonych obligatariuszom.

    Wśród zatrzymanych jest też prezes Polskiego Domu Maklerskiego, któremu zarzuca się, że wspólnie z Konradem K. wyprowadzał pieniądze z GetBacku (poprzez łańcuszek spółek). W związku z aferą sąd aresztował także dwóch byłych członków zarządu Altus TFI: Piotra Osieckiego i Jakuba Rybę. Chodzi o EGB Investments, które GetBack kupił od Altusa za 207,6 mln zł w maju 2017 r. (oficjalne zamknięcie transakcji nastąpiło w sierpniu). Transakcja ta jest kwestionowana zarówno przez nowy zarząd windykatora, jak i KNF oraz prokuraturę. Śledczy twierdzą, że doszło do zmowy szefów firm, której efektem było zawyżenie ceny"

    www.google.com/amp/s/businessinsider.com.pl/finanse/afera-getback-podsumowanie-w-pierwsza-rocznice-wybuchu-afery/d7jyvx7.amp
   • sverir Re: “Amber Gold PiS-u” 10.01.20, 20:34
    Podobnie jak wasze przytaczanie pseudoafery z Amber Gold:))

    --
    "A warto tu przypomnieć, co zrobił Hitler po dojściu do władzy: rozwinął media, propagandę, zakładał nowe stacje, udostępniał wszystkim odbiorniki nastawione na jego programy. Bo wiedział, że to pozwala mu panować nad ludźmi. Kto chce mieć władzę, chce mieć media. I nie chce pluralizmu, dąży do monopolu. Czy nie do tego dąży się dziś w Polsce?”
   • cotojest2020 Re: “Amber Gold PiS-u” 10.01.20, 20:35
    GLAPIŃSKI / PIS/ to w ogóle ciekawa persona.
    Nazwisko Glapińskiego pojawia się przy szeregu przedsięwzięć biznesowych / tj. afer Porozumienia Centrum – Fundacji Prasowej „Solidarność” (w 1995 roku to główny udziałowiec nowo powstałej spółki Srebrna), spółce Telegraf (miała być prężnym koncernem medialnym wspierającym partię, ale stała się przedmiotem afery, w której braci Kaczyńskich i Macieja Zalewskiego oskarżano, że wykorzystywali swoją pozycję w Kancelarii Prezydenta do zasilania, poprzez spółkę Telegraf, PC pieniędzmi z państwowych spółek), przejęciu majątku koncernu RSW „Prasa-Książka-Ruch”
    Dużo problemów narobiła też Glapińskiemu afera FOZZ, jedna z najsłynniejszych w historii III RP. Jak pisze „Gazeta Wyborcza”, Fundusz Obsługi Zadłużenia Zagranicznego (FOZZ) „miał ratować niewydolną gospodarkę, skupując polskie długi na Zachodzie przez podstawione firmy”. Tyle że po 1989 roku zgromadzone środki zniknęły w niewyjaśnionych okolicznościach. W 1993 roku rozpoczął się proces, który miał wyjaśnić aferę, ale chociaż trwał wiele lat, nie przyniósł efektów.
    Glapiński Zalewski Kaczyński Lipiński - gdzie oni tam przekręt
  • buldog2 Re: “Amber Gold PiS-u” 10.01.20, 21:46
   Sprawa do dziś jest określana jako „Amber Gold PiS-u”. Jej powrót na nagłówki mediów teraz, gdy zbliżają się wybory prezydenckie, może być mocnym ciosem w obóz Zjednoczonej Prawicy.

   Mocno wątpię. PIS-elektoratowi zależy tylko na +500, czystej i zwyczajnej z musztardą. Ruszyć mogą go tylko inflacja i kryzys.

   --
   Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
   Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
   Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
   • lechutek1966 Re: “Amber Gold PiS-u” 10.01.20, 22:03
    A Michnik to jest jakiś dziwny człowiek. Przychodzi do niego wysłannik PO a on go nagrywa. Czy to normalne nagrywać POslanca?

    www.google.com/amp/s/www.rmf24.pl/fakty/polska/newsamp-10-lat-temu-przyszedl-rywin-do-michnika,nId,765627
    • ukos Re: “Amber Gold PiS-u” 10.01.20, 22:33
     lechutek1966 napisał:

     > A Michnik to jest jakiś dziwny człowiek.

     PiSSdackie zaklęcie na kłopoty: łudydydy, łudydydy, gul, gul, gul - gul, gul, gul! I już łeb w piach schowany.
     --
     IV RP = kacaPolska pod rządami kacaPiSu
     • lechutek1966 Re: “Amber Gold PiS-u” 10.01.20, 23:20
      ukos napisał:

      > lechutek1966 napisał:
      >
      > > A Michnik to jest jakiś dziwny człowiek.
      >
      > PiSSdackie zaklęcie na kłopoty: łudydydy, łudydydy, gul, gul, gul - gul, gul, g
      > ul! I już łeb w piach schowany.

      Właśnie pije sobie grzanca. Gul gul gul. I widzę jak ci silnika kapie. Kap kap kap.😋😋😋😋
  • ukos Suwerena to wali 10.01.20, 22:30
   Chrzanowski z Glapińskim nie żarli żadnych ośmiorniczek, więc o co chodzi? Ośmiorniczki, to jest dopiero oburzające.
   --
   IV RP = kacaPolska pod rządami kacaPiSu
   • adria231 Re: “Amber Gold PiS-u” 23.01.20, 20:39
    Getback sponsorował prawicową telewizję i prasę .Sponsorował też wiele "nagród" dla pisich działaczy.
    Teraz okazało się, że wiele osób zostało poszkodowanych finansowo. Wypadałoby, żeby beneficjenci hojności getBacku oddali teraz te oszukańcze pieniądze.A co robiła w tym czasie KNF ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka